TELC sınavınızı 80 puan yükseltin

TELC Almanca Kursu

TELC sınavından sonra Almanya'da eğitim alan bir genç

TELC Almanca kursu ile hedeflediğiniz puana ulaşın

TELC Almanca Kursu, TELC sınavına yönelik bir online eğitim platformudur.

TELC Almanca Kursu, sınav becerilerinizi, okuma, yazma ve dinleme alanlarında sistematik olarak geliştirmeyi hedefler.

TELC Almanca kursu ile TELC sınavına istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde hazırlanabilirsiniz.

TELC Almanca kursu içerikleri, yabancı dil öğretiminde yetkin öğretmenler ve TELC Almanca sınavı konusunda uzman profesyoneller tarafından Berlitz’in Almanya’da bulunan Avrupa genel merkezi tarafından hazırlanmıştır.

TELC Almanca kursu, mümkün olan en iyi şekilde TELC Almanca sınavına hazırlanmanızı sağlayacaktır.

TELC Sınavı

TELC, Alman Yetişkin Eğitimi Derneği’nin (Deutscher Volkshochschul-Verband e.V.) bir yan kuruluşudur ve Alman halkının yararına kişisel ve mesleki gelişim için eğitimleri destekler. Kuruluş, Almanya’da göçmenlere yönelik entegrasyon kurslarının sonunda girilen Almanca yeterlilik sınavlarında federal hükümetin münhasır ortağıdır.

TELC sertifikası, Avrupa Ortak Dil Referans Çerçevesine uygun olarak dünya çapında Almanca dil yeterliliğinin resmi kanıtı olarak tanınmaktadır.

TELC sınavı yazılı ve sözlü olarak 2 bölümden oluşur.

TELC yazılı sınav 2 saat 30 dakika sürer. Sözlü sınav öncesinde 20 dakika hazırlık süreniz bulunmaktadır. Sözlü sınav, yazılı sınavın yapıldığı gün veya başka bir günde yapılabilir.

TELC kursu sonrası Almanya'da çalışan birisi
TELC sınavını kazanan birisi Almaya yolunda

TELC Puanınızı +80 Puan Yükseltin

TELC sınavı, bütün dünyada standart uygulanan bir Almanca sınavıdır. İster eğitim ister iş için olsun, Almanya’da yaşamak isteyen herkes TELC sınavına girerek Almanca yeterliliğini belgelendirebilir.

TELC sertifikası, Almanya federal hükümeti tarafından tanınır ve Almanya’da yaşamak isteyen kişiler tarafından öncelikli olarak tercih edilen bir sınavdır.

1.000 öğrenciden oluşan bir örneklemden hesaplanan, 3 aylık çalışma sonucunda elde edilen ortalama sonuçlara göre TELC kursunu tamamlayan öğrenciler TELC sınav sonuçlarını +80 puan arttırmıştır.

Neden Berlitz TELC Kursunu Seçmelisiniz?

Berlitz, Almanya kökenli olan global bir dil okuludur.

Berlitz, 70’ten fazla ülkede faaliyet gösteren, 140 yıldan fazla tecrübeye sahip yabancı dil eğitim kurumudur.

TELC kursu, Berlitz’in global olarak bütün dünyada kullanıma sunduğu, TELC sınavlarında uzman Alman öğretmenler tarafından hazırlanmış bir online kurstur.

TELC kursu içeriğinin tamamına, 7/24 online olarak ulaşabilirsiniz. Böylece TELC sınavına sınırsız bir şekilde çalışma imkanına sahip olursunuz.

TELC kursu, üstün yapay zeka sayesinde, seviyenize, TELC sınavında almak istediğiniz puana ve sınav tarihine göre tamamen size özel çalışma programı sunar.

TELC kursunun içeriği tamamen sınava yöneliktir. Gereksiz bilgilerden uzak, hedeflenen skora göre kaliteli içerikler, Berlitz’in Almanya’da bulunan Avrupa genel merkezi tarafından hazırlanmaktadır.

TELC sertifikası ile Almanya'ya giden bir kişi
TELC kursu sonrası Almanya göçmenlik

TELC Kursunuzu Online Takip Edin

TELC sınavına hazırlanmak için Berlitz TELC kursu sizin için yeterlidir. Lakin her zaman olduğu gibi farklı kaynaklardan yapacağınız çalışmaların başarınıza olumlu etki edeceğini aklınızdan çıkarmayın.

Seviyenize ve hedefinize uygun hazırlanan sistematik çalışma programı ile hedeflediğiniz TELC puanına ulaşmanızı sağlıyoruz.

TELC Almanca Kursu Avantajları

Etkili: TELC Almanca sınavı konusunda uzman, Berlitz’in Almanya’daki Avrupa genel merkezi tarafından hazırlanan TELC Almanca kursu, en etkili ve en hızlı şekilde Almanca sınavında hedeflediğiniz puana ulaşmanızı sağlar.

Maksimum Esneklik: TELC Almanca kursuna, laptop, tablet veya akıllı telefonlar ile istediğiniz yerden, istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Tamamen TELC Almanca Sınavına Yönelik: TELC Almanca kursu, tamamen TELC Almanca sınavına yönelik oluşturulmuştur ve sistematik bir şekilde hedef puanınıza ulaşmanızı sağlar.

Yüksek Kalite: TELC Almanca kurs içeriği, Berlitz’in global deneyimi ile TELC sınavlarında uzman Alman öğretmenler tarafından Almanya’da hazırlanmıştır.

Global Bir Eğitim Programı: TELC Almanca kursu, bütün dünyada global olarak sunulmaktadır. Yani Berlitz’in Almanya şubelerinde TELC eğitimi alan bir kişi hangi eğitimi alıyorsa, hangi ekranı görüyorsa, siz de aynı eğitimi alacak, aynı ekranı göreceksiniz.

TELC Kursu Öğrencilerimizin Görüşleri

Keşke daha önce tanışmış olsaydım

5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Berlitz ile uzun süreli bir ilişkimiz oldu. Berlitz ile tanışmadan önce İngilizce cümle kuramıyordum ama 3 ay sonrasında yaz stajımı yurt dışında yaptım. İkinci senemde ise Türkiye’nin en büyük kurumsal firmaların birinde İngiliz aksanlı bir yabancının yanında staj yaptım ve bu benim için büyük bir başarıydı. Bir sonraki senede ise Dünya’nın en iyi 10 üniversitesinden biri olan bir okuldan kabul aldım ve şu an Singapur’da doktora yapıyorum 😊 Teşekkürler Berlitz, sizlerle Türk Eğitim Vakfı sayesinde tanıştım ama keşke daha önceden tanışmış olsaydım. 
Ramazan Çiftçi

Profesyonel bir ekip

5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Berlitz Dil Okulu’yla, Esas Holding’in İngilizce Fırsatım bursu sayesinde tanıştım. Berlitz Dil Okullarından yaklaşık bir yıldır İngilizce eğitimi alıyorum. Bize sunulan eğitimin kalitesindeki en büyük başarı, işini severek ve özveriyle çalışan profesyonel bir ekibin yer almasından kaynaklanıyor.
Yaren İlhan

Türkiye’deki dil okullarına olan bakış açımı değiştirdi

5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Berlitz Dil Okulu, Türkiye’deki dil okullarına olan bakış açımı değiştirdi. Tamamen gramer odaklı olmak yerine daima konuşturma eğilimli bir eğitim modelleri var. Üçüncü kurumu tamamladım ve devam etmeyi düşünüyorum. Yabancı hocalarımız sayesinde yabancı dili konuşabilme özgüvenimi aşmış ve artık nasıl dil öğrenebileceğimi biliyor durumdayım. İlgili çalışanlarına da ayrıca teşekkür ederim.
Betül Kerimler

Okulumuzda Yabancı Dil Eğitimi Alan Ünlü Öğrencilerimiz

Ünlü Berlitz Öğrencileri Türkiye Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel

Türkiye Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel

Süleyman Demirel’in hayatının anlatıldığı Muharrem Sarıkaya imzalı bir biyografi yazısında, Demiren’in ortaokul gibi lisede de A, B sınıflarına o dönem etkin olan Fransızca ve Almanca öğretilirken, onun C bölümüne İngilizce düştüğü, bunu bir fırsata çevirerek İTÜ’de İngilizce’sini geliştirmek için “Berlitz Lisan Kursu”na kaydolduğu, Berlitz Dil Okulunda öğrendiği İngilizcenin, Demirel’in ABD yolunu açan bir kapı olduğu ifade edilmektedir.

Hürriyet gazetesinde yer alan başka bir Demirel yazısında, Demirel’in İTÜ’den mezun olduğunda İngilizce bildiği, bunun nedeninin ise en sıkışık zamanlarda bile Berlitz derslerini ihmal etmeyen, hiç aksatmadığı Berlitz dershanesindeki çalışmalarının bir ürün olduğu belirtilmektedir.

Ünlü Berlitz Öğrencileri Sakıp Sabancı

İş İnsanı Sakıp Sabancı

Sabancı Holding eski yönetim kurulu başkanı Sakıp Sabancı, Sabancı ailesinin birçok bireyi gibi İngilizce eğitimini Berlitz Dil Okullarında almıştır.

Berlitz’in New York şehrinin ikonik alışveriş merkezi Rockefeller Center‘da yer alan şubesinde İngilizce eğitim alan Sakıp Sabancı, 1950’li yıllarda ilk defa Avrupa’ya gittiğinde, bir turist gibi etrafı gezmekten çok keyif aldığını ancak yabancı lisan bilmemenin zorluklarını çektiğini belirtmiştir.

Sakıp Sabancı, oğlunun tedavisi için uzun süre kaldığı New York’ta, tanıdıklarının tavsiyesi üzerine Berlitz lisan okuluna gittiğini belirtmiştir.

Sakıp Sabancı, İngilizce öğrenmemin gerek iş hayatında, gerekse özel hayatında kendisine çok faydaları olduğunu, yabancı ortaklarıyla yapılan görüşmelerde ya da yabancı basın ile yaptığı röportajlarda fikirlerini rahatlıkla ifade etmenin mutluluğunu yaşadığını belirtmiştir.

Ünlü Berlitz Öğrencileri ABD Başkanı John F. Kennedy

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı John F Kennedy

Berlitz Dil Okulları ABD merkezi, uzun yıllardır Amerika Birleşik Devletlerinin yurt dışında görev yapan askeri ve sivil personellerinin yabancı dil eğitimleri için tercih ettiği dil okuludur.

Benzer şekilde ABD Başkanlarının yabancı dil eğitim ihtiyaçları, Berlitz Dil Okulları tarafından sağlanır.

John F Kennedy, Jimmy Carter gibi ABD Başkanları ikinci veya üçüncü yabancı dillerini Berlitz Dil Okullarında öğrenmiştir.

Ünlü Berlitz Öğrencileri Brezilyalı Milli Futbolcu Pele

Brezilyalı Milli Futbolcu Pele

Pele, bütün futbol otoriteleri tarafından dünyanın gelmiş geçmiş en büyük futbolcusu olarak gösterilmektedir. Başarıları, şampiyonlukları ve aldığı kupalar bütün dünyada futbol için ölçü ve hedef olarak gösterilmektedir.

Futbol otoriteleri tarafından tarihin en iyi futbolcusu olarak gösterilmesinin nedenlerinden biri Brezilya ile 3 kere Dünya Kupası kazanmasıdır.

Kulüp kariyerinde 1974 yılına kadar oynadığı Santos takımında tam 1284 gol attı ve 1975’te ABD’nin Cosmos Takımı’na transfer oldu.

ABD’ye transfer olması ile İngilizce konuşmasının kariyeri için mutlak bir gereklilik olduğunu düşünen Pele, İngilizce derslerini Berlitz Dil Okullarından almıştır.

Pele, Berlitz dil okulunda İngilizce öğrenirken aynı okulun öğrencisi olan ve Japonca öğrenen müzik tarihinin en büyük solistlerinden olan John Lennon ile tanışmıştır ve arkadaş olmuşlardır. Bu anısını kendi kaleme aldığı otobiyografi kitabında anlattığı gibi farklı zamanlarda yaptığı röportajlarda da defalarca dile getirmiştir. Pele’nin İngilizce yaptığı röportajlardan birini Youtube videolarından izleyebilirsiniz.

Ünlü Berlitz Öğrencileri Barcelona'lı Futbolcu Carles Puyol

Barcelona’lı Futbolcu Carles Puyol

Barcelona’lı eski futbolcu Carles Puyol, İngilizce derslerini diğer birçok ünlü sporcu gibi dil okulumuzdan almayı tercih etmiştir.

Ünlü Berlitz Öğrencileri Kaiser Wilhelm II of Germany

Alman İmparatoru Kaiser Wilhelm II

II. Wilhelm (Friedrich Wilhelm Viktor Albert von Preußen; 27 Ocak 1859 – 4 Haziran 1941), son Alman İmparatoru (Kaiser) ve Prusya Kralı olarak hüküm sürdü.

Annesi İngiltere Kraliçesi Kraliçe Victoria’nın büyük kızı, III. Friedrich’in karısı, Alman İmparatoriçesi ve Prusya Kraliçesi Victoria’dır. II. Wilhelm, böylelikle, İngiltere Kraliçesi’nin torunu, Victoria’dan sonraki İngiltere Kralı VII. Edward’ın yeğeni, Edward’ın oğlu Kral V. George’un da birinci dereceden kuzenidir.

II. Wilhelm, İngiltere Kraliçesinin torunu ve İngiltere prensesinin oğlu olmasına rağmen sadece Almanca konuşulan bir ortamda büyüdüğü için İngilizce öğrenemedi.

Dünyadaki birçok kraliyet ailesi ferdi gibi yabancı dil öğrenmek için Berlitz’i tercih eden II. Wilhelm, İngilizce eksikliğini Berlitz’ten aldığı dersler ile kapatmıştır.

Ünlü Berlitz Öğrencileri Rus Cari Nikolay Aleksandrovic Romanov

Rus Çarı II. Aleksandroviç Romanov

II. Nikolay, Romanov hanedanına mensup son Rusya İmparatorudur.

Rusya’da Bolşevik isyanı sonrası Çar ailesi ile birlikte ev hapsine alındı.

Bolşeviklere karşı savaşan Beyaz Ordunun çarı kurtarmaları olasılığı üzerine, bolşeviklerin kararı ile 16-17 Temmuz gecesi Çar II. Nikolay, Çariçe Aleksandra, kızları Olga, Tatyana, Anastasia, Maria, oğulları Aleksey, aile doktoru Yevgeniy Botkin, halayık Aloiziy Trupp, Çariçe’nin hizmetkarı Anna Demidova ve aşçı İvan Haritonov hapsedildikleri evin bodrumunda kurşuna dizilerek öldürüldüler. Cesetler terk edilmiş bir maden ocağında yakıldıktan sonra yakınlardaki ormanlık araziye gömüldü.

Çar ve aile bireyleri, Avrupa’daki birçok kraliyet ailesindeki trende uyarak yabancı dil eğitimlerini Berlitz Dil Okullarından almışlardır. Günümüzde de var olan kraliyet (İngiltere, Hollanda, Belçika, İsveç, Norveç gibi) aileleri bu geleneği sürdürmekte ve yabancı dil eğitimlerini Berlitz Dil Okullarından almaktadır.

Atatürk'ün Berlitz Dil Okullarına gönderdiği teşekkür mektubu

Atatürk’ün Berlitz Dil Okullarına Gönderdiği Teşekkür Mektubu

Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Berlitz Dil Okulları İstanbul şubesinin dil eğitimine yaptığı katkılardan dolayı takdir etmiş ve 4 Ocak1930 tarihinde bir teşekkür mektubu kaleme almıştır. Mektubun aslı günümüzde Cumhurbaşkanlığı arşivlerinde saklanmaktadır.

Çağdaş Türkiye’nin önderinden alınan bu teşekkür mektubu, Berlitz Dil Okullarının eğitim yolculuğundaki en önemli rehberidir.

Berlitz Dil Okulları olarak, her zaman gelecek için çalışmayı ve yarınlar için evrensel bir vizyonu paylaşabilecek nesiller yetiştirmeyi misyon ediniyoruz. Bu noktadan hareketle Ulu Önder Atatürk’ün 92 yıl önce yazdığı mektup, bugün Berlitz ailesinin en güçlü kararlılık ve motivasyon kaynağıdır.

TELC Almanca Kursu Fiyatları

TELC Almanca Kursu Özellikleri


  • Memnun kalmazsanız 14 gün içinde %100 para iade garantisi
  • %100 TELC Sınavı Odaklı
  • Kişiye Özel TELC Eğitim Planı
  • Hataların Anında TELC Sınavına Yönelik Düzeltilmesi
  • Gerçek Şartlarda TELC Deneme Sınavları
  • TELC Eğitimi İlerleme Raporu

TELC Almanca Sınav Türünü Seçin


Aylık 2.475 TL yerine

%60 İndirimle

990 TL / aylık

Aylık 2.475 TL yerine

%60 İndirimle

990 TL / aylık

TELC kursuna kaydolmak için online mağazamıza yönlendirileceksiniz. TELC eğitiminden memnun kalmazsanız 14 gün içinde ödediğiniz parayı %100 iade alabilirsiniz.

Diğer Almanca Eğitim Seçenekleri

Almanca Flex Özel Dersler

Ana dili Almanca olan yabancı öğretmenler

14 gün içinde %100 ücret iadesi

Haftada 2, 3 veya 5 gün İngilizce özel ders

3, 6 veya 12 ay Almanca eğitim

Seviyenize özel İngilizce ders planı

Almanca Premium Özel Dersler

40 adet Almanca özel ders

Eğitiminize atanan tek öğretmen ile çalışma

Hedeflerinize özel ders planı

Ana dili Almanca olan Berlitz öğretmenleri

İş İngilizcesi veya genel İngilizce

Global Referanslarımız

TELC Almanca Kursu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

TELC, Alman Yetişkin Eğitimi Derneği’nin (Deutscher Volkshochschul-Verband e.V.) bir yan kuruluşudur ve Almanya halkının yararına kişisel ve mesleki gelişim için eğitimleri destekler. Kuruluş, göçmenlere yönelik entegrasyon kurslarının sonunda girilen Almanca dil sınavlarında Almanya federal hükümetin münhasır ortağıdır.

TELC sertifikaları, Avrupa Ortak Dil Referans Çerçevesine uygun olarak dünya çapında Almanca dil yeterliliğinin resmi kanıtı olarak tanınmaktadır.

TELC kursu fiyatları aylık 990 TL’dir.

TELC kursu B1 ve B2 için ayrı ayrı 3 ay sürmektedir.

TELC sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere 2 bölümden oluşur. TELC yazılı sınavı 2 saat 30 dakika sürer. TELC sözlü sınav öncesinde 20 dakika hazırlık süreniz bulunmaktadır. Sözlü sınav, yazılı sınavın yapıldığı gün veya başka bir günde yapılabilir.

TELC kurslarını üniversite giriş için hazırlık kursları gibi düşünebilirsiniz. Üniversite sınavlarına bir kurs ile hazırlandığınıza size sadece dersleri değil aynı zamanda sınav tekniğini de öğretilmektedir ve sınavda alacağınız puanın yüksek olması sağlanmaktadır.

Bu nedenle, TELC sınavı için kursun gerekli olduğunu düşünmekteyiz. TELC sınavına yapılacak sistematik bir hazırlık ile alacağınız puanı önemli ölçüde arttırabilirsiniz. Sonuç olarak, TELC kursları sınava daha doğru hazırlanmanızı ve hedeflediğiniz puana ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

TELC, Almanya’da akademik eğitim ve iş başvurusunda bulunmak için talep edilen bir sınavdır.

Almanya’ya yapılan göçmenlik başvurularında da TELC sınav sonucu talep edilmektedir.

TELC kurslarını bilgisayar bilgisi çok az olan kişiler de alabilirler.

Online TELC eğitimine bağlanmak için Chrome, Firefox, Edge, Safari gibi bir İnternet tarayıcı yeterlidir. Kısaca eğer bu sayfayı okuyabiliyorsanız online TELC kursunu gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

TELC sınav sonuçları hayat boyu geçerlidir.

TELC Almanca sınavı, toplam 300 tam puan üzerinden değerlendirilmektedir. TELC Almanca Schriftlich ve Mündlich bölümleri ayrı ayrı puanlandırılmaktadır. Puanlamalar aşağıdaki gibidir;
– TELC Almanca Schriftlich: 225 puan üzerinden, minimum 135 puan ile başarı sağlanmaktadır.
– TELC Almanca Mündlich: 75 puan üzerinden, minimum 45 puan ile başarı sağlanmaktadır.

TELC sınavı, yetkili merkezlerde yapılmaktadır. TELC sınavı yetkili merkezlerine TELC resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz.

TELC sınavına girmek için bir sınırlama yoktur. TELC sınavına istediğiniz zaman, istediğiniz sıklıkta girebilirsiniz.

TEC sınav başvurusu TELC yetkili sınav merkezilerine yapılır. TELC sınavı yetkili merkezlerine TELC resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz.

TELC kursunu, bütün banka kredi kartları ile isterseniz 12 aya kadar taksitli ödeme yaparak satın alabilirsiniz.

Sitemizin ödeme altyapısı iyzico firması tarafından en ileri güvenlik önlemleri uygulanarak sağlanmaktadır.