IELTS sınav puanınızı 1,5 puan yükseltin

IELTS Kursu

IELTS kursu ile hedeflediğiniz puana ulaşın

IELTS hazırlık kursu ile hedeflediğiniz puana ulaşın

IELTS Kursu, IELTS sınavına yönelik bir online eğitim platformudur.

IELTS Kursu, sınav becerilerinizi, okuma, yazma ve dinleme alanlarında sistematik olarak geliştirmeyi hedefler.

Online IELTS kursu ile IELTS sınavına istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde hazırlanabilirsiniz.

IELTS kursu içerikleri, yabancı dil öğretiminde yetkin öğretmenler ve IELTS sınavı konusunda uzman profesyoneller tarafından Berlitz yurtdışı genel merkezi tarafından hazırlanmıştır.

IELTS kursu, mümkün olan en iyi şekilde IELTS sınavına hazırlanmanızı sağlayacaktır.

IELTS Sınavı

IELTS®, British Council (BC), University of Cambridge English For Speakers of Other Languages (ESOL) ve International Development Programme of Australian Universities (IDP) tarafından ortak geliştirilmiş olan bir uluslararası İngilizce dil yeterlilik sınavıdır.

IELTS®, Amerika, İngiltere, İrlanda, Kanada, Avustralya gibi İngilizce konuşulan yabancı ülkelerde üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin İngilizce yeterliliklerini belgelemek için kullanılan, dünya çapında kabul görmüş, hızlı ve güvenli sonuç veren bir İngilizce yeterlilik sınavıdır.

IELTS sınavı, IELTS Akademik ve IELTS Genel olmak üzere 2 farklı alanda yapılmaktadır.

Amerika, İngiltere, Kanada, İrlanda, Avustralya’da üniversite okumak, yüksek lisans veya doktora yapmak istiyorsanız Academic IELTS sınavına girmeniz gerekmektedir.

General IELTS, İngilizce konuşulan ülkelerde çalışmak veya göçmen olarak bu ülkelere başvuruda bulunmak isteyen kişiler için kullanılmaktadır.

IELTS Sınavı
IELTS Sonucunuzu 1 Puan Yukseltin

IELTS Puanınızı +1,5 Puan Yükseltin

IELTS® bütün dünyada standart uygulanan bir İngilizce sınavıdır. İster eğitim ister iş için olsun, İngilizce konuşulan bir ülkede yaşamak isteyen herkes içindir.

IELTS sertifikası, uluslararası düzeyde tanınır ve dünyanın en popüler İngilizce sınavlarından biridir.

1.000 öğrenciden oluşan bir örneklemden hesaplanan, 3 aylık çalışma sonucunda elde edilen ortalama sonuçlara göre, IELTS kursunu tamamlayan öğrenciler, IELTS sınav sonuçlarını +1,5 puan arttırmıştır.

Neden Berlitz Online IELTS Kursunu Seçmelisiniz?

Berlitz, 70’ten fazla ülkede faaliyet gösteren, 140 yıldan fazla yabancı dil eğitim tecrübesi olan global bir dil okuludur.

IELTS kursu, Berlitz’in global olarak bütün dünyada kullanıma sunduğu, IELTS alanında uzman öğretmenler tarafından hazırlanmış bir online kurstur.

IELTS kursu içeriğinin tamamına, 7/24 online olarak ulaşabilirsiniz. Böylece IELTS sınavına sınırsız bir şekilde çalışma imkanına sahip olursunuz.

IELTS kursu, üstün yapay zeka sayesinde, seviyenize, IELTS sınavında almak istediğiniz puana ve sınav tarihine göre tamamen size özel çalışma programı sunar.

IELTS kursunun içeriği tamamen sınava yöneliktir. Gereksiz bilgilerden uzak, hedeflenen skora göre kaliteli içerikler, Berlitz yurt dışı genel merkezi tarafından sunulmaktadır.

Neden IELTS Kursunu Almalısınız?
IELTS Kursunuzu Online Takip Edin

IELTS Kursunuzu Online Takip Edin

IELTS sınavına hazırlanmak için Berlitz IELTS kursu sizin için yeterlidir. Lakin her zaman olduğu gibi farklı kaynaklardan yapacağınız çalışmaların başarınıza olumlu etki edeceğini aklınızdan çıkarmayın.

Seviyenize ve hedefinize uygun hazırlanan sistematik çalışma programı ile hedeflediğiniz IELTS puanına ulaşmanızı sağlıyoruz.

IELTS Kursu Avantajları

Etkili: IELTS sınavı konusunda uzman, Berlitz’in Amerika’da bulunan genel merkezi tarafından hazırlanan IELTS kursu, en etkili ve en hızlı şekilde hedeflediğiniz puana ulaşmanızı sağlar.

Maksimum Esneklik: Laptop, tablet veya akıllı telefonlar ile istediğiniz yerden, istediğiniz zaman IELTS kursunuza ulaşabilirsiniz.

Tamamen IELTS Sınavına Yönelik: IELTS kursu, tamamen IELTS sınavına yönelik oluşturulmuştur ve sistematik bir şekilde hedef puanınıza ulaşmanızı sağlar.

Yüksek Kalite: IELTS kurs içeriği, Berlitz’in global deneyimi ile IELTS sınavlarında uzman öğretmenleri tarafından hazırlanmıştır.

Global Bir Eğitim Programı: IELTS kursu, bütün dünyada global olarak sunulmaktadır. Yani Berlitz’in Avrupa şubelerinden eğitim alan bir kişi hangi eğitimi alıyorsa, hangi ekranı görüyorsa, siz de aynı eğitimi alacak, aynı ekranı göreceksiniz.

IELTS Kursu Öğrencilerimizin Görüşleri

Keşke daha önce tanışmış olsaydım

5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Berlitz ile uzun süreli bir ilişkimiz oldu. Berlitz ile tanışmadan önce İngilizce cümle kuramıyordum ama 3 ay sonrasında yaz stajımı yurt dışında yaptım. İkinci senemde ise Türkiye’nin en büyük kurumsal firmaların birinde İngiliz aksanlı bir yabancının yanında staj yaptım ve bu benim için büyük bir başarıydı. Bir sonraki senede ise Dünya’nın en iyi 10 üniversitesinden biri olan bir okuldan kabul aldım ve şu an Singapur’da doktora yapıyorum 😊 Teşekkürler Berlitz, sizlerle Türk Eğitim Vakfı sayesinde tanıştım ama keşke daha önceden tanışmış olsaydım. 
Ramazan Çiftçi

Profesyonel bir ekip

5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Berlitz Dil Okulu’yla, Esas Holding’in İngilizce Fırsatım bursu sayesinde tanıştım. Berlitz Dil Okullarından yaklaşık bir yıldır İngilizce eğitimi alıyorum. Bize sunulan eğitimin kalitesindeki en büyük başarı, işini severek ve özveriyle çalışan profesyonel bir ekibin yer almasından kaynaklanıyor.
Yaren İlhan

Türkiye’deki dil okullarına olan bakış açımı değiştirdi

5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Berlitz Dil Okulu, Türkiye’deki dil okullarına olan bakış açımı değiştirdi. Tamamen gramer odaklı olmak yerine daima konuşturma eğilimli bir eğitim modelleri var. Üçüncü kurumu tamamladım ve devam etmeyi düşünüyorum. Yabancı hocalarımız sayesinde yabancı dili konuşabilme özgüvenimi aşmış ve artık nasıl dil öğrenebileceğimi biliyor durumdayım. İlgili çalışanlarına da ayrıca teşekkür ederim.
Betül Kerimler

Okulumuzda Yabancı Dil Eğitimi Alan Ünlü Öğrencilerimiz

Ünlü Berlitz Öğrencileri Türkiye Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel

Türkiye Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel

Süleyman Demirel’in hayatının anlatıldığı Muharrem Sarıkaya imzalı bir biyografi yazısında, Demiren’in ortaokul gibi lisede de A, B sınıflarına o dönem etkin olan Fransızca ve Almanca öğretilirken, onun C bölümüne İngilizce düştüğü, bunu bir fırsata çevirerek İTÜ’de İngilizce’sini geliştirmek için “Berlitz Lisan Kursu”na kaydolduğu, Berlitz Dil Okulunda öğrendiği İngilizcenin, Demirel’in ABD yolunu açan bir kapı olduğu ifade edilmektedir.

Hürriyet gazetesinde yer alan başka bir Demirel yazısında, Demirel’in İTÜ’den mezun olduğunda İngilizce bildiği, bunun nedeninin ise en sıkışık zamanlarda bile Berlitz derslerini ihmal etmeyen, hiç aksatmadığı Berlitz dershanesindeki çalışmalarının bir ürün olduğu belirtilmektedir.

Ünlü Berlitz Öğrencileri Sakıp Sabancı

İş İnsanı Sakıp Sabancı

Sabancı Holding eski yönetim kurulu başkanı Sakıp Sabancı, Sabancı ailesinin birçok bireyi gibi İngilizce eğitimini Berlitz Dil Okullarında almıştır.

Berlitz’in New York şehrinin ikonik alışveriş merkezi Rockefeller Center‘da yer alan şubesinde İngilizce eğitim alan Sakıp Sabancı, 1950’li yıllarda ilk defa Avrupa’ya gittiğinde, bir turist gibi etrafı gezmekten çok keyif aldığını ancak yabancı lisan bilmemenin zorluklarını çektiğini belirtmiştir.

Sakıp Sabancı, oğlunun tedavisi için uzun süre kaldığı New York’ta, tanıdıklarının tavsiyesi üzerine Berlitz lisan okuluna gittiğini belirtmiştir.

Sakıp Sabancı, İngilizce öğrenmemin gerek iş hayatında, gerekse özel hayatında kendisine çok faydaları olduğunu, yabancı ortaklarıyla yapılan görüşmelerde ya da yabancı basın ile yaptığı röportajlarda fikirlerini rahatlıkla ifade etmenin mutluluğunu yaşadığını belirtmiştir.

Ünlü Berlitz Öğrencileri ABD Başkanı John F. Kennedy

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı John F Kennedy

Berlitz Dil Okulları ABD merkezi, uzun yıllardır Amerika Birleşik Devletlerinin yurt dışında görev yapan askeri ve sivil personellerinin yabancı dil eğitimleri için tercih ettiği dil okuludur.

Benzer şekilde ABD Başkanlarının yabancı dil eğitim ihtiyaçları, Berlitz Dil Okulları tarafından sağlanır.

John F Kennedy, Jimmy Carter gibi ABD Başkanları ikinci veya üçüncü yabancı dillerini Berlitz Dil Okullarında öğrenmiştir.

Ünlü Berlitz Öğrencileri Brezilyalı Milli Futbolcu Pele

Brezilyalı Milli Futbolcu Pele

Pele, bütün futbol otoriteleri tarafından dünyanın gelmiş geçmiş en büyük futbolcusu olarak gösterilmektedir. Başarıları, şampiyonlukları ve aldığı kupalar bütün dünyada futbol için ölçü ve hedef olarak gösterilmektedir.

Futbol otoriteleri tarafından tarihin en iyi futbolcusu olarak gösterilmesinin nedenlerinden biri Brezilya ile 3 kere Dünya Kupası kazanmasıdır.

Kulüp kariyerinde 1974 yılına kadar oynadığı Santos takımında tam 1284 gol attı ve 1975’te ABD’nin Cosmos Takımı’na transfer oldu.

ABD’ye transfer olması ile İngilizce konuşmasının kariyeri için mutlak bir gereklilik olduğunu düşünen Pele, İngilizce derslerini Berlitz Dil Okullarından almıştır.

Pele, Berlitz dil okulunda İngilizce öğrenirken aynı okulun öğrencisi olan ve Japonca öğrenen müzik tarihinin en büyük solistlerinden olan John Lennon ile tanışmıştır ve arkadaş olmuşlardır. Bu anısını kendi kaleme aldığı otobiyografi kitabında anlattığı gibi farklı zamanlarda yaptığı röportajlarda da defalarca dile getirmiştir. Pele’nin İngilizce yaptığı röportajlardan birini Youtube videolarından izleyebilirsiniz.

Ünlü Berlitz Öğrencileri Barcelona'lı Futbolcu Carles Puyol

Barcelona’lı Futbolcu Carles Puyol

Barcelona’lı eski futbolcu Carles Puyol, İngilizce derslerini diğer birçok ünlü sporcu gibi dil okulumuzdan almayı tercih etmiştir.

Ünlü Berlitz Öğrencileri Kaiser Wilhelm II of Germany

Alman İmparatoru Kaiser Wilhelm II

II. Wilhelm (Friedrich Wilhelm Viktor Albert von Preußen; 27 Ocak 1859 – 4 Haziran 1941), son Alman İmparatoru (Kaiser) ve Prusya Kralı olarak hüküm sürdü.

Annesi İngiltere Kraliçesi Kraliçe Victoria’nın büyük kızı, III. Friedrich’in karısı, Alman İmparatoriçesi ve Prusya Kraliçesi Victoria’dır. II. Wilhelm, böylelikle, İngiltere Kraliçesi’nin torunu, Victoria’dan sonraki İngiltere Kralı VII. Edward’ın yeğeni, Edward’ın oğlu Kral V. George’un da birinci dereceden kuzenidir.

II. Wilhelm, İngiltere Kraliçesinin torunu ve İngiltere prensesinin oğlu olmasına rağmen sadece Almanca konuşulan bir ortamda büyüdüğü için İngilizce öğrenemedi.

Dünyadaki birçok kraliyet ailesi ferdi gibi yabancı dil öğrenmek için Berlitz’i tercih eden II. Wilhelm, İngilizce eksikliğini Berlitz’ten aldığı dersler ile kapatmıştır.

Ünlü Berlitz Öğrencileri Rus Cari Nikolay Aleksandrovic Romanov

Rus Çarı II. Aleksandroviç Romanov

II. Nikolay, Romanov hanedanına mensup son Rusya İmparatorudur.

Rusya’da Bolşevik isyanı sonrası Çar ailesi ile birlikte ev hapsine alındı.

Bolşeviklere karşı savaşan Beyaz Ordunun çarı kurtarmaları olasılığı üzerine, bolşeviklerin kararı ile 16-17 Temmuz gecesi Çar II. Nikolay, Çariçe Aleksandra, kızları Olga, Tatyana, Anastasia, Maria, oğulları Aleksey, aile doktoru Yevgeniy Botkin, halayık Aloiziy Trupp, Çariçe’nin hizmetkarı Anna Demidova ve aşçı İvan Haritonov hapsedildikleri evin bodrumunda kurşuna dizilerek öldürüldüler. Cesetler terk edilmiş bir maden ocağında yakıldıktan sonra yakınlardaki ormanlık araziye gömüldü.

Çar ve aile bireyleri, Avrupa’daki birçok kraliyet ailesindeki trende uyarak yabancı dil eğitimlerini Berlitz Dil Okullarından almışlardır. Günümüzde de var olan kraliyet (İngiltere, Hollanda, Belçika, İsveç, Norveç gibi) aileleri bu geleneği sürdürmekte ve yabancı dil eğitimlerini Berlitz Dil Okullarından almaktadır.

Atatürk'ün Berlitz Dil Okullarına gönderdiği teşekkür mektubu

Atatürk’ün Berlitz Dil Okullarına Gönderdiği Teşekkür Mektubu

Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Berlitz Dil Okulları İstanbul şubesinin dil eğitimine yaptığı katkılardan dolayı takdir etmiş ve 4 Ocak1930 tarihinde bir teşekkür mektubu kaleme almıştır. Mektubun aslı günümüzde Cumhurbaşkanlığı arşivlerinde saklanmaktadır.

Çağdaş Türkiye’nin önderinden alınan bu teşekkür mektubu, Berlitz Dil Okullarının eğitim yolculuğundaki en önemli rehberidir.

Berlitz Dil Okulları olarak, her zaman gelecek için çalışmayı ve yarınlar için evrensel bir vizyonu paylaşabilecek nesiller yetiştirmeyi misyon ediniyoruz. Bu noktadan hareketle Ulu Önder Atatürk’ün 92 yıl önce yazdığı mektup, bugün Berlitz ailesinin en güçlü kararlılık ve motivasyon kaynağıdır.

IELTS Kursu Fiyatları

IELTS Kursu Özellikleri


  • Memnun kalmazsanız 14 gün içinde %100 para iade garantisi
  • %100 IELTS Sınavı Odaklı
  • Kişiye Özel IELTS Eğitim Planı
  • Hataların Anında IELTS Sınavına Yönelik Düzeltilmesi
  • Gerçek Şartlarda IELTS Deneme Sınavları
  • IELTS Eğitimi İlerleme Raporu

IELTS Sınav Türünü Seçin


Aylık 2.475 TL yerine

%60 İndirimle

990 TL / aylık

Aylık 2.475 TL yerine

%60 İndirimle

990 TL / aylık

IELTS kursuna kaydolmak için online mağazamıza yönlendirileceksiniz. IELTS eğitiminden memnun kalmazsanız 14 gün içinde ödediğiniz parayı %100 iade alabilirsiniz.

Diğer İngilizce Eğitim Seçenekleri

İngilizce Flex Özel Dersler

Ana dili İngilizce olan yabancı öğretmenler

14 gün içinde %100 ücret iadesi

Haftada 3, 5 veya 7 gün İngilizce özel ders

3, 6 veya 12 ay İngilizce eğitim

Seviyenize özel İngilizce ders planı

İngilizce Premium Özel Dersler

40 adet özel ders

Eğitiminize atanan tek öğretmen ile çalışma

Hedeflerinize özel ders planı

Ana dili İngilizce olan Berlitz öğretmenleri

İş İngilizcesi veya genel İngilizce

İngilizce Grup Dersleri

Önceden planlı ve sabit bir program

Küçük gruplar

Uygun maliyet

Ana dili İngilizce olan Berlitz öğretmenleri

Başkalarıyla iletişim kurarak sosyal bir ortamda İngilizce öğrenme

İngilizce Konuşma Kulüpleri

12 Ay İngilizce Konuşma Kulübü

7/24 açılan konuşma sınıflarına SINIRSIZ katılım

Bir gün ücreti 10 TL

Ana dili İngilizce olan Berlitz öğretmenleri

En çok 8 kişilik sınıflar

Global Referanslarımız

IELTS Kursu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

IELTS (International English Language Testing System) Sınavı, İngilizcenin ana dil olarak kullanıldığı ülkelerde üniversite, yüksek lisans, doktora gibi akademik eğitim almak veya bu ülkelerde çalışmak isteyen kişilerin İngilizce dil yeterliliklerini ölçen dünya çapında kabul görmüş uluslararası bir sınavdır.

IELTS kurs fiyatları aylık 990 TL’dir.

IELTS kursu 3 ay sürmektedir.

IELTS sınavı süresi 2 saat 45 dakikadır.

IELTS sınavında; okuma 60 dakika, yazma 60 dakika, dinleme 30 dakika ve konuşma 15 dakika sürmektedir.

IELTS kurslarını üniversite giriş için hazırlık kursları gibi düşünebilirsiniz. Üniversite sınavlarına bir kurs ile hazırlandığınıza size sadece dersleri değil aynı zamanda sınav tekniğini de öğretilmektedir ve sınavda alacağınız puanın yüksek olması sağlanmaktadır.

Bu nedenle, IELTS sınavı için kursun gerekli olduğunu düşünmekteyiz. IELTS sınavına yapılacak sistematik bir hazırlık ile alacağınız puanı önemli ölçüde arttırabilirsiniz. Sonuç olarak, IELTS kursları sınava daha doğru hazırlanmanızı ve hedeflediğiniz puana ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

IELTS, İngilizce konuşulan Amerika, Kanada, İngiltere, İrlanda, Avustralya gibi pek çok ülkede akademik eğitim ve iş başvurusunda bulunmak için talep edilen bir sınavdır. Ayrıca Almanya, Hollanda, İsveç gibi İngilizce konuşulmayan fakat öğrenim dili İngilizce olan üniversitelerde de IELTS talep edilmektedir. Dünyada, 140’tan fazla ülkede on binden fazla kurum IELTS sınavını tanımakta ve başvurularda adaylardan IELTS puanı talep etmektedir.

İngilizce konuşulan ülkelere yapılacak göçmenlik başvurularında da IELTS sınav sonucu talep edilmektedir.

Bütün bunlara ek olarak ülkemizde birçok firmanın iş başvurularında IELTS sınav sonucu istemektedir. Türk Hava Yolları (THY) pilot alımında IELTS puanı kullanırken, birçok kamu ve özel banka IELTS puanını hem iş başvurularında kullanmakta hem de IELTS sınav sonuçlarına göre çalışanlara aylık 250 USD’ye yakın dil tazminatı vermektedir.

IELTS kurslarını bilgisayar bilgisi çok az olan kişiler de alabilirler.

Online IELTS eğitimine bağlanmak için Chrome, Firefox, Edge, Safari gibi bir İnternet tarayıcı yeterlidir. Kısaca eğer bu sayfayı okuyabiliyorsanız online IELTS kursunu gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

IELTS sınavının geçerlilik süresi 2 yıldır.

IELTS sınavında puanlama 9 üzerinden gerçekleştirilir. Başka bir deyişle IELTS sınavında en yüksek puan 9’dur.

IELTS sınavında 4 temel beceri için 4 ayrı sınav bulunur. Sınava giren kişilere her bir bölüm için 9 puan üzerinden not verilir.

IELTS sınavında genel puanlama listening, reading, speaking ve writing bölümlerine ait puanların aritmetik ortalaması alınarak yapılır.

Ortalama sonucun virgülden sonrası 0.25’ten düşük ise bir alt tam sayıya, 0.25-0.74 arasında ise 0.50’ye, 0.74’ten büyük ise bir üst tam sayıya yuvarlanır. Örneğin: 6.20 alan birinin puanı 6.00’a, 6.45 alan birinin puanı 6.50’ye, 6.55 alan birinin puanı 6.50’ye, 6.75 alan birinin puanı 7.00’a yuvarlanır.

Üniversiteler genellikle 6 ve üzeri IELTS puanı istemektedir. Dünya sıralamasında üst sıralarda yer alan üniversiteler 6.50 gibi daha yüksek IELTS puanı talep edebilirler.

IELTS sınavı, İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Antalya ve Bursa illerinde bulunan yetkili merkezlerde yapılmaktadır.

IELTS sınavı kağıt veya bilgisayarlı olarak alabilirsiniz.

IELTS sınavına bilgisayardan girmeyi seçerseniz, sınavın Reading, Listening ve Writing bölümlerini bilgisayarda yaparsınız.

IELTS Speaking sınavı ise her iki seçenek için aynıdır. IELTS Speaking sınavı, bir öğretmen eşliğinde yüz yüze yapılmaktadır.

IELTS sınavına girmek için bir sınırlama yoktur. IELTS sınavına istediğiniz zaman, istediğiniz sıklıkta girebilirsiniz.

IELTS sınavına IDP Türkiye ve British Council vasıtasıyla başvuru yapabilirsiniz.

IELTS kursunu, bütün banka kredi kartları ile isterseniz 12 aya kadar taksitli ödeme yaparak satın alabilirsiniz.

Sitemizin ödeme altyapısı iyzico firması tarafından en ileri güvenlik önlemleri uygulanarak sağlanmaktadır.