Burçlar hakkında her şeyi İngilizce öğrenin!

Burçlar İngilizce

Burçlar İngilizce: Burçların İngilizcesi ve Türkçe Anlamları

Burçlar İngilizce konusu hem İngilizce öğrenen hem burçları merak edenler tarafından araştırma konusu olmaya devam etmektedir.

Burçlar aylara göre belirlenir. Her bir aya denk gelen bir burç vardır. Yani burçlar kuşağı aylar gibi 12 burçtan oluşur. Bu nedenle İngilizce aylar konusunu bilmek, burçlar konusunu anlamanızı kolaylaştıracaktır.

Astrolojide burçlar ateş, toprak, hava ve su olmak üzere 4 ana gruba ayrılır. Her grupta 3 burç bulunur.

Burçların İngilizce ve Türkçe isimleri aşağıdaki listede verilmiştir.

 • Aries: Koç
 • Leo: Aslan
 • Sagittarius: Yay
 • Taurus: Boğa
 • Virgo: Başak
 • Capricorn: Oğlak
 • Gemini: İkizler
 • Libra: Terazi
 • Aquarius: Kova
 • Cancer: Yengeç
 • Scorpio: Akrep
 • Pisces: Balık

İngilizce burçlar 4 ana gruba ayrılır. Her grupta 3 burç bulunur. Burçlar, Ateş elementi, 3 Hava elementi, 3 Su elementi ve 3 Toprak elementi olarak ayrılır.

 • Fire: Ateş
 • Hava: Air
 • Su: Water
 • Toprak: Earth

Hangi burcun hangi grupta yer aldığını aşağıdaki listede görebilirsiniz.

 1. Ateş Burçları (Fire): Koç, Aslan, Yay
 2. Toprak Burçları (Earth): Boğa, Başak, Oğlak
 3. Hava Burçları (Air): İkizler, Terazi, Kova
 4. Su Burçları (Water): Yengeç, Akrep, Balık

İngilizce burç gruplarının özellikleri aşağıda listelenmiştir.

 1. Ateş Burçları (Fire) Özellikleri: Enerjik, hevesli, cesur
 2. Toprak Burçları (Earth) Özellikleri: Pratik, sabırlı, güvenilir
 3. Hava Burçları (Air) Özellikleri: Sosyal, hareketli, gerçekçi
 4. Su Burçları (Water) Özellikleri: Duygusal, fedakar, yaratıcı

İngilizce Burçlar ve Genel Özellikleri (Horoscopes and General Traits)

burçlar ingilizce aries hangi burç koça burcu

Astrolojinin ilk burcu koç burcudur. Koç burcu olan kişiler hareketli, enerjik, özgür ve cesaretli insanlardır. Koç burcu insanları diğer kişileri yönlendirmeyi severler. Koç burcunda olan kişiler coşkulu ve hedef odaklıdırlar. Koç burcu insanları genellikle çok enerjiktirler ve etrafa yaydıkları enerjiyle bunu hemen hemen her ortamda gösterirler. Liderlik özelliklerine sahip olmalarının yanında cesur ve atılgandırlar ve bu özellikleri nedeniyle diğer kişileri kolaylıkla yönlendirebilirler. Koç burcu olan insanlarının özgüveni oldukça yüksektir, bu nedenle cesur olarak ifade edilirler. Net ve kesin konuşmayı severler, bu nedenle diğer kişiler tarafından çok bilmiş olarak görülebilirler. Herhangi bir şeyi yapmak konusunda gelince yaşamazlar lakin kararsız kaldıkları anlar fazladır ve bir şeyi yapmaya karar vermek için zorlanırlar.

burçlar ingilizce taurus hangi burç boğa burcu

Boğa burcu güvenilir ve inatçı bir burçtur. Boğa burçları güvenilir ve sıcakkanlı kişilikleriyle geniş bir arkadaş grubuna sahip insanlardır. Boğa burcu insanları genellikle sanatsever olarak nitelendirilirler. Boğa burçlarının çoğu zaman duygularıyla hareket ettiği gözlemlenmiştir. Boğa burcu insanları rahatlarına düşkün ve tembellik yapmayı sevmelerine rağmen inatçı kişiliklerinin de katkısı ile çok istedikleri şeyler konusunda azimli olabilirler ve böylece başarıya ulaşabilirler. Tembelliği sevmelerinden dolayı işlerini erteleme eğilimindedirler. İnatçı yapıları bazı konularda onların daha az esnek olmalarına neden olabilir, bu da onların diğer kişiler tarafından can sıkıcı bir kişi olarak nitelendirilmelerine neden olabilir.

burçlar ingilizce gemini hangi burç ikizler burcu

İkizler burcuna ait kişiler birden çok duyguyu aynı anda yaşamaları ile bilinirler. İkizler burcuna ait kişilerin bir anı diğer anının tutmayabilir bu nedenle birçok insan tarafından dengesiz olarak ifade edilir. İkizler burcu sosyalleşmeyi seven ve konuşkan kişilerdir bu nedenle çevrelerinde oldukça popülerdirler. İkizler burcuna ait kişilerin kendilerine güveni yüksektir ve bu sayede sosyal ortamlarda çekici bir kişilik olarak tanımlanırlar.

burçlar ingilizce cancer hangi burç yengeç burcu

Yengeç yani cancer burcuna ait kişiler çevreleri tarafından hassas ve duygusal kişiler olarak bilinirler. Hassas olmalarından dolayı yengeç burcu insanları hemen kırılabilir ve çok çabuk incinebilirler. Yengeç burcuna ait kişiler ailelerine doldukça düşün olurlar. Sadece ailelerine değil karşılaştıkları her insana duyarlı ve ilgili davranırlar, bu sayede çevrelerindeki insanlarla kurdukları duygusal bağlar oldukça güçlüdür. Yengeç burcu insanları gerek sosyal yaşamlarında gerek iş hayatlarında sorumluluk sahibi insanlar olarak tanınırlar.

burçlar ingilizce leo hangi burç aslan burcu

Aslan burcuna ait kişilerin kendilerine çok yüksek güvenleri vardır, bu nedenle çevreleri tarafından burnu havada ve hatta kaba ve kendini beğenmiş olarak nitelendirilebilirler. Aslan burcuna mensup kişiler otoriterdirler ve gerek sosyal gerek iş hayatında çevrelerindeki insanları yönetmeyi severler. Aslan burcu aynı zamanda cömert ve fedakar kişilerdir. Çevresindeki insanlar zor durumda olduğunda onlara yardım etmek için ellerinden gelen her şeyi yaparlar, bu nedenle çevrelerinde sevilen ve saygı duyulan kişilerdir. Aslan burcuna mensup kişiler zaman zaman duygusal olabilirler ama bu durum yüksek egoları ile çatışma yaşamalarına neden olur.

burçlar ingilizce virgo hangi burç başak burcu

Virgo, yani başak burcuna ait kişiler oldukça düzenli ve yaptıkları işlerde titiz kişilerdir. Başak burcu ani kararlar vermez, her ne yapıyorlarsa ilk önce analiz yapar ve düşünerek karar verirler. Bu nedenle başak burcu insanlarını aklı ön plana alan kişiler olarak ifade edebiliriz. Başak burcu insanı temizlik ve düzene önem verir, onları en rahatsız eden şeyler arasında kir ve dağınıklık ilk sıralarda gelir. Sürekli analiz ve aklı ön plana alarak duygusal kararlar vermekten kaçındıklarından çevreleri tarafından soğuk olarak nitelendirilebilirler. Her şeye mantık çerçevesinde yaklaştıkları için bu onların en güçlü özellikleri arasındadır ve bu sayede sorunlara pratik ve akılcı çözümler bulabilirler.

burçlar ingilizce libra hangi burç terazi burcu

Terazi, (ingilizcede Libra) burcuna mensup insanlar çevrelerinde diplomatik olarak tanınırlar ve bu özellikleri ile ön plana çıkarlar. Terazi burcunun diplomatik olmasından dolayı karşıt görüşte olan kişiler dahil hemen hemen herkesle iyi ilişkiler kurabilirler. Libra burcuna ait kişiler iş yaşamlarında azimlidir, başarı ve para kazanma hırsları yüksektir. Kazandıklarını pahalı zevklere ve eşyalara harcamaktan çekinmezler. Terazi burcu insanının sosyal yaşamda ve iş ortamında temiz ve şık görünüme takıntısı vardır, bu sayede oldukları ortamda oldukça çekici bir görüntü sergilerler. Terazi burcu insanları tatlı, sevecen ve eğlenceli kişilikleriyle kendilerini kolaylıkla sevdirirler ve çok kolay arkadaşlıklar kurarlar.

burçlar ingilizce scorpio hangi burç akrep burcu

Akrep burcu (ingilizcede Scorpio) insanları tutkuludur ve tutkulu yaşam tarzları ile tanınırlar. Sosyal yaşamda arkadaş canlısı kişilikleri ve alımlı görüntüleri ile her ortama rahatlıkla girerler ve kendilerini sevdirirler. Akrep burcuna ait şahıslar aklı ön planda tutarlar ve sorgulamayı severler. Sorgulayıcı olmaları iş yaşamında başarılı olmalarını sağlarken sosyal yaşamda bazı zorluklar yaşamalarına sebep olabilir. Akrep burcu insanları sevmedikleri insanlar konusunda tutucudur hatta bu insanlara karşı kin bile besleyebilirler. Bunu açık sözlü olmalarından dolayı saklama ihtiyacı hissetmezler, karşısındaki insana net bir şekilde hissettirirler. Akrep burcu insanı için intikam soğuk yenen bir bir yemek gibidir. Eğer kendilerine karşı bir yanlış yapılmış ise bunu asla unutmazlar ve zamanı geldiğinde intikam almak için harekete geçerler.

burçlar ingilizce sagittarius hangi burç yay burcu

Yay burcu (ingilizce Sagittarius) insanları pozitif ve hayata karşı canlı bir kişilikleri vardır. Sosyal yaşamda bir yay burcunun yeni insanlarla tanışmaları kolaydır ve arkadaşlarıyla eğlenmeyi severler. Yay burcuna ait kişiler doğa sevdalısıdır. Doğayla iç içe olmayı, doğada vakit geçirmeyi, doğa yürüyüşleri yapmayı severler. Bu onların aynı zamanda sportif olmalarını sağlar. Yay burcunun özgür bir kişiliğe sahip olması da doğada vakit geçirmelerine ayrı bir nedendir, doğal ortamda kendilerini daha özgür hissederler. Enerjik ve eğlenceli özellikleri nedeniyle sosyal ve iş yaşamında çoğunlukla ortamda eğlenceli kişi rolünü alırlar. Yay burcu insanları pozitif düşünceye sahiptir ve iyi niyetlidir lakin bu durum zaman zaman yanlış karar almalarına ve aldıkları bu kararlardan dolayı üzüntü duymalarına neden olabilir.

burçlar İngilizce capricornus hangi burç oğlak burcu

Oğlak burcu (ingilizce capricorn veya capricornus) insanları oldukça hırslı ve tutkulu kişilerdir. Oğlakların akılcı düşünme eğilimleri vardır ve hayatlarını her zaman kontrol altında tutmak isterler. Oğlak insanlarının akılcı olmalarından dolayı mantık çerçevesinde hareket ederler bu durum sosyal ve iş çevrelerinde soğuk kişiler olarak tanınmalarına neden olabilir. Oğlak burcu yaptıkları işlerde titiz, hırslı ve çalışkandır ve iyi bir kariyer sahibi olmak isterler. Hırslı yapıları ile kariyer ve gelecekleri için sürekli plan yaparlar ama bu durum onları zaman zaman endişe içine sokar. İş yaşamında soğuk olarak nitelendirilmelerine rağmen eğer arkadaş olabilirseniz onların aynı zamanda oldukça eğlenceli insanlar olduklarını hemen fark edebilirsiniz. Oğlak burcu insanları istedikleri olmadığında veya hedeflerine ulaşamadıklarında depresif olma eğilimindedirler.

burçlar ingilizce aquarius hangi burç kova burcu

Kova burcu (ingilizce Aquarius) insanları kendi bildiklerini yapmayı seven özgür ruhlu kişilerdir. Çevrelerindeki insanların kendi haklarında ne düşündüklerini çoğunlukla önemsemezler. Bu nedenle çevreleri tarafından ilgisiz olarak nitelendirilebilirler. Aslında bu özellikleri sorgulayıcı yapılarından kaynaklanır. Olayları iyi sorgulayabildikleri için taraf tutmazlar ve olaylara karşı tarafsızdırlar. Bu özellikleri sayesinde kova burcu insanları doğru ve tarafsız kararlar alabilirler. Tarafsız karar alabilmeleri bazı kişilerin hoşuna gitmediği için ilgisiz olarak nitelendirilirler. Tarafsız olmaları aynı zamanda en güçlü özelliklerinden biri haline gelir ve birçok insan tarafından da doğru ve samimi olarak görülürler.

burçlar ingilizce pisces hangi burç balık burcu

Balık burcuna (ingilizcede Pisces) mensup olan insanlar oldukça duygusal kişilerdir. Balık burcunun duygusal olması nedeniyle şefkatli ve iyi niyetlidirler ve bu sayede çok yakın arkadaşlıklar kurmakta zorlanmazlar. Bu onların en güçlü yanları olmasına rağmen aynı zamanda oldukça melankolik ve olaylara karşı kötümser olmalarına neden olabilir. Balık burcu insanları çok iyi bir arkadaş ve çok iyi bir sırdaştırlar. Sır saklama konusunda onlardan daha iyi bir burç olmadığı bile iddia edilebilir.

İngilizce burçlar nedir?

İngilizce Aries burcu Koç burcudur.

İngilizce Taurus burcu Boğa burcudur.

İngilizce Gemini burcu İkizler burcudur.

İngilizce Cancer burcu Yengeç burcudur.

İngilizce Leo burcu Aslan burcudur.

İngilizce Virgo burcu Başak burcudur.

İngilizce Libra burcu Terazi burcudur.

İngilizce Scorpio burcu Akrep burcudur.

İngilizce Sagittarius burcu Yay burcudur.

İngilizce Capricorn burcu Oğlak burcudur.

İngilizce Aquarius burcu Kova burcudur.

İngilizce Pisces burcu Balık burcudur.

Türkçe burç isimlerinin İngilizce anlamları nedir?

Koç burcu İngilizcesi Aries’tir.

Boğa burcu İngilizcesi Taurus’tur.

İkizler burcu İngilizcesi Gemini’dır.

Yengeç burcu İngilizcesi Cancer’dir.

Aslan burcu İngilizcesi Leo’dur.

Başak burcu İngilizcesi Virgo’dur.

Terazi burcu İngilizcesi Libra’dır.

Akrep burcu İngilizcesi Scorpio’dur.

Yay burcu İngilizcesi Sagittarius’tur.

Oğlak burcu İngilizcesi Capricorn’dur.

Kova burcu İngilizcesi Aquarius’tur.

Balık burcu İngilizcesi Pisces’tir.

online İngilizce kursu - birebir özel dersler ile İngilizce burçları öğrenin - learn horoscopes with private english lessons - online english course

İngilizce burçlardan fazlasını, dünyanın en iyi online kursunda görüntülü ve konuşarak öğrenin

Ana dili İngilizce olan yabancı öğretmenler

Haftada 3, 5 veya 7 gün özel ders

3, 6 veya 12 Ay eğitim süresi

Bir ders ücreti sadece 39 TL

İngilizce Burçlardan Fazlasını Öğrenin

İngilizce burçları öğrenmek kolaydır. İngilizce burçlardan fazlasını öğrenmek için iletişim formunu doldurun, uzman danışmanlarımızdan eğitimlerimiz hakkında bilgi alın.

Click to rate this post!
[Total: 6 Average: 5]

Add your first comment to this post