Ücretsiz Almanca Seviye Testi ile Almanca Seviyeni Doğru Belirle

Almanca Test Seviye Sınavı

Ücretsiz Almanca Seviye Testi

Berlitz 70’ten fazla ülkede faaliyet gösteren, Almanca dil eğitiminde 140 yıldan fazla deneyime sahip, Almanya kökenli olan global bir dil okuludur. Almanca seviyenizi online olarak ölçmek ve sonucu hemen öğrenmek için bütün dünyadaki Berlitz şubelerinde ortak kullanılan ve yüksek doğrulukta sonuç veren Almanca seviye tespit sınavımızı yapabilirsiniz.

Almanca seviye testi, Almanca yeterlilik seviyenizi öğrenmenizi saylayacaktır. Almanca seviye testi sonucunu, Almanca dil becerinize uygun eğitim bulmanıza yardımcı olması için kullanabilirsiniz.

Almanca seviye testi, 140 yılı aşkın tecrübe ile oluşturulmuş, global olarak kullanılan ve diğer Almanca seviye testlerinden daha doğru sonuçlar veren bir testtir.

Almanca seviye testi, kelime ve gramer seviyenizi inceler ve aynı zamanda dinleme ve okuma becerilerinizi belirlemenize yardımcı olur ve böylece mevcut Almanca seviyeniz hakkında size yüksek doğrulukta sonuç verir.

Almanca Seviye Testi Hakkında

  • Almanca seviye testinde toplam 68 soru vardır.
  • Almanca seviye testi yaklaşık 30 dakika sürmektedir.
  • Almanca seviyenizin doğru ölçülmesi için bütün sorular cevaplanmalıdır.
  • Almanca seviye testi sonucu CEFR seviyeleri (A1, A2, B1, B2, C1 ve C2) karşılığı olarak gösterilmektedir.

Almanca seviye testi, dilbilgisi, kelime bilgisi, kelime öbekleri, okuma ve dinleme konularında bilginizi ölçmek için tasarlanmıştır. Almanca testte yer alan her soru çoktan seçmeli formattadır.

Almanca testinde yer alan soruların yarısı Almanca dinleme yetkinliğinizi ölçer. Almanca konuşmaları dinleyerek, konu hakkında sorulan sorulara doğru olduğunu düşündüğünüz cevabı seçmeniz gerekir.

Almanca gramer, kelime bilgisi ve paragraf sorularını ise dikkatlice okumanız ve doğru cevabı seçmeniz istenecektir.

Almanca testi, bireylerin ve işverenlerin için aday gruplarının Almanca seviyelerini kontrol etmelerine yardımcı olan hızlı ve kullanışlı bir çevrimiçi testtir. Berlitz Almanca seviye testi, Berlitz kalitesinden beklenen şekilde doğru ve güvenilir sonuç almanızı sağlar.

Online Almanca Seviye Belirleme testini çözerek uluslararası alanda kabul edilen standartlarda Almanca seviyenizi belirleyebilir ve hangi kursun ihtiyaçlarınıza daha uygun olduğunu öğrenebilirsiniz. Almanca testinde seviyenizi en doğru şekilde belirleyebilmek için, size sorulan sorular Almanca dil bilginize göre adapte edilmekte ve değiştirilmektedir. Bu nedenle her kişiye farklı sorular yöneltilmektedir. Bu sayede Almanca seviyenize en uygun sorularla karşılaşırsınız.

Almanca Yeterlilik Testi Şunları İçerir

  • Almanca dinleme ve okuma becerilerini değerlendirme
  • Almanca konuşma becerilerini değerlendirme
  • Almanca dinleme becerilerini değerlendirme
  • Almanca okuma ve okuduğunu anlama becerilerini değerlendirme
  • Almanca dilbilgisi doğruluğu: Almanca dilinde gramer yapılarını bilme ve kullanma becerisi olarak tanımlanabilir. Almanca dilinde dilbilgisi organizasyonu, kelime sırası, konuşmanın bir kısmı ve edatlar gibi kuralları bilmeyi ve kullanımları değerlendirir.
  • Almanca kelime dağarcığının genişliğini değerlendirme

14 gün içinde %100 ücret iadesi

Ana Dili Almanca Olan Yabancı Öğretmenler

Haftada 3 gün, 4 gün veya 5 gün görüntülü konuşarak özel ders