Berlitz Blog

İngilizce Öğrenme En Etkili Yöntemler

İngilizce Öğrenme

İngilizce öğrenmek isteyen birçok kişi işe nereden başlayacağını bilmiyor. Başlayanlar ise ilerleme sağlayamadığı için hayal kırıklığına uğruyor. Bu konuda yalnız olmadığınızı belirtmek isteriz. Globalleşen dünyanın ortak dil olan İngilizceyi yüz milyonlarca kişi İngilizce öğrenmeye çalışıyor. İngilizce öğrenmek için yaptığınız çalışmalara yardımcı olmak için uygulamanız gereken stratejileri, kaynakları, araçları ve İngilizce öğrenmek için size en uygun kurs seçeneklerini detaylı olarak bu yazımızda bulabilirsiniz.

İngilizce Mevsimler

İngilizce Mevsimler

İngilizce mevsimler nasıl yazılır, nasıl okunur öğrenmek isteyen kişiler için kısa bir kılavuz hazırladık.

ingilizce mevsimler

İngilizce Günler

İngilizce günler nasıl yazılır, nasıl okunur öğrenmek isteyenler için kısa bir kılavuz hazırladık.

İngilizce ve Türkçe'de Ortak Kullanılan 1000 kelime

İngilizce ve Türkçede Ortak Kullanılan Kelimeler

İngilizce ve Türkçede kullanılan ortak kelimeler nelerdir? Biz sizin için İngilizce ve Türkçede ortak kullanılan kelimelerden 1.000 tanesini derledik. Bazı kelimeler günlük hayatta çok kullanılmasa bile İngilizcede olan ve Türkçe ile ortak kullanılan bu kelimeleri bildiğinizi göreceksiniz.

ingilizce aylar

İngilizce Aylar

İngilizce aylar nasıl yazılır, nasıl okunur öğrenmek isteyenler için kısa bir kılavuz hazırladık.

Yapay Diller

Yapay Diller

Yapay dil, belli bir amaç doğrultusunda o dili oluşturan kişi ya da komisyonun adı bilinen, grameri tarihin akışı içerisinde insanların günlük kabulleri ya da yönelimleriyle evrilmemiş, tamamen insan eliyle yapılandırılmış olan dillere yapay diller denir.