TOEFL sınavınızı 25 puan yükseltin.

TOEFL Kursu

TOEFL kursu ile hedeflediğiniz puana ulaşın

TOEFL hazırlık kursu ile hedeflediğiniz puana ulaşın

TOEFL Kursu, TOEFL sınavına yönelik hazırlanmış olan bir online eğitim platformudur.

TOEFL Kursu, sınav becerilerinizi, okuma (reading), yazma (writing), dinleme (listening) ve konuşma (speaking) alanlarında sistematik olarak geliştirmeyi hedefler.

Online TOEFL kursu ile TOEFL sınavına, online olarak istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde hazırlanabilirsiniz.

TOEFL kursu içerikleri, yabancı dil öğretiminde yetkin öğretmenler ve TOEFL sınavı konusunda uzman profesyoneller tarafından Berlitz yurtdışı genel merkezi tarafından hazırlanmıştır.

TOEFL kursu, mümkün olan en iyi şekilde TOEFL sınavına hazırlanmanızı sağlayacaktır.

TOEFL Sınavı

TOEFL® (Test of English as a Foreign Language), anadili İngilizce olmayan kişilerin İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinin test edildiği, dünya çapında kabul görmüş, hızlı ve güvenli sonuç veren bir İngilizce yeterlilik sınavıdır.

TOEFL sınavı, Amerika üniversitelerine girmek isteyen adayların İngilizce yeterliliklerini aynı standartta ve güvenilir bir şekilde ölçmek için 1964 yılında yapılmaya başlamıştır.

TOEFL sınavı günümüzde, aralarında İngiltere, Almanya, Hollanda, İsveç, Avustralya, Singapur ve Malezya gibi ülkelerin bulunduğu 130’dan fazla ülkede 9.000’den fazla üniversite ve kurum tarafından kabul edilmektedir.

Türkiye’de bulunan bütün üniversiteler TOEFL sınavını kabul etmektedir. Bu nedenle üniversitenin belirlediği TOEFL puanını alan öğrenciler, üniversite İngilizce hazırlık sınıflarının atlayabilirler.

TOEFL testlerinde farklı amaçlar için farklı testler bulunmaktadır. Berlitz TOEFL kursunda, TOEFL iBT, TOEFL ITP (Institutional Testing Program), TOEFL Junior eğitimlerini alabilirsiniz.

Amerika, İngiltere, Kanada, İrlanda, Avustralya’da üniversite okumak, yüksek lisans veya doktora yapmak istiyorsanız TOEFL iBT sınavına girmeniz gerekmektedir.

TOEFL Sınavı
TOEFL puanınızı yükseltin

TOEFL Sonucunuzu +25 Puan Yükseltin

TOEFL, bütün dünyada standart uygulanan bir İngilizce sınavıdır. TOEFL sınavını, ister iş, ister eğitim, ister yabancı bir ülkede yaşamak için olsun, İngilizce bilgisini belgelendirmek için herkes alabilir.

TOEFL sertifikası, bütün dünyada tanınır, gerek iş gerek eğitim alanında size farklı imkanların kapılarını açar.

1.000 öğrenciden oluşan bir örneklemden hesaplanan, 3 aylık çalışma sonucunda elde edilen ortalama sonuçlara göre, TOEFL kursunu tamamlayan öğrenciler, TOEFL iBT puanlarını +25 puan yükseltmiştir.

Neden Berlitz Online TOEFL Kursunu Seçmelisiniz?

TOEFL kursu, Berlitz’in global olarak bütün dünyada kullanıma sunduğu, TOEFL sınavında uzman öğretmenler tarafından hazırlanmış bir online kurstur.

TOEFL kursu içeriğinin tamamına, 7/24 online olarak ulaşabilirsiniz. Böylece TOEFL sınavına sınırsız bir şekilde çalışma imkanına sahip olursunuz.

TOEFL kursu, üstün yapay zeka sayesinde, seviyenize, TOEFL sınavında almak istediğiniz puana ve sınav tarihine göre tamamen size özel çalışma programı sunar.

TOEFL kursunun içeriği tamamen sınava yöneliktir. Gereksiz bilgilerden uzak, hedeflenen skora göre kaliteli içerikler, Berlitz yurt dışı genel merkezi tarafından sunulmaktadır.

Neden TOEFL Kursunu Almalısınız?
TOEFL Kursunuzu Online Takip Edin

TOEFL Kursunuzu Online Takip Edin

TOEFL sınavına hazırlanmak için Berlitz TOEFL kursu sizin için yeterlidir. Lakin her zaman olduğu gibi farklı kaynaklardan yapacağınız çalışmaların TOEFL sınavındaki başarınıza olumlu etki edeceğini aklınızdan çıkarmayın.

Seviyenize ve hedefinize uygun hazırlanan sistematik çalışma programı ile hedeflediğiniz TOEFL puanına ulaşmanızı sağlıyoruz.

TOEFL Kursu Avantajları

Etkili: TOEFL sınavı konusunda uzman, Berlitz’in Amerika’da bulunan genel merkezi tarafından hazırlanan TOEFL kursu, en etkili ve en hızlı şekilde hedeflediğiniz puana ulaşmanızı sağlar.

Maksimum Esneklik: Laptop, tablet veya akıllı telefonlar ile istediğiniz yerden, istediğiniz zaman TOEFL kursunuza ulaşabilirsiniz.

Tamamen TOEFL Sınavına Yönelik: TOEFL kursu, tamamen TOEFL sınavına yönelik oluşturulmuştur ve sistematik bir şekilde hedeflediğiniz puana ulaşmanızı sağlar.

Yüksek Kalite: TOEFL kurs içeriği, Berlitz’in global deneyimi ile TOEFL sınavlarında uzman öğretmenleri tarafından hazırlanmıştır.

Global Bir Eğitim Programı: TOEFL kursu, bütün dünyada global olarak sunulmaktadır. Yani Berlitz’in Avrupa şubelerinden TOEFL eğitimi alan bir kişi hangi eğitimi alıyorsa, hangi ekranı görüyorsa, siz de aynı eğitimi alacak, aynı ekranı göreceksiniz.

TOEFL Öğrencilerimizin Görüşleri

Keşke daha önce tanışmış olsaydım

5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Berlitz ile uzun süreli bir ilişkimiz oldu. Berlitz ile tanışmadan önce İngilizce cümle kuramıyordum ama 3 ay sonrasında yaz stajımı yurt dışında yaptım. İkinci senemde ise Türkiye’nin en büyük kurumsal firmaların birinde İngiliz aksanlı bir yabancının yanında staj yaptım ve bu benim için büyük bir başarıydı. Bir sonraki senede ise Dünya’nın en iyi 10 üniversitesinden biri olan bir okuldan kabul aldım ve şu an Singapur’da doktora yapıyorum 😊 Teşekkürler Berlitz, sizlerle Türk Eğitim Vakfı sayesinde tanıştım ama keşke daha önceden tanışmış olsaydım. 
Ramazan Çiftçi

Profesyonel bir ekip

5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Berlitz Dil Okulu’yla, Esas Holding’in İngilizce Fırsatım bursu sayesinde tanıştım. Berlitz Dil Okullarından yaklaşık bir yıldır İngilizce eğitimi alıyorum. Bize sunulan eğitimin kalitesindeki en büyük başarı, işini severek ve özveriyle çalışan profesyonel bir ekibin yer almasından kaynaklanıyor.
Yaren İlhan

Türkiye’deki dil okullarına olan bakış açımı değiştirdi

5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Berlitz Dil Okulu, Türkiye’deki dil okullarına olan bakış açımı değiştirdi. Tamamen gramer odaklı olmak yerine daima konuşturma eğilimli bir eğitim modelleri var. Üçüncü kurumu tamamladım ve devam etmeyi düşünüyorum. Yabancı hocalarımız sayesinde yabancı dili konuşabilme özgüvenimi aşmış ve artık nasıl dil öğrenebileceğimi biliyor durumdayım. İlgili çalışanlarına da ayrıca teşekkür ederim.
Betül Kerimler

Okulumuzda Yabancı Dil Eğitimi Alan Ünlü Öğrencilerimiz

Ünlü Berlitz Öğrencileri Türkiye Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel

Türkiye Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel

Süleyman Demirel’in hayatının anlatıldığı Muharrem Sarıkaya imzalı bir biyografi yazısında, Demiren’in ortaokul gibi lisede de A, B sınıflarına o dönem etkin olan Fransızca ve Almanca öğretilirken, onun C bölümüne İngilizce düştüğü, bunu bir fırsata çevirerek İTÜ’de İngilizce’sini geliştirmek için “Berlitz Lisan Kursu”na kaydolduğu, Berlitz Dil Okulunda öğrendiği İngilizcenin, Demirel’in ABD yolunu açan bir kapı olduğu ifade edilmektedir.

Hürriyet gazetesinde yer alan başka bir Demirel yazısında, Demirel’in İTÜ’den mezun olduğunda İngilizce bildiği, bunun nedeninin ise en sıkışık zamanlarda bile Berlitz derslerini ihmal etmeyen, hiç aksatmadığı Berlitz dershanesindeki çalışmalarının bir ürün olduğu belirtilmektedir.

Ünlü Berlitz Öğrencileri Sakıp Sabancı

İş İnsanı Sakıp Sabancı

Sabancı Holding eski yönetim kurulu başkanı Sakıp Sabancı, Sabancı ailesinin birçok bireyi gibi İngilizce eğitimini Berlitz Dil Okullarında almıştır.

Berlitz’in New York şehrinin ikonik alışveriş merkezi Rockefeller Center‘da yer alan şubesinde İngilizce eğitim alan Sakıp Sabancı, 1950’li yıllarda ilk defa Avrupa’ya gittiğinde, bir turist gibi etrafı gezmekten çok keyif aldığını ancak yabancı lisan bilmemenin zorluklarını çektiğini belirtmiştir.

Sakıp Sabancı, oğlunun tedavisi için uzun süre kaldığı New York’ta, tanıdıklarının tavsiyesi üzerine Berlitz lisan okuluna gittiğini belirtmiştir.

Sakıp Sabancı, İngilizce öğrenmemin gerek iş hayatında, gerekse özel hayatında kendisine çok faydaları olduğunu, yabancı ortaklarıyla yapılan görüşmelerde ya da yabancı basın ile yaptığı röportajlarda fikirlerini rahatlıkla ifade etmenin mutluluğunu yaşadığını belirtmiştir.

Ünlü Berlitz Öğrencileri ABD Başkanı John F. Kennedy

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı John F Kennedy

Berlitz Dil Okulları ABD merkezi, uzun yıllardır Amerika Birleşik Devletlerinin yurt dışında görev yapan askeri ve sivil personellerinin yabancı dil eğitimleri için tercih ettiği dil okuludur.

Benzer şekilde ABD Başkanlarının yabancı dil eğitim ihtiyaçları, Berlitz Dil Okulları tarafından sağlanır.

John F Kennedy, Jimmy Carter gibi ABD Başkanları ikinci veya üçüncü yabancı dillerini Berlitz Dil Okullarında öğrenmiştir.

Ünlü Berlitz Öğrencileri Brezilyalı Milli Futbolcu Pele

Brezilyalı Milli Futbolcu Pele

Pele, bütün futbol otoriteleri tarafından dünyanın gelmiş geçmiş en büyük futbolcusu olarak gösterilmektedir. Başarıları, şampiyonlukları ve aldığı kupalar bütün dünyada futbol için ölçü ve hedef olarak gösterilmektedir.

Futbol otoriteleri tarafından tarihin en iyi futbolcusu olarak gösterilmesinin nedenlerinden biri Brezilya ile 3 kere Dünya Kupası kazanmasıdır.

Kulüp kariyerinde 1974 yılına kadar oynadığı Santos takımında tam 1284 gol attı ve 1975’te ABD’nin Cosmos Takımı’na transfer oldu.

ABD’ye transfer olması ile İngilizce konuşmasının kariyeri için mutlak bir gereklilik olduğunu düşünen Pele, İngilizce derslerini Berlitz Dil Okullarından almıştır.

Pele, Berlitz dil okulunda İngilizce öğrenirken aynı okulun öğrencisi olan ve Japonca öğrenen müzik tarihinin en büyük solistlerinden olan John Lennon ile tanışmıştır ve arkadaş olmuşlardır. Bu anısını kendi kaleme aldığı otobiyografi kitabında anlattığı gibi farklı zamanlarda yaptığı röportajlarda da defalarca dile getirmiştir. Pele’nin İngilizce yaptığı röportajlardan birini Youtube videolarından izleyebilirsiniz.

Ünlü Berlitz Öğrencileri Barcelona'lı Futbolcu Carles Puyol

Barcelona’lı Futbolcu Carles Puyol

Barcelona’lı eski futbolcu Carles Puyol, İngilizce derslerini diğer birçok ünlü sporcu gibi dil okulumuzdan almayı tercih etmiştir.

Ünlü Berlitz Öğrencileri Kaiser Wilhelm II of Germany

Alman İmparatoru Kaiser Wilhelm II

II. Wilhelm (Friedrich Wilhelm Viktor Albert von Preußen; 27 Ocak 1859 – 4 Haziran 1941), son Alman İmparatoru (Kaiser) ve Prusya Kralı olarak hüküm sürdü.

Annesi İngiltere Kraliçesi Kraliçe Victoria’nın büyük kızı, III. Friedrich’in karısı, Alman İmparatoriçesi ve Prusya Kraliçesi Victoria’dır. II. Wilhelm, böylelikle, İngiltere Kraliçesi’nin torunu, Victoria’dan sonraki İngiltere Kralı VII. Edward’ın yeğeni, Edward’ın oğlu Kral V. George’un da birinci dereceden kuzenidir.

II. Wilhelm, İngiltere Kraliçesinin torunu ve İngiltere prensesinin oğlu olmasına rağmen sadece Almanca konuşulan bir ortamda büyüdüğü için İngilizce öğrenemedi.

Dünyadaki birçok kraliyet ailesi ferdi gibi yabancı dil öğrenmek için Berlitz’i tercih eden II. Wilhelm, İngilizce eksikliğini Berlitz’ten aldığı dersler ile kapatmıştır.

Ünlü Berlitz Öğrencileri Rus Cari Nikolay Aleksandrovic Romanov

Rus Çarı II. Aleksandroviç Romanov

II. Nikolay, Romanov hanedanına mensup son Rusya İmparatorudur.

Rusya’da Bolşevik isyanı sonrası Çar ailesi ile birlikte ev hapsine alındı.

Bolşeviklere karşı savaşan Beyaz Ordunun çarı kurtarmaları olasılığı üzerine, bolşeviklerin kararı ile 16-17 Temmuz gecesi Çar II. Nikolay, Çariçe Aleksandra, kızları Olga, Tatyana, Anastasia, Maria, oğulları Aleksey, aile doktoru Yevgeniy Botkin, halayık Aloiziy Trupp, Çariçe’nin hizmetkarı Anna Demidova ve aşçı İvan Haritonov hapsedildikleri evin bodrumunda kurşuna dizilerek öldürüldüler. Cesetler terk edilmiş bir maden ocağında yakıldıktan sonra yakınlardaki ormanlık araziye gömüldü.

Çar ve aile bireyleri, Avrupa’daki birçok kraliyet ailesindeki trende uyarak yabancı dil eğitimlerini Berlitz Dil Okullarından almışlardır. Günümüzde de var olan kraliyet (İngiltere, Hollanda, Belçika, İsveç, Norveç gibi) aileleri bu geleneği sürdürmekte ve yabancı dil eğitimlerini Berlitz Dil Okullarından almaktadır.

Atatürk'ün Berlitz Dil Okullarına gönderdiği teşekkür mektubu

Atatürk’ün Berlitz Dil Okullarına Gönderdiği Teşekkür Mektubu

Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Berlitz Dil Okulları İstanbul şubesinin dil eğitimine yaptığı katkılardan dolayı takdir etmiş ve 4 Ocak1930 tarihinde bir teşekkür mektubu kaleme almıştır. Mektubun aslı günümüzde Cumhurbaşkanlığı arşivlerinde saklanmaktadır.

Çağdaş Türkiye’nin önderinden alınan bu teşekkür mektubu, Berlitz Dil Okullarının eğitim yolculuğundaki en önemli rehberidir.

Berlitz Dil Okulları olarak, her zaman gelecek için çalışmayı ve yarınlar için evrensel bir vizyonu paylaşabilecek nesiller yetiştirmeyi misyon ediniyoruz. Bu noktadan hareketle Ulu Önder Atatürk’ün 92 yıl önce yazdığı mektup, bugün Berlitz ailesinin en güçlü kararlılık ve motivasyon kaynağıdır.

TOEFL Kursu Fiyatları

TOEFL Kursu Özellikleri


  • TOEFL kursundan memnun kalmazsanız 14 gün içinde %100 para iade garantisi
  • %100 TOEFL Sınavı Odaklı
  • Kişiye Özel TOEFL Eğitim Planı
  • Hataların TOEFL Sınavına Yönelik Düzeltilmesi
  • Gerçek Şartlarda TOEFL Deneme Sınavları
  • TOEFL Kursu İlerleme Raporu

TOEFL Sınav Türünü Seçin


Aylık 2.475 TL yerine

%60 İndirimle

990 TL / aylık

Aylık 2.475 TL yerine

%60 İndirimle

990 TL / aylık

Aylık 2.475 TL yerine

%60 İndirimle

990 TL / aylık

TOEFL kursuna kaydolmak için online mağazamıza yönlendirileceksiniz. TOEFL kursundan memnun kalmazsanız 14 gün içinde %100 para iadesi alabilirsiniz.

Diğer İngilizce Eğitim Seçenekleri

İngilizce Flex Özel Dersler

Ana dili İngilizce olan yabancı öğretmenler

14 gün içinde %100 ücret iadesi

Haftada 3, 5 veya 7 gün İngilizce özel ders

3, 6 veya 12 ay İngilizce eğitim

Seviyenize özel İngilizce ders planı

İngilizce Premium Özel Dersler

40 adet özel ders

Eğitiminize atanan tek öğretmen ile çalışma

Hedeflerinize özel ders planı

Ana dili İngilizce olan Berlitz öğretmenleri

İş İngilizcesi veya genel İngilizce

İngilizce Grup Dersleri

Önceden planlı ve sabit bir program

Küçük gruplar

Uygun maliyet

Ana dili İngilizce olan Berlitz öğretmenleri

Başkalarıyla iletişim kurarak sosyal bir ortamda İngilizce öğrenme

İngilizce Konuşma Kulüpleri

12 Ay İngilizce Konuşma Kulübü

7/24 açılan konuşma sınıflarına SINIRSIZ katılım

Bir gün ücreti 10 TL

Ana dili İngilizce olan Berlitz öğretmenleri

En çok 8 kişilik sınıflar

Global Referanslarımız

TOEFL Kursu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

TOEFL (Test of English as a Foreign Language) sınavı, İngilizce eğitim veren üniversitelere başvuran öğrenciler tarafından alınan, bütün dünyada standart olarak uygulanan bir akademik İngilizce sınavıdır. 

TOEFL sınav sonucunuz ile bütün dünyada İngilizce eğitim veren üniversitelerin, lisans, yüksek lisans ve doktora programlarına başvuru yapabilirsiniz.

TOEFL kurs fiyatları aylık 990 TL’dir.

TOEFL kursu 3 ay sürmektedir.

TOEFL sınavı süresi yaklaşık 3 saattir.

TOEFL sınavında; okuma (reading) 54-72 dakika, dinleme (listening) 41-57 dakika, konuşma (speaking) 17 dakika ve yazma (writing) 50 dakika sürmektedir.

TOEFL sınavında, okuma (reading) ve dinleme (listening) bölümlerinden sonra 10 dakikalık bir ara verilmektedir.

TOEFL kurslarını üniversiteyi giriş için hazırlık kursları gibi değerlendirebilirsiniz. Üniversite sınavlarına bir kurs ile hazırlandığınıza size sadece dersleri değil aynı zamanda sınav tekniğini de öğretilmektedir ve sınavda alacağınız puanın yüksek olması sağlanmaktadır.

Bu nedenle, TOEFL sınavı için kursun gerekli olduğunu düşünmekteyiz. TOEFL sınavına yapılacak sistematik bir hazırlık ile alacağınız puanı önemli ölçüde arttırabilirsiniz. Sonuç olarak, TOEFL kursları sınava daha doğru hazırlanmanızı ve hedeflediğiniz puana ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

TOEFL, İngilizce eğitim veren üniversitelerde akademik eğitim başvurusunda bulunmak için talep edilen bir sınavdır. TOEFL sınavı sadece İngilizce konuşulan ülkeler değil, aynı zamanda Almanya, Hollanda, İsveç gibi İngilizce konuşulmayan fakat öğrenim dili İngilizce olan üniversitelerde de talep edilmektedir. Dünyada, 130’dan fazla ülkede 9000’den fazla üniversite ve kurum TOEFL sınavını tanımakta ve başvurularda adaylardan TOEFL puanı talep etmektedir.

Bütün bunlara ek olarak ülkemizde bütün üniversiteler TOEFL sınav sonucunu kabul etmekte, yeterli TOEFL puanı alan öğrenciler üniversite hazırlık sınıfından muaf olmaktadır.

TOEFL kurslarını bilgisayar bilgisi çok az olan kişiler de alabilirler.

Online TOEFL eğitimine bağlanmak için Chrome, Firefox, Edge, Safari gibi bir İnternet tarayıcı yeterlidir. Kısaca eğer bu sayfayı okuyabiliyorsanız online TOEFL kursunu gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

TOEFL sınavının geçerlilik süresi 2 yıldır.

TOEFL sınavında puanlama 120 tam puan üzerinden gerçekleştirilir. Başka bir deyişle TOEFL sınavında en yüksek puan 120’dir.

TOEFL sınavında 4 temel beceri için 4 ayrı sınav bulunur. TOEFL sınavına giren kişilere her bir bölüm için 30 puan üzerinden not verilir.

TOEFL sınavında genel puanlama listening, reading, speaking ve writing bölümlerine ait puanların toplamı alınarak yapılır.

TOEFL iBT sınavı, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, Malatya ve Mersin illerinde bulunan sınav merkezlerinde yapılmaktadır.

TOEFL iBT sınavını isterseniz evinizde de alabilirsiniz. Bunun için TOEFL iBT Home Based başvurusu yapmanız gerekir. Başvurmadan önce TOEFL sınavını evden almak için gerekli olan sistem ve fiziksel gereksinimleri öğrenmeniz faydalı olacaktır.

TOEFL sınavı artık sadece bilgisayar ortamında yapılmaktadır. Kağıt ile TOEFL sınavı yapan çok az sayıda merkez kalmıştır.

TOEFL sınavına girmek için bir sınırlama yoktur. İki sınav arasında 12 günden az süre olmamak şartıyla TOEFL sınavına istediğiniz zaman, istediğiniz sıklıkta girebilirsiniz.

TOEFL sınavı başvurunuzu ETS sitesi üzerinden yapabilirsiniz.

TOEFL kursunu, bütün banka kredi kartları ile isterseniz 12 aya kadar taksitli ödeme yaparak satın alabilirsiniz.

Sitemizin ödeme altyapısı iyzico firması tarafından en ileri güvenlik önlemleri uygulanarak sağlanmaktadır.