İtalyanca Özel Ders

İtalyanca özel dersler İtalyanca öğrenmek için en etkili yoldur.

İtalyanca özel ders alan bütün öğrencilerimiz Berlitz’in İtalya’da bulunan şubeleriyle aynı kalitede eğitim alırlar.

İtalyanca özel derslerin temelinde başarısı kanıtlanmış Berlitz Metodu® vardır. İtalyanca öğrenmek için aktif konuşmayı, pratik yaparak öğrenmeyi esas alır. Berlitz öğrencileri İtalyancayı bol konuşma pratiği yaparak aktif bir şekilde öğrenir.

italyanca özel ders 2020

İtalyanca Özel Ders Özellikleri

En Etkili Sonuçlar İçin İtalyanca Özel Ders

Aktif İtalyanca pratik yapılan İtalyanca özel dersleri ve 72 ülkede ortak kullanılan global kaynaklar sayesinde, özel ders alan öğrencilerimiz İtalyanca anlama ve konuşma becerilerinde kısa sürede gözle görülür sonuçlar elde eder. Berlitz Metoduna göre hazırlanmış İtalyanca ders materyalleri okuma, yazma ve gramer gelişimini destekler ve İtalyanca özel ders eğitiminden en iyi sonuçların alınmasını sağlar.

Berlitz Metodu®

Berlitz Metodu®, İtalyanca öğrenmek için aktif konuşmayı, İtalyanca pratik yaparak öğrenmeyi esas alır. Öğrencilerimiz İtalyancayı bol konuşma pratiği yaparak aktif bir şekilde öğrenir.

Hedefinize Özel İtalyanca

İtalyanca derslerinizi ilgi alanınıza ve hedeflerinize göre özelleştirebilir, size uygun gün ve saatlerde planlama yapabilirsiniz.

Kişiye Özel İtalyanca

İtalyanca özel dersleri tamamen kişiye özel program ve ana dili İtalyanca olan yabancı eğitmenler ile tercihinize göre yüz yüze ya da sanal sınıf ortamında online olarak yapılmaktadır.

İtalyancada Hızlı Sonuçlar

Öğrenim tarzınız veya İtalyanca seviyeniz ne olursa olsun, ihtiyaçlarınızı karşılamak ve hedeflerinize ulaşmanız için özelleştirilmiş bir eğitim programı ile daha hızlı bir şekilde akıcı İtalyanca konuşun.

Berlitz Dil Okulu Öğrenci Görüşleri

İngilizce öğrenmek için en iyi yöntem Berlitz Metodudur

Daha önce İngilizce mülakatlardan dolayı başvurmadığım yurt dışı stajına başvurdum. Staj başvurum İngilizce mülakatlardan sonra onaylandı ve geçen yıl yurt dışında staj yaptım. İngilizce konusunda hiçbir sıkıntı yaşamadan stajı tamamlamakta ayrı bir öz güven kazandırdı. Bundan sonraki hedefim ise yüksek lisansımı yurt dışında yapmak.

Ramazan Çiftçi

Mükemmel

Çok kaliteli İngilizce eğitimi veren Berlitz sayesinde kendime çok şey kattım ve İngilizcemi güzel bir şekilde ilerlettim. Berlitz’in hocalarından ve çalışanlarından son derece memnun kaldım.

Mehmet Zeki Turğut

Öz güvenimi arttırdı

Berlitz’de almış olduğum İngilizce  kursu İngilizce konuşma konusundaki öz güvenimi arttırdı. Artık çok daha rahat bir şekilde İngilizce  iletişime geçebiliyor ve sohbet edebiliyorum. Kazandığım bu öz güven sayesinde Work And Travel programı kapsamında hem işverenlerle hem de konsoloslukta yapılan İngilizce mülakatları başarılı bir şekilde geçerek Amerika’ya gitme fırsatı yakaladım.

Ugurcan İnözü

İtalyanca Seviyeler

İtalyanca özel derslere başlamadan önce mevcut bilginizi 72 ülkede ortak kullanılan seviye testi ile hemen öğrenebilirsiniz. İtalyanca seviye testine başlamak için lütfen aşağıdaki kutucuğa tıklayınız.

Berlitz Proficiency Chart - Tum Ingilizce Seviyeler ve Aciklamalari

Berlitz Dil Okullarını Tercih Eden Kurumsal Referanslarımız

İTALYANCA ÖZEL DERSLER HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

İtalyanca özel ders birçok kişi tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. İtalyanca öğrenmek isteyen kişiler İtalyanca özel ders hakkında birçok soru soruyor. Hangi İtalyanca özel dersi almalıyım? İtalyanca özel ders tavsiyeleri? İtalyanca özel ders almak için ne yapmak gerekir? İtalyanca özel dersler ile nasıl İtalyanca öğrenilir? İtalyanca özel ders nasıl seçilir? en başta gelen aramalar arasında yer alıyor. Peki hangi İtalyanca özel dersi seçmelisiniz? Özel dersler ile İtalyanca nasıl öğrenilir?

  1. İtalyanca özel ders seçiminde eğitim sistemini araştırın
  2. İtalyanca öğretmenlerinin kalitesini araştırın
  3. İtalyanca özel derslerde eğitim planı ne olacak öğrenin
  4. İtalyanca özel derslerde kullanılan kaynakları inceleyin
  5. İtalyanca özel ders veren öğretmenin veya dil okulunun geçmişini ve tecrübesini araştırın
  6. İtalyanca özel derslerde seviyenize uygun eğitim alacağınızdan emin olun
  7. İtalyanca özel ders seçiminde ders saatine değil derslerin kalitesine önem verin

Bu konulara dikkat ederek seçeceğiniz İtalyanca özel derslerden daha fazla verim alacağınızı düşünmekteyiz.

İtalyanca özel ders fiyatları dönemsel kampanyalar nedeniyle farklılık göstermektedir. Güncel İtalyanca özel ders fiyatlarını öğrenmek için lütfen dil okulumuz ile iletişime geçin.

Özel dersler ile İtalyanca öğrenme süresi haftada kaç gün ve günde kaç saat ders alacağınıza göre değişmektedir. İtalyanca özel dersler hakkında detaylı bilgi için lütfen dil okulumuz iletişime geçin.

İtalyanca özel dersler, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programına (CEFR) uygun olarak A1, A2, B1, B2, C1 ve C2 seviyelerine uygun olarak vermektedir. Öğrencilerimiz, 72 ülkedeki 500’den fazla şubemizde aynı standartta İtalyanca öğrenirler.

Genel İtalyanca kursları, B1 sevisinden itibaren İtalyanca sınavlarına yönelik eğitimleri de kapsamaktadır. Hedeflediğiniz puana göre ulaşmanız gereken İtalyanca seviyesi belirlendikten sonra özel çalışmalar yapılması gerekebilir.

İtalyanca öğrenmede başarıya ulaşmak için sistemli, planlı ve metodik eğitim gerekir. Bu plan doğrultusunda hangi İtalyanca dersinde nelerin işleneceği, ne yapılacağı, ders sonunda öğrencilerin hangi hedeflere ulaşacağı belli olmalıdır. İtalyanca öğrenmek vakit alan, planlı ve disiplinli olmayı gerektiren bir süreçtir. Başarılı bir plan ile öğrenciler İtalyanca öğrenme hedeflerine daha kolay ulaşırlar. Bu nedenle iyi bir İtalyanca kursunda tutarlı ve başarısı kanıtlanmış bir programın uygulanması, öğretmen değişikliklerinin olmaması ve derslerin belli bir planda işlenmesi öğrencilerin İtalyanca öğrenme süreçlerini kolaylaştıracaktır.

İtalyanca öğrenmenin en etkili yolu yurt dışında eğitim almaktır. Yurt dışında daha hızlı İtalyanca öğrenilmesinin nedeni, gittiğiniz ülkede mecburen İtalyanca konuşmak zorunda olmanızdır. Buna İtalyancaya maruz kalmak denir.

Birçok kişi bütçe ve zaman kısıtlarından dolayı yurt dışında İtalyanca kursuna gidememekte ve ülkemizdeki İtalyanca özel dersleri araştırmaktadır. Böyle bir durumdaysanız özel ders veren öğretmenin ana dilinin İtalyanca olmasını talep edin. Bu şekilde yurt dışında İtalyanca öğrenmeye en yakın deneyimi Türkiye’de yaşamış olursunuz.

Bazı dil okullarında eğitim kadrolarının tamamen “yabancı” olduğu söylense bile ana dili İtalyanca olan öğretmenler yerine başka ülkelerden yabancı öğretmenler çalışmaktadır. Ana dili İtalyanca olmayan öğretmenler yabancı bile olsa İtalyancayı sonradan öğrenmiş demektir. Kendinize şunu sorun: İtalyancayı sonradan öğrenmiş birinden ne kadar İtalyanca öğrenebilirsiniz? Bu nedenle seçeceğiniz dil okulunda ana dili İtalyanca olan öğretmenlerin derslere girdiğinden emin olmanız gerekmektedir.

İtalyanca özel derslerde eğitim programını ve metodunu mutlaka inceleyin. İtalyanca derslerde gramer yerine konuşma odaklı eğitim verilmesini talep edin. Klasik İtalyanca kursları, gramer, dil bilgisi ve kelime ezberleme üzerine yoğunlaşırlar fakat yabancı dilin teorik kurallarını bilmek İtalyanca konuşmak manasına gelmez.

İtalyanca öğrenmede öğretmen kalitesi kadar kullanılan materyallerin ve kaynakların kalitesi son derece önemlidir. İtalyanca özel derslerde kullanılan kitap ve materyallerin kalitesi öğretmenlerin öğrencilere verebileceklerini etkiler. Yetersiz kaynaklar ile çalışan iyi bir öğretmenin verebilecekleri sınırlanmakta, İtalyanca özel derslerden alınan verim azalmaktadır. Kullanılan materyal ve kitapların yanında öğrencilerin online kaynaklara erişiminin olması İtalyanca özel derslerde alınan verimin artmasını sağlar.

Her alanda olduğu gibi, İtalyanca eğitiminde de kaliteli hizmet veren dil okulları belli bir tecrübeye sahiptir. İtalyanca öğrenmede tecrübe önemli seçim kriterlerinden biridir. İtalyanca özel ders seçiminde global dil okullarını tercih etmeniz bu konuda endişelerinizi ortadan kaldıracaktır.