TOEFL Kursu


TOEFL Puanınızı 3 Ayda +25 Puan Yükseltin

Satın Al
TOEFL kursu ile hedeflediğiniz puana ulaşın

TOEFL hazırlık kursu ile hedeflediğiniz puana ulaşın

TOEFL Kursu, TOEFL sınavına yönelik hazırlanmış olan bir online eğitim platformudur.

TOEFL Kursu, sınav becerilerinizi, okuma (reading), yazma (writing), dinleme (listening) ve konuşma (speaking) alanlarında sistematik olarak geliştirmeyi hedefler.

Online TOEFL kursu ile TOEFL sınavına, online olarak istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde hazırlanabilirsiniz.

TOEFL kursu içerikleri, yabancı dil öğretiminde yetkin öğretmenler ve TOEFL sınavı konusunda uzman profesyoneller tarafından Berlitz yurtdışı genel merkezi tarafından hazırlanmıştır.

TOEFL kursu, mümkün olan en iyi şekilde TOEFL sınavına hazırlanmanızı sağlayacaktır.

TOEFL Sınavı

TOEFL Sınavı

TOEFL® (Test of English as a Foreign Language), anadili İngilizce olmayan kişilerin İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinin test edildiği, dünya çapında kabul görmüş, hızlı ve güvenli sonuç veren bir İngilizce yeterlilik sınavıdır.

TOEFL sınavı, Amerika üniversitelerine girmek isteyen adayların İngilizce yeterliliklerini aynı standartta ve güvenilir bir şekilde ölçmek için 1964 yılında yapılmaya başlamıştır.

TOEFL sınavı günümüzde, aralarında İngiltere, Almanya, Hollanda, İsveç, Avustralya, Singapur ve Malezya gibi ülkelerin bulunduğu 130’dan fazla ülkede 9000’den fazla üniversite ve kurum tarafından kabul edilmektedir.

Türkiye’de bulunan bütün üniversiteler TOEFL sınavını kabul etmektedir. Bu nedenle üniversitenin belirlediği TOEFL puanını alan öğrenciler, üniversite İngilizce hazırlık sınıflarının atlayabilirler.

TOEFL testlerinde farklı amaçlar için farklı testler bulunmaktadır. Berlitz TOEFL kursunda, TOEFL iBT, TOEFL ITP (Institutional Testing Program), TOEFL Junior eğitimlerini alabilirsiniz.

Amerika, İngiltere, Kanada, İrlanda, Avustralya’da üniversite okumak, yüksek lisans veya doktora yapmak istiyorsanız TOEFL iBT sınavına girmeniz gerekmektedir.

TOEFL puanınızı yükseltin

TOEFL iBT Sonucunuzu +25 Puan Yükseltin

TOEFL iBT, bütün dünyada standart uygulanan bir İngilizce sınavıdır. TOEFL sınavını, ister iş, ister eğitim, ister yabancı bir ülkede yaşamak için olsun, İngilizce bilgisini belgelendirmek için herkes alabilir.

TOEFL sertifikası, bütün dünyada tanınır, gerek iş gerek eğitim alanında size farklı imkanların kapılarını açar.

1.000 öğrenciden oluşan bir örneklemden hesaplanan, 1 aylık çalışma sonucunda elde edilen ortalama sonuçlara göre öğrenciler TOEFL iBT puanlarını +17 puan yükseltmiştir.

Neden TOEFL Kursunu Almalısınız

Neden TOEFL Kursunu Seçmelisiniz?

Berlitz, 70’ten fazla ülkede faaliyet gösteren, 140 yıldan fazla İngilizce eğitim tecrübesi olan global bir dil okuludur.

TOEFL kursu, Berlitz’in global olarak bütün dünyada kullanıma sunduğu, TOEFL sınavında uzman öğretmenler tarafından hazırlanmış bir online kurstur.

TOEFL kursu içeriğinin tamamına, 7/24 online olarak ulaşabilirsiniz. Böylece TOEFL sınavına sınırsız bir şekilde çalışma imkanına sahip olursunuz.

TOEFL kursu, üstün yapay zeka sayesinde, seviyenize, TOEFL sınavında almak istediğiniz puana ve sınav tarihine göre tamamen size özel çalışma programı sunar.

TOEFL kursunun içeriği tamamen sınava yöneliktir. Gereksiz bilgilerden uzak, hedeflenen skora göre kaliteli içerikler, Berlitz yurt dışı genel merkezi tarafından sunulmaktadır.

TOEFL Kursunuzu Online Takip Edin

TOEFL Kursunuzu Online Takip Edin

TOEFL sınavına hazırlanmak için Berlitz TOEFL kursu sizin için yeterlidir. Lakin her zaman olduğu gibi farklı kaynaklardan yapacağınız çalışmaların TOEFL sınavındaki başarınıza olumlu etki edeceğini aklınızdan çıkarmayın.

Seviyenize ve hedefinize uygun hazırlanan sistematik çalışma programı ile hedeflediğiniz TOEFL puanına ulaşmanızı sağlıyoruz.

TOEFL Kursu Avantajları

Etkili: TOEFL sınavı konusunda uzman, Berlitz’in Amerika’da bulunan genel merkezi tarafından hazırlanan TOEFL kursu, en etkili ve en hızlı şekilde hedeflediğiniz puana ulaşmanızı sağlar.

Maksimum Esneklik: Laptop, tablet veya akıllı telefonlar ile istediğiniz yerden, istediğiniz zaman TOEFL kursunuza ulaşabilirsiniz.

Tamamen TOEFL Sınavına Yönelik: TOEFL kursu, tamamen TOEFL sınavına yönelik oluşturulmuştur ve sistematik bir şekilde hedeflediğiniz puana ulaşmanızı sağlar.

Yüksek Kalite: TOEFL kurs içeriği, Berlitz’in global deneyimi ile TOEFL sınavlarında uzman öğretmenleri tarafından hazırlanmıştır.

Global Bir Eğitim Programı: TOEFL kursu, bütün dünyada global olarak sunulmaktadır. Yani Berlitz’in Avrupa şubelerinden TOEFL eğitimi alan bir kişi hangi eğitimi alıyorsa, hangi ekranı görüyorsa, siz de aynı eğitimi alacak, aynı ekranı göreceksiniz.

TOEFL Kursu Fiyatları

TOEFL Kursu

3 aylık ONLINE çalışma

Aylık 1.300 TL yerine

650 TL / aylık

%100 TOEFL iBT Sınavı Odaklı

Kişiye Özel TOEFL Eğitim Planı

Egzersizlerin Anında Düzeltilmesi

Gerçek Şartlarda TOEFL Deneme Sınavları

TOEFL Kursu İlerleme Raporu

TOEFL Kursu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

TOEFL (Test of English as a Foreign Language) sınavı, İngilizce eğitim veren üniversitelere başvuran öğrenciler tarafından alınan, bütün dünyada standart olarak uygulanan bir akademik İngilizce sınavıdır. 

TOEFL sınav sonucunuz ile bütün dünyada İngilizce eğitim veren üniversitelerin, lisans, yüksek lisans ve doktora programlarına başvuru yapabilirsiniz.

TOEFL kurs fiyatları aylık 650 TL’dir.

TOEFL kursu 3 ay sürmektedir.

TOEFL sınavı süresi yaklaşık 3 saattir.

TOEFL sınavında; okuma (reading) 54-72 dakika, dinleme (listening) 41-57 dakika, konuşma (speaking) 17 dakika ve yazma (writing) 50 dakika sürmektedir.

TOEFL sınavında, okuma (reading) ve dinleme (listening) bölümlerinden sonra 10 dakikalık bir ara verilmektedir.

TOEFL kurslarını üniversiteyi giriş için hazırlık kursları gibi değerlendirebilirsiniz. Üniversite sınavlarına bir kurs ile hazırlandığınıza size sadece dersleri değil aynı zamanda sınav tekniğini de öğretilmektedir ve sınavda alacağınız puanın yüksek olması sağlanmaktadır.

Bu nedenle, TOEFL sınavı için kursun gerekli olduğunu düşünmekteyiz. TOEFL sınavına yapılacak sistematik bir hazırlık ile alacağınız puanı önemli ölçüde arttırabilirsiniz. Sonuç olarak, TOEFL kursları sınava daha doğru hazırlanmanızı ve hedeflediğiniz puana ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

TOEFL, İngilizce eğitim veren üniversitelerde akademik eğitim başvurusunda bulunmak için talep edilen bir sınavdır. TOEFL sınavı sadece İngilizce konuşulan ülkeler değil, aynı zamanda Almanya, Hollanda, İsveç gibi İngilizce konuşulmayan fakat öğrenim dili İngilizce olan üniversitelerde de talep edilmektedir. Dünyada, 130’dan fazla ülkede 9000’den fazla üniversite ve kurum TOEFL sınavını tanımakta ve başvurularda adaylardan TOEFL puanı talep etmektedir.

Bütün bunlara ek olarak ülkemizde bütün üniversiteler TOEFL sınav sonucunu kabul etmekte, yeterli TOEFL puanı alan öğrenciler üniversite hazırlık sınıfından muaf olmaktadır.

TOEFL kurslarını bilgisayar bilgisi çok az olan kişiler de alabilirler.

Online TOEFL eğitimine bağlanmak için Chrome, Firefox, Edge, Safari gibi bir İnternet tarayıcı yeterlidir. Kısaca eğer bu sayfayı okuyabiliyorsanız online TOEFL kursunu gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

TOEFL sınavının geçerlilik süresi 2 yıldır.

TOEFL sınavında puanlama 120 tam puan üzerinden gerçekleştirilir. Başka bir deyişle TOEFL sınavında en yüksek puan 120’dir.

TOEFL sınavında 4 temel beceri için 4 ayrı sınav bulunur. TOEFL sınavına giren kişilere her bir bölüm için 30 puan üzerinden not verilir.

TOEFL sınavında genel puanlama listening, reading, speaking ve writing bölümlerine ait puanların toplamı alınarak yapılır.

TOEFL iBT sınavı, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, Malatya ve Mersin illerinde bulunan sınav merkezlerinde yapılmaktadır.

TOEFL iBT sınavını isterseniz evinizde de alabilirsiniz. Bunun için TOEFL iBT Home Based başvurusu yapmanız gerekir. Başvurmadan önce TOEFL sınavını evden almak için gerekli olan sistem ve fiziksel gereksinimleri öğrenmeniz faydalı olacaktır.

TOEFL sınavı artık sadece bilgisayar ortamında yapılmaktadır. Kağıt ile TOEFL sınavı yapan çok az sayıda merkez kalmıştır.

TOEFL sınavına girmek için bir sınırlama yoktur. İki sınav arasında 12 günden az süre olmamak şartıyla TOEFL sınavına istediğiniz zaman, istediğiniz sıklıkta girebilirsiniz.

TOEFL sınavı başvurunuzu ETS sitesi üzerinden yapabilirsiniz.

TOEFL kursunu, bütün banka kredi kartları ile isterseniz 12 aya kadar taksitli ödeme yaparak satın alabilirsiniz.

Sitemizin ödeme altyapısı iyzico firması tarafından en ileri güvenlik önlemleri uygulanarak sağlanmaktadır.