Almanca Özel Ders

Almanca özel ders almak Almanca öğrenmek için en etkili yoldur. İlgi alanınız doğrultusunda özelleştirme ve size uygun gün ve saatlerde ders planlaması yapabilirsiniz.

Almanca özel derslerin temelinde başarısı kanıtlanmış Berlitz Metodu® vardır. Almanca öğrenmek için aktif konuşmayı, Almanca pratik yaparak öğrenmeyi esas alır. Berlitz öğrencileri Almanca bol konuşma pratiği yaparak aktif bir şekilde öğrenir.

Almanca Özel Ders
Her Bütçeye Uygun Konuşarak Almanca Eğitim Seçenekleri

Almanca Özel Ders Özellikleri

En Etkili Sonuçlar İçin Almanca Özel Ders

Aktif Almanca pratik yapılan özel Almanca dersleri ve 72 ülkede ortak kullanılan global kaynaklar sayesinde, özel ders alan öğrencilerimiz Almanca anlama ve konuşma becerilerinde kısa sürede gözle görülür sonuçlar elde eder. Berlitz Metoduna göre hazırlanmış Almanca ders materyalleri okuma, yazma ve gramer gelişimini destekler ve Almanca özel ders eğitiminden en iyi sonuçların alınmasını sağlar.

Berlitz Metodu®

Berlitz Metodu®, Almanca öğrenmek için aktif konuşmayı, Almanca pratik yaparak öğrenmeyi esas alır. Öğrencilerimiz Almanca bol konuşma pratiği yaparak aktif bir şekilde öğrenir.

Almanca Seviyeler

Almanca özel dersleri CEFR seviyelerine uygun olarak A1, A2, B1, B2, C1 ve C2 seviyelerinde geliştirilmiştir. 72 ülkedeki bütün Berlitz şubelerinde toplam 8 seviye Almanca özel ders eğitimi verilir.

Kişiye Özel

Almanca özel dersleri tamamen kişiye özel program ve ana dili Almanca olan yabancı eğitmenler ile tercihinize göre yüz yüze ya da sanal sınıf ortamında online olarak yapılmaktadır.

Hızlı Sonuçlar

Öğrenim tarzınız veya Almanca seviyeniz ne olursa olsun, ihtiyaçlarınızı karşılamak ve hedeflerinize ulaşmanız için özelleştirilmiş Almanca eğitim programı ile daha hızlı bir şekilde akıcı Almanca konuşun.

Berlitz Almanca Kursu Öğrenci Görüşleri

Yabancı dil öğrenmek için en iyi yöntem Berlitz Metodudur

Berlitz online eğitimlerinde çok olumlu bir deneyimim var. Almanca derslerinde dil bilgisi, diyaloglar ve konuşmalar üzerinde duruyoruz. Aldığımız her Almanca dersi farklı ve ilginç konular üzerinde oluyor. Dersler, öğrencileri motive eden kaliteli, eğlenceli bir ortama odaklanarak çok dikkatli bir şekilde yapılandırılmış. Sınıfta cümle kurma, soru sorma ve ayrıca cevap verme fırsatımız var. Almanca dil bilgisi çok anlaşılır bir şekilde sunuluyor. Mevcut seviyemi bitirdikten sonra Berlitz derslerine devam edeceğim.

Denisa Kresnakova

Çok teşekkürler

“Sanal şekilde” aldığım Almanca dersleri çok iyiydi. Anadili Almanca olan öğretmenler ile konuşmak zorunda kaldım. Berlitz Almanca derslerinde çok memnun kaldım. Her şey için çok teşekkürler.

Ing. Slavka Sepesiova

Mükemmel bir deneyim

İngiltere’den ayrılmadan önce Berlitz online eğitimleri ile yaklaşık 4 hafta yabancı dil dersi aldık. Hepimiz bu deneyimi mükemmel bulduk. Eğitimimiz, yeni yaşayacağımız ülkeye vardığımız andan itibaren iletişim kurmamıza yardımcı oldu.

Paul

Almanca Seviyeler

Berlitz, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programına (CEFR) uygun olarak A1, A2, B1, B2, C1 ve C2 Almanca seviyelerine uygun yabancı dil eğitimi vermektedir. Öğrencilerimiz, 72 ülkedeki bütün Berlitz şubelerinde aynı standartta Almanca öğrenirler. Berlitz seviye sisteminde son 2 seviyesi üst düzey olmak üzere toplam 10 seviye mevcuttur.

Almanca seviyenizi 72 ülkede ortak kullandığımız seviye testi ile hemen öğrenebilirsiniz. Almanca seviye testine başlamak için lütfen aşağıdaki linke tıklayınız.

Berlitz Proficiency Chart - Tum Ingilizce Seviyeler ve Aciklamalari

Berlitz Dil Okullarını Tercih Eden Kurumsal Referanslarımız

Almanca Özel Ders Başvuru Formu

Almanca Özel Derslerimiz hakkında detaylı bilgi almak için başvuru formunu doldurunuz.

"Gönder" butonuna tıklayarak KVKK Aydınlatma ve Açık Rıza Metnini okudum, onaylıyorum.

Almanca Özel Ders ile Almanca Öğrenmek

Almanca özel ders ile öğrenmek için ne yapmak gerekir? Almanca özel dersler konusunda tavsiyeler nelerdir? Almanca özel ders nasıl seçilir? En iyi Almanca özel dersler için tavsiyeler.

Almanca Özel Ders Tavsiyeleri

Almanca özel derste kullanılan öğretim sistemi nedir?

Almanca özel ders aldığınızın yerin eğitim sistemini öğrenin. İyi bir Almanca özel dersin sistemli, planlı ve metodik olması gerekir. Hangi derste hangi konunun işleneceği, özel derslerin sonunda öğrencinin hangi Almanca konuşma hedefine ulaşacağı belli olmalıdır. Almanca öğrenmek vakit alan, planlı ve disiplinli olmayı gerektiren bir süreçtir. Planlı ve programlı olmamak, öğretmen değiştirmek, bir gün farklı sistem diğer gün farklı sistem uygulamak, sürekli müfredat değiştirmek öğrencinin Almanca öğrenme sürecini olumsuz etkiler. Bu nedenle Almanca özel derslerde başarısı kanıtlanmış bir programın uygulanması, öğretmen değişikliklerinin olmaması ve özel derslerin belli bir planda işlenmesi öğrencilerin Almanca öğrenmeleri için çok önemlidir. Berlitz 142 yıllık tecrübesi ile sistematik, planlı ve metodik eğitimleri ile öğrencilerin özel dersler ile Almanca konuşma hedeflerine ulaşmasında Dünyanın en iyi ve başarılı dil okuludur.

Almanca özel dersin öğretmeni yabancı mı?

Almanca özel ders seçiminde öğretmenlerin yabancı olup olmadığını araştırın. Almanca öğrenmenin en etkili yolunun yurt dışına çıkmaktır. Yurt dışında Almancanın daha hızlı gelişmesinin nedeni yabancı kişilerle konuşmak zorunda olmanızdır. Benzer şekilde özel Almanca ders alacağınız öğretmenlerin de yabancı olması daha hızlı ve daha doğru Almanca öğrenme sağlayacaktır. Özel Almanca ders seçerken çok dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Her yabancı öğretmenin ana dili Almanca değildir. Özel Almanca dersleri ana dili Almanca olan öğretmenlerden almanız daha iyi ve daha hızlı Almanca öğrenmenizi sağlayacaktır. Kendinize şunu sorun: Almancayı sonradan öğrenmiş birinden ne kadar öğrenebilirsiniz?

Almanca özel ders konuşma odaklı mı?

Almanca özel ders seçiminde konuşma odaklı eğitim veren kurumları seçin Almanca özel ders veren bazı kurumlar Almanca gramer, dil bilgisi ve kelime ezberleme üzerine yoğunlaşırlar. Bunun nedeni bu tarz okullarda yabancı öğretmenlerin olmaması ve bu öğretmenlerin Almanca konuşma konusunda yetersiz olmalarıdır. Almanca gramer, teorik bilgi ve kuralları öğrenmek Almancayı konuşmak manasına gelmez. Almanca özel ders seçiminde kurumun eğitim programına ve metoduna bakın. Almanca özel derslerde konuşma odaklı mı yoksa gramer ağırlıklı mı eğitim veriliyor öğrenin. Konuşma ve dinlemenin öncelikli olduğu, ana dili Almanca olan yabancı öğretmenlerin çalıştığı kurumlardan özel ders almanızı tavsiye ediyoruz. Konuşma odaklı Berlitz Metodu 142 yıllık tecrübe ile geliştirilmiştir. Berlitz özel Almanca derslerinde 72 ülkede bulunan şubelerimizde aynı standartta, aynı kalitede konuşma odaklı Almanca eğitimi verilmektedir.

Almanca özel derste hangi kaynaklar kullanıyor?

İyi bir özel Almanca dersi için öğretmen kalitesi kadar derslerde kullanılan materyallerin ve kitaplarında kalitesi son derece önemlidir. Birçok özel ders veren kişi ve kurum, piyasada herkesin bulacağı gramer kitaplarını ders kitabı olarak kullanmaktadır. Fakat gramer kitapları ile konuşma odaklı Almanca eğitimi alamazsınız. Bazı kurumlar ise öğretmenlerin kendi notlarını ve fotokopilerini Almanca ders materyali olarak kullanmaktadır. Bu durum standardizasyonu bozmakta, öğretmenden öğretmene Almanca eğitim kalitesini değiştirmektedir. Özel Almanca derslerinde kullanılan kitap ve materyallerin kalitesi öğretmenlerin öğrencilere verebileceklerini direk etkilemektedir. Yetersiz Almanca kaynakları ile çalışan iyi bir öğretmenin öğrencilere verebileceği sınırlanmakta, sonuç olarak Almanca derslerinin genel kalitesi olumsuz etkilenmektedir. Özel Almanca derslerinde kullanılan materyal ve kitapların haricinde öğrencilerin kendi kendilerine çalışacakları kaynaklara erişiminin olması özel Almanca derslerinden alınacak verimin en yüksek seviyede olmasını sağlayacaktır. Özel Almanca derslerinde hangi destekleyici ek kaynakların kullanıldığını, bu kaynakların ders içi kullanılan kitaplarla bağlantılı ve birbirini tamamlayıcı olup olmadığını araştırın. Berlitz, Dünyada 72 ülkede aynı materyal, kitap ve online kaynaklar ile özel Almanca dersleri vermektedir. Yani Almanya’da bulunan ve Berlitz’ten özel Almanca dersi alan bir kişi ile aynı kaynaklara sahip olur ve aynı yüksek kaliteli eğitimi alırsınız.

Almanca özel ders veren kurumun geçmişi ve tecrübesi nedir?

En iyi Almanca özel dersleri veren kurumların belli bir tecrübesi vardır. Kaliteli hizmet veren kurumlar her alanda belli bir tecrübeye sahiptir. Almanca özel ders seçiminde de tecrübe önemli tercih kriterlerinden biridir. Global olmayan kurumların yaşadığı en büyük problem Almanca derslerinde dünyadaki gelişmelerin gerisinde kalmaları, eğitim kalitelerini yükseltememeleri ve nihayetinde yüz yüze veya online fark etmeden teorik bilgi veren klasik dil kursu gibi hareket etmeleridir. Hangi özel Almanca dersini seçmeliyim? Özel Almanca ders seçimi yaparken global bir dil okulundan eğitim almanız faydalı olacaktır. Berlitz, 142 yıllık tecrübesi ile 72 ülkede özel Almanca dersleri ile eğitim veren global bir dil okuludur. Berlitz Dil Okullarının özel Almanca dersleri bütün Dünyada aynı standartta, aynı kalitede, aynı materyaller ve yabancı öğretmenler ile verilmektedir. İster Almanya, ister Fransa isterse Türkiye’de özel Almanca dersi alın, her zaman yüksek standartta konuşma odaklı özel Almanca eğitimi alırsınız.

Özel Almanca derste seviyenize uygun eğitim veriliyor mu?

Özel Almanca ders seçiminden önce kendi seviyenizi ölçebileceğiniz online testler bulunmaktadır. Berlitz Dil Okullarının bütün dünyada ortak kullandığı online Almanca seviye belirleme testini seviyenizi öğrenmek için kullanabilirsiniz. Almanca seviye belirleme testi sonucu size test sonunda mail olarak gönderilmektedir. İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca dilleri için seviye belirleme testine başlamak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Almanca Seviye Testi

Berlitz online Almanca seviye belirleme testi ile okuma, yazma, dinleme konularında seviyenizi yüksek doğrulukla ölçebiliyoruz. Almanca konuşma testi için ise sizi şubemize davet etmemiz veya testi telefonda yapmamız gerekmektedir. Almanca konuşma testi global olarak 72 ülkedeki bütün Berlitz şubelerinde aynı standartta yapılmaktadır. Böylece dünyadaki hangi Berlitz şubesine giderseniz gidin Almanca dil seviyeniz aynı standartta yüksek doğrulukta ölçülmektedir.

Almanca özel dersin miktarına değil kalitesine önem verin

Almanca özel dersler ile yabancı dil öğrenmede nitelik nicelikten önemlidir. Bazı kurumlar bir kurda yüzlerce özel ders saati vermektedir. Bu kadar çok Almanca dersine ihtiyacınız var mı kendinize sorun. Örneğin üniversitede veya lisede Almanca hazırlık sınıfı okuyan bir öğrenci günde 8 saat, haftada 40 saat ve bir yılda yaklaşık 1.500 saat Almanca dersi görür. Sonuç ise yine aynıdır: Almancayı anlıyoruz ama konuşamıyoruz. İyi bir dil kursundan alacağınız özel Almanca derslerinde uzun uzun ders anlatımı olmaması gerekir. Önemli olan Almanca özel derslerin nasıl yapıldığı, ders hedeflerine ulaşılıp ulaşılmadığıdır. Berlitz Dil Okulları, global tecrübesi ve başarısı kanıtlanmış etkin ve hızlı Berlitz Metodu® ile 142 yıldır Almanca özel derslerde öğrencilerinin Almanca konuşmasını sağlamaktadır.