Fransızca Özel Ders

Fransızca özel dersler Fransızca öğrenmek için en etkili yoldur.

Fransızca özel ders alan bütün öğrencilerimiz Berlitz’in Fransa’da bulunan şubeleriyle aynı kalitede eğitim alırlar.

Fransızca özel derslerin temelinde başarısı kanıtlanmış Berlitz Metodu® vardır. Fransızca öğrenmek için aktif konuşmayı, pratik yaparak Fransızca öğrenmeyi esas alır. Berlitz öğrencileri Fransızcayı bol konuşma pratiği yaparak aktif bir şekilde öğrenir.

Fransızca Özel Ders 2021

Fransızca Özel Ders Özellikleri

En Etkili Sonuçlar İçin Fransızca Özel Ders

Aktif Fransızca pratik yapılan özel Fransızca dersleri ve 72 ülkede ortak kullanılan global kaynaklar sayesinde, özel ders alan öğrencilerimiz Fransızca anlama ve konuşma becerilerinde kısa sürede gözle görülür sonuçlar elde eder. Berlitz Metoduna göre hazırlanmış Fransızca ders materyalleri okuma, yazma ve gramer gelişimini destekler ve Fransızca özel ders eğitiminden en iyi sonuçların alınmasını sağlar.

Berlitz Metodu®

Berlitz Metodu®, Fransızca öğrenmek için aktif konuşmayı, Fransızca pratik yaparak öğrenmeyi esas alır. Öğrencilerimiz Fransızca bol konuşma pratiği yaparak aktif bir şekilde öğrenir.

Hedefinize Özel Fransızca

Fransızca özel derslerinizi ilgi alanınıza ve hedeflerinize göre özelleştirebilir, size uygun gün ve saatlerde planlama yapabilirsiniz.

Kişiye Özel Fransızca

Fransızca özel dersleri tamamen kişiye özel program ve ana dili Fransızca olan yabancı eğitmenler ile tercihinize göre yüz yüze ya da sanal sınıf ortamında online olarak yapılmaktadır.

Fransızcada Hızlı Sonuçlar

Öğrenim tarzınız veya Fransızca seviyeniz ne olursa olsun, ihtiyaçlarınızı karşılamak ve hedeflerinize ulaşmanız için özelleştirilmiş bir eğitim programı ile daha hızlı bir şekilde akıcı Fransızca konuşun.

Berlitz Dil Okulu Öğrenci Görüşleri

İngilizce öğrenmek için en iyi yöntem Berlitz Metodudur

Daha önce İngilizce mülakatlardan dolayı başvurmadığım yurt dışı stajına başvurdum. Staj başvurum İngilizce mülakatlardan sonra onaylandı ve geçen yıl yurt dışında staj yaptım. İngilizce konusunda hiçbir sıkıntı yaşamadan stajı tamamlamakta ayrı bir öz güven kazandırdı. Bundan sonraki hedefim ise yüksek lisansımı yurt dışında yapmak.

Ramazan Çiftçi

Mükemmel

Çok kaliteli İngilizce eğitimi veren Berlitz sayesinde kendime çok şey kattım ve İngilizcemi güzel bir şekilde ilerlettim. Berlitz’in hocalarından ve çalışanlarından son derece memnun kaldım.

Mehmet Zeki Turğut

Öz güvenimi arttırdı

Berlitz’de almış olduğum İngilizce  kursu İngilizce konuşma konusundaki öz güvenimi arttırdı. Artık çok daha rahat bir şekilde İngilizce  iletişime geçebiliyor ve sohbet edebiliyorum. Kazandığım bu öz güven sayesinde Work And Travel programı kapsamında hem işverenlerle hem de konsoloslukta yapılan İngilizce mülakatları başarılı bir şekilde geçerek Amerika’ya gitme fırsatı yakaladım.

Ugurcan İnözü

Fransızca Seviyeler

Fransızca özel derslere başlamadan önce mevcut bilginizi 72 ülkede ortak kullanılan seviye testi ile hemen öğrenebilirsiniz. Fransızca seviye testine başlamak için lütfen aşağıdaki kutucuğa tıklayınız.

Berlitz Proficiency Chart - Tum Ingilizce Seviyeler ve Aciklamalari

Berlitz Dil Okullarını Tercih Eden Kurumsal Referanslarımız

FRANSIZCA ÖZEL DERSLER HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Fransızca özel ders birçok kişi tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Fransızca öğrenmek isteyen kişiler Fransızca özel ders hakkında birçok soru soruyor. Hangi Fransızca özel dersi almalıyım? Fransızca özel ders tavsiyeleri? Fransızca özel ders almak için ne yapmak gerekir? Fransızca özel dersler ile nasıl Fransızca öğrenilir? Fransızca özel ders nasıl seçilir? en başta gelen aramalar arasında yer alıyor. Peki hangi Fransızca özel dersi seçmelisiniz? Özel dersler ile Fransızca nasıl öğrenilir?

  1. Fransızca özel ders seçiminde eğitim sistemini araştırın
  2. Fransızca öğretmenlerinin kalitesini araştırın
  3. Fransızca özel derslerde eğitim planı ne olacak öğrenin
  4. Fransızca özel derslerde kullanılan kaynakları inceleyin
  5. Fransızca özel ders veren öğretmenin veya dil okulunun geçmişini ve tecrübesini araştırın
  6. Fransızca özel derslerde seviyenize uygun eğitim alacağınızdan emin olun
  7. Fransızca özel ders seçiminde ders saatine değil derslerin kalitesine önem verin

Bu konulara dikkat ederek seçeceğiniz Fransızca özel derslerden daha fazla verim alacağınızı düşünmekteyiz.

Fransızca özel ders fiyatları dönemsel kampanyalar nedeniyle farklılık göstermektedir. Fransızca özel ders fiyatlarını öğrenmek için lütfen dil okulumuz ile iletişime geçin.

Özel ders ile Fransızca öğrenme süresi haftada kaç gün ve günde kaç saat ders alacağınıza göre değişmektedir. Fransızca özel dersler ile ilgili detaylı bilgi için lütfen dil okulumuz iletişime geçin.

Fransızca özel dersler, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programına (CEFR) uygun olarak A1, A2, B1, B2, C1 ve C2 seviyelerine uygun olarak verilmektedir. Öğrencilerimiz, 72 ülkedeki bütün Berlitz şubelerinde aynı standartta Fransızca eğitim alırlar.

Genel Fransızca kursları, B1 sevisinden itibaren Fransızca sınavlarına yönelik eğitimleri de kapsamaktadır. Hedeflediğiniz puana göre ulaşmanız gereken Fransızca seviyesi belirlendikten sonra özel çalışmalar yapılması gerekebilir.

Fransızca öğrenmede başarıya ulaşmak için sistemli, planlı ve metodik eğitim gerekir. Bu plan doğrultusunda hangi Fransızca dersinde nelerin işleneceği, ne yapılacağı, ders sonunda öğrencilerin hangi hedeflere ulaşacağı belli olmalıdır. Fransızca öğrenmek vakit alan, planlı ve disiplinli olmayı gerektiren bir süreçtir. Başarılı bir plan ile öğrenciler Fransızca öğrenme hedeflerine daha kolay ulaşırlar. Bu nedenle iyi bir Fransızca kursunda tutarlı ve başarısı kanıtlanmış bir programın uygulanması, öğretmen değişikliklerinin olmaması ve derslerin belli bir planda işlenmesi öğrencilerin Fransızca öğrenme süreçlerini kolaylaştıracaktır.

Fransızca öğrenmenin en etkili yolu yurt dışında eğitim almaktır. Yurt dışında daha hızlı Fransızca öğrenilmesinin nedeni, gittiğiniz ülkede mecburen Fransızca konuşmak zorunda olmanızdır. Buna Fransızcaya maruz kalmak denir.

Birçok kişi bütçe ve zaman kısıtlarından dolayı yurt dışında Fransızca kursuna gidememekte ve ülkemizdeki Fransızca özel dersleri araştırmaktadır. Böyle bir durumdaysanız özel ders veren öğretmenin ana dilinin Fransızca olmasını talep edin. Bu şekilde yurt dışında Fransızca öğrenmeye en yakın deneyimi Türkiye’de yaşamış olursunuz.

Bazı dil okullarında eğitim kadrolarının tamamen “yabancı” olduğu söylense bile ana dili Fransızca olan öğretmenler yerine başka ülkelerden yabancı öğretmenler çalışmaktadır. Ana dili Fransızca olmayan öğretmenler yabancı bile olsa Fransızcayı sonradan öğrenmiş demektir. Kendinize şunu sorun: Fransızcayı sonradan öğrenmiş birinden ne kadar Fransızca öğrenebilirsiniz? Bu nedenle seçeceğiniz dil okulunda ana dili Fransızca olan öğretmenlerin derslere girdiğinden emin olmanız gerekmektedir.

Fransızca özel derslerde hangi eğitim programı ve metodu uygulanacak mutlaka öğrenin. Fransızca derslerde gramer yerine konuşma odaklı eğitim verilmesini talep edin. Klasik Fransızca eğitimi, gramer, dil bilgisi ve kelime ezberleme üzerine yoğunlaşırlar fakat yabancı dilin teorik kurallarını bilmek Fransızca konuşmak manasına gelmez.

Fransızca öğrenmede öğretmen kalitesi kadar kullanılan materyallerin ve kaynakların kalitesi son derece önemlidir. Fransızca özel derslerde kullanılan kitap ve materyallerin kalitesi öğretmenlerin öğrencilere verebileceklerini etkiler. Yetersiz kaynaklar ile çalışan iyi bir öğretmenin verebilecekleri sınırlanmakta, Fransızca özel derslerden alınan verim azalmaktadır. Kullanılan materyal ve kitapların yanında öğrencilerin online kaynaklara erişiminin olması Fransızca özel derslerde alınan verimin artmasını sağlar.

Her alanda olduğu gibi, Fransızca eğitiminde de kaliteli hizmet veren dil okulları belli bir tecrübeye sahiptir. Fransızca öğrenmede tecrübe önemli seçim kriterlerinden biridir. Fransızca özel ders seçiminde global dil okullarını tercih etmeniz bu konuda endişelerinizi ortadan kaldıracaktır.