Almancayı en iyisinde öğrenin

Almanca Kursları

Almanca öğrenmenin en hızlı, en etkili yolu

Almanca kurslarımız, 140 yılı aşkın global tecrübemiz ve dünya çapında en iyi olarak kabul edilen benzersiz eğitim metodumuz ile Almanca öğrenme hedeflerinize kısa sürede ulaşmanızı sağlar.

Berlitz Almanca Kursları, bütün dünyada kaliteli Almanca eğitimi ile eş anlamlıdır. Profesyonel eğitim danışmanlarımız, uzman operasyon ekibimiz ve ana dili İngilizce olan deneyimli öğretmen kadromuz ile Almanca öğrenme yolculuğunuzda her zaman yanınızdayız.

Almanca kursları - en iyisinde Almanca öğrenin akıcı Almanca konuşun

İyisinde Almanca Öğrenin

Almanca kursu arayışındaysanız, Berlitz ile görüşmeden karar vermeyin.

Almanca Kursunuzu Seçin

Online Almanca kursu alan bir kişi resmi

Online Almanca Kursu

Almanca özel dersler

Almanca Özel Ders

Çocuklar için Almanca kursları

Çocuklar İçin Almanca Kursu

Almanca Kurslarında Neler Sunuyoruz?

Berlitz, Almanya kökenli bir dil okulu olarak, her bütçeye uygun Almanca kurs seçenekleri sunmakta ve 140 yılı aşkın süredir öğrencilerimizin Almanca konuşmalarını sağlamaktadır. Almanca kurslarımızda, akademik destek, yüz yüze iletişim ve başarılı bir model ile Almanca öğrenirsiniz.

Öğrencilerimizin Almanca öğrenme tercihlerine, taleplerine ve yaşlarına göre farklı Almanca kursu seçeneklerimiz bulunmaktadır. Uzman eğitim danışmanlarımız, en doğru seçimi yapmak ve kişiye özel bir Almanca eğitim programı oluşturmak için öğrencilerimize her zaman destek vermek için hazırdır. Öğrencinin, Almanca öğrenmek için ayırdıkları bütçe ve hedeflerine göre tercih ettiği eğitim programı, yine uzman danışmanlarımız tarafından takip edilmekte ve öğrencinin Almanca konuşma hedeflerine ulaşması sağlanmaktadır.

Almanca Eğitim Seçenekleri

Almanca Flex Özel Dersler

Ana dili Almanca olan yabancı öğretmenler

14 gün içinde %100 ücret iadesi

Haftada 2, 3 veya 5 gün İngilizce özel ders

3, 6 veya 12 ay Almanca eğitim

Seviyenize özel İngilizce ders planı

Almanca Premium Özel Dersler

40 adet Almanca özel ders

Eğitiminize atanan tek öğretmen ile çalışma

Hedeflerinize özel ders planı

Ana dili Almanca olan Berlitz öğretmenleri

İş İngilizcesi veya genel İngilizce

Her bütçeye her hedefe uygun Almanca kursları

Almanca kursları ile Almanca öğrenmek düşündüğünüzden daha kolaydır. Uygun destek, yüz yüze iletişim ve başarılı bir model ile Almanca öğrenmek oldukça kolaylaşır. Berlitz Dil Okullarında, her bütçeye ve her hedefe uygun farklı Almanca kursu alternatifleri vardır. Bütün Almanca kurs seçeneklerinde konuşma odaklı Almanca eğitimi verilmektedir.

Almanca Öğrenmenin En İyi Yolu Almanca Özel Dersler

Almanca özel ders almak, hedeflerinize ulaşmak için en etkili ve en hızlı yoldur. İlgi alanınız doğrultusunda özelleştirme ve size uygun gün ve saatlerde Almanca ders planlaması yapabilirsiniz.

Online Almanca Öğren

Online Almanca kursumuz, öğrencilere haftanın her günü bir özel ders alma imkanı tanımaktadır. Ana dili Almanca olan öğretmenler ile evinizin rahatlığında görüntülü ve konuşarak Almanca öğrenebilirsiniz.

Çocuklar İçin Almanca

Çocuklar için Almanca kursu, 5-17 yaş gruplarındaki çocuklar ve genç yetişkinler için Berlitz Global tarafından geliştirilmiştir. Çocuğunuzun Almanca öğrenerek geleceğe hazırlamak için iletişime geçiniz.

Okulumuzda Yabancı Dil Eğitimi Alan Ünlü Öğrencilerimiz

Ünlü Berlitz Öğrencileri Türkiye Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel

Türkiye Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel

Süleyman Demirel’in hayatının anlatıldığı Muharrem Sarıkaya imzalı bir biyografi yazısında, Demiren’in ortaokul gibi lisede de A, B sınıflarına o dönem etkin olan Fransızca ve Almanca öğretilirken, onun C bölümüne İngilizce düştüğü, bunu bir fırsata çevirerek İTÜ’de İngilizce’sini geliştirmek için “Berlitz Lisan Kursu”na kaydolduğu, Berlitz Dil Okulunda öğrendiği İngilizcenin, Demirel’in ABD yolunu açan bir kapı olduğu ifade edilmektedir.

Hürriyet gazetesinde yer alan başka bir Demirel yazısında, Demirel’in İTÜ’den mezun olduğunda İngilizce bildiği, bunun nedeninin ise en sıkışık zamanlarda bile Berlitz derslerini ihmal etmeyen, hiç aksatmadığı Berlitz dershanesindeki çalışmalarının bir ürün olduğu belirtilmektedir.

Ünlü Berlitz Öğrencileri Sakıp Sabancı

İş İnsanı Sakıp Sabancı

Sabancı Holding eski yönetim kurulu başkanı Sakıp Sabancı, Sabancı ailesinin birçok bireyi gibi İngilizce eğitimini Berlitz Dil Okullarında almıştır.

Berlitz’in New York şehrinin ikonik alışveriş merkezi Rockefeller Center‘da yer alan şubesinde İngilizce eğitim alan Sakıp Sabancı, 1950’li yıllarda ilk defa Avrupa’ya gittiğinde, bir turist gibi etrafı gezmekten çok keyif aldığını ancak yabancı lisan bilmemenin zorluklarını çektiğini belirtmiştir.

Sakıp Sabancı, oğlunun tedavisi için uzun süre kaldığı New York’ta, tanıdıklarının tavsiyesi üzerine Berlitz lisan okuluna gittiğini belirtmiştir.

Sakıp Sabancı, İngilizce öğrenmemin gerek iş hayatında, gerekse özel hayatında kendisine çok faydaları olduğunu, yabancı ortaklarıyla yapılan görüşmelerde ya da yabancı basın ile yaptığı röportajlarda fikirlerini rahatlıkla ifade etmenin mutluluğunu yaşadığını belirtmiştir.

Ünlü Berlitz Öğrencileri ABD Başkanı John F. Kennedy

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı John F Kennedy

Berlitz Dil Okulları ABD merkezi, uzun yıllardır Amerika Birleşik Devletlerinin yurt dışında görev yapan askeri ve sivil personellerinin yabancı dil eğitimleri için tercih ettiği dil okuludur.

Benzer şekilde ABD Başkanlarının yabancı dil eğitim ihtiyaçları, Berlitz Dil Okulları tarafından sağlanır.

John F Kennedy, Jimmy Carter gibi ABD Başkanları ikinci veya üçüncü yabancı dillerini Berlitz Dil Okullarında öğrenmiştir.

Ünlü Berlitz Öğrencileri Brezilyalı Milli Futbolcu Pele

Brezilyalı Milli Futbolcu Pele

Pele, bütün futbol otoriteleri tarafından dünyanın gelmiş geçmiş en büyük futbolcusu olarak gösterilmektedir. Başarıları, şampiyonlukları ve aldığı kupalar bütün dünyada futbol için ölçü ve hedef olarak gösterilmektedir.

Futbol otoriteleri tarafından tarihin en iyi futbolcusu olarak gösterilmesinin nedenlerinden biri Brezilya ile 3 kere Dünya Kupası kazanmasıdır.

Kulüp kariyerinde 1974 yılına kadar oynadığı Santos takımında tam 1284 gol attı ve 1975’te ABD’nin Cosmos Takımı’na transfer oldu.

ABD’ye transfer olması ile İngilizce konuşmasının kariyeri için mutlak bir gereklilik olduğunu düşünen Pele, İngilizce derslerini Berlitz Dil Okullarından almıştır.

Pele, Berlitz dil okulunda İngilizce öğrenirken aynı okulun öğrencisi olan ve Japonca öğrenen müzik tarihinin en büyük solistlerinden olan John Lennon ile tanışmıştır ve arkadaş olmuşlardır. Bu anısını kendi kaleme aldığı otobiyografi kitabında anlattığı gibi farklı zamanlarda yaptığı röportajlarda da defalarca dile getirmiştir. Pele’nin İngilizce yaptığı röportajlardan birini Youtube videolarından izleyebilirsiniz.

Ünlü Berlitz Öğrencileri Barcelona'lı Futbolcu Carles Puyol

Barcelona’lı Futbolcu Carles Puyol

Barcelona’lı eski futbolcu Carles Puyol, İngilizce derslerini diğer birçok ünlü sporcu gibi dil okulumuzdan almayı tercih etmiştir.

Ünlü Berlitz Öğrencileri Kaiser Wilhelm II of Germany

Alman İmparatoru Kaiser Wilhelm II

II. Wilhelm (Friedrich Wilhelm Viktor Albert von Preußen; 27 Ocak 1859 – 4 Haziran 1941), son Alman İmparatoru (Kaiser) ve Prusya Kralı olarak hüküm sürdü.

Annesi İngiltere Kraliçesi Kraliçe Victoria’nın büyük kızı, III. Friedrich’in karısı, Alman İmparatoriçesi ve Prusya Kraliçesi Victoria’dır. II. Wilhelm, böylelikle, İngiltere Kraliçesi’nin torunu, Victoria’dan sonraki İngiltere Kralı VII. Edward’ın yeğeni, Edward’ın oğlu Kral V. George’un da birinci dereceden kuzenidir.

II. Wilhelm, İngiltere Kraliçesinin torunu ve İngiltere prensesinin oğlu olmasına rağmen sadece Almanca konuşulan bir ortamda büyüdüğü için İngilizce öğrenemedi.

Dünyadaki birçok kraliyet ailesi ferdi gibi yabancı dil öğrenmek için Berlitz’i tercih eden II. Wilhelm, İngilizce eksikliğini Berlitz’ten aldığı dersler ile kapatmıştır.

Ünlü Berlitz Öğrencileri Rus Cari Nikolay Aleksandrovic Romanov

Rus Çarı II. Aleksandroviç Romanov

II. Nikolay, Romanov hanedanına mensup son Rusya İmparatorudur.

Rusya’da Bolşevik isyanı sonrası Çar ailesi ile birlikte ev hapsine alındı.

Bolşeviklere karşı savaşan Beyaz Ordunun çarı kurtarmaları olasılığı üzerine, bolşeviklerin kararı ile 16-17 Temmuz gecesi Çar II. Nikolay, Çariçe Aleksandra, kızları Olga, Tatyana, Anastasia, Maria, oğulları Aleksey, aile doktoru Yevgeniy Botkin, halayık Aloiziy Trupp, Çariçe’nin hizmetkarı Anna Demidova ve aşçı İvan Haritonov hapsedildikleri evin bodrumunda kurşuna dizilerek öldürüldüler. Cesetler terk edilmiş bir maden ocağında yakıldıktan sonra yakınlardaki ormanlık araziye gömüldü.

Çar ve aile bireyleri, Avrupa’daki birçok kraliyet ailesindeki trende uyarak yabancı dil eğitimlerini Berlitz Dil Okullarından almışlardır. Günümüzde de var olan kraliyet (İngiltere, Hollanda, Belçika, İsveç, Norveç gibi) aileleri bu geleneği sürdürmekte ve yabancı dil eğitimlerini Berlitz Dil Okullarından almaktadır.

Atatürk'ün Berlitz Dil Okullarına gönderdiği teşekkür mektubu

Atatürk’ün Berlitz Dil Okullarına Gönderdiği Teşekkür Mektubu

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Berlitz Dil Okulları İstanbul şubesinin dil eğitimine yaptığı katkılardan dolayı takdir etmiş ve 4 Ocak 1930 tarihinde bir teşekkür mektubu kaleme almıştır. Mektubun aslı günümüzde Cumhurbaşkanlığı arşivlerinde saklanmaktadır.

Çağdaş Türkiye’nin önderinden alınan bu teşekkür mektubu, Berlitz Dil Okullarının eğitim yolculuğundaki en önemli rehberidir.

Berlitz Dil Okulları olarak, her zaman gelecek için çalışmayı ve yarınlar için evrensel bir vizyonu paylaşabilecek nesiller yetiştirmeyi misyon ediniyoruz. Bu noktadan hareketle Ulu Önder Atatürk’ün 1930 yılında kaleme aldığı bu mektup, bugün Berlitz ailesinin en güçlü kararlılık ve motivasyon kaynağıdır.

Farklı Bir Almanca Kursu

Berlitz, her ihtiyaca yönelik Almanca kursları sunmaktadır. Almanca bilginiz ne olursa olsun ilk dersinizden itibaren Almanca konuşmaya başlarsınız.

Global Bir Almanca Kursu

Almanca kurslarımız, bütün Dünyada 70’ten fazla ülkede milyonlarca kişinin Almanca öğrenmesini sağlamaktadır. Dünyadaki bütün Berlitz şubelerinde aynı standartta, aynı kalitede Almanca eğitim verilmektedir. Bu sayede Almancayı, Almanya’da öğrenen bir öğrenci ile aynı şartlarda ve Türkiye’de öğrenirsiniz.

En İyi Almanca Kursu

En iyi Almanca kursuna ulaşmanızı garanti etmek için, sadece ana dili Almanca olan deneyimli yabancı öğretmenlerle çalışıyoruz. Öğrencilerimizin farklı ihtiyaçlarına yönelik farklı formatta verilen Almanca kurslarımızda benzersiz metodumuz ve ana dili Almanca olan deneyimli yabancı öğretmenler ile eğitim verilmektedir.

Almanca Kursu Öğrenci Görüşleri

Keşke daha önce tanışmış olsaydım

5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Berlitz ile uzun süreli bir ilişkimiz oldu. Berlitz ile tanışmadan önce İngilizce cümle kuramıyordum ama 3 ay sonrasında yaz stajımı yurt dışında yaptım. İkinci senemde ise Türkiye’nin en büyük kurumsal firmaların birinde İngiliz aksanlı bir yabancının yanında staj yaptım ve bu benim için büyük bir başarıydı. Bir sonraki senede ise Dünya’nın en iyi 10 üniversitesinden biri olan bir okuldan kabul aldım ve şu an Singapur’da doktora yapıyorum 😊 Teşekkürler Berlitz, sizlerle Türk Eğitim Vakfı sayesinde tanıştım ama keşke daha önceden tanışmış olsaydım. 
Ramazan Çiftçi

Profesyonel bir ekip

5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Berlitz Dil Okulu’yla, Esas Holding’in İngilizce Fırsatım bursu sayesinde tanıştım. Berlitz Dil Okullarından yaklaşık bir yıldır İngilizce eğitimi alıyorum. Bize sunulan eğitimin kalitesindeki en büyük başarı, işini severek ve özveriyle çalışan profesyonel bir ekibin yer almasından kaynaklanıyor.
Yaren İlhan

Türkiye’deki dil okullarına olan bakış açımı değiştirdi

5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Berlitz Dil Okulu, Türkiye’deki dil okullarına olan bakış açımı değiştirdi. Tamamen gramer odaklı olmak yerine daima konuşturma eğilimli bir eğitim modelleri var. Üçüncü kurumu tamamladım ve devam etmeyi düşünüyorum. Yabancı hocalarımız sayesinde yabancı dili konuşabilme özgüvenimi aşmış ve artık nasıl dil öğrenebileceğimi biliyor durumdayım. İlgili çalışanlarına da ayrıca teşekkür ederim.
Betül Kerimler

Almanca Seviyeleri

Almanca kursuna başlamadan önce mevcut bilginizi, global olarak bütün dünyada ortak kullandığımız Almanca seviye testi ile kendi kendinize yüksek doğrulukta öğrenebilirsiniz. Almanca seviyenizi öğrenmek için lütfen aşağıdaki linke tıklayınız.

Almanca seviyeleri ve açıklamaları tablosu

Almancayı mümkün olan en iyi şekilde öğrenin

En iyi Almanca kursu için yurt dışına çıkmanıza gerek yok. Almanya’da bulunan dil okulları ile aynı kalitede Almanca eğitimini Türkiye’de, Berlitz ile alabilirsiniz. Global olarak bütün dünyada bize güvenen ve Almanca kurslarımızı tercih eden referanslarımızı inceleyebilirsiniz.

Global Referanslarımız

Berlitz Metodu Kurumsal Almanca eğitimleri

Kurumsal (Şirketlere Özel) Almanca Kursu

Berlitz, kurumsal Almanca eğitimlerinde uzmanlaşmış global bir dil okuludur. Bütün Dünyada 70’ten fazla ülkeye yayılmış eğitim ağı ile Dünyanın önde gelen lider firmalarının çalışanlarına uzun yıllardır yüksek başarı oranı ile Almanca eğitimi vermektedir. Bu başarımızı kurumların Almanca öğrenme ihtiyacını doğru analiz etmeye, eğitim planlayıcıları ve insan kaynakları departmanı ile koordineli çalışmamıza, eğitmenlerimizin kurum çalışanları ile kurduğu güçlü iletişime ve kurumun yaptığı yatırımın karşılığını almasına borçludur.

Almanca Kursları Başvuru Formu

Almanca kursları hakkında detaylı bilgi almak için başvuru formunu doldurunuz.

Almanca Kursları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Almanca kursları, okuma, yazma ve daha önemlisi dinleme ve konuşma becerilerini kazanarak Almancayı öğrenmenizi sağlar. Almanca kursları, öğrenme yöntemine, hedeflere ve bütçelere göre farklılıkları gösterebilir.

  1. Genel Almanca
  2. İş Almancası
  3. Mesleki Almanca
  4. Çocuklar İçin Almanca
  5. Kurumlara Özel Almanca Eğitimler
  6. BRIGHT Deutsch Sınavı Hazırlık
  7. WiDAF Sınavı Hazırlık
  8. Yurtdışı Almanca Kursları

Bütün Almanca kurs seçeneklerinde başarısı kanıtlanmış metodumuz ve ana dili Almanca olan deneyimli yabancı öğretmenler ile eğitim verilmektedir.

Almanca kurs fiyatları, hangi Almanca kursunu seçtiğinize, eğitimin nasıl yapıldığına, yapılan dönemsel kampanyalara göre farklılık göstermektedir.

Ana dili Almanca olan yabancı öğretmenlerden, haftada 2, 3 veya 5 gün ve günde 30 dakika canlı konuşarak Almanca özel ders almanızı sağlayan Online Almanca kursu fiyatları aylık 3.330 TL’den başlamaktadır.

Almanca premium özel ders fiyatları ise kaç kur alınacağına, ders saatlerine ve dönemsel kampanyalara göre değişiklik göstermektedir. Almanca kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için lütfen online başvuru formunu doldurunuz.

Almanca kurs öğretmenlerimiz alanında uzman yabancı eğitmenlerdir. Eğitmenlerin tamamı Almanya, Avusturya, İsviçre, Belçika gibi Almancanın ana dil olarak konuşulduğu ülkelerdendir.

Almanca ne kadar sürede öğrenilir sürekli araştırılan bir konudur. Genel olarak söylemek gerekirse, Almanca kursu ile bir yılda Almancayı etkin şekilde kullanabilecek seviyede öğrenirsiniz. Almanya’da doktorluk yapmak, Alman müşterileri hiç yardım olmadan bulmak ve satış yapmak gibi spesifik ihtiyaçlarda, daha yüksek seviyelere ulaşmak gerektiğinden, bu süre uzayabilir.

Almanca kurslarında eğitim alırken bir yandan da Almancayı hayatınızın bir parçası haline getirmeniz, pratik yaparak kullanmanız önemlidir. Öğrendiklerinizi yaşamınıza ne kadar çok entegre ederseniz Almanca öğrenme süreciniz o kadar kısalır.

Berlitz, bütün dünyada en iyi Almanca kursu olarak tanımlanan, haklı bir üne sahip olan global bir dil okuludur. Kuruluş yılı olan 1878 yılından bu yana öğrencilerinin, en iyi ve en kaliteli Almanca eğitimini alarak, Almanca öğrenmelerini sağlamaktadır.

Almanya kökenli bir dil okulu olmasının yanında 140 yılı aşkın sürede oluşan yabancı dil eğitim tecrübesi ile Almanca eğitiminde dünyanın bir numarası olan Berlitz, benzersiz eğitim metodu ile öğrencilerin Almanca konuşma hedeflerine ulaşmada en yüksek başarı oranına sahip Almanca kursudur.

Almanya, Türkiye’nin en önemli ekonomik partnerlerinden biridir. Bu nedenle birçok iş insanı Almanca konuşan kişiler ve farklı iş durumları ile karşı karşıya kalmaktadır. Almancayı ana dil olarak konuşan insanlarla gerçek manada iletişim kurabilmek için Almanca bilgisinin yanında kültürel anlayış, yani ne söylediğinizin yanında nasıl söylediğiniz önemlidir.

Bu nedenle, Almanca öğrenmenin ötesinde, Almanya’da bulunan fırsatlardan yararlanabilmek için kültürel anlayış Almanca kurslarının ayrılmaz bir parçası olmalıdır.

Ana dili Almanca olan biriyle Almanca konuşmak harikadır fakat saygılı ve etkili bir şekilde iletişim kuracak kültürel bilgiye sahip olmanın faydaları çok daha fazladır. Kültürel anlayışa sahip kişilerin Almanca konuşan kişiler ile doğru iletişim kurması daha kolay olur.