Almanca Özel Ders

Almanca özel ders almak Almanca öğrenmek için en etkili yoldur. İlgi alanınız doğrultusunda özelleştirme ve size uygun gün ve saatlerde ders planlaması yapabilirsiniz.

Almanca özel derslerin temelinde başarısı kanıtlanmış Berlitz Metodu® vardır. Almanca öğrenmek için aktif konuşmayı, Almanca pratik yaparak öğrenmeyi esas alır. Berlitz öğrencileri Almanca bol konuşma pratiği yaparak aktif bir şekilde öğrenir.

Almanca Özel Ders

Almanca Özel Ders Özellikleri

En Etkili Sonuçlar İçin Almanca Özel Ders

Aktif Almanca pratik yapılan özel Almanca dersleri ve 72 ülkede ortak kullanılan global kaynaklar sayesinde, özel ders alan öğrencilerimiz Almanca anlama ve konuşma becerilerinde kısa sürede gözle görülür sonuçlar elde eder. Berlitz Metoduna göre hazırlanmış Almanca ders materyalleri okuma, yazma ve gramer gelişimini destekler ve Almanca özel ders eğitiminden en iyi sonuçların alınmasını sağlar.

Berlitz Metodu®

Berlitz Metodu®, Almanca öğrenmek için aktif konuşmayı, Almanca pratik yaparak öğrenmeyi esas alır. Öğrencilerimiz Almanca bol konuşma pratiği yaparak aktif bir şekilde öğrenir.

Almanca Seviyeler

Almanca özel dersleri CEFR seviyelerine uygun olarak A1, A2, B1, B2, C1 ve C2 seviyelerinde geliştirilmiştir. 72 ülkedeki bütün Berlitz şubelerinde toplam 8 seviye Almanca özel ders eğitimi verilir.

Kişiye Özel

Almanca özel dersleri tamamen kişiye özel program ve ana dili Almanca olan yabancı eğitmenler ile tercihinize göre yüz yüze ya da sanal sınıf ortamında online olarak yapılmaktadır.

Hızlı Sonuçlar

Öğrenim tarzınız veya Almanca seviyeniz ne olursa olsun, ihtiyaçlarınızı karşılamak ve hedeflerinize ulaşmanız için özelleştirilmiş Almanca eğitim programı ile daha hızlı bir şekilde akıcı Almanca konuşun.

Berlitz Almanca Kursu Öğrenci Görüşleri

Yabancı dil öğrenmek için en iyi yöntem Berlitz Metodudur

Berlitz online eğitimlerinde çok olumlu bir deneyimim var. Almanca derslerinde dil bilgisi, diyaloglar ve konuşmalar üzerinde duruyoruz. Aldığımız her Almanca dersi farklı ve ilginç konular üzerinde oluyor. Dersler, öğrencileri motive eden kaliteli, eğlenceli bir ortama odaklanarak çok dikkatli bir şekilde yapılandırılmış. Sınıfta cümle kurma, soru sorma ve ayrıca cevap verme fırsatımız var. Almanca dil bilgisi çok anlaşılır bir şekilde sunuluyor. Mevcut seviyemi bitirdikten sonra Berlitz derslerine devam edeceğim.

Denisa Kresnakova

Çok teşekkürler

“Sanal şekilde” aldığım Almanca dersleri çok iyiydi. Anadili Almanca olan öğretmenler ile konuşmak zorunda kaldım. Berlitz Almanca derslerinde çok memnun kaldım. Her şey için çok teşekkürler.

Ing. Slavka Sepesiova

Mükemmel bir deneyim

İngiltere’den ayrılmadan önce Berlitz online eğitimleri ile yaklaşık 4 hafta yabancı dil dersi aldık. Hepimiz bu deneyimi mükemmel bulduk. Eğitimimiz, yeni yaşayacağımız ülkeye vardığımız andan itibaren iletişim kurmamıza yardımcı oldu.

Paul

Almanca Seviyeler

Berlitz, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programına (CEFR) uygun olarak A1, A2, B1, B2, C1 ve C2 Almanca seviyelerine uygun yabancı dil eğitimi vermektedir. Öğrencilerimiz, 72 ülkedeki bütün Berlitz şubelerinde aynı standartta Almanca öğrenirler. Berlitz seviye sisteminde son 2 seviyesi üst düzey olmak üzere toplam 10 seviye mevcuttur.

Almanca seviyenizi 72 ülkede ortak kullandığımız seviye testi ile hemen öğrenebilirsiniz. Almanca seviye testine başlamak için lütfen aşağıdaki linke tıklayınız.

Berlitz Proficiency Chart - Tum Ingilizce Seviyeler ve Aciklamalari

Berlitz Dil Okullarını Tercih Eden Kurumsal Referanslarımız

ALMANCA ÖZEL DERSLER HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Almanca kursu birçok kişi tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Almanca öğrenmek isteyen kişiler Almanca kursları hakkında birçok soru soruyor. Hangi Almanca kursuna gitmeliyim? Almanca kursu tavsiyeleri? Almanca öğrenmek için ne yapmak gerekir? Nasıl Almanca öğrenilir? Almanca kursu nasıl seçilir? en başta gelen aramalar arasında yer alıyor. Peki hangi Almanca kursuna gitmelisiniz? Almanca nasıl öğrenilir? En doğru Almanca öğrenme yöntemi nedir? Almanca öğrenmek için hangi Almanca kursuna gitmek gerekir?

Almanca Kursu Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

  1. Almanca kursunun eğitim sistemini araştırın
  2. Almanca öğretmenlerinin kalitesini araştırın
  3. Almanca kursunun eğitim planını öğrenin
  4. Almanca kursunda kullanılan kaynakları inceleyin
  5. Almanca kursunun geçmişini ve tecrübelerini araştırın
  6. Almanca kursunda sınıf mevcudunun kaç kişi olduğunu öğrenin
  7. Almanca seviyenize uygun eğitim veren kursları tercih edin
  8. Almanca kursunda ders saatine değil derslerin kalitesine önem verin

Almanca kursu fiyatları aldığınız kursun tipine ve dönemsel kampanyalara göre farklılık göstermektedir. Güncel Almanca kursu fiyatlarını öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçin.

Özel Almanca derslerinde haftada kaç gün ve günde kaç saat ders alacağınıza göre bir Almanca seviyesinin tamamlanması için gerekli süre değişmektedir.

Berlitz, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programına (CEFR) uygun olarak A1, A2, B1, B2, C1 ve C2 Almanca seviyelerine uygun yabancı dil eğitimi vermektedir. Öğrencilerimiz, 72 ülkedeki bütün Berlitz şubelerinde aynı standartta Almanca öğrenirler. Berlitz seviye sisteminde son 2 seviyesi üst düzey olmak üzere toplam 10 seviye mevcuttur.

Genel Almanca kursları, B1 sevisinden itibaren Almanca sınavlarına yönelik eğitimleri de kapsamaktadır. Hedeflediğiniz puana göre ulaşmanız gereken seviye belirlendikten sonra özel çalışmalar yapılması gerekebilir.

Almanca öğrenmede başarıya ulaşmak için sistemli, planlı ve metodik eğitim gerekir. Bu plan doğrultusunda hangi Almanca dersinde nelerin işleneceği, ne yapılacağı, ders sonunda öğrencilerin hangi hedeflere ulaşacağı belli olmalıdır. Almanca öğrenmek vakit alan, planlı ve disiplinli olmayı gerektiren bir süreçtir. Başarılı bir plan ile öğrenciler Almanca öğrenme hedeflerine daha kolay ulaşırlar. Bu nedenle iyi bir Almanca kursunda tutarlı ve başarısı kanıtlanmış bir programın uygulanması, öğretmen değişikliklerinin olmaması ve derslerin belli bir planda işlenmesi öğrencilerin Almanca öğrenme süreçlerini kolaylaştıracaktır.

Almanca öğrenmenin en etkili yolu yurt dışında eğitim almaktır. Yurt dışında daha hızlı Almanca öğrenilmesinin nedeni, gittiğiniz ülkede mecburen Almanca konuşmak zorunda olmanızdır. Buna Almancaya maruz kalmak denir.

Birçok kişi bütçe ve zaman kısıtlarından dolayı yurt dışında Almanca kursuna gidememekte ve ülkemizdeki Almanca kurslarını araştırmaktadır. Böyle bir durumdaysanız kurstaki öğretmenlerin ana dilinin Almanca olmasını talep edin. Bu şekilde yurt dışında Almanca öğrenmeye en yakın deneyimi Türkiye’de yaşamış olursunuz.

Bazı dil okullarında eğitim kadrolarının tamamen “yabancı” olduğu söylense bile ana dili Almanca olan öğretmenler yerine başka ülkelerden yabancı öğretmenler çalışmaktadır. Ana dili Almanca olmayan öğretmenler yabancı bile olsa Almancayı sonradan öğrenmiş demektir. Kendinize şunu sorun: Almancayı sonradan öğrenmiş birinden ne kadar Almanca öğrenebilirsiniz? Bu nedenle seçeceğiniz dil okulunda ana dili Almanca olan öğretmenlerin derslere girdiğinden emin olmanız gerekmektedir.

Almanca kursu seçerken kursun eğitim programını ve metodunu mutlaka inceleyin. Derslerde konuşma odaklı mı yoksa gramer ağırlıklı mı Almanca eğitim veriliyor öğrenin. Klasik Almanca kursları, gramer, dil bilgisi ve kelime ezberleme üzerine yoğunlaşırlar fakat yabancı dilin teorik kurallarını bilmek Almanca konuşmak manasına gelmez.

Almanca öğrenmede öğretmen kalitesi kadar kullanılan materyallerin ve kaynakların kalitesi son derece önemlidir. Almanca kursunda kullanılan kitap ve materyallerin kalitesi öğretmenlerin öğrencilere verebileceklerini etkiler. Yetersiz kaynaklar ile çalışan iyi bir Almanca öğretmeninin verebilecekleri sınırlanmakta, derslerden alınan verim azalmaktadır. Kullanılan materyal ve kitapların yanında öğrencilerin online kaynaklara erişiminin olması Almanca kursundan alınan verimin artmasını sağlar.

Her alanda olduğu gibi, Almanca kurslarında da kaliteli hizmet veren firmalar belli bir tecrübeye sahiptir. Almanca öğrenmede tecrübe önemli seçim kriterlerinden biridir. Almanca öğrenmek için global dil okullarını seçmeniz bu konuda endişelerinizi ortadan kaldıracaktır.

Konuşma odaklı Almanca eğitimi kalabalık sınıflarda verilemez. Sınıflar ne kadar kalabalık olursa size düşen konuşma imkanı o kadar azalacaktır. Benzer şekilde sınıf mevcudu ne kadar az olursa size düşen Almanca konuşma süresi o kadar artacaktır. Bu nedenle görüştüğünüz dil okullarında sınıf mevcudu nedir öğrenin ve sınıf mevcudu 10 kişiden az olan dil okullarını veya özel dersleri tercih edin.

BERLITZ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Berlitz Metodu Nedir?

Berlitz Metodu, yabancı dili doğal bir şekilde öğrenmenizi sağlayan bir eğitim metodudur. Başka bir deyişle, Berlitz kursunuzda yalnızca hedef dilinizi konuşur ve duyarsınız, bu, öğrenmek istediğiniz dili yabancı bir ülkedeymiş gibi öğreneceğiniz anlamına gelir. Bu sürükleyici öğrenme metodu, yabancı dili konuşma ile ilgili her türlü engelin üstesinden gelmenize ve yeni becerilerinizi günlük hayatınızda ve işinizde kullanmanıza olanak tanır.

Berlitz Metodu konuşma odaklı yabancı dil eğitimlerinin ilkidir ve tamamen tesadüfi bir şekilde bulunmuştur.

Bir Fransız eğitmene ihtiyaç duyan Maximillian Berlitz, New York Times gazetesine bir reklam verir. Nicholas Joly isimli Fransızca öğretmeni etkileyici bir öz geçmişe sahiptir.

Eğitimlere başlamak için okula geldiğinde Joly’nin zar zor İngilizce konuşabildiği fark edilir. Hasta olan Maximillian Berlitz’in Joly’i derslere başlatmaktan başka bir seçeneği yoktur. Berlitz, Joly’den öğrencilere nesneleri işaret ederek göstermesini ve tanımlamasını, öğrencilerin bol tekrar yaparak konuşmalarını sağlamasını ister. Maximilan Berlitz en iyisini umarak hastalığından dolayı bir süre evinde dinlenmeye çekilir.

Birkaç hafta sonra Maximillian Berlitz, Joly’nin öğrencilerinin benzer sürede klasik dil eğitimini alan diğer öğrencilerden çok daha akıcı ve aksanlı Fransızca konuşabildiklerini fark eder. Böylece Berlitz Metodu doğmuş olur.

Berlitz Yöntemi, belirli hedeflere ulaşmaya odaklanan ve dilbilimsel araştırmadaki en son bulgular ve yeniliklerden yararlanan sistematik bir yaklaşım sağlar. Eğitmenlerimiz Berlitz’te çalışmaya başlamadan önce yoğun bir eğitim alırlar ve sadece bu eğitimden başarılı olan öğretmenler Berlitz’te eğitim verebilirler. Öğretmenlerimiz, özel öğrenme tekniklerine ek olarak, bir dil öğrenmek için özgüveninizi ve motivasyonunuzu artıran, konuşmaya teşvik eden ve kişisel hedeflerinize sağlam bir şekilde odaklanmanızı sağlayan yöntemler uygularlar.

Berlitz Metodunun orijinal prensipleri bugün hala konuşma odaklı yabancı dil eğitimlerinin temellerini oluşturmaktadır. Sadece öğrenilen dilde iletişime dayalı, ana dilinde eğitim veren öğretmenler ile grameri örneklerle ve görsel sunumlarla konuşurken öğrenirsiniz.

Berlitz ile yabancı dil öğrenen kişiler, sadece yabancı dili değil o dilin kültürel etkilerini de öğrenir. Böylece yabancı kişilerle daha güvenle iletişim kurulması sağlanır.

Berlitz Yöntemi, yabancı dil öğrenmenin en etkili ve en hızlı yolu olduğu kanıtlanmıştır. Yöntemin temel unsurları şunlardır:

Sürükleyici. Eğitmeniniz size yalnızca hedef dilinizde öğretir ve konuşur. Yabancı dil, gerçek yaşam durumları ile sunulur.

Hedef odaklı. Her ders, belirli öğrenme hedefleriyle hedef odaklıdır. Bu, öğrendiğiniz dili gündelik yaşamınızda veya işinizde gerçek durumlarda hemen kullanmaya başlamanızı sağlar.

Sunum, pratik yapma ve konuşma. Yeni dilinizi özümsemenize yardımcı olmak için her ders bu yapıyı takip eder. Yeni içerik eğitmeniniz tarafından sunulur, hem rehberli konuşma pratiğine hem de genel pratiğe katılırsınız ve ardından öğrendiğiniz dili derste konuşmanız için teşvik edilirsiniz.

Berlitz, yetişkinler için İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Çince (Mandarin), Rusça, Arapça, yabancılar için Türkçe ve daha fazlası dahil olmak üzere 50’den fazla dilde eğitim vermektedir. Dil kurslarımız, online ve yüz yüze seçenekler dahil olmak üzere birçok formattadır.

Ana dilinde konuşan kişiler Berlitz öğretmeni olabilirler. Örneğin Almanca öğretmeni olmak için Almancayı ana dili olarak konuşan kişiler Berlitz öğretmeni olabilir.

Sonrasında Berlitz akademik direktörlüğü tarafından verilen eğitimleri başarı ile tamamlanması gerekmektedir.

Yorum yapın