Fransızca Özel Ders

Fransızca özel ders almak Fransızca öğrenmek için en etkili yoldur. İlgi alanınız doğrultusunda özelleştirme ve size uygun gün ve saatlerde ders planlaması yapabilirsiniz.

Fransızca özel derslerin temelinde başarısı kanıtlanmış Berlitz Metodu® vardır. Fransızca öğrenmek için aktif konuşmayı, Fransızca pratik yaparak öğrenmeyi esas alır. Berlitz öğrencileri Fransızcayı bol konuşma pratiği yaparak aktif bir şekilde öğrenir.

Fransızca Özel Ders 2020
Her Bütçeye Uygun Konuşarak Fransızca Eğitim Seçenekleri

Fransızca Özel Ders Özellikleri

En Etkili Sonuçlar İçin Fransızca Özel Ders

Aktif Fransızca pratik yapılan özel Fransızca dersleri ve 72 ülkede ortak kullanılan global kaynaklar sayesinde, özel ders alan öğrencilerimiz Fransızca anlama ve konuşma becerilerinde kısa sürede gözle görülür sonuçlar elde eder. Berlitz Metoduna göre hazırlanmış Fransızca ders materyalleri okuma, yazma ve gramer gelişimini destekler ve Fransızca özel ders eğitiminden en iyi sonuçların alınmasını sağlar.

Berlitz Metodu®

Berlitz Metodu®, Fransızca öğrenmek için aktif konuşmayı, Fransızca pratik yaparak öğrenmeyi esas alır. Öğrencilerimiz Fransızca bol konuşma pratiği yaparak aktif bir şekilde öğrenir.

Fransızca Seviyeler

Fransızca özel dersleri CEFR seviyelerine uygun olarak A1, A2, B1, B2, C1 ve C2 seviyelerinde geliştirilmiştir. 72 ülkedeki bütün Berlitz şubelerinde toplam 8 seviye Fransızca özel ders eğitimi verilir.

Kişiye Özel Fransızca

Fransızca özel dersleri tamamen kişiye özel program ve ana dili Fransızca olan yabancı eğitmenler ile tercihinize göre yüz yüze ya da sanal sınıf ortamında online olarak yapılmaktadır.

Fransızcada Hızlı Sonuçlar

Öğrenim tarzınız veya Fransızca seviyeniz ne olursa olsun, ihtiyaçlarınızı karşılamak ve hedeflerinize ulaşmanız için özelleştirilmiş bir eğitim programı ile daha hızlı bir şekilde akıcı Fransızca konuşun.

Berlitz Dil Okulu Öğrenci Görüşleri

İngilizce öğrenmek için en iyi yöntem Berlitz Metodudur

Daha önce İngilizce mülakatlardan dolayı başvurmadığım yurt dışı stajına başvurdum. Staj başvurum İngilizce mülakatlardan sonra onaylandı ve geçen yıl yurt dışında staj yaptım. İngilizce konusunda hiçbir sıkıntı yaşamadan stajı tamamlamakta ayrı bir öz güven kazandırdı. Bundan sonraki hedefim ise yüksek lisansımı yurt dışında yapmak.

Ramazan Çiftçi

Mükemmel

Çok kaliteli İngilizce eğitimi veren Berlitz sayesinde kendime çok şey kattım ve İngilizcemi güzel bir şekilde ilerlettim. Berlitz’in hocalarından ve çalışanlarından son derece memnun kaldım.

Mehmet Zeki Turğut

Öz güvenimi arttırdı

Berlitz’de almış olduğum İngilizce  kursu İngilizce konuşma konusundaki öz güvenimi arttırdı. Artık çok daha rahat bir şekilde İngilizce  iletişime geçebiliyor ve sohbet edebiliyorum. Kazandığım bu öz güven sayesinde Work And Travel programı kapsamında hem işverenlerle hem de konsoloslukta yapılan İngilizce mülakatları başarılı bir şekilde geçerek Amerika’ya gitme fırsatı yakaladım.

Ugurcan İnözü

Fransızca Seviyeler

Berlitz, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programına (CEFR) uygun olarak A1, A2, B1, B2, C1 ve C2 Fransızca seviyelerine uygun yabancı dil eğitimi vermektedir. Öğrencilerimiz, 72 ülkedeki bütün Berlitz şubelerinde aynı standartta Fransızca öğrenirler. Berlitz seviye sisteminde son 2 seviyesi üst düzey olmak üzere toplam 10 seviye mevcuttur.

Fransızca seviyenizi 72 ülkede ortak kullandığımız seviye testi ile hemen öğrenebilirsiniz. Fransızca seviye testine başlamak için lütfen aşağıdaki linke tıklayınız.

Berlitz Proficiency Chart - Tum Ingilizce Seviyeler ve Aciklamalari

Berlitz Dil Okullarını Tercih Eden Kurumsal Referanslarımız

Fransızca Özel Ders Başvuru Formu

Fransızca Özel Derslerimiz hakkında detaylı bilgi almak için başvuru formunu doldurunuz.

"Gönder" butonuna tıklayarak KVKK Aydınlatma ve Açık Rıza Metnini okudum, onaylıyorum.

Fransızca Özel Ders ile Fransızca Öğrenmek

Fransızca özel ders ile öğrenmek için ne yapmak gerekir? Fransızca özel dersler konusunda tavsiyeler nelerdir? Fransızca özel ders nasıl seçilir? En iyi Fransızca özel dersler için tavsiyeler.

Fransızca Özel Ders Tavsiyeleri

Fransızca özel derste kullanılan öğretim sistemi nedir?

Fransızca özel ders aldığınızın yerin eğitim sistemini öğrenin. İyi bir Fransızca özel dersin sistemli, planlı ve metodik olması gerekir. Hangi derste hangi konunun işleneceği, özel derslerin sonunda öğrencinin hangi Fransızca konuşma hedefine ulaşacağı belli olmalıdır. Fransızca öğrenmek vakit alan, planlı ve disiplinli olmayı gerektiren bir süreçtir. Planlı ve programlı olmamak, öğretmen değiştirmek, bir gün farklı sistem diğer gün farklı sistem uygulamak, sürekli müfredat değiştirmek öğrencinin Fransızca öğrenme sürecini olumsuz etkiler. Bu nedenle Fransızca özel derslerde başarısı kanıtlanmış bir programın uygulanması, öğretmen değişikliklerinin olmaması ve özel derslerin belli bir planda işlenmesi öğrencilerin Fransızca öğrenmeleri için çok önemlidir. Berlitz 142 yıllık tecrübesi ile sistematik, planlı ve metodik eğitimleri ile öğrencilerin özel dersler ile Fransızca konuşma hedeflerine ulaşmasında Dünyanın en iyi ve başarılı dil okuludur.

Fransızca özel dersin öğretmeni yabancı mı?

Fransızca özel ders seçiminde öğretmenlerin yabancı olup olmadığını araştırın. Fransızca öğrenmenin en etkili yolunun yurt dışına çıkmaktır. Yurt dışında Fransızcanın daha hızlı gelişmesinin nedeni Türkçe bilmeyen yabancı kişilerle konuşmak zorunda olmanızdır. Benzer şekilde özel Fransızca ders alacağınız öğretmenlerin de yabancı olması daha hızlı ve daha doğru Fransızca öğrenme sağlayacaktır. Özel Fransızca ders seçerken çok dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Her yabancı öğretmenin ana dili Fransızca değildir. Özel Fransızca dersleri ana dili Fransızca olan öğretmenlerden almanız daha iyi ve daha hızlı Fransızca öğrenmenizi sağlayacaktır. Kendinize şunu sorun: Fransızcayı sonradan öğrenmiş birinden ne kadar öğrenebilirsiniz?

Fransızca özel ders konuşma odaklı mı?

Fransızca özel ders seçiminde konuşma odaklı eğitim veren kurumları seçin Fransızca özel ders veren bazı kurumlar Fransızca gramer, dil bilgisi ve kelime ezberleme üzerine yoğunlaşırlar. Bunun nedeni bu tarz okullarda yabancı öğretmenlerin olmaması ve bu öğretmenlerin Fransızca konuşma konusunda yetersiz olmalarıdır. Fransızca gramer, teorik bilgi ve kuralları öğrenmek Fransızcayı konuşmak manasına gelmez. Fransızca özel ders seçiminde kurumun eğitim programına ve metoduna bakın. Fransızca özel derslerde konuşma odaklı mı yoksa gramer ağırlıklı mı eğitim veriliyor öğrenin. Konuşma ve dinlemenin öncelikli olduğu, ana dili Fransızca olan yabancı öğretmenlerin çalıştığı kurumlardan özel ders almanızı tavsiye ediyoruz. Konuşma odaklı Berlitz Metodu 142 yıllık tecrübe ile geliştirilmiştir. Berlitz özel Fransızca derslerinde 72 ülkede bulunan şubelerimizde aynı standartta, aynı kalitede konuşma odaklı Fransızca eğitimi verilmektedir.

Fransızca özel derste hangi kaynaklar kullanıyor?

İyi bir özel Fransızca dersi için öğretmen kalitesi kadar derslerde kullanılan materyallerin ve kitaplarında kalitesi son derece önemlidir. Birçok özel ders veren kişi ve kurum, piyasada herkesin bulacağı gramer kitaplarını ders kitabı olarak kullanmaktadır. Fakat gramer kitapları ile konuşma odaklı Fransızca eğitimi alamazsınız. Bazı kurumlar ise öğretmenlerin kendi notlarını ve fotokopilerini Fransızca ders materyali olarak kullanmaktadır. Bu durum standardizasyonu bozmakta, öğretmenden öğretmene Fransızca eğitim kalitesini değiştirmektedir. Özel Fransızca derslerinde kullanılan kitap ve materyallerin kalitesi öğretmenlerin öğrencilere verebileceklerini direk etkilemektedir. Yetersiz Fransızca kaynakları ile çalışan iyi bir öğretmenin öğrencilere verebileceği sınırlanmakta, sonuç olarak Fransızca derslerinin genel kalitesi olumsuz etkilenmektedir. Özel Fransızca derslerinde kullanılan materyal ve kitapların haricinde öğrencilerin kendi kendilerine çalışacakları kaynaklara erişiminin olması özel Fransızca derslerinden alınacak verimin en yüksek seviyede olmasını sağlayacaktır. Özel Fransızca derslerinde hangi destekleyici ek kaynakların kullanıldığını, bu kaynakların ders içi kullanılan kitaplarla bağlantılı ve birbirini tamamlayıcı olup olmadığını araştırın. Berlitz, Dünyada 72 ülkede aynı materyal, kitap ve online kaynaklar ile özel Fransızca dersleri vermektedir. Yani Almanya’da bulunan ve Berlitz’ten özel Fransızca dersi alan bir kişi ile aynı kaynaklara sahip olur ve aynı yüksek kaliteli eğitimi alırsınız.

Fransızca özel ders veren kurumun geçmişi ve tecrübesi nedir?

En iyi Fransızca özel dersleri veren kurumların belli bir tecrübesi vardır. Kaliteli hizmet veren kurumlar her alanda belli bir tecrübeye sahiptir. Fransızca özel ders seçiminde de tecrübe önemli tercih kriterlerinden biridir. Global olmayan kurumların yaşadığı en büyük problem Fransızca derslerinde dünyadaki gelişmelerin gerisinde kalmaları, eğitim kalitelerini yükseltememeleri ve nihayetinde yüz yüze veya online fark etmeden teorik bilgi veren klasik dil kursu gibi hareket etmeleridir. Hangi özel Fransızca dersini seçmeliyim? Özel Fransızca ders seçimi yaparken global bir dil okulundan eğitim almanız faydalı olacaktır. Berlitz, 142 yıllık tecrübesi ile 72 ülkede özel Fransızca dersleri ile eğitim veren global bir dil okuludur. Berlitz Dil Okullarının özel Fransızca dersleri bütün Dünyada aynı standartta, aynı kalitede, aynı materyaller ve yabancı öğretmenler ile verilmektedir. İster Almanya, ister Fransa isterse Türkiye’de özel Fransızca dersi alın, her zaman yüksek standartta konuşma odaklı özel Fransızca eğitimi alırsınız.

Özel Fransızca derste seviyenize uygun eğitim veriliyor mu?

Özel Fransızca ders seçiminden önce kendi seviyenizi ölçebileceğiniz online testler bulunmaktadır. Berlitz Dil Okullarının bütün dünyada ortak kullandığı online Fransızca seviye belirleme testini seviyenizi öğrenmek için kullanabilirsiniz. Fransızca seviye belirleme testi sonucu size test sonunda mail olarak gönderilmektedir. Fransızca, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca dilleri için seviye belirleme testine başlamak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Fransızca Seviye Testi

Berlitz online Fransızca seviye belirleme testi ile okuma, yazma, dinleme konularında seviyenizi yüksek doğrulukla ölçebiliyoruz. Fransızca konuşma testi için ise sizi şubemize davet etmemiz veya testi telefonda yapmamız gerekmektedir. Fransızca konuşma testi global olarak 72 ülkedeki bütün Berlitz şubelerinde aynı standartta yapılmaktadır. Böylece dünyadaki hangi Berlitz şubesine giderseniz gidin Fransızca dil seviyeniz aynı standartta yüksek doğrulukta ölçülmektedir.

Fransızca özel dersin miktarına değil kalitesine önem verin

Fransızca özel dersler ile yabancı dil öğrenmede nitelik nicelikten önemlidir. Bazı kurumlar bir kurda yüzlerce özel ders saati vermektedir. Bu kadar çok Fransızca dersine ihtiyacınız var mı kendinize sorun. Örneğin üniversitede veya lisede Fransızca hazırlık sınıfı okuyan bir öğrenci günde 8 saat, haftada 40 saat ve bir yılda yaklaşık 1.500 saat Fransızca dersi görür. Sonuç ise yine aynıdır: Fransızcayı anlıyoruz ama konuşamıyoruz. İyi bir dil kursundan alacağınız özel Fransızca derslerinde uzun uzun ders anlatımı olmaması gerekir. Önemli olan Fransızca özel derslerin nasıl yapıldığı, ders hedeflerine ulaşılıp ulaşılmadığıdır. Berlitz Dil Okulları, global tecrübesi ve başarısı kanıtlanmış etkin ve hızlı Berlitz Metodu® ile 142 yıldır Fransızca özel derslerde öğrencilerinin Fransızca konuşmasını sağlamaktadır.