İtalyanca Özel Ders

İtalyanca özel ders almak İtalyanca öğrenmek için en etkili yoldur. İlgi alanınız doğrultusunda özelleştirme ve size uygun gün ve saatlerde İtalyanca derslerinizi planlayabilirsiniz.

İtalyanca özel derslerin temelinde başarısı kanıtlanmış Berlitz Metodu® vardır. İtalyanca öğrenmek için aktif konuşmayı, İtalyanca pratik yaparak öğrenmeyi esas alır. Berlitz öğrencileri İtalyanca bol konuşma pratiği yaparak aktif bir şekilde öğrenir.

italyanca özel ders 2020
Her Bütçeye Uygun Konuşarak İtalyanca Eğitim Seçenekleri

İtalyanca Özel Ders Özellikleri

En Etkili Sonuçlar İçin İtalyanca Özel Ders

Aktif İtalyanca pratik yapılan özel İtalyanca dersleri ve 72 ülkede ortak kullanılan global kaynaklar sayesinde, özel ders alan öğrencilerimiz İtalyanca anlama ve konuşma becerilerinde kısa sürede gözle görülür sonuçlar elde eder. Berlitz Metoduna göre hazırlanmış İtalyanca ders materyalleri okuma, yazma ve gramer gelişimini destekler ve İtalyanca özel ders eğitiminden en iyi sonuçların alınmasını sağlar.

Berlitz Metodu®

Berlitz Metodu®, İtalyanca öğrenmek için aktif konuşmayı, İtalyanca pratik yaparak öğrenmeyi esas alır. Öğrencilerimiz İtalyancayı bol konuşma pratiği yaparak aktif bir şekilde öğrenir.

İtalyanca Seviyeler

İtalyanca özel dersleri CEFR seviyelerine uygun olarak A1, A2, B1, B2, C1 ve C2 seviyelerinde geliştirilmiştir. 72 ülkedeki bütün Berlitz şubelerinde toplam 8 seviye İtalyanca özel ders eğitimi verilir.

Kişiye Özel İtalyanca

İtalyanca özel dersleri tamamen kişiye özel program ve ana dili İtalyanca olan yabancı eğitmenler ile tercihinize göre yüz yüze ya da sanal sınıf ortamında online olarak yapılmaktadır.

İtalyancada Hızlı Sonuçlar

Öğrenim tarzınız veya İtalyanca seviyeniz ne olursa olsun, ihtiyaçlarınızı karşılamak ve hedeflerinize ulaşmanız için özelleştirilmiş bir eğitim programı ile daha hızlı bir şekilde akıcı İtalyanca konuşun.

Berlitz Dil Okulu Öğrenci Görüşleri

İngilizce öğrenmek için en iyi yöntem Berlitz Metodudur

Daha önce İngilizce mülakatlardan dolayı başvurmadığım yurt dışı stajına başvurdum. Staj başvurum İngilizce mülakatlardan sonra onaylandı ve geçen yıl yurt dışında staj yaptım. İngilizce konusunda hiçbir sıkıntı yaşamadan stajı tamamlamakta ayrı bir öz güven kazandırdı. Bundan sonraki hedefim ise yüksek lisansımı yurt dışında yapmak.

Ramazan Çiftçi

Mükemmel

Çok kaliteli İngilizce eğitimi veren Berlitz sayesinde kendime çok şey kattım ve İngilizcemi güzel bir şekilde ilerlettim. Berlitz’in hocalarından ve çalışanlarından son derece memnun kaldım.

Mehmet Zeki Turğut

Öz güvenimi arttırdı

Berlitz’de almış olduğum İngilizce  kursu İngilizce konuşma konusundaki öz güvenimi arttırdı. Artık çok daha rahat bir şekilde İngilizce  iletişime geçebiliyor ve sohbet edebiliyorum. Kazandığım bu öz güven sayesinde Work And Travel programı kapsamında hem işverenlerle hem de konsoloslukta yapılan İngilizce mülakatları başarılı bir şekilde geçerek Amerika’ya gitme fırsatı yakaladım.

Ugurcan İnözü

İtalyanca Seviyeler

Berlitz, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programına (CEFR) uygun olarak A1, A2, B1, B2, C1 ve C2 İtalyanca seviyelerine uygun yabancı dil eğitimi vermektedir. Öğrencilerimiz, 72 ülkedeki bütün Berlitz şubelerinde aynı standartta İtalyanca öğrenirler. Berlitz seviye sisteminde son 2 seviyesi üst düzey olmak üzere toplam 10 seviye mevcuttur.

İtalyanca seviyenizi 72 ülkede ortak kullandığımız seviye testi ile hemen öğrenebilirsiniz. İtalyanca seviye testine başlamak için lütfen aşağıdaki linke tıklayınız.

Berlitz Proficiency Chart - Tum Ingilizce Seviyeler ve Aciklamalari

Berlitz Dil Okullarını Tercih Eden Kurumsal Referanslarımız

İtalyanca Özel Ders Başvuru Formu

İtalyanca Özel Derslerimiz hakkında detaylı bilgi almak için başvuru formunu doldurunuz.

"Gönder" butonuna tıklayarak KVKK Aydınlatma ve Açık Rıza Metnini okudum, onaylıyorum.

İtalyanca Özel Ders ile İspanyolca Öğrenmek

İtalyanca özel ders ile öğrenmek için ne yapmak gerekir? İtalyanca özel dersler konusunda tavsiyeler nelerdir? İtalyanca özel ders nasıl seçilir? En iyi İtalyanca özel dersler için tavsiyeler.

İtalyanca Özel Ders Tavsiyeleri

İtalyanca özel derste kullanılan öğretim sistemi nedir?

İtalyanca özel ders aldığınızın yerin eğitim sistemini öğrenin. İyi bir İtalyanca özel dersin sistemli, planlı ve metodik olması gerekir. Hangi derste hangi konunun işleneceği, özel derslerin sonunda öğrencinin hangi İtalyanca konuşma hedefine ulaşacağı belli olmalıdır. İtalyanca öğrenmek vakit alan, planlı ve disiplinli olmayı gerektiren bir süreçtir. Planlı ve programlı olmamak, öğretmen değiştirmek, bir gün farklı sistem diğer gün farklı sistem uygulamak, sürekli müfredat değiştirmek öğrencinin İtalyanca öğrenme sürecini olumsuz etkiler. Bu nedenle İtalyanca özel derslerde başarısı kanıtlanmış bir programın uygulanması, öğretmen değişikliklerinin olmaması ve özel derslerin belli bir planda işlenmesi öğrencilerin İtalyanca öğrenmeleri için çok önemlidir. Berlitz 142 yıllık tecrübesi ile sistematik, planlı ve metodik eğitimleri ile öğrencilerin özel dersler ile İtalyanca konuşma hedeflerine ulaşmasında Dünyanın en iyi ve başarılı dil okuludur.

İtalyanca özel dersin öğretmeni yabancı mı?

İtalyanca özel ders seçiminde öğretmenlerin yabancı olup olmadığını araştırın. İtalyanca öğrenmenin en etkili yolunun yurt dışına çıkmaktır. Yurt dışında İtalyancanın daha hızlı gelişmesinin nedeni Türkçe bilmeyen yabancı kişilerle konuşmak zorunda olmanızdır. Benzer şekilde özel İtalyanca ders alacağınız öğretmenlerin de yabancı olması daha hızlı ve daha doğru İtalyanca öğrenme sağlayacaktır. Özel İtalyanca ders seçerken çok dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Her yabancı öğretmenin ana dili İtalyanca değildir. Özel İtalyanca dersleri ana dili İtalyanca olan öğretmenlerden almanız daha iyi ve daha hızlı İtalyanca öğrenmenizi sağlayacaktır. Kendinize şunu sorun: İtalyancayı sonradan öğrenmiş birinden ne kadar öğrenebilirsiniz?

İtalyanca özel ders konuşma odaklı mı?

İtalyanca özel ders seçiminde konuşma odaklı eğitim veren kurumları seçin İtalyanca özel ders veren bazı kurumlar İtalyanca gramer, dil bilgisi ve kelime ezberleme üzerine yoğunlaşırlar. Bunun nedeni bu tarz okullarda yabancı öğretmenlerin olmaması ve bu öğretmenlerin İtalyanca konuşma konusunda yetersiz olmalarıdır. İtalyanca gramer, teorik bilgi ve kuralları öğrenmek İtalyancayı konuşmak manasına gelmez. İtalyanca özel ders seçiminde kurumun eğitim programına ve metoduna bakın. İtalyanca özel derslerde konuşma odaklı mı yoksa gramer ağırlıklı mı eğitim veriliyor öğrenin. Konuşma ve dinlemenin öncelikli olduğu, ana dili İtalyanca olan yabancı öğretmenlerin çalıştığı kurumlardan özel ders almanızı tavsiye ediyoruz. Konuşma odaklı Berlitz Metodu 142 yıllık tecrübe ile geliştirilmiştir. Berlitz özel İtalyanca derslerinde 72 ülkede bulunan şubelerimizde aynı standartta, aynı kalitede konuşma odaklı İtalyanca eğitimi verilmektedir.

İtalyanca özel derste hangi kaynaklar kullanıyor?

İyi bir özel İtalyanca dersi için öğretmen kalitesi kadar derslerde kullanılan materyallerin ve kitaplarında kalitesi son derece önemlidir. Birçok özel ders veren kişi ve kurum, piyasada herkesin bulacağı gramer kitaplarını ders kitabı olarak kullanmaktadır. Fakat gramer kitapları ile konuşma odaklı İtalyanca eğitimi alamazsınız. Bazı kurumlar ise öğretmenlerin kendi notlarını ve fotokopilerini İtalyanca ders materyali olarak kullanmaktadır. Bu durum standardizasyonu bozmakta, öğretmenden öğretmene İtalyanca eğitim kalitesini değiştirmektedir. Özel İtalyanca derslerinde kullanılan kitap ve materyallerin kalitesi öğretmenlerin öğrencilere verebileceklerini direk etkilemektedir. Yetersiz İtalyanca kaynakları ile çalışan iyi bir öğretmenin öğrencilere verebileceği sınırlanmakta, sonuç olarak İtalyanca derslerinin genel kalitesi olumsuz etkilenmektedir. Özel İtalyanca derslerinde kullanılan materyal ve kitapların haricinde öğrencilerin kendi kendilerine çalışacakları kaynaklara erişiminin olması özel İtalyanca derslerinden alınacak verimin en yüksek seviyede olmasını sağlayacaktır. Özel İtalyanca derslerinde hangi destekleyici ek kaynakların kullanıldığını, bu kaynakların ders içi kullanılan kitaplarla bağlantılı ve birbirini tamamlayıcı olup olmadığını araştırın. Berlitz, Dünyada 72 ülkede aynı materyal, kitap ve online kaynaklar ile özel İtalyanca dersleri vermektedir. Yani Almanya’da bulunan ve Berlitz’ten özel İtalyanca dersi alan bir kişi ile aynı kaynaklara sahip olur ve aynı yüksek kaliteli eğitimi alırsınız.

İtalyanca özel ders veren kurumun geçmişi ve tecrübesi nedir?

En iyi İtalyanca özel dersleri veren kurumların belli bir tecrübesi vardır. Kaliteli hizmet veren kurumlar her alanda belli bir tecrübeye sahiptir. İtalyanca özel ders seçiminde de tecrübe önemli tercih kriterlerinden biridir. Global olmayan kurumların yaşadığı en büyük problem İtalyanca derslerinde dünyadaki gelişmelerin gerisinde kalmaları, eğitim kalitelerini yükseltememeleri ve nihayetinde yüz yüze veya online fark etmeden teorik bilgi veren klasik dil kursu gibi hareket etmeleridir. Hangi özel İtalyanca dersini seçmeliyim? Özel İtalyanca ders seçimi yaparken global bir dil okulundan eğitim almanız faydalı olacaktır. Berlitz, 142 yıllık tecrübesi ile 72 ülkede özel İtalyanca dersleri ile eğitim veren global bir dil okuludur. Berlitz Dil Okullarının özel İtalyanca dersleri bütün Dünyada aynı standartta, aynı kalitede, aynı materyaller ve yabancı öğretmenler ile verilmektedir. İster Almanya, ister Fransa isterse Türkiye’de özel İtalyanca dersi alın, her zaman yüksek standartta konuşma odaklı özel İtalyanca eğitimi alırsınız.

Özel İtalyanca derste seviyenize uygun eğitim veriliyor mu?

Özel İtalyanca ders seçiminden önce kendi seviyenizi ölçebileceğiniz online testler bulunmaktadır. Berlitz Dil Okullarının bütün dünyada ortak kullandığı online İtalyanca seviye belirleme testini seviyenizi öğrenmek için kullanabilirsiniz. İtalyanca seviye belirleme testi sonucu size test sonunda mail olarak gönderilmektedir. İtalyanca , Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca dilleri için seviye belirleme testine başlamak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

İtalyanca Seviye Testi

Berlitz online İtalyanca seviye belirleme testi ile okuma, yazma, dinleme konularında seviyenizi yüksek doğrulukla ölçebiliyoruz. İtalyanca konuşma testi için ise sizi şubemize davet etmemiz veya testi telefonda yapmamız gerekmektedir. İtalyanca konuşma testi global olarak 72 ülkedeki bütün Berlitz şubelerinde aynı standartta yapılmaktadır. Böylece dünyadaki hangi Berlitz şubesine giderseniz gidin İtalyanca dil seviyeniz aynı standartta yüksek doğrulukta ölçülmektedir.

İtalyanca özel dersin miktarına değil kalitesine önem verin

İtalyanca özel dersler ile yabancı dil öğrenmede nitelik nicelikten önemlidir. Bazı kurumlar bir kurda yüzlerce özel ders saati vermektedir. Bu kadar çok İtalyanca dersine ihtiyacınız var mı kendinize sorun. Örneğin üniversitede veya lisede İtalyanca hazırlık sınıfı okuyan bir öğrenci günde 8 saat, haftada 40 saat ve bir yılda yaklaşık 1.500 saat İtalyanca dersi görür. Sonuç ise yine aynıdır: İtalyancayı anlıyoruz ama konuşamıyoruz. İyi bir dil kursundan alacağınız özel İtalyanca derslerinde uzun uzun ders anlatımı olmaması gerekir. Önemli olan İtalyanca özel derslerin nasıl yapıldığı, ders hedeflerine ulaşılıp ulaşılmadığıdır. Berlitz Dil Okulları, global tecrübesi ve başarısı kanıtlanmış etkin ve hızlı Berlitz Metodu® ile 142 yıldır İtalyanca özel derslerde öğrencilerinin İtalyanca konuşmasını sağlamaktadır.