İngilizceyi en iyisinde öğrenin

İngilizce Kursları

İngilizce öğrenmenin en hızlı, en etkili yolu

İngilizce kurslarımız, 140 yılı aşkın global tecrübemiz ve dünya çapında en iyi olarak kabul edilen benzersiz eğitim metodumuz ile İngilizce öğrenme hedeflerinize kısa sürede ulaşmanızı sağlar.

Berlitz İngilizce Kursları, bütün dünyada kaliteli İngilizce eğitimi ile eş anlamlıdır. Profesyonel eğitim danışmanlarımız, uzman operasyon ekibimiz ve ana dili İngilizce olan deneyimli öğretmen kadromuz ile İngilizce öğrenme yolculuğunuzda her zaman yanınızdayız.

İngilizce kursları - en iyisinde İngilizce öğrenin akıcı İngilizce konusun

İyisinde İngilizce Öğrenin

İngilizce kursu arayışındaysanız, Berlitz ile görüşmeden karar vermeyin.

İngilizce Kursunuzu Seçin

Genel İngilizce kursu grup eğitimi

Gruplarda İngilizce Kursu

Online İngilizce kursu

Online İngilizce Kursu

İngilizce özel ders

İngilizce Özel Ders

Çocuklar için İngilizce Kursu

Çocuklar İçin İngilizce Kursu

İngilizce Kurslarında Neler Sunuyoruz?

140 yılı aşkın İngilizce öğretme deneyimimizle dünyanın en büyük ve en başarılı İngilizce kurslarından biriyiz.

Her bütçeye uygun İngilizce kurs seçenekleri ile öğrencilerimizin akıcı İngilizce konuşmalarını sağlıyoruz. Berlitz İngilizce kurslarında, akademik destek, yüz yüze iletişim ve başarılı bir model ile İngilizce öğrenirsiniz.

Berlitz İngilizce kurslarında, öğrencilerimizin tercihlerine, taleplerine ve yaşlarına göre farklı İngilizce eğitim seçenekleri bulunmaktadır. İngilizce eğitimlerinde uzman eğitim danışmanlarımız, en doğru seçimi yapmak ve kişiye özel bir eğitim programı oluşturmak için öğrencilerimize her zaman destek vermek için hazırdır. Öğrencilerimizin, bütçe ve hedeflerine göre tercih ettiği eğitim programı, yine uzman danışmanlarımız tarafından takip edilmekte ve her bir öğrencimizin İngilizce konuşma hedeflerine ulaşması sağlanmaktadır.

İngilizce Eğitim Seçenekleri

İngilizce Flex Özel Dersler

Ana dili İngilizce olan yabancı öğretmenler

14 gün içinde %100 ücret iadesi

Haftada 3, 5 veya 7 gün İngilizce özel ders

3, 6 veya 12 ay İngilizce eğitim

Seviyenize özel İngilizce ders planı

İngilizce Premium Özel Dersler

40 adet özel ders

Eğitiminize atanan tek öğretmen ile çalışma

Hedeflerinize özel ders planı

Ana dili İngilizce olan Berlitz öğretmenleri

İş İngilizcesi veya genel İngilizce

İngilizce Grup Dersleri

Önceden planlı ve sabit bir program

Küçük gruplar

Uygun maliyet

Ana dili İngilizce olan Berlitz öğretmenleri

Başkalarıyla iletişim kurarak sosyal bir ortamda İngilizce öğrenme

İngilizce Konuşma Kulüpleri

12 Ay İngilizce Konuşma Kulübü

7/24 açılan konuşma sınıflarına SINIRSIZ katılım

Bir gün ücreti 10 TL

Ana dili İngilizce olan Berlitz öğretmenleri

En çok 8 kişilik sınıflar

Her bütçeye her hedefe uygun İngilizce kursları

Berlitz İngilizce kursları ile İngilizce öğrenmek düşündüğünüzden daha kolaydır. Uygun destek, yüz yüze iletişim ve başarılı bir model ile İngilizce öğrenmek oldukça kolaylaşır. Berlitz İngilizce kurslarında, her bütçeye ve her hedefe uygun farklı İngilizce eğitim alternatifleri vardır. Bütün İngilizce kurs seçeneklerinde konuşma odaklı İngilizce eğitimi verilmektedir.

Icons/University İngilizce Özel Dersler

İngilizce özel ders almak, hedeflerinize ulaşmak için en etkili ve en hızlı yoldur. İlgi alanınız doğrultusunda özelleştirme ve size uygun gün ve saatlerde ders planlaması yapabilirsiniz.

Icons/Clients İngilizce Grup Dersleri

İngilizce grup derslerinin amacı, öğrenciye İngilizce konuşma becerilerini ekonomik olarak kazandırmak ve bu becerileri günlük yaşamda kullanabilmesini sağlamaktır.

Icons/Mobile FIrst Online İngilizce Öğren

Online İngilizce kursu ile, haftada 2 gün, 3 gün değil, her gün özel ders alabilir, evinizin rahatlığında görüntülü ve konuşarak İngilizce öğrenebilirsiniz.

Icons/Stable & Secure Çocuklar İçin İngilizce

Çocuklar için İngilizce kursu, 5-17 yaş gruplarındaki çocuklar ve genç yetişkinler için Berlitz Global tarafından geliştirilmiştir. Çocuğunuzun İngilizce öğrenerek geleceğe hazırlamak için iletişime geçiniz.

Okulumuzda Yabancı Dil Eğitimi Alan Ünlü Öğrencilerimiz

Ünlü Berlitz Öğrencileri Türkiye Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel

Türkiye Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel

Süleyman Demirel’in hayatının anlatıldığı Muharrem Sarıkaya imzalı bir biyografi yazısında, Demiren’in ortaokul gibi lisede de A, B sınıflarına o dönem etkin olan Fransızca ve Almanca öğretilirken, onun C bölümüne İngilizce düştüğü, bunu bir fırsata çevirerek İTÜ’de İngilizce’sini geliştirmek için “Berlitz Lisan Kursu”na kaydolduğu, Berlitz Dil Okulunda öğrendiği İngilizcenin, Demirel’in ABD yolunu açan bir kapı olduğu ifade edilmektedir.

Hürriyet gazetesinde yer alan başka bir Demirel yazısında, Demirel’in İTÜ’den mezun olduğunda İngilizce bildiği, bunun nedeninin ise en sıkışık zamanlarda bile Berlitz derslerini ihmal etmeyen, hiç aksatmadığı Berlitz dershanesindeki çalışmalarının bir ürün olduğu belirtilmektedir.

Ünlü Berlitz Öğrencileri Sakıp Sabancı

İş İnsanı Sakıp Sabancı

Sabancı Holding eski yönetim kurulu başkanı Sakıp Sabancı, Sabancı ailesinin birçok bireyi gibi İngilizce eğitimini Berlitz Dil Okullarında almıştır.

Berlitz’in New York şehrinin ikonik alışveriş merkezi Rockefeller Center‘da yer alan şubesinde İngilizce eğitim alan Sakıp Sabancı, 1950’li yıllarda ilk defa Avrupa’ya gittiğinde, bir turist gibi etrafı gezmekten çok keyif aldığını ancak yabancı lisan bilmemenin zorluklarını çektiğini belirtmiştir.

Sakıp Sabancı, oğlunun tedavisi için uzun süre kaldığı New York’ta, tanıdıklarının tavsiyesi üzerine Berlitz lisan okuluna gittiğini belirtmiştir.

Sakıp Sabancı, İngilizce öğrenmemin gerek iş hayatında, gerekse özel hayatında kendisine çok faydaları olduğunu, yabancı ortaklarıyla yapılan görüşmelerde ya da yabancı basın ile yaptığı röportajlarda fikirlerini rahatlıkla ifade etmenin mutluluğunu yaşadığını belirtmiştir.

Ünlü Berlitz Öğrencileri ABD Başkanı John F. Kennedy

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı John F Kennedy

Berlitz Dil Okulları ABD merkezi, uzun yıllardır Amerika Birleşik Devletlerinin yurt dışında görev yapan askeri ve sivil personellerinin yabancı dil eğitimleri için tercih ettiği dil okuludur.

Benzer şekilde ABD Başkanlarının yabancı dil eğitim ihtiyaçları, Berlitz Dil Okulları tarafından sağlanır.

John F Kennedy, Jimmy Carter gibi ABD Başkanları ikinci veya üçüncü yabancı dillerini Berlitz Dil Okullarında öğrenmiştir.

Ünlü Berlitz Öğrencileri Brezilyalı Milli Futbolcu Pele

Brezilyalı Milli Futbolcu Pele

Pele, bütün futbol otoriteleri tarafından dünyanın gelmiş geçmiş en büyük futbolcusu olarak gösterilmektedir. Başarıları, şampiyonlukları ve aldığı kupalar bütün dünyada futbol için ölçü ve hedef olarak gösterilmektedir.

Futbol otoriteleri tarafından tarihin en iyi futbolcusu olarak gösterilmesinin nedenlerinden biri Brezilya ile 3 kere Dünya Kupası kazanmasıdır.

Kulüp kariyerinde 1974 yılına kadar oynadığı Santos takımında tam 1284 gol attı ve 1975’te ABD’nin Cosmos Takımı’na transfer oldu.

ABD’ye transfer olması ile İngilizce konuşmasının kariyeri için mutlak bir gereklilik olduğunu düşünen Pele, İngilizce derslerini Berlitz Dil Okullarından almıştır.

Pele, Berlitz dil okulunda İngilizce öğrenirken aynı okulun öğrencisi olan ve Japonca öğrenen müzik tarihinin en büyük solistlerinden olan John Lennon ile tanışmıştır ve arkadaş olmuşlardır. Bu anısını kendi kaleme aldığı otobiyografi kitabında anlattığı gibi farklı zamanlarda yaptığı röportajlarda da defalarca dile getirmiştir. Pele’nin İngilizce yaptığı röportajlardan birini Youtube videolarından izleyebilirsiniz.

Ünlü Berlitz Öğrencileri Barcelona'lı Futbolcu Carles Puyol

Barcelona’lı Futbolcu Carles Puyol

Barcelona’lı eski futbolcu Carles Puyol, İngilizce derslerini diğer birçok ünlü sporcu gibi dil okulumuzdan almayı tercih etmiştir.

Ünlü Berlitz Öğrencileri Kaiser Wilhelm II of Germany

Alman İmparatoru Kaiser Wilhelm II

II. Wilhelm (Friedrich Wilhelm Viktor Albert von Preußen; 27 Ocak 1859 – 4 Haziran 1941), son Alman İmparatoru (Kaiser) ve Prusya Kralı olarak hüküm sürdü.

Annesi İngiltere Kraliçesi Kraliçe Victoria’nın büyük kızı, III. Friedrich’in karısı, Alman İmparatoriçesi ve Prusya Kraliçesi Victoria’dır. II. Wilhelm, böylelikle, İngiltere Kraliçesi’nin torunu, Victoria’dan sonraki İngiltere Kralı VII. Edward’ın yeğeni, Edward’ın oğlu Kral V. George’un da birinci dereceden kuzenidir.

II. Wilhelm, İngiltere Kraliçesinin torunu ve İngiltere prensesinin oğlu olmasına rağmen sadece Almanca konuşulan bir ortamda büyüdüğü için İngilizce öğrenemedi.

Dünyadaki birçok kraliyet ailesi ferdi gibi yabancı dil öğrenmek için Berlitz’i tercih eden II. Wilhelm, İngilizce eksikliğini Berlitz’ten aldığı dersler ile kapatmıştır.

Ünlü Berlitz Öğrencileri Rus Cari Nikolay Aleksandrovic Romanov

Rus Çarı II. Aleksandroviç Romanov

II. Nikolay, Romanov hanedanına mensup son Rusya İmparatorudur.

Rusya’da Bolşevik isyanı sonrası Çar ailesi ile birlikte ev hapsine alındı.

Bolşeviklere karşı savaşan Beyaz Ordunun çarı kurtarmaları olasılığı üzerine, bolşeviklerin kararı ile 16-17 Temmuz gecesi Çar II. Nikolay, Çariçe Aleksandra, kızları Olga, Tatyana, Anastasia, Maria, oğulları Aleksey, aile doktoru Yevgeniy Botkin, halayık Aloiziy Trupp, Çariçe’nin hizmetkarı Anna Demidova ve aşçı İvan Haritonov hapsedildikleri evin bodrumunda kurşuna dizilerek öldürüldüler. Cesetler terk edilmiş bir maden ocağında yakıldıktan sonra yakınlardaki ormanlık araziye gömüldü.

Çar ve aile bireyleri, Avrupa’daki birçok kraliyet ailesindeki trende uyarak yabancı dil eğitimlerini Berlitz Dil Okullarından almışlardır. Günümüzde de var olan kraliyet (İngiltere, Hollanda, Belçika, İsveç, Norveç gibi) aileleri bu geleneği sürdürmekte ve yabancı dil eğitimlerini Berlitz Dil Okullarından almaktadır.

Atatürk'ün Berlitz Dil Okullarına gönderdiği teşekkür mektubu

Atatürk’ün Berlitz Dil Okullarına Gönderdiği Teşekkür Mektubu

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Berlitz Dil Okulları İstanbul şubesinin dil eğitimine yaptığı katkılardan dolayı takdir etmiş ve 4 Ocak 1930 tarihinde bir teşekkür mektubu kaleme almıştır. Mektubun aslı günümüzde Cumhurbaşkanlığı arşivlerinde saklanmaktadır.

Çağdaş Türkiye’nin önderinden alınan bu teşekkür mektubu, Berlitz Dil Okullarının eğitim yolculuğundaki en önemli rehberidir.

Berlitz Dil Okulları olarak, her zaman gelecek için çalışmayı ve yarınlar için evrensel bir vizyonu paylaşabilecek nesiller yetiştirmeyi misyon ediniyoruz. Bu noktadan hareketle Ulu Önder Atatürk’ün 1930 yılında kaleme aldığı bu mektup, bugün Berlitz ailesinin en güçlü kararlılık ve motivasyon kaynağıdır.

Farklı Bir İngilizce Kursu

Berlitz, her ihtiyaca yönelik İngilizce kursları sunmaktadır. İngilizce bilginiz ne olursa olsun ilk dersinizden itibaren İngilizce konuşmaya başlarsınız.

Global Bir İngilizce Kursu

İngilizce kurslarımız, bütün Dünyada 70’ten fazla ülkede milyonlar öğrencinin İngilizce öğrenmesini sağlamaktadır. Dünyadaki bütün Berlitz şubelerinde aynı standartta, aynı kalitede İngilizce eğitim verilmektedir. Bu sayede Amerika’da İngilizce öğrenen bir öğrenci ile aynı şartlarda İngilizceyi Türkiye’de öğrenirsiniz.

En İyi İngilizce Kursu

En iyi İngilizce kursuna ulaşmanızı garanti etmek için sadece ana dili İngilizce olan deneyimli yabancı öğretmenlerle çalışıyoruz. Öğrencilerimizin farklı ihtiyaçlarına yönelik farklı formatta verilen İngilizce kurslarımızda benzersiz metodumuz ve ana dili İngilizce olan deneyimli yabancı öğretmenler ile eğitim verilmektedir.

İngilizce Kursu Öğrenci Görüşleri

Keşke daha önce tanışmış olsaydım

5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Berlitz ile uzun süreli bir ilişkimiz oldu. Berlitz ile tanışmadan önce İngilizce cümle kuramıyordum ama 3 ay sonrasında yaz stajımı yurt dışında yaptım. İkinci senemde ise Türkiye’nin en büyük kurumsal firmaların birinde İngiliz aksanlı bir yabancının yanında staj yaptım ve bu benim için büyük bir başarıydı. Bir sonraki senede ise Dünya’nın en iyi 10 üniversitesinden biri olan bir okuldan kabul aldım ve şu an Singapur’da doktora yapıyorum 😊 Teşekkürler Berlitz, sizlerle Türk Eğitim Vakfı sayesinde tanıştım ama keşke daha önceden tanışmış olsaydım. 
Ramazan Çiftçi

Profesyonel bir ekip

5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Berlitz Dil Okulu’yla, Esas Holding’in İngilizce Fırsatım bursu sayesinde tanıştım. Berlitz Dil Okullarından yaklaşık bir yıldır İngilizce eğitimi alıyorum. Bize sunulan eğitimin kalitesindeki en büyük başarı, işini severek ve özveriyle çalışan profesyonel bir ekibin yer almasından kaynaklanıyor.
Yaren İlhan

Türkiye’deki dil okullarına olan bakış açımı değiştirdi

5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Berlitz Dil Okulu, Türkiye’deki dil okullarına olan bakış açımı değiştirdi. Tamamen gramer odaklı olmak yerine daima konuşturma eğilimli bir eğitim modelleri var. Üçüncü kurumu tamamladım ve devam etmeyi düşünüyorum. Yabancı hocalarımız sayesinde yabancı dili konuşabilme özgüvenimi aşmış ve artık nasıl dil öğrenebileceğimi biliyor durumdayım. İlgili çalışanlarına da ayrıca teşekkür ederim.
Betül Kerimler

İngilizce Seviyeleri

İngilizce kursuna başlamadan önce mevcut bilginizi, global olarak bütün dünyada ortak kullandığımız İngilizce seviye testi ile kendi kendinize yüksek doğrulukta sonuç ile öğrenebilirsiniz.

İngilizce seviyelerinin açıklamaları PDF dosyası olarak indirmek ve İngilizce testini çözmek için lütfen aşağıdaki kutucuklara tıklayınız.

İngilizce seviyeleri ve açıklamaları tablosu

İngilizceyi mümkün olan en iyi şekilde öğrenin

En iyi İngilizce kursu için yurt dışına çıkmanıza gerek yok. Yurt dışında bulunan dil okulları ile aynı kalitede İngilizce eğitimini Türkiye’de Berlitz ile alabilirsiniz. Uzman eğitmenlerimiz size yalnızca İngilizce öğretmekle kalmayacak, aynı zamanda kültürel nüansları ve İngilizce dilinde doğal olarak nasıl konuşulacağını anlamanıza da yardımcı olacak.

Global Referanslarımız

Berlitz Metodu Kurumsal İngilizce eğitimleri

Kurumsal (Şirketlere Özel) İngilizce Kursu

Berlitz, kurumsal İngilizce eğitimlerinde (şirketlere özel İngilizce kursu) uzmanlaşmış global bir dil okuludur. Dünya genelinde 70’ten fazla ülkede önde gelen lider firmalar ile İngilizce eğitimlerinde uzun yıllardır yüksek başarı oranı ile çalışmaktadır. Bu başarımızı kurumların İngilizce eğitim ihtiyacını doğru analiz etmeye, eğitim planlayıcıları ve insan kaynakları departmanı ile koordineli çalışmamıza, eğitmenlerimizin kurum çalışanları ile kurduğu güçlü iletişime ve kurumun yaptığı yatırımın karşılığını almasına borçludur.

İngilizce Kursları Başvuru Formu

İngilizce kursları hakkında detaylı bilgi almak için başvuru formunu doldurunuz.

İngilizce Kursları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İngilizce kursları, okuma, yazma ve daha önemlisi dinleme ve konuşma becerilerini kazanarak İngilizceyi öğrenmenizi sağlar. İngilizce kursları hedeflere ve bütçelere göre farklılıkları gösterebilir.

  1. Genel İngilizce
  2. İş İngilizcesi
  3. Mesleki İngilizce
  4. Çocuklar İçin İngilizce
  5. Kurumlara Özel İngilizce Eğitimler
  6. TOEFL Sınavına Hazırlık
  7. IELTS Sınavı Hazırlık
  8. TOEIC Sınavı Hazırlık
  9. Yurtdışı İngilizce Kursları

Bütün İngilizce kurs seçeneklerinde başarısı kanıtlanmış metodumuz ve ana dili İngilizce olan deneyimli yabancı öğretmenler ile eğitim verilmektedir.

İngilizce kurs fiyatları, hangi İngilizce kursunu seçtiğinize, eğitimin nasıl yapıldığına, yapılan dönemsel kampanyalara göre farklılık göstermektedir.

Ana dili İngilizce olan yabancı öğretmenlerden, haftada 3 gün, 5 gün veya 7 gün ve günde 30 dakika canlı konuşarak İngilizce özel ders almanızı sağlayan Online İngilizce kursu fiyatları aylık 2.665 TL’den başlamaktadır.

Online grup ve premium özel ders fiyatları ise kaç kur alınacağına, ders saatlerine ve dönemsel kampanyalara göre değişiklik göstermektedir. İngilizce kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için lütfen İngilizce kursu başvuru formunu doldurunuz.

İngilizce kursu öğretmenlerimiz alanında uzman yabancı eğitmenlerdir. Eğitmenlerin tamamı ana dillerinde eğitim vermektedir. İngilizce kurslarına, ana dili İngilizce olan Amerika, İngiltere, Kanada, İrlanda gibi ülkelerden öğretmenler girmektedir.

İngilizce ne kadar sürede öğrenilir sürekli araştırılan bir konudur. Genel İngilizce kursu ile bir yılda İngilizceyi etkin şekilde kullanabilecek seviyede öğrenirsiniz. Eğer bu kadar zamanınız yoksa özel dersler ile bu süreyi kısaltmanız mümkündür.

İngilizce kursunda eğitim alırken bir yandan da İngilizceyi hayatınızın bir parçası haline getirmeniz, pratik yaparak kullanmanız önemlidir. Öğrendiklerinizi yaşamınıza ne kadar çok entegre ederseniz İngilizce öğrenme süreciniz o kadar kısalır.

Berlitz, bütün dünyada en iyi İngilizce kursu olarak tanımlanan, haklı bir üne sahip olan global bir dil okuludur. Kuruluş yılı olan 1878 yılından bu yana öğrencilerinin, en iyi ve en kaliteli İngilizce eğitimini alarak, İngilizce öğrenmelerini sağlamaktadır.

140 yılı aşkın sürede oluşan yabancı dil eğitim tecrübemiz ile İngilizce eğitiminde dünyanın bir numarası olan Berlitz, benzersiz eğitim metodu ile öğrencilerin İngilizce konuşma hedeflerine ulaşmada en yüksek başarı oranına sahip İngilizce kursudur.

Günümüzde hemen hemen herkes farklı kültürler, farklı diller ve farklı iş durumları ile karşı karşıya kalmaktadır. Farklı kültürlerdeki insanlarla gerçek manada iletişim kurabilmek için İngilizce bilgisinin yanında kültürel anlayış, başka bir deyişle ne söylediğinizin yanında nasıl söylediğiniz önemlidir.

Bu nedenle, İngilizce öğrenmenin ötesinde, globalleşen dünyada etkili olabilmek için kültürel anlayış İngilizce kurslarının ayrılmaz bir parçası olmalıdır.

Yabancı biriyle İngilizce konuşmak harikadır fakat saygılı ve etkili bir şekilde iletişim kuracak kültürel bilgiye sahip olmanın faydaları çok daha fazladır. Kültürel anlayışa sahip kişilerin yabancılar ile doğru iletişim kurması daha kolay olur…