IELTS Kursu


IELTS Puanınızı 3 Ayda 1,5 Puan Yükseltin

Satın Al
IELTS kursu ile hedeflediğiniz puana ulaşın

IELTS hazırlık kursu ile hedeflediğiniz puana ulaşın

IELTS Kursu, IELTS sınavına yönelik bir online eğitim platformudur.

IELTS Kursu, sınav becerilerinizi, okuma, yazma ve dinleme alanlarında sistematik olarak geliştirmeyi hedefler.

Online IELTS kursu ile IELTS sınavına istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde hazırlanabilirsiniz.

IELTS kursu içerikleri, yabancı dil öğretiminde yetkin öğretmenler ve IELTS sınavı konusunda uzman profesyoneller tarafından Berlitz yurtdışı genel merkezi tarafından hazırlanmıştır.

IELTS kursu, mümkün olan en iyi şekilde IELTS sınavına hazırlanmanızı sağlayacaktır.

IELTS Sınavı

IELTS®, British Council (BC), University of Cambridge English For Speakers of Other Languages (ESOL) ve International Development Programme of Australian Universities (IDP) tarafından ortak geliştirilmiş olan bir uluslararası İngilizce dil yeterlilik sınavıdır.

IELTS®, Amerika, İngiltere, İrlanda, Kanada, Avustralya gibi İngilizce konuşulan yabancı ülkelerde üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin İngilizce yeterliliklerini belgelemek için kullanılan, dünya çapında kabul görmüş, hızlı ve güvenli sonuç veren bir İngilizce yeterlilik sınavıdır.

IELTS sınavı, IELTS Akademik ve IELTS Genel olmak üzere 2 farklı alanda yapılmaktadır.

Amerika, İngiltere, Kanada, İrlanda, Avustralya’da üniversite okumak, yüksek lisans veya doktora yapmak istiyorsanız Academic IELTS sınavına girmeniz gerekmektedir.

General IELTS, İngilizce konuşulan ülkelerde çalışmak veya göçmen olarak bu ülkelere başvuruda bulunmak isteyen kişiler için kullanılmaktadır.

IELTS Puanınızı +1,5 Puan Yükseltin

IELTS® bütün dünyada standart uygulanan bir İngilizce sınavıdır. İster eğitim ister iş için olsun, İngilizce konuşulan bir ülkede yaşamak isteyen herkes içindir.

IELTS sertifikası, uluslararası düzeyde tanınır ve dünyanın en popüler İngilizce sınavlarından biridir.

1.000 öğrenciden oluşan bir örneklemden hesaplanan, 3 aylık çalışma sonucunda elde edilen ortalama sonuçlara göre öğrenciler sonuçlarını +1,5 puan arttırmıştır.

Neden IELTS Kursunu Seçmelisiniz?

Berlitz, 70’ten fazla ülkede faaliyet gösteren, 140 yıldan fazla yabancı dil eğitim tecrübesi olan global bir dil okuludur.

IELTS kursu, Berlitz’in global olarak bütün dünyada kullanıma sunduğu, IELTS alanında uzman öğretmenler tarafından hazırlanmış bir online kurstur.

IELTS kursu içeriğinin tamamına, 7/24 online olarak ulaşabilirsiniz. Böylece IELTS sınavına sınırsız bir şekilde çalışma imkanına sahip olursunuz.

IELTS kursu, üstün yapay zeka sayesinde, seviyenize, IELTS sınavında almak istediğiniz puana ve sınav tarihine göre tamamen size özel çalışma programı sunar.

IELTS kursunun içeriği tamamen sınava yöneliktir. Gereksiz bilgilerden uzak, hedeflenen skora göre kaliteli içerikler, Berlitz yurt dışı genel merkezi tarafından sunulmaktadır.

IELTS Kursunuzu Online Takip Edin

IELTS Kursunuzu Online Takip Edin

IELTS sınavına hazırlanmak için Berlitz IELTS kursu sizin için yeterlidir. Lakin her zaman olduğu gibi farklı kaynaklardan yapacağınız çalışmaların başarınıza olumlu etki edeceğini aklınızdan çıkarmayın.

Seviyenize ve hedefinize uygun hazırlanan sistematik çalışma programı ile hedeflediğiniz IELTS puanına ulaşmanızı sağlıyoruz.

IELTS Kursu Avantajları

Etkili: IELTS sınavı konusunda uzman, Berlitz’in Amerika’da bulunan genel merkezi tarafından hazırlanan IELTS kursu, en etkili ve en hızlı şekilde hedeflediğiniz puana ulaşmanızı sağlar.

Maksimum Esneklik: Laptop, tablet veya akıllı telefonlar ile istediğiniz yerden, istediğiniz zaman IELTS kursunuza ulaşabilirsiniz.

Tamamen IELTS Sınavına Yönelik: IELTS kursu, tamamen IELTS sınavına yönelik oluşturulmuştur ve sistematik bir şekilde hedef puanınıza ulaşmanızı sağlar.

Yüksek Kalite: IELTS kurs içeriği, Berlitz’in global deneyimi ile IELTS sınavlarında uzman öğretmenleri tarafından hazırlanmıştır.

Global Bir Eğitim Programı: IELTS kursu, bütün dünyada global olarak sunulmaktadır. Yani Berlitz’in Avrupa şubelerinden eğitim alan bir kişi hangi eğitimi alıyorsa, hangi ekranı görüyorsa, siz de aynı eğitimi alacak, aynı ekranı göreceksiniz.

IELTS Kursu Fiyatları

IELTS Kursu

3 aylık ONLINE çalışma

Aylık 1.300 TL yerine

650 TL / aylık

%100 IELTS Sınavı Odaklı

Kişiye Özel Eğitim Planı

Hataların Anında Düzeltilmesi

Gerçek Şartlarda IELTS Deneme Sınavları

İlerleme Raporu

IELTS Kursu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

IELTS (International English Language Testing System) Sınavı, İngilizcenin ana dil olarak kullanıldığı ülkelerde üniversite, yüksek lisans, doktora gibi akademik eğitim almak veya bu ülkelerde çalışmak isteyen kişilerin İngilizce dil yeterliliklerini ölçen dünya çapında kabul görmüş uluslararası bir sınavdır.

IELTS kurs fiyatları aylık 650 TL’dir.

IELTS kursu 3 ay sürmektedir.

IELTS sınavı süresi 2 saat 45 dakikadır.

IELTS sınavında; okuma 60 dakika, yazma 60 dakika, dinleme 30 dakika ve konuşma 15 dakika sürmektedir.

IELTS kurslarını üniversite giriş için hazırlık kursları gibi düşünebilirsiniz. Üniversite sınavlarına bir kurs ile hazırlandığınıza size sadece dersleri değil aynı zamanda sınav tekniğini de öğretilmektedir ve sınavda alacağınız puanın yüksek olması sağlanmaktadır.

Bu nedenle, IELTS sınavı için kursun gerekli olduğunu düşünmekteyiz. IELTS sınavına yapılacak sistematik bir hazırlık ile alacağınız puanı önemli ölçüde arttırabilirsiniz. Sonuç olarak, IELTS kursları sınava daha doğru hazırlanmanızı ve hedeflediğiniz puana ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

IELTS, İngilizce konuşulan Amerika, Kanada, İngiltere, İrlanda, Avustralya gibi pek çok ülkede akademik eğitim ve iş başvurusunda bulunmak için talep edilen bir sınavdır. Ayrıca Almanya, Hollanda, İsveç gibi İngilizce konuşulmayan fakat öğrenim dili İngilizce olan üniversitelerde de IELTS talep edilmektedir. Dünyada, 140’tan fazla ülkede on binden fazla kurum IELTS sınavını tanımakta ve başvurularda adaylardan IELTS puanı talep etmektedir.

İngilizce konuşulan ülkelere yapılacak göçmenlik başvurularında da IELTS sınav sonucu talep edilmektedir.

Bütün bunlara ek olarak ülkemizde birçok firmanın iş başvurularında IELTS sınav sonucu istemektedir. Türk Hava Yolları (THY) pilot alımında IELTS puanı kullanırken, birçok kamu ve özel banka IELTS puanını hem iş başvurularında kullanmakta hem de IELTS sınav sonuçlarına göre çalışanlara aylık 250 USD’ye yakın dil tazminatı vermektedir.

IELTS kurslarını bilgisayar bilgisi çok az olan kişiler de alabilirler.

Online IELTS eğitimine bağlanmak için Chrome, Firefox, Edge, Safari gibi bir İnternet tarayıcı yeterlidir. Kısaca eğer bu sayfayı okuyabiliyorsanız online IELTS kursunu gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

IELTS sınavının geçerlilik süresi 2 yıldır.

IELTS sınavında puanlama 9 üzerinden gerçekleştirilir. Başka bir deyişle IELTS sınavında en yüksek puan 9’dur.

IELTS sınavında 4 temel beceri için 4 ayrı sınav bulunur. Sınava giren kişilere her bir bölüm için 9 puan üzerinden not verilir.

IELTS sınavında genel puanlama listening, reading, speaking ve writing bölümlerine ait puanların aritmetik ortalaması alınarak yapılır.

Ortalama sonucun virgülden sonrası 0.25’ten düşük ise bir alt tam sayıya, 0.25-0.74 arasında ise 0.50’ye, 0.74’ten büyük ise bir üst tam sayıya yuvarlanır. Örneğin: 6.20 alan birinin puanı 6.00’a, 6.45 alan birinin puanı 6.50’ye, 6.55 alan birinin puanı 6.50’ye, 6.75 alan birinin puanı 7.00’a yuvarlanır.

Üniversiteler genellikle 6 ve üzeri IELTS puanı istemektedir. Dünya sıralamasında üst sıralarda yer alan üniversiteler 6.50 gibi daha yüksek IELTS puanı talep edebilirler.

IELTS sınavı, İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Antalya ve Bursa illerinde bulunan yetkili merkezlerde yapılmaktadır.

IELTS sınavı kağıt veya bilgisayarlı olarak alabilirsiniz.

IELTS sınavına bilgisayardan girmeyi seçerseniz, sınavın Reading, Listening ve Writing bölümlerini bilgisayarda yaparsınız.

IELTS Speaking sınavı ise her iki seçenek için aynıdır. IELTS Speaking sınavı, bir öğretmen eşliğinde yüz yüze yapılmaktadır.

IELTS sınavına girmek için bir sınırlama yoktur. IELTS sınavına istediğiniz zaman, istediğiniz sıklıkta girebilirsiniz.

IELTS sınavına IDP Türkiye ve British Council vasıtasıyla başvuru yapabilirsiniz.

IELTS kursunu, bütün banka kredi kartları ile isterseniz 12 aya kadar taksitli ödeme yaparak satın alabilirsiniz.

Sitemizin ödeme altyapısı iyzico firması tarafından en ileri güvenlik önlemleri uygulanarak sağlanmaktadır.