Fransızcayı hızlı, bireysel ve etkili bir şekilde öğrenin

Fransızca Özel Dersler

Fransızca özel ders bire bir Fransızca eğitim private French course

Berlitz ile Fransızca özel ders

Berlitz ile Fransızca özel ders, Fransızcayı hızlı öğrenmek için en etkili yoldur.

Fransızca özel derslerin temelinde başarısı kanıtlanmış Berlitz Metodu® vardır. Fransızca öğrenmek için aktif konuşmayı, pratik yaparak öğrenmeyi esas alır. Berlitz öğrencileri Fransızcayı bol konuşma pratiği yaparak aktif bir şekilde öğrenir.

Özel Fransızca ders alan öğrencilerimiz, anlama ve konuşma becerilerinde kısa sürede gözle görülür sonuçlar elde eder. Berlitz Metoduna göre hazırlanmış Fransızca ders materyalleri, okuma, yazma ve gramer gelişimini destekler ve birebir Fransızca eğitiminden en iyi sonuçların alınmasını sağlar.

Fransızca Özel Ders Tanıtım Videosu

Fransızca kursu - Fransızca özel ders - bire bir Fransızca eğitim - private French course

Vive la France!
Neden Fransızca Öğrenmelisiniz?

Fransızca önemli bir uluslararası dildir. Fransızca, uluslararası toplum ve diplomasinin dili olarak kullanılmaktadır.
Fransızca, dünya üzerinde birden fazla kıtada 29 ülkenin resmi dildir ve 51 ülkede toplam 220 milyondan fazla kişi ile Fransızca en çok konuşulan altıncı dildir.
Fransa’nın yanı sıra Belçika, İsviçre, Monako, Lüksemburg ve Kanada’nın resmi dilidir. Ayrıca Fransızca, Fas, Tunus, Cezayir, Lübnan ve Suriye dahil olmak üzere birçok ülkenin resmi olmayan ikinci dilidir. Fransa, Belçika, İsviçre, Kanada, Afrika ve Fransızca konuşulan başka yerlere seyahat eden veya buralarda çalışacak olan herkes için Fransızca öğrenmek çok önemlidir. Fransızcanın yaygınlığı, onu iş ve seyahat için en kullanışlı dillerden biri yapar.

Berlitz ile Fransızca Özel Dersler

Berlitz ile Fransızca özel dersleri, yalnızca dili anlamakla kalmayıp, aynı zamanda sosyal, profesyonel veya akademik ortamlarda kullanabilmenizi sağlamak için dile ve kültüre hakim olmanızı sağlar. Fransızcayı iş, seyahat veya hobi olarak öğrenmek istiyorsanız, hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabiliriz.

Neden Berlitz Fransızca Özel Ders?

Tüm Fransızca seviyeler için çeşitli özel dersler sunuyoruz, bu nedenle ister Fransızca öğrenmeye yeni başlıyor olun, ister mevcut becerilerinizi daha da geliştirmek istiyorsanız, tam olarak aradığınız Fransızca eğitimini Berlitz dil okullarında bulacaksınız.

Berlitz ile Fransızca özel dersler, yalnızca dili anlamakla kalmayıp, aynı zamanda herhangi bir sosyal, profesyonel veya akademik ortamda kullanabilmenizi sağlamak için sizi sadece dili değil aynı zamanda kültürü de öğrenmenizi sağlar. Fransızcayı iş, seyahat veya hobi olarak öğrenmek istiyorsanız, hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmaya hazırız.

Özel Fransızca dersleri, doğal konuşma becerilerini teşvik etmek için Berlitz Metodunu kullanarak öğreten ve ilk günden itibaren seçtiğiniz dilde konuşmanızı sağlayan ana dili Fransızca olan bir eğitmenle öğrenmeyi içerir.

Neden Fransızca öğrenmelisiniz - why learn French

İyisinde Fransızca Öğrenin

Fransızca özel ders arayışındaysanız, Berlitz ile görüşmeden karar vermeyin.

Fransızca Özel Ders Özellikleri

En Etkili Sonuçlar İçin Fransızca Özel Ders

Fransızcayı Hızlı Öğrenmek için Berlitz Metodu®

Berlitz Metodu®, Fransızca öğrenmek için aktif konuşmayı, Fransızca pratik yaparak öğrenmeyi esas alır. Öğrencilerimiz Fransızcayı bol konuşma pratiği yaparak aktif bir şekilde öğrenir.

Amaçlarınıza Daha Hızlı Ulaşmanız için Hedefinize Özel Fransızca

Fransızca derslerinizi ilgi alanınıza ve hedeflerinize göre özelleştirebilir, size uygun gün ve saatlerde planlama yapabilir, bu sayede Fransızca hedeflerinize daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Size Özel Eğitim Programı için Kişiye Özel Fransızca

Fransızca özel dersleri tamamen kişiye özel program ve ana dili Fransızca olan yabancı eğitmenler ile tercihinize göre yüz yüze ya da sanal sınıf ortamında online olarak yapılmaktadır.

Özel Dersler ile Fransızcada Hızlı Sonuçlar

Öğrenim tarzınız veya Fransızca seviyeniz ne olursa olsun, ihtiyaçlarınızı karşılamak ve hedeflerinize ulaşmanız için özelleştirilmiş bir eğitim programı ile daha hızlı bir şekilde akıcı Fransızca konuşun.

Okulumuzda Yabancı Dil Eğitimi Alan Ünlü Öğrencilerimiz

Ünlü Berlitz Öğrencileri Türkiye Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel

Türkiye Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel

Süleyman Demirel’in hayatının anlatıldığı Muharrem Sarıkaya imzalı bir biyografi yazısında, Demiren’in ortaokul gibi lisede de A, B sınıflarına o dönem etkin olan Fransızca ve Almanca öğretilirken, onun C bölümüne İngilizce düştüğü, bunu bir fırsata çevirerek İTÜ’de İngilizce’sini geliştirmek için “Berlitz Lisan Kursu”na kaydolduğu, Berlitz Dil Okulunda öğrendiği İngilizcenin, Demirel’in ABD yolunu açan bir kapı olduğu ifade edilmektedir.

Hürriyet gazetesinde yer alan başka bir Demirel yazısında, Demirel’in İTÜ’den mezun olduğunda İngilizce bildiği, bunun nedeninin ise en sıkışık zamanlarda bile Berlitz derslerini ihmal etmeyen, hiç aksatmadığı Berlitz dershanesindeki çalışmalarının bir ürün olduğu belirtilmektedir.

Ünlü Berlitz Öğrencileri Sakıp Sabancı

İş İnsanı Sakıp Sabancı

Sabancı Holding eski yönetim kurulu başkanı Sakıp Sabancı, Sabancı ailesinin birçok bireyi gibi İngilizce eğitimini Berlitz Dil Okullarında almıştır.

Berlitz’in New York şehrinin ikonik alışveriş merkezi Rockefeller Center‘da yer alan şubesinde İngilizce eğitim alan Sakıp Sabancı, 1950’li yıllarda ilk defa Avrupa’ya gittiğinde, bir turist gibi etrafı gezmekten çok keyif aldığını ancak yabancı lisan bilmemenin zorluklarını çektiğini belirtmiştir.

Sakıp Sabancı, oğlunun tedavisi için uzun süre kaldığı New York’ta, tanıdıklarının tavsiyesi üzerine Berlitz lisan okuluna gittiğini belirtmiştir.

Sakıp Sabancı, İngilizce öğrenmemin gerek iş hayatında, gerekse özel hayatında kendisine çok faydaları olduğunu, yabancı ortaklarıyla yapılan görüşmelerde ya da yabancı basın ile yaptığı röportajlarda fikirlerini rahatlıkla ifade etmenin mutluluğunu yaşadığını belirtmiştir.

Ünlü Berlitz Öğrencileri ABD Başkanı John F. Kennedy

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı John F Kennedy

Berlitz Dil Okulları ABD merkezi, uzun yıllardır Amerika Birleşik Devletlerinin yurt dışında görev yapan askeri ve sivil personellerinin yabancı dil eğitimleri için tercih ettiği dil okuludur.

Benzer şekilde ABD Başkanlarının yabancı dil eğitim ihtiyaçları, Berlitz Dil Okulları tarafından sağlanır.

John F Kennedy, Jimmy Carter gibi ABD Başkanları ikinci veya üçüncü yabancı dillerini Berlitz Dil Okullarında öğrenmiştir.

Ünlü Berlitz Öğrencileri Brezilyalı Milli Futbolcu Pele

Brezilyalı Milli Futbolcu Pele

Pele, bütün futbol otoriteleri tarafından dünyanın gelmiş geçmiş en büyük futbolcusu olarak gösterilmektedir. Başarıları, şampiyonlukları ve aldığı kupalar bütün dünyada futbol için ölçü ve hedef olarak gösterilmektedir.

Futbol otoriteleri tarafından tarihin en iyi futbolcusu olarak gösterilmesinin nedenlerinden biri Brezilya ile 3 kere Dünya Kupası kazanmasıdır.

Kulüp kariyerinde 1974 yılına kadar oynadığı Santos takımında tam 1284 gol attı ve 1975’te ABD’nin Cosmos Takımı’na transfer oldu.

ABD’ye transfer olması ile İngilizce konuşmasının kariyeri için mutlak bir gereklilik olduğunu düşünen Pele, İngilizce derslerini Berlitz Dil Okullarından almıştır.

Pele, Berlitz dil okulunda İngilizce öğrenirken aynı okulun öğrencisi olan ve Japonca öğrenen müzik tarihinin en büyük solistlerinden olan John Lennon ile tanışmıştır ve arkadaş olmuşlardır. Bu anısını kendi kaleme aldığı otobiyografi kitabında anlattığı gibi farklı zamanlarda yaptığı röportajlarda da defalarca dile getirmiştir. Pele’nin İngilizce yaptığı röportajlardan birini Youtube videolarından izleyebilirsiniz.

Ünlü Berlitz Öğrencileri Barcelona'lı Futbolcu Carles Puyol

Barcelona’lı Futbolcu Carles Puyol

Barcelona’lı eski futbolcu Carles Puyol, İngilizce derslerini diğer birçok ünlü sporcu gibi dil okulumuzdan almayı tercih etmiştir.

Ünlü Berlitz Öğrencileri Kaiser Wilhelm II of Germany

Alman İmparatoru Kaiser Wilhelm II

II. Wilhelm (Friedrich Wilhelm Viktor Albert von Preußen; 27 Ocak 1859 – 4 Haziran 1941), son Alman İmparatoru (Kaiser) ve Prusya Kralı olarak hüküm sürdü.

Annesi İngiltere Kraliçesi Kraliçe Victoria’nın büyük kızı, III. Friedrich’in karısı, Alman İmparatoriçesi ve Prusya Kraliçesi Victoria’dır. II. Wilhelm, böylelikle, İngiltere Kraliçesi’nin torunu, Victoria’dan sonraki İngiltere Kralı VII. Edward’ın yeğeni, Edward’ın oğlu Kral V. George’un da birinci dereceden kuzenidir.

II. Wilhelm, İngiltere Kraliçesinin torunu ve İngiltere prensesinin oğlu olmasına rağmen sadece Almanca konuşulan bir ortamda büyüdüğü için İngilizce öğrenemedi.

Dünyadaki birçok kraliyet ailesi ferdi gibi yabancı dil öğrenmek için Berlitz’i tercih eden II. Wilhelm, İngilizce eksikliğini Berlitz’ten aldığı dersler ile kapatmıştır.

Ünlü Berlitz Öğrencileri Rus Cari Nikolay Aleksandrovic Romanov

Rus Çarı II. Aleksandroviç Romanov

II. Nikolay, Romanov hanedanına mensup son Rusya İmparatorudur.

Rusya’da Bolşevik isyanı sonrası Çar ailesi ile birlikte ev hapsine alındı.

Bolşeviklere karşı savaşan Beyaz Ordunun çarı kurtarmaları olasılığı üzerine, bolşeviklerin kararı ile 16-17 Temmuz gecesi Çar II. Nikolay, Çariçe Aleksandra, kızları Olga, Tatyana, Anastasia, Maria, oğulları Aleksey, aile doktoru Yevgeniy Botkin, halayık Aloiziy Trupp, Çariçe’nin hizmetkarı Anna Demidova ve aşçı İvan Haritonov hapsedildikleri evin bodrumunda kurşuna dizilerek öldürüldüler. Cesetler terk edilmiş bir maden ocağında yakıldıktan sonra yakınlardaki ormanlık araziye gömüldü.

Çar ve aile bireyleri, Avrupa’daki birçok kraliyet ailesindeki trende uyarak yabancı dil eğitimlerini Berlitz Dil Okullarından almışlardır. Günümüzde de var olan kraliyet (İngiltere, Hollanda, Belçika, İsveç, Norveç gibi) aileleri bu geleneği sürdürmekte ve yabancı dil eğitimlerini Berlitz Dil Okullarından almaktadır.

Atatürk'ün Berlitz Dil Okullarına gönderdiği teşekkür mektubu

Atatürk’ün Berlitz Dil Okullarına Gönderdiği Teşekkür Mektubu

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Berlitz Dil Okulları İstanbul şubesinin dil eğitimine yaptığı katkılardan dolayı takdir etmiş ve 4 Ocak 1930 tarihinde bir teşekkür mektubu kaleme almıştır. Mektubun aslı günümüzde Cumhurbaşkanlığı arşivlerinde saklanmaktadır.

Çağdaş Türkiye’nin önderinden alınan bu teşekkür mektubu, Berlitz Dil Okullarının eğitim yolculuğundaki en önemli rehberidir.

Berlitz Dil Okulları olarak, her zaman gelecek için çalışmayı ve yarınlar için evrensel bir vizyonu paylaşabilecek nesiller yetiştirmeyi misyon ediniyoruz. Bu noktadan hareketle Ulu Önder Atatürk’ün 1930 yılında kaleme aldığı bu mektup, bugün Berlitz ailesinin en güçlü kararlılık ve motivasyon kaynağıdır.

Berlitz Fransızca Kursu Öğrencilerinin Görüşleri

Keşke daha önce tanışmış olsaydım

5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Berlitz ile uzun süreli bir ilişkimiz oldu. Berlitz ile tanışmadan önce İngilizce cümle kuramıyordum ama 3 ay sonrasında yaz stajımı yurt dışında yaptım. İkinci senemde ise Türkiye’nin en büyük kurumsal firmaların birinde İngiliz aksanlı bir yabancının yanında staj yaptım ve bu benim için büyük bir başarıydı. Bir sonraki senede ise Dünya’nın en iyi 10 üniversitesinden biri olan bir okuldan kabul aldım ve şu an Singapur’da doktora yapıyorum 😊 Teşekkürler Berlitz, sizlerle Türk Eğitim Vakfı sayesinde tanıştım ama keşke daha önceden tanışmış olsaydım. 
Ramazan Çiftçi

Profesyonel bir ekip

5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Berlitz Dil Okulu’yla, Esas Holding’in İngilizce Fırsatım bursu sayesinde tanıştım. Berlitz Dil Okullarından yaklaşık bir yıldır İngilizce eğitimi alıyorum. Bize sunulan eğitimin kalitesindeki en büyük başarı, işini severek ve özveriyle çalışan profesyonel bir ekibin yer almasından kaynaklanıyor.
Yaren İlhan

Türkiye’deki dil okullarına olan bakış açımı değiştirdi

5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Berlitz Dil Okulu, Türkiye’deki dil okullarına olan bakış açımı değiştirdi. Tamamen gramer odaklı olmak yerine daima konuşturma eğilimli bir eğitim modelleri var. Üçüncü kurumu tamamladım ve devam etmeyi düşünüyorum. Yabancı hocalarımız sayesinde yabancı dili konuşabilme özgüvenimi aşmış ve artık nasıl dil öğrenebileceğimi biliyor durumdayım. İlgili çalışanlarına da ayrıca teşekkür ederim.
Betül Kerimler

Fransızca Seviyeler

Fransızca özel derslere başlamadan önce mevcut seviyenizi, Berlitz’in 70’ten fazla ülkede ortak kullandığı Fransızca online seviye testi ile hemen öğrenebilirsiniz. Fransızca seviye testine başlamak için lütfen aşağıdaki kutucuğa tıklayınız.

Fransızca seviyeleri ve açıklamaları tablosu

Global Referanslarımız

Fransızca Özel Dersler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Fransızcayı hızlı öğrenmenin en iyi yolu, Fransızcayı hayatınızın her anına katmak ve Fransızca özel ders almaktır. Fransızcayı hayatınızın her alanında kullanmak, hızlı öğrenmenin anahtarıdır. Özel dersler sayesinde, bir Berlitz eğitmeni ile Fransızca konuşmak için bolca zamanınızın olmasını garanti ediyoruz. Fransızca özel derslerde öğretmenin bütün odağı sadece siz olacağı için, dili daha hızlı bir şekilde öğrenmek ve gerçek dünya senaryolarında aktif olarak kullanma güvenini kazanmak için en iyi fırsatı verir.

Ana dili Fransızca olan öğretmenlerden, özel ders almanızı sağlayan online Fransızca eğitim paketinin 30 dakikalık Almanca özel ders ücreti 99 TL’den başlamaktadır. Online Fransızca kursunda 14 gün %100 para iade garantisi bulunmaktadır. Online Fransızca kursunu 14 gün deneyebilir, beğenmezseniz sorgusuz sualsiz %100 para iadesi alabilirsiniz.

Premium Fransızca özel ders fiyatlarımız ise dönemsel kampanyalar nedeniyle farklılık göstermektedir. Güncel Fransızca özel ders fiyatlarını öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçin.

Özel dersler ile Fransızca öğrenme süresi, kursa ayıracağınız zaman ve derslerinizi ne sıklıkta alacağınıza göre değişmektedir. Derslerinizi planlanan zamanda aldığınız sürece, Fransızcada sürekli ve hızlı gelişim gösterirsiniz.

Fransızca özel dersler, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programına (CEFR) uygun olarak A1, A2, B1, B2, C1 ve C2 seviyelerindedir. Öğrencilerimiz, 72 ülkedeki bütün Berlitz şubelerinde aynı standartta Fransızca eğitim alırlar.

Genel Fransızca kursları, B1 sevisinden itibaren Fransızca sınavlarına yönelik eğitimleri de kapsamaktadır. Hedeflediğiniz puana göre ulaşmanız gereken Fransızca seviyesi belirlendikten sonra özel çalışmalar yapılması gerekebilir.

Berlitz dil okullarında bir numaralı odak noktamız konuşmadır, ancak Fransızca dil bilgisi dersleri de Fransızca öğrenmenin son derece önemli bir parçasıdır. Dilbilgisi her dilin önemli bir parçasıdır ve Fransızcada da farklı değildir. Fransızca dilbilgisini öğrendiğinizde, dilin nasıl çalıştığını daha iyi anlamanızı sağlayacak ve bu da dili kullanma rahatlığınızı artıracaktır.

Fransızca kelime öğrenmek önemli olsa bile bu, Fransızca öğrenme sürecinin sadece bir parçasıdır. Fransızca dilinde kelime dağarcığını cümlelere ve fikirlere dönüştürebilmelisiniz. Berlitz dil okullarında Fransızcayı, öğrendiğiniz kelimeleri kullanarak cümlelerin nasıl oluşturulacağını ve dili aktif olarak konuşmanızı ve kullanmanızı sağlayan Berlitz Metodu ile öğrenirsiniz.

Fransızcayı online dersler ile öğrenmek oldukça kolaydır. Berlitz online Fransızca özel derslerimiz, öğrencilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda özel olarak tasarlanmıştır. Fransızca online dersler, yüz yüze dersler ile aynı kanıtlanmış metodolojiye sahiptir ve hatta normal derslerin dışında öğrenme için esneklik ve gelişmiş fırsatlar sunarlar. Online Fransızca öğrenmek, dili daha hızlı öğrenmenizi ve daha hızlı akıcı konuşmanızı kolaylaştırır.