İtalyanca Özel Ders

İtalyanca özel ders almak İtalyanca öğrenmek için en etkili yoldur. İlgi alanınız doğrultusunda özelleştirme ve size uygun gün ve saatlerde İtalyanca derslerinizi planlayabilirsiniz.

İtalyanca özel derslerin temelinde başarısı kanıtlanmış Berlitz Metodu® vardır. İtalyanca öğrenmek için aktif konuşmayı, İtalyanca pratik yaparak öğrenmeyi esas alır. Berlitz öğrencileri İtalyanca bol konuşma pratiği yaparak aktif bir şekilde öğrenir.

italyanca özel ders 2020

İtalyanca Özel Ders Özellikleri

En Etkili Sonuçlar İçin İtalyanca Özel Ders

Aktif İtalyanca pratik yapılan özel İtalyanca dersleri ve 72 ülkede ortak kullanılan global kaynaklar sayesinde, özel ders alan öğrencilerimiz İtalyanca anlama ve konuşma becerilerinde kısa sürede gözle görülür sonuçlar elde eder. Berlitz Metoduna göre hazırlanmış İtalyanca ders materyalleri okuma, yazma ve gramer gelişimini destekler ve İtalyanca özel ders eğitiminden en iyi sonuçların alınmasını sağlar.

Berlitz Metodu®

Berlitz Metodu®, İtalyanca öğrenmek için aktif konuşmayı, İtalyanca pratik yaparak öğrenmeyi esas alır. Öğrencilerimiz İtalyancayı bol konuşma pratiği yaparak aktif bir şekilde öğrenir.

İtalyanca Seviyeler

İtalyanca özel dersleri CEFR seviyelerine uygun olarak A1, A2, B1, B2, C1 ve C2 seviyelerinde geliştirilmiştir. 72 ülkedeki bütün Berlitz şubelerinde toplam 8 seviye İtalyanca özel ders eğitimi verilir.

Kişiye Özel İtalyanca

İtalyanca özel dersleri tamamen kişiye özel program ve ana dili İtalyanca olan yabancı eğitmenler ile tercihinize göre yüz yüze ya da sanal sınıf ortamında online olarak yapılmaktadır.

İtalyancada Hızlı Sonuçlar

Öğrenim tarzınız veya İtalyanca seviyeniz ne olursa olsun, ihtiyaçlarınızı karşılamak ve hedeflerinize ulaşmanız için özelleştirilmiş bir eğitim programı ile daha hızlı bir şekilde akıcı İtalyanca konuşun.

Berlitz Dil Okulu Öğrenci Görüşleri

İngilizce öğrenmek için en iyi yöntem Berlitz Metodudur

Daha önce İngilizce mülakatlardan dolayı başvurmadığım yurt dışı stajına başvurdum. Staj başvurum İngilizce mülakatlardan sonra onaylandı ve geçen yıl yurt dışında staj yaptım. İngilizce konusunda hiçbir sıkıntı yaşamadan stajı tamamlamakta ayrı bir öz güven kazandırdı. Bundan sonraki hedefim ise yüksek lisansımı yurt dışında yapmak.

Ramazan Çiftçi

Mükemmel

Çok kaliteli İngilizce eğitimi veren Berlitz sayesinde kendime çok şey kattım ve İngilizcemi güzel bir şekilde ilerlettim. Berlitz’in hocalarından ve çalışanlarından son derece memnun kaldım.

Mehmet Zeki Turğut

Öz güvenimi arttırdı

Berlitz’de almış olduğum İngilizce  kursu İngilizce konuşma konusundaki öz güvenimi arttırdı. Artık çok daha rahat bir şekilde İngilizce  iletişime geçebiliyor ve sohbet edebiliyorum. Kazandığım bu öz güven sayesinde Work And Travel programı kapsamında hem işverenlerle hem de konsoloslukta yapılan İngilizce mülakatları başarılı bir şekilde geçerek Amerika’ya gitme fırsatı yakaladım.

Ugurcan İnözü

İtalyanca Seviyeler

Berlitz, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programına (CEFR) uygun olarak A1, A2, B1, B2, C1 ve C2 İtalyanca seviyelerine uygun yabancı dil eğitimi vermektedir. Öğrencilerimiz, 72 ülkedeki bütün Berlitz şubelerinde aynı standartta İtalyanca öğrenirler. Berlitz seviye sisteminde son 2 seviyesi üst düzey olmak üzere toplam 10 seviye mevcuttur.

İtalyanca seviyenizi 72 ülkede ortak kullandığımız seviye testi ile hemen öğrenebilirsiniz. İtalyanca seviye testine başlamak için lütfen aşağıdaki linke tıklayınız.

Berlitz Proficiency Chart - Tum Ingilizce Seviyeler ve Aciklamalari

Berlitz Dil Okullarını Tercih Eden Kurumsal Referanslarımız

İTALYANCA ÖZEL DERSLER HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

İtalyanca özel ders birçok kişi tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. İtalyanca öğrenmek isteyen kişiler İtalyanca özel ders hakkında birçok soru soruyor. Hangi İtalyanca özel dersi almalıyım? İtalyanca özel ders tavsiyeleri? İtalyanca özel ders almak için ne yapmak gerekir? İtalyanca özel dersler ile nasıl İtalyanca öğrenilir? İtalyanca özel ders nasıl seçilir? en başta gelen aramalar arasında yer alıyor. Peki hangi İtalyanca özel dersi seçmelisiniz? Özel dersler ile İtalyanca nasıl öğrenilir?

  1. İtalyanca özel dersler hangi eğitim sistemi kullanıyor öğrenin
  2. İtalyanca özel ders veren öğretmenin kalitesini araştırın
  3. İtalyanca özel derslerin eğitim planını öğrenin
  4. İtalyanca özel derste kullanılan kaynakları inceleyin
  5. İtalyanca özel ders veren öğretmenin veya kurumun geçmişini ve tecrübelerini araştırın
  6. İtalyanca özel derste seviyenize uygun eğitim veren kursları tercih edin
  7. İtalyanca özel derslerin saatine değil kalitesine önem verin

İtalyanca özel ders fiyatları dönemsel kampanyalar nedeniyle farklılık göstermektedir. Güncel İtalyanca özel ders fiyatlarını öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçin.

Özel derslerde haftada kaç gün ve günde kaç saat ders alacağınıza göre bir seviye İtalyancanın tamamlanması için gerekli süre değişmektedir.

Berlitz, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programına (CEFR) uygun olarak A1, A2, B1, B2, C1 ve C2 İtalyanca seviyelerine uygun yabancı dil eğitimi vermektedir. Öğrencilerimiz, 72 ülkedeki bütün Berlitz şubelerinde aynı standartta İtalyanca öğrenirler.

Genel İtalyanca kursları, B1 sevisinden itibaren İtalyanca sınavlarına yönelik eğitimleri de kapsamaktadır. Hedeflediğiniz puana göre ulaşmanız gereken seviye belirlendikten sonra özel çalışmalar yapılması gerekebilir.

İtalyanca öğrenmede başarıya ulaşmak için sistemli, planlı ve metodik eğitim gerekir. Bu plan doğrultusunda hangi İtalyanca dersinde nelerin işleneceği, ne yapılacağı, ders sonunda öğrencilerin hangi hedeflere ulaşacağı belli olmalıdır. İtalyanca öğrenmek vakit alan, planlı ve disiplinli olmayı gerektiren bir süreçtir. Başarılı bir plan ile öğrenciler İtalyanca öğrenme hedeflerine daha kolay ulaşırlar. Bu nedenle iyi bir İtalyanca kursunda tutarlı ve başarısı kanıtlanmış bir programın uygulanması, öğretmen değişikliklerinin olmaması ve derslerin belli bir planda işlenmesi öğrencilerin İtalyanca öğrenme süreçlerini kolaylaştıracaktır.

İtalyanca öğrenmenin en etkili yolu yurt dışında eğitim almaktır. Yurt dışında daha hızlı İtalyanca öğrenilmesinin nedeni, gittiğiniz ülkede mecburen İtalyanca konuşmak zorunda olmanızdır. Buna İtalyancaya maruz kalmak denir.

Birçok kişi bütçe ve zaman kısıtlarından dolayı yurt dışında İtalyanca kursuna gidememekte ve ülkemizdeki İtalyanca kurslarını araştırmaktadır. Böyle bir durumdaysanız kurstaki öğretmenlerin ana dilinin İtalyanca olmasını talep edin. Bu şekilde yurt dışında İtalyanca öğrenmeye en yakın deneyimi Türkiye’de yaşamış olursunuz.

Bazı dil okullarında eğitim kadrolarının tamamen “yabancı” olduğu söylense bile ana dili İtalyanca olan öğretmenler yerine başka ülkelerden yabancı öğretmenler çalışmaktadır. Ana dili İtalyanca olmayan öğretmenler yabancı bile olsa İtalyancayı sonradan öğrenmiş demektir. Kendinize şunu sorun: İtalyancayı sonradan öğrenmiş birinden ne kadar İtalyanca öğrenebilirsiniz? Bu nedenle seçeceğiniz dil okulunda ana dili İtalyanca olan öğretmenlerin derslere girdiğinden emin olmanız gerekmektedir.

İtalyanca kursu seçerken kursun eğitim programını ve metodunu mutlaka inceleyin. Derslerde konuşma odaklı mı yoksa gramer ağırlıklı mı İtalyanca eğitim veriliyor öğrenin. Klasik İtalyanca kursları, gramer, dil bilgisi ve kelime ezberleme üzerine yoğunlaşırlar fakat yabancı dilin teorik kurallarını bilmek İtalyanca konuşmak manasına gelmez.

İtalyanca öğrenmede öğretmen kalitesi kadar kullanılan materyallerin ve kaynakların kalitesi son derece önemlidir. İtalyanca kursunda kullanılan kitap ve materyallerin kalitesi öğretmenlerin öğrencilere verebileceklerini etkiler. Yetersiz kaynaklar ile çalışan iyi bir öğretmenin verebilecekleri sınırlanmakta, İtalyanca özel derslerden alınan verim azalmaktadır. Kullanılan materyal ve kitapların yanında öğrencilerin online kaynaklara erişiminin olması İtalyanca kursundan alınan verimin artmasını sağlar.

Her alanda olduğu gibi, İtalyanca kurslarında da kaliteli hizmet veren firmalar belli bir tecrübeye sahiptir. İtalyanca öğrenmede tecrübe önemli seçim kriterlerinden biridir. İtalyanca özel ders seçiminde global dil okullarını tercih etmeniz bu konuda endişelerinizi ortadan kaldıracaktır.

BERLITZ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Berlitz Metodu, yabancı dili doğal bir şekilde öğrenmenizi sağlayan bir eğitim metodudur. Başka bir deyişle, Berlitz kursunuzda yalnızca hedef dilinizi konuşur ve duyarsınız, bu, öğrenmek istediğiniz dili yabancı bir ülkedeymiş gibi öğreneceğiniz anlamına gelir. Bu sürükleyici öğrenme metodu, yabancı dili konuşma ile ilgili her türlü engelin üstesinden gelmenize ve yeni becerilerinizi günlük hayatınızda ve işinizde kullanmanıza olanak tanır.

Berlitz Metodu konuşma odaklı yabancı dil eğitimlerinin ilkidir ve tamamen tesadüfi bir şekilde bulunmuştur.

Bir Fransız eğitmene ihtiyaç duyan Maximillian Berlitz, New York Times gazetesine bir reklam verir. Nicholas Joly isimli Fransızca öğretmeni etkileyici bir öz geçmişe sahiptir.

Eğitimlere başlamak için okula geldiğinde Joly’nin zar zor İngilizce konuşabildiği fark edilir. Hasta olan Maximillian Berlitz’in Joly’i derslere başlatmaktan başka bir seçeneği yoktur. Berlitz, Joly’den öğrencilere nesneleri işaret ederek göstermesini ve tanımlamasını, öğrencilerin bol tekrar yaparak konuşmalarını sağlamasını ister. Maximilan Berlitz en iyisini umarak hastalığından dolayı bir süre evinde dinlenmeye çekilir.

Birkaç hafta sonra Maximillian Berlitz, Joly’nin öğrencilerinin benzer sürede klasik dil eğitimini alan diğer öğrencilerden çok daha akıcı ve aksanlı Fransızca konuşabildiklerini fark eder. Böylece Berlitz Metodu doğmuş olur.

Berlitz, yetişkinler için İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Çince (Mandarin), Rusça, Arapça, yabancılar için Türkçe ve daha fazlası dahil olmak üzere 50’den fazla dilde eğitim vermektedir. Dil kurslarımız, online ve yüz yüze seçenekler dahil olmak üzere birçok formattadır.

Berlitz Yöntemi, belirli hedeflere ulaşmaya odaklanan ve dilbilimsel araştırmadaki en son bulgular ve yeniliklerden yararlanan sistematik bir yaklaşım sağlar. Eğitmenlerimiz Berlitz’te çalışmaya başlamadan önce yoğun bir eğitim alırlar ve sadece bu eğitimden başarılı olan öğretmenler Berlitz’te eğitim verebilirler. Öğretmenlerimiz, özel öğrenme tekniklerine ek olarak, bir dil öğrenmek için özgüveninizi ve motivasyonunuzu artıran, konuşmaya teşvik eden ve kişisel hedeflerinize sağlam bir şekilde odaklanmanızı sağlayan yöntemler uygularlar.

Berlitz Metodunun orijinal prensipleri bugün hala konuşma odaklı yabancı dil eğitimlerinin temellerini oluşturmaktadır. Sadece öğrenilen dilde iletişime dayalı, ana dilinde eğitim veren öğretmenler ile grameri örneklerle ve görsel sunumlarla konuşurken öğrenirsiniz.

Berlitz Yöntemi, yabancı dil öğrenmenin en etkili ve en hızlı yolu olduğu kanıtlanmıştır. Yöntemin temel unsurları şunlardır:

Sürükleyici. Eğitmeniniz size yalnızca hedef dilinizde öğretir ve konuşur. Yabancı dil, gerçek yaşam durumları ile sunulur.

Hedef odaklı. Her ders, belirli öğrenme hedefleriyle hedef odaklıdır. Bu, öğrendiğiniz dili gündelik yaşamınızda veya işinizde gerçek durumlarda hemen kullanmaya başlamanızı sağlar.

Sunum, pratik yapma ve konuşma. Yeni dilinizi özümsemenize yardımcı olmak için her ders bu yapıyı takip eder. Yeni içerik eğitmeniniz tarafından sunulur, hem rehberli konuşma pratiğine hem de genel pratiğe katılırsınız ve ardından öğrendiğiniz dili derste konuşmanız için teşvik edilirsiniz.

Berlitz ile yabancı dil öğrenen kişiler, sadece yabancı dili değil o dilin kültürel etkilerini de öğrenir. Böylece yabancı kişilerle daha güvenle iletişim kurulması sağlanır.

Ana dilinde konuşan kişiler Berlitz öğretmeni olabilirler. Örneğin İngilizce öğretmeni olmak için İngilizceyi ana dili olarak konuşan kişiler Berlitz öğretmeni olabilir.

Sonrasında Berlitz akademik direktörlüğü tarafından verilen eğitimleri başarı ile tamamlanması gerekmektedir.

Yorum yapın