Almanca Özel Ders

Almanca özel ders Almanca öğrenmek için en etkili yoldur.

Almanca özel ders alan bütün öğrencilerimiz Berlitz’in Almanya’da bulunan şubeleriyle aynı kalitede eğitim alırlar.

Almanca özel derslerin temelinde başarısı kanıtlanmış Berlitz Metodu® vardır. Almanca öğrenmek için aktif konuşmayı, Almanca pratik yaparak öğrenmeyi esas alır. Berlitz öğrencileri Almancayı bol konuşma pratiği yaparak aktif bir şekilde öğrenir.

Almanca Özel Ders

Almanca Özel Ders Özellikleri

En Etkili Sonuçlar İçin Almanca Özel Ders

Aktif Almanca pratik yapılan özel Almanca dersleri ve 72 ülkede ortak kullanılan global kaynaklar sayesinde, özel ders alan öğrencilerimiz Almanca anlama ve konuşma becerilerinde kısa sürede gözle görülür sonuçlar elde eder. Berlitz Metoduna göre hazırlanmış Almanca ders materyalleri okuma, yazma ve gramer gelişimini destekler ve Almanca özel derslerden en iyi sonuçları garanti eder.

Berlitz Metodu®

Berlitz Metodu®, Almanca öğrenmek için aktif konuşmayı, Almanca pratik yaparak öğrenmeyi esas alır. Öğrencilerimiz Almanca bol konuşma pratiği yaparak aktif bir şekilde öğrenir.

Hedefinize Özel Almanca

Almanca özel derslerinizi ilgi alanınıza ve hedeflerinize göre özelleştirebilir, size uygun gün ve saatlerde planlama yapabilirsiniz.

Kişiye Özel Almanca

Almanca özel dersleri tamamen kişiye özel program ve ana dili Almanca olan yabancı eğitmenler ile tercihinize göre yüz yüze ya da sanal sınıf ortamında online olarak yapılmaktadır.

Almancada Hızlı Sonuçlar

Öğrenim tarzınız veya Almanca seviyeniz ne olursa olsun, ihtiyaçlarınızı karşılamak ve hedeflerinize ulaşmanız için özelleştirilmiş Almanca eğitim programı ile daha hızlı bir şekilde akıcı Almanca konuşun.

Berlitz Almanca Kursu Öğrenci Görüşleri

Yabancı dil öğrenmek için en iyi yöntem Berlitz Metodudur

Berlitz online eğitimlerinde çok olumlu bir deneyimim var. Almanca derslerinde dil bilgisi, diyaloglar ve konuşmalar üzerinde duruyoruz. Aldığımız her Almanca dersi farklı ve ilginç konular üzerinde oluyor. Dersler, öğrencileri motive eden kaliteli, eğlenceli bir ortama odaklanarak çok dikkatli bir şekilde yapılandırılmış. Sınıfta cümle kurma, soru sorma ve ayrıca cevap verme fırsatımız var. Almanca dil bilgisi çok anlaşılır bir şekilde sunuluyor. Mevcut seviyemi bitirdikten sonra Berlitz derslerine devam edeceğim.

Denisa Kresnakova

Çok teşekkürler

“Sanal şekilde” aldığım Almanca dersleri çok iyiydi. Anadili Almanca olan öğretmenler ile konuşmak zorunda kaldım. Berlitz Almanca derslerinde çok memnun kaldım. Her şey için çok teşekkürler.

Ing. Slavka Sepesiova

Mükemmel bir deneyim

İngiltere’den ayrılmadan önce Berlitz online eğitimleri ile yaklaşık 4 hafta yabancı dil dersi aldık. Hepimiz bu deneyimi mükemmel bulduk. Eğitimimiz, yeni yaşayacağımız ülkeye vardığımız andan itibaren iletişim kurmamıza yardımcı oldu.

Paul

Almanca Seviyeler

Almanca özel derslere başlamadan önce mevcut bilginizi 72 ülkede ortak kullanılan seviye testi ile hemen öğrenebilirsiniz. Almanca seviye testine başlamak için lütfen aşağıdaki kutucuğa tıklayınız.

Berlitz Proficiency Chart - Tum Ingilizce Seviyeler ve Aciklamalari

Bizi Tercih Eden Referanslarımız

ALMANCA ÖZEL DERSLER HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Almanca kursu birçok kişi tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Almanca öğrenmek isteyen kişiler Almanca kursları hakkında birçok soru soruyor. Hangi Almanca kursuna gitmeliyim? Almanca kursu tavsiyeleri? Almanca öğrenmek için ne yapmak gerekir? Nasıl Almanca öğrenilir? Almanca kursu nasıl seçilir? en başta gelen aramalar arasında yer alıyor. Peki hangi Almanca kursuna gitmelisiniz? Almanca nasıl öğrenilir? En doğru Almanca öğrenme yöntemi nedir? Almanca öğrenmek için hangi Almanca kursuna gitmek gerekir?

  1. Almanca özel ders seçiminde eğitim sistemini araştırın
  2. Almanca öğretmenlerinin kalitesini araştırın
  3. Almanca özel derslerde eğitim planı ne olacak öğrenin
  4. Almanca özel derslerde kullanılan kaynakları inceleyin
  5. Almanca özel ders veren öğretmenin veya dil okulunun geçmişini ve tecrübesini araştırın
  6. Almanca özel derslerde seviyenize uygun eğitim alacağınızdan emin olun
  7. Almanca özel ders seçiminde ders saatine değil derslerin kalitesine önem verin

Bu konulara dikkat ederek seçeceğiniz Almanca özel derslerden daha fazla verim alacağınızı düşünmekteyiz.

Almanca özel ders fiyatları aldığınız eğitimin tipine ve dönemsel kampanyalara göre farklılık göstermektedir. Almanca özel ders fiyatlarını öğrenmek için lütfen dil okulumuz ile iletişime geçin.

Özel dersler ile Almanca öğrenme süresi haftada kaç gün ve günde kaç saat ders alacağınıza göre değişmektedir. Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

Almanca eğitimler, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programına (CEFR) uygun olarak A1, A2, B1, B2, C1 ve C2 seviyelerine uygun olarak verilmektedir. Öğrencilerimiz, 72 ülkedeki bütün şubelerimizde aynı standartta Almanca öğrenirler. Berlitz seviye sisteminde son 2 seviyesi üst düzey Almanca olmak üzere toplam 10 seviye mevcuttur.

Genel Almanca kursları, B1 sevisinden itibaren Almanca sınavlarına yönelik eğitimleri de kapsamaktadır. Hedeflediğiniz puana göre ulaşmanız gereken seviye belirlendikten sonra özel çalışmalar yapılması gerekebilir.

Almanca öğrenmede başarıya ulaşmak için sistemli, planlı ve metodik eğitim gerekir. Bu plan doğrultusunda hangi Almanca dersinde nelerin işleneceği, ne yapılacağı, ders sonunda öğrencilerin hangi hedeflere ulaşacağı belli olmalıdır. Almanca öğrenmek vakit alan, planlı ve disiplinli olmayı gerektiren bir süreçtir. Başarılı bir plan ile öğrenciler Almanca öğrenme hedeflerine daha kolay ulaşırlar. Bu nedenle tutarlı ve başarısı kanıtlanmış bir programın uygulanması, öğretmen değişikliklerinin olmaması ve derslerin belli bir planda işlenmesi öğrencilerin Almanca öğrenme süreçlerini kolaylaştıracaktır.

Almanca öğrenmenin en etkili yolu yurt dışında eğitim almaktır. Yurt dışında daha hızlı Almanca öğrenilmesinin nedeni, gittiğiniz ülkede mecburen Almanca konuşmak zorunda olmanızdır. Buna Almancaya maruz kalmak denir.

Birçok kişi bütçe ve zaman kısıtlarından dolayı yurt dışında Almanca kursuna gidememekte ve ülkemizdeki Almanca özel dersleri araştırmaktadır. Böyle bir durumdaysanız özel ders alacağınız öğretmenin ana dilinin Almanca olmasını talep edin. Bu şekilde yurt dışında Almanca öğrenmeye en yakın deneyimi Türkiye’de yaşamış olursunuz.

Bazı dil okullarında eğitim kadrolarının tamamen “yabancı” olduğu söylense bile ana dili Almanca olan öğretmenler yerine başka ülkelerden yabancı öğretmenler çalışmaktadır. Ana dili Almanca olmayan öğretmenler yabancı bile olsa Almancayı sonradan öğrenmiş demektir. Kendinize şunu sorun: Almancayı sonradan öğrenmiş birinden ne kadar Almanca öğrenebilirsiniz? Bu nedenle seçeceğiniz dil okulunda ana dili Almanca olan öğretmenlerin derslere girdiğinden emin olmanız gerekmektedir.

Özel Almanca dersi tercihinizi yaparken uygulanacak eğitim programını ve metodunu mutlaka inceleyin. Derslerde konuşma odaklı mı yoksa gramer ağırlıklı mı Almanca eğitim veriliyor öğrenin. Klasik Almanca kursları, gramer, dil bilgisi ve kelime ezberleme üzerine yoğunlaşırlar fakat yabancı dilin teorik kurallarını bilmek Almanca konuşmak manasına gelmez.

Almanca öğrenmede öğretmen kalitesi kadar kullanılan materyallerin ve kaynakların kalitesi son derece önemlidir. Almanca özel derslerde kullanılan kitap ve materyallerin kalitesi öğretmenlerin öğrencilere verebileceklerini etkiler. Yetersiz kaynaklar ile çalışan iyi bir Almanca öğretmeninin verebilecekleri sınırlanmakta, derslerden alınan verim azalmaktadır. Kullanılan materyal ve kitapların yanında öğrencilerin online kaynaklara erişiminin olması Almanca özel derslerde alınan verimin artmasını sağlar.

Her alanda olduğu gibi, Almanca özel derslerde de kaliteli hizmet veren öğretmenler ve okullar belli bir tecrübeye sahiptir. Almanca öğrenmede tecrübe önemli seçim kriterlerinden biridir. Almanca öğrenmek için global dil okullarını seçmeniz bu konuda endişelerinizi ortadan kaldıracaktır.