Fransızca Kursu


145 yıllık deneyim ile dünyanın en tecrübeli Fransızca kursu

Hemen başvurFransızca seviyeni öğren

Fransızca kurslarımız, 140 yılı aşkın global yabancı dil eğitim tecrübesi ve dünya çapında en iyi kabul edilen benzersiz metodu ile Fransızca öğrenme hedeflerinize kısa sürede ulaşmanızı sağlar.

Berlitz Fransızca Kursları, bütün dünyada kaliteli Fransızca eğitimi ile eş anlamlıdır. Profesyonel eğitim danışmanlarımız, uzman operasyon ekibimiz ve ana dili Fransızca olan deneyimli öğretmen kadromuz ile Fransızca öğrenme yolculuğunuzda her zaman yanınızdayız.

İyisinde Fransızca Öğrenin

Fransızca kursu arayışındaysanız, Berlitz ile görüşmeden karar vermeyin.

Fransızca Kursunuzu Seçin

Online Fransızca Kursu

Online Fransızca Kursu

Fransızca özel ders

Fransızca Özel Ders

Çocuklar için Fransızca kursu

Çocuklar İçin Fransızca Kursu

Fransızca Kurslarında Neler Sunuyoruz?

Her bütçeye uygun Fransızca kurs seçenekleri ile 140 yılı aşkın süredir öğrencilerimizin Fransızca konuşmalarını sağlamaktayız. Fransızca kurslarımızda, pedagojik destek, yüz yüze iletişim ve başarılı bir model ile Fransızca öğrenirsiniz.

Öğrencilerimizin Fransızca öğrenme tercihlerine, taleplerine ve yaşlarına göre farklı Fransızca kursu seçeneklerimiz bulunmaktadır. Uzman eğitim danışmanlarımız, en doğru seçimi yapmak ve kişiye özel bir Fransızca eğitim programı oluşturmak için öğrencilerimize her zaman destek vermek için hazırdır. Öğrencinin, Fransızca öğrenmek için ayırdıkları bütçe ve hedeflerine göre tercih ettiği eğitim programı, yine uzman danışmanlarımız tarafından takip edilmekte ve öğrencinin Fransızca konuşma hedeflerine ulaşması sağlanmaktadır.

Her bütçeye her hedefe uygun Fransızca kursları

Fransızca kursları ile Fransızca öğrenmek düşündüğünüzden daha kolaydır. Uygun destek, yüz yüze iletişim ve başarılı bir model ile Fransızca öğrenmek oldukça kolaylaşır. Berlitz Dil Okullarında, her bütçeye ve her hedefe uygun farklı Fransızca kursu alternatifleri vardır. Bütün Fransızca kurs seçeneklerinde konuşma odaklı Fransızca eğitimi verilmektedir.

Hızlı Fransızca Öğrenmek için Fransızca Özel Dersler

Fransızca özel ders almak, hedeflerinize ulaşmak için en etkili ve en hızlı yoldur. İlgi alanınız doğrultusunda özelleştirme ve size uygun gün ve saatlerde Fransızca ders planlaması yapabilirsiniz.

En İyisinde Online Fransızca Öğren

Online Fransızca kursu, ana dili Fransızca olan öğretmenler ile evinizin rahatlığında görüntülü ve konuşarak Fransızca öğrenmenizi sağlar.

Çocuklar İçin Fransızca

Çocuklar için Fransızca kursu, 5-17 yaş gruplarındaki çocuklar ve genç yetişkinler için Berlitz Global tarafından geliştirilmiştir. Çocuğunuzun Fransızca öğrenerek geleceğe hazırlamak için iletişime geçiniz.

Okulumuzda Yabancı Dil Eğitimi Alan Ünlü Öğrencilerimiz

Ünlü Berlitz Öğrencileri Türkiye Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel

Türkiye Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel

Süleyman Demirel’in hayatının anlatıldığı Muharrem Sarıkaya imzalı bir biyografi yazısında, Demiren’in ortaokul gibi lisede de A, B sınıflarına o dönem etkin olan Fransızca ve Almanca öğretilirken, onun C bölümüne İngilizce düştüğü, bunu bir fırsata çevirerek İTÜ’de İngilizce’sini geliştirmek için “Berlitz Lisan Kursu”na kaydolduğu, Berlitz Dil Okulunda öğrendiği İngilizcenin, Demirel’in ABD yolunu açan bir kapı olduğu ifade edilmektedir.

Hürriyet gazetesinde yer alan başka bir Demirel yazısında, Demirel’in İTÜ’den mezun olduğunda İngilizce bildiği, bunun nedeninin ise en sıkışık zamanlarda bile Berlitz derslerini ihmal etmeyen, hiç aksatmadığı Berlitz dershanesindeki çalışmalarının bir ürün olduğu belirtilmektedir.

Ünlü Berlitz Öğrencileri Sakıp Sabancı

İş İnsanı Sakıp Sabancı

Sabancı Holding eski yönetim kurulu başkanı Sakıp Sabancı, Sabancı ailesinin birçok bireyi gibi İngilizce eğitimini Berlitz Dil Okullarında almıştır.

Berlitz’in New York şehrinin ikonik alışveriş merkezi Rockefeller Center‘da yer alan şubesinde İngilizce eğitim alan Sakıp Sabancı, 1950’li yıllarda ilk defa Avrupa’ya gittiğinde, bir turist gibi etrafı gezmekten çok keyif aldığını ancak yabancı lisan bilmemenin zorluklarını çektiğini belirtmiştir.

Sakıp Sabancı, oğlunun tedavisi için uzun süre kaldığı New York’ta, tanıdıklarının tavsiyesi üzerine Berlitz lisan okuluna gittiğini belirtmiştir.

Sakıp Sabancı, İngilizce öğrenmemin gerek iş hayatında, gerekse özel hayatında kendisine çok faydaları olduğunu, yabancı ortaklarıyla yapılan görüşmelerde ya da yabancı basın ile yaptığı röportajlarda fikirlerini rahatlıkla ifade etmenin mutluluğunu yaşadığını belirtmiştir.

Ünlü Berlitz Öğrencileri ABD Başkanı John F. Kennedy

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı John F Kennedy

Berlitz Dil Okulları ABD merkezi, uzun yıllardır Amerika Birleşik Devletlerinin yurt dışında görev yapan askeri ve sivil personellerinin yabancı dil eğitimleri için tercih ettiği dil okuludur.

Benzer şekilde ABD Başkanlarının yabancı dil eğitim ihtiyaçları, Berlitz Dil Okulları tarafından sağlanır.

John F Kennedy, Jimmy Carter gibi ABD Başkanları ikinci veya üçüncü yabancı dillerini Berlitz Dil Okullarında öğrenmiştir.

Ünlü Berlitz Öğrencileri Brezilyalı Milli Futbolcu Pele

Brezilyalı Milli Futbolcu Pele

Pele, bütün futbol otoriteleri tarafından dünyanın gelmiş geçmiş en büyük futbolcusu olarak gösterilmektedir. Başarıları, şampiyonlukları ve aldığı kupalar bütün dünyada futbol için ölçü ve hedef olarak gösterilmektedir.

Futbol otoriteleri tarafından tarihin en iyi futbolcusu olarak gösterilmesinin nedenlerinden biri Brezilya ile 3 kere Dünya Kupası kazanmasıdır.

Kulüp kariyerinde 1974 yılına kadar oynadığı Santos takımında tam 1284 gol attı ve 1975’te ABD’nin Cosmos Takımı’na transfer oldu.

ABD’ye transfer olması ile İngilizce konuşmasının kariyeri için mutlak bir gereklilik olduğunu düşünen Pele, İngilizce derslerini Berlitz Dil Okullarından almıştır.

Pele, Berlitz dil okulunda İngilizce öğrenirken aynı okulun öğrencisi olan ve Japonca öğrenen müzik tarihinin en büyük solistlerinden olan John Lennon ile tanışmıştır ve arkadaş olmuşlardır. Bu anısını kendi kaleme aldığı otobiyografi kitabında anlattığı gibi farklı zamanlarda yaptığı röportajlarda da defalarca dile getirmiştir. Pele’nin İngilizce yaptığı röportajlardan birini Youtube videolarından izleyebilirsiniz.

Ünlü Berlitz Öğrencileri Barcelona'lı Futbolcu Carles Puyol

Barcelona’lı Futbolcu Carles Puyol

Barcelona’lı eski futbolcu Carles Puyol, İngilizce derslerini diğer birçok ünlü sporcu gibi dil okulumuzdan almayı tercih etmiştir.

Ünlü Berlitz Öğrencileri Kaiser Wilhelm II of Germany

Alman İmparatoru Kaiser Wilhelm II

II. Wilhelm (Friedrich Wilhelm Viktor Albert von Preußen; 27 Ocak 1859 – 4 Haziran 1941), son Alman İmparatoru (Kaiser) ve Prusya Kralı olarak hüküm sürdü.

Annesi İngiltere Kraliçesi Kraliçe Victoria’nın büyük kızı, III. Friedrich’in karısı, Alman İmparatoriçesi ve Prusya Kraliçesi Victoria’dır. II. Wilhelm, böylelikle, İngiltere Kraliçesi’nin torunu, Victoria’dan sonraki İngiltere Kralı VII. Edward’ın yeğeni, Edward’ın oğlu Kral V. George’un da birinci dereceden kuzenidir.

II. Wilhelm, İngiltere Kraliçesinin torunu ve İngiltere prensesinin oğlu olmasına rağmen sadece Almanca konuşulan bir ortamda büyüdüğü için İngilizce öğrenemedi.

Dünyadaki birçok kraliyet ailesi ferdi gibi yabancı dil öğrenmek için Berlitz’i tercih eden II. Wilhelm, İngilizce eksikliğini Berlitz’ten aldığı dersler ile kapatmıştır.

Ünlü Berlitz Öğrencileri Rus Cari Nikolay Aleksandrovic Romanov

Rus Çarı II. Aleksandroviç Romanov

II. Nikolay, Romanov hanedanına mensup son Rusya İmparatorudur.

Rusya’da Bolşevik isyanı sonrası Çar ailesi ile birlikte ev hapsine alındı.

Bolşeviklere karşı savaşan Beyaz Ordunun çarı kurtarmaları olasılığı üzerine, bolşeviklerin kararı ile 16-17 Temmuz gecesi Çar II. Nikolay, Çariçe Aleksandra, kızları Olga, Tatyana, Anastasia, Maria, oğulları Aleksey, aile doktoru Yevgeniy Botkin, halayık Aloiziy Trupp, Çariçe’nin hizmetkarı Anna Demidova ve aşçı İvan Haritonov hapsedildikleri evin bodrumunda kurşuna dizilerek öldürüldüler. Cesetler terk edilmiş bir maden ocağında yakıldıktan sonra yakınlardaki ormanlık araziye gömüldü.

Çar ve aile bireyleri, Avrupa’daki birçok kraliyet ailesindeki trende uyarak yabancı dil eğitimlerini Berlitz Dil Okullarından almışlardır. Günümüzde de var olan kraliyet (İngiltere, Hollanda, Belçika, İsveç, Norveç gibi) aileleri bu geleneği sürdürmekte ve yabancı dil eğitimlerini Berlitz Dil Okullarından almaktadır.

Atatürk'ün Berlitz Dil Okullarına gönderdiği teşekkür mektubu

Atatürk’ün Berlitz Dil Okullarına Gönderdiği Teşekkür Mektubu

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Berlitz Dil Okulları İstanbul şubesinin dil eğitimine yaptığı katkılardan dolayı takdir etmiş ve 4 Ocak 1930 tarihinde bir teşekkür mektubu kaleme almıştır. Mektubun aslı günümüzde Cumhurbaşkanlığı arşivlerinde saklanmaktadır.

Çağdaş Türkiye’nin önderinden alınan bu teşekkür mektubu, Berlitz Dil Okullarının eğitim yolculuğundaki en önemli rehberidir.

Berlitz Dil Okulları olarak, her zaman gelecek için çalışmayı ve yarınlar için evrensel bir vizyonu paylaşabilecek nesiller yetiştirmeyi misyon ediniyoruz. Bu noktadan hareketle Ulu Önder Atatürk’ün 92 yıl önce yazdığı mektup, bugün Berlitz ailesinin en güçlü kararlılık ve motivasyon kaynağıdır.

Farklı Bir Fransızca Kursu

Berlitz, her ihtiyaca yönelik Fransızca kursları sunmaktadır. Fransızca bilginiz ne olursa olsun ilk dersinizden itibaren Fransızca konuşmaya başlarsınız.

Global Bir Fransızca Kursu

Fransızca kurslarımız, bütün Dünyada 70’ten fazla ülkede yüzbinlerce kişinin Fransızca öğrenmesini sağlamaktadır. Dünyadaki bütün Berlitz şubelerinde aynı standartta, aynı kalitede Fransızca eğitim verilmektedir. Bu sayede Fransa’da Fransızca öğrenen bir öğrenci ile aynı şartlarda Fransızca eğitimi Türkiye’de öğrenirsiniz.

En İyi Fransızca Kursu

En iyi Fransızca kursuna ulaşmanızı garanti etmek için sadece ana dili Fransızca olan deneyimli yabancı öğretmenlerle çalışıyoruz. Öğrencilerimizin farklı ihtiyaçlarına yönelik farklı formatta verilen Fransızca kurslarımızda, benzersiz metodumuz ve ana dili Fransızca olan deneyimli yabancı öğretmenler ile eğitim verilmektedir.

Fransızca Kursu Öğrenci Görüşleri

Keşke daha önce tanışmış olsaydım

5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Berlitz ile uzun süreli bir ilişkimiz oldu. Berlitz ile tanışmadan önce İngilizce cümle kuramıyordum ama 3 ay sonrasında yaz stajımı yurt dışında yaptım. İkinci senemde ise Türkiye’nin en büyük kurumsal firmaların birinde İngiliz aksanlı bir yabancının yanında staj yaptım ve bu benim için büyük bir başarıydı. Bir sonraki senede ise Dünya’nın en iyi 10 üniversitesinden biri olan bir okuldan kabul aldım ve şu an Singapur’da doktora yapıyorum 😊 Teşekkürler Berlitz, sizlerle Türk Eğitim Vakfı sayesinde tanıştım ama keşke daha önceden tanışmış olsaydım. 
Ramazan Çiftçi

Profesyonel bir ekip

5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Berlitz Dil Okulu’yla, Esas Holding’in İngilizce Fırsatım bursu sayesinde tanıştım. Berlitz Dil Okullarından yaklaşık bir yıldır İngilizce eğitimi alıyorum. Bize sunulan eğitimin kalitesindeki en büyük başarı, işini severek ve özveriyle çalışan profesyonel bir ekibin yer almasından kaynaklanıyor.
Yaren İlhan

Türkiye’deki dil okullarına olan bakış açımı değiştirdi

5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Berlitz Dil Okulu, Türkiye’deki dil okullarına olan bakış açımı değiştirdi. Tamamen gramer odaklı olmak yerine daima konuşturma eğilimli bir eğitim modelleri var. Üçüncü kurumu tamamladım ve devam etmeyi düşünüyorum. Yabancı hocalarımız sayesinde yabancı dili konuşabilme özgüvenimi aşmış ve artık nasıl dil öğrenebileceğimi biliyor durumdayım. İlgili çalışanlarına da ayrıca teşekkür ederim.
Betül Kerimler

Fransızca Seviyeleri

Fransızca kursuna başlamadan önce mevcut bilginizi, global olarak bütün dünyada ortak kullandığımız Fransızca seviye testi ile kendi kendinize yüksek doğrulukta sonuç ile öğrenebilirsiniz. Fransızca seviyenizi öğrenmek için lütfen aşağıdaki linke tıklayınız.

Fransızca seviyeleri ve açıklamaları tablosu

En iyi Fransızca kursu için yurt dışına çıkmanıza gerek yok. Fransa’da bulunan dil okulları ile aynı kalitede Fransızca eğitimini Türkiye’de, Berlitz ile alabilirsiniz. Lütfen global olarak bütün dünyada bize güvenen ve Fransızca kurslarımızı tercih eden referanslarımızı inceleyin.

Global Referanslarımız

Berlitz Metodu Kurumsal Fransızca eğitimleri

Kurumsal (Şirketlere Özel) Fransızca Kursu

Berlitz, kurumsal Fransızca eğitimlerinde uzmanlaşmış global bir dil okuludur. Bütün Dünyada 70’ten fazla ülkeye yayılmış eğitim ağı ile çok uluslu firmaların çalışanlarına uzun yıllardır yüksek başarı oranı ile Fransızca eğitimi vermektedir. Bu başarımızı kurumların Fransızca öğrenme ihtiyacını doğru analiz etmeye, eğitim planlayıcıları ve insan kaynakları departmanı ile koordineli çalışmamıza, eğitmenlerimizin kurum çalışanları ile kurduğu güçlü iletişime ve kurumun yaptığı yatırımın karşılığını almasına borçludur.

Fransızca Kursları Başvuru Formu

Fransızca kursları hakkında detaylı bilgi almak için başvuru formunu doldurunuz.

Fransızca Kursları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Fransızca kursları, okuma, yazma ve daha önemlisi dinleme ve konuşma becerilerini kazanarak Fransızcayı öğrenmenizi sağlar. Fransızca kursları öğrenme yöntemine, hedeflere ve bütçelere göre farklılıkları gösterebilir.

  1. Genel Fransızca
  2. İş Fransızcası
  3. Mesleki Fransızca
  4. Çocuklar İçin Fransızca
  5. Kurumlara Özel Fransızca Eğitimler
  6. DELF Sınavı Hazırlık
  7. TCF Sınavı Hazırlık
  8. Yurtdışı Fransızca Kursları

Bütün Fransızca kurs seçeneklerinde başarısı kanıtlanmış metodumuz ve ana dili Fransızca olan deneyimli yabancı öğretmenler ile eğitim verilmektedir.

Fransızca kurs fiyatları, hangi Fransızca kursunu seçtiğinize, eğitimin nasıl yapıldığına, yapılan dönemsel kampanyalara göre farklılık göstermektedir.

Ana dili Fransızca olan yabancı öğretmenlerden, haftada 2, 3 veya 5 gün ve günde 30 dakika canlı konuşarak Fransızca özel ders almanızı sağlayan Online Fransızca kursu fiyatları aylık 3.330 TL’den başlamaktadır.

Fransızca premium özel ders fiyatları ise kaç kur alınacağına, ders saatlerine ve dönemsel kampanyalara göre değişiklik göstermektedir. Fransızca kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için lütfen online başvuru formunu doldurunuz.

Fransızca kurs öğretmenlerimiz alanında uzman yabancı eğitmenlerdir. Eğitmenlerin tamamı Fransa, Belçika, Kanada gibi Fransızcanın ana dil olarak konuşulduğu ülkelerdendir.

Fransızca ne kadar sürede öğrenilir sürekli araştırılan bir konudur. Genel olarak söylemek gerekirse, Fransızca kursu ile bir yılda Fransızcayı etkin şekilde kullanabilecek seviyede öğrenirsiniz. Fransa’da doktorluk yapmak, Fransız müşterilere satış yapmak gibi spesifik ihtiyaçlarda, daha yüksek seviyelere ulaşmak gerektiğinden, bu süre uzayabilir.

Fransızca kurslarında eğitim alırken bir yandan da Fransızcayı hayatınızın bir parçası haline getirmeniz, pratik yaparak kullanmanız önemlidir. Öğrendiklerinizi yaşamınıza ne kadar çok entegre ederseniz Fransızca öğrenme süreciniz o kadar kısalır.

Berlitz, bütün dünyada en iyi Fransızca eğitim veren kurs olarak tanımlanan, haklı bir üne sahip olan global bir dil okuludur. Kuruluş yılı olan 1878 yılından bu yana öğrencilerinin, en iyi ve en kaliteli Fransızca eğitimini alarak, Fransızca öğrenmelerini sağlamaktadır.

Fransızca eğitimlerinde, 140 yılı aşkın sürelik tecrübesi ile dünyanın bir numarası olan Berlitz, benzersiz eğitim metodu ile öğrencilerin Fransızca konuşma hedeflerine ulaşmada en yüksek başarı oranına sahip Fransızca kursudur.

Fransa, Kanada, Belçika, Fransızcanın ana dil olarak konuşulduğu, ekonomik olarak önemli ülkelerdendir. Bu nedenle birçok iş insanı, yeni fırsatlar oluşturmak için Fransızca konuşan kişiler ve farklı iş durumları ile karşı karşıya kalmaktadır. Fransızcayı ana dil olarak konuşan insanlarla gerçek manada iletişim kurabilmek için Fransızca bilgisinin yanında kültürel anlayış, yani ne söylediğinizin yanında nasıl söylediğiniz önemlidir.

Bu nedenle, Fransızca öğrenmenin ötesinde, Fransa, Kanada, Belçika gibi ülkelerde bulunan fırsatlardan yararlanabilmek için kültürel anlayış Fransızca kurslarının ayrılmaz bir parçası olmalıdır.

Ana dili Fransızca olan biriyle Fransızca konuşmak harikadır fakat saygılı ve etkili bir şekilde iletişim kuracak kültürel bilgiye sahip olmanın faydaları çok daha fazladır. Kültürel anlayışa sahip kişilerin Fransızca konuşan kişiler ile doğru iletişim kurması daha kolay olur…