Kurumlara Özel Arapça Kursu - Online veya Yüz Yüze Seçenekleri

Kurumsal (Şirketlere Özel) Arapça Eğitimi

Online Eğitim Seçenekleriyle

Kurumlara Özel (Şirketler için) Arapça Eğitimi

İstanbul içindeki kurumsal müşterilerimize şirket merkezlerinde kurumlara özel kapalı Arapça eğitimleri verebiliyoruz. İstanbul dışındaki müşterileriniz ile Canlı Sanal Sınıf eğitimlerimizden faydalanmaktadır. Canlı sanal sınıf eğitimleri Arapça dilinde özel ders olarak verilmektedir.

Çalışanların vaktinin kısıtlı olması, şirket ofisinde, yolda vakit kaybetmeden iş çıkışı eğitim alınmak istenmesi, kurum içinde sinerji yaratmak, ekip ruhunu tetiklemek istenmesi, şirketin özel ihtiyaçları, çalışanlar için yetenek gelişim programları nedeniyle şirket merkezinizde eğitim almak isteyebilirsiniz. Bu ve bunun gibi Kurumsal Arapça eğitimi talepleriniz için Berlitz uzman eğitmen ve danışmanlık ekibi ile her zaman yanınızdadır.

Berlitz Globalin Dünyadaki şubeleriyle aynı kalitede, aynı standartta ve aynı materyallerle, kurumunuz için Arapça grup dersleri organize edebilir, ana dili Arapça olan öğretmenlerimiz ile kısa sürede kurumunuzun Arapça yetkinliğini geliştirerek ve iş ortaklarınızla daha iyi iletişim kurabilirsiniz.

Berlitz Arapça kurslarında yapılan tüm çalışmalar kurum çalışanlarınıza yoğun Arapça konuşma pratiği imkanı sağlar.

Kurumsal Arapça grup dersleri çalışanların öğretmenleri ve birbirleriyle Arapça konuşarak yeteneklerini geliştirmeleri için planlanmıştır. Arapça konuşmaya teşvik edilen çalışanlar dil bilgisi kurallarını öğrenirken kelime dağarcıklarını geliştirir. Berlitz sadece gramer öğreten bir Arapça kursu değil aynı zamanda Arapça konuşturan bir dil okuludur.

Eğitim başlangıcında yazılı ve konuşma testleri ile çalışanların Arapça seviyeleri yüksek doğrulukla belirlenir ve kurumunuza özel homojen seviyelerde gruplar oluşturulur.

Berlitz Global tarafından planlanan kurumsal Arapça kursu, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programına (The Common European Framework – CEFR) dayalı seviyeleri içermektedir. Berlitz kurumsal Arapça grup dersleri bütün Dünyadaki Berlitz şubelerinde 6 seviye olarak planlanır.

Berlitz bütün Dünya’da ana dili öğrenmek istediğiniz dil olan öğretmenler ile çalışır. Kurumsal Arapça eğitimlerinizde ana dili Arapça olan bir öğretmen firmanızda görevlendirilecektir.

Berlitz eğitimlerinde modası geçmiş olan çeviri yöntemleri kullanılmaz. İlk dersten itibaren Arapça konuşmaya başlarsınız. Berlitz akademik direktörlüğü öğretmen adaylarını Berlitz Metodu®’nun uygulanması konusunda eğitim programına dahil eder ve ancak bu eğitim programını başarı ile tamamlayan öğretmenler Berlitz öğretmeni olabilirler.

Berlitz eğitim programının önemli bir parçası bireysel gelişim raporudur. Bireysel gelişim raporu Berlitz akademik direktörlüğü tarafından her bir çalışanınız için ayrı ayrı hazırlanır. Bu raporun amacı kurum çalışanlarının Arapça konuşma hedeflerine ulaşmalarını sağlamak için gerekli geri bildirimi vermektir.

Berlitz Metodu®, kurum çalışanlarınızın okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinin tamamını eşgüdümlü olarak gelişmesi ve Arapçanın doğru, etkin ve akıcı konuşulabilmesi için planlanmıştır.

Diğer dil okullarında sıklıkla görülen, öğretmenlerin ek materyal, takviye materyal hazırlaması gibi bir durum Berlitz’te yaşanmaz. Berlitz Global tarafından her seviyenin ihtiyaçlarına göre gerek kitap gerekse online çalışmalar şeklinde hazırlanmış olan eğitim materyalleri bütün kurum çalışanlarınızın kullanımına verilir ve bu materyaller yabancı dil gelişiminiz için yeterlidir. Böylece kurum çalışanlarınızın en kaliteli eğitim materyallerine ulaşması garanti altına alınmıştır.

Kurumsal Arapça eğitimlerimiz aşağıdaki formatlarda verilmektedir.

  • Yüz yüze bire bir veya kapalı grup Arapça kursu
  • Canlı sanal sınıflarda bire bir Arapça kursu

Berlitz’in Kurumsal Yabancı Dil Eğitim İlkeleri

Berlitz, kurumsal yabancı dil eğitimi alanında uzmanlaşmış bir kurumdur. 70 ülkede 600 şubesi ile çok uluslu firmalarla global ölçekte uzun yıllardır başarı ile çalışmaktadır. Berlitz bu başarısını kurumların ihtiyacını doğru analiz etmesine, eğitim planlayıcıları ve insan kaynakları departmanı ile koordineli çalışmasına, Berlitz öğretmenlerinin kurum çalışanları ile kurduğu güçlü iletişime ve kurumun yaptığı yatırımın karşılığını almasına borçludur. Bu süreç Berlitz’in eğitim ilkeleri doğrultusunda yönetilmektedir.

  • Kurumların İnsan Kaynakları ve eğitim departmanları ve sorumluları ile güçlü işbirliği
  • Kurumların İnsan Kaynakları departmanları ile şeffaf, dürüst ve düzenli iletişim kurmak
  • Kurumların İnsan Kaynakları departmanlarını doğru ve zamanında bilgilendirmek ve yönlendirmek, düzenli ve hesap verebilir rapor sunmak
  • Kurumların bütçe ve eğitim hedeflerine yönelik uygulanabilir ve pratik çözümler sunmak
  • Kurumların ve çalışanların hedef ve ihtiyaçlarını doğru analiz etmek, bu ihtiyaçlar için doğru çözümler sunmak ve iş yaşamına yönelik yabancı dil gelişimini sağlamak
  • Kurum çalışanlarını yabancı dil öğrenme sürecinde motive etmek, destek olmak ve böylece  kurumun yaptığı yatırımdan maksimum verim almasını sağlamak
  • Kurum çalışanlarının eğitimde geçirdikleri zamanın en verimli şekilde kullanılmasını sağlamak

Neden Berlitz Kurumsal Arapça Kursu?

İstanbul’un En İyi Kurumsal Arapça Kursu

Kaliteli kurumsal Arapça eğitim ve ana dili Arapça olan profesyonel ve deneyimli öğretmenler ile çalışanlarınız Arapçayı konuşarak öğrenecekler.

Arapça öğrenmek için yurt dışına çıkmanıza gerek yok. Berlitz Globalin Dünyadaki bütün şubelerinde aynı kalitede, aynı standartta ve aynı materyallerle Arapça eğitimini İstanbul’da alarak Arapça konuşabilirsiniz.

Global Deneyim

Berlitz ismi Dünyada yüksek kaliteli Arapça dil eğitimi ile eş anlamlıdır. Dünya’nın önde gelen lider firmalarının çoğu uzun yıllardır kurumsal Arapça eğitimlerinde Berlitz’i tercih ve tavsiye etmektedir.

Dünyanın En Büyük ve En İyi Dil Okulu

70 ülkede 600 şubesi ile Berlitz Dünya’nın en büyük ve en iyi dil okuludur.

Etkin ve Hızlı Berlitz Metodu®

Berlitz Metodu®, gerçek hayat senaryoları üzerine kuruludur, Arapça konuşma ve dinlemeyi temel alır, bu yetiler okuma ve yazma ile desteklenir. Bu metodu geliştiren ve ilk uygulayan Berlitz’dir.

Arapça Seviyeler

Şirket çalışanlarının Arapça seviyeleri Berlitz’in bütün Dünya’da ortak kullandığı testler sayesinde yüksek doğruluk ile belirlenir ve çalışanlarınıza en uygun seviyeden eğitimlere başlaması garanti altına alınır.

Arapça Seviyenizi Öğrenin

Berlitz Metodu®, şirket çalışanlarınızın Arapça okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinin tamamını eş güdümlü olarak gelişmesi ve kurumsal Arapçanın doğru, etkin ve akıcı konuşulabilmesi için planlanmıştır.

Ana dili Arapça olan profesyonel yabancı öğretmenler ve başarısı kanıtlanmış Berlitz Metodu® ile kurum çalışanlarınız hızlı ve etkili şekilde sıfırdan Arapça öğrenebilirler.

Native Öğretmenler

Berlitz öğretmenleri yalnızca anadilinde eğitim veren, Berlitz Metodu® ‘nun uygulanması alanında özel eğitim almış ve kurumsal eğitimlerde deneyimli öğretmenlerden seçilir. Arapça eğitimlerine ana dili Arapça olan native öğretmenler girmektedir.

 

Arapça Ders Materyalleri

Gramer kitapları ile konuşma odaklı Arapça eğitimi alamazsınız. Berlitz eğitimlerinde konuşma odaklı orijinal Berlitz Arapça kitapları kullanılır.


 

Eğitim Döngüsü

Eğitime yapılmış olan yatırımın geri dönüşü (ROI) konusunda net ve eksiksiz bilgi ve belgelendirme Berlitz Eğitim Değerlendirme Sisteminin hedefidir. Eğitim süreci içerisinde öğrenme konusunda kaydedilen gelişim ile ilgili düzenli değerlendirme, gerek bireysel gerek kurumsal eğitimlerde her bir katılımcının performansı hakkında yüksek doğrulukta özet sunar.

 

Yüksek Standartlar

Berlitz’in Londra, New York, Paris, Berlin, Roma, İstanbul ve diğer bütün şubelerinde aynı yüksek standartta konuşma odaklı Arapça eğitim vermektedir.

İşinize Yarayan Kurumsal Arapça Eğitimi

Kurumsal Arapça eğitimlerinde çalışanlarınız günümüz dünyasının gerektirdiği Arapça eğitimi alırlar.

Kurumsal Yabancı Dil Eğitim İhtiyaç Analizi

Kurumunuzda eğitime katılacak çalışanların sayısı ve mevcut Arapça seviyeleri bütçe çalışmalarının en önemli verisidir.

Kurumlara özel Arapça eğitimleri günümüz iş dünyasının gereksinimleri göz önünde bulundurularak, Berlitz Global tarafından çok uluslu firmalar ile ortak geliştirilmiştir.

Berlitz coğrafi olarak yaygın ekiplere sahip kurumlar için sanal sınıf ve online eğitim sistemlerine sahiptir.

Berlitz, uzun yıllardır FMCG, ilaç, gıda, içecek, Telekom, sigara gibi geniş saha ekiplerine sahip firmalar ile global ölçekte çalışmaktadır. Benzer şekilde otomotiv, beyaz eşya, elektronik gibi farklı lokasyonlarda üretim, depo ve lojistik tesisleri bulunan firmalarda uzun yıllardır Berlitz ile çalışmayı tercih etmektedir.

Kurumsal Arapça eğitimlerinde, eğitime katılacak bütün çalışanların mevcut Arapça seviyelerini Berlitz’in bütün Dünyada kullandığı testler ile yüksek doğrulukla belirliyoruz.

Yabancı dil eğitim projesinin sonunda kurumun ulaşmak istediği hedef eğitim planının şekillenmesi için büyük önem arz etmektedir.

Örneğin çok uluslu bir firmanın çalışanı yurt dışı bir göreve gidecekse ve kısa sürede Arapça öğrenmesi gerekiyorsa, bu çalışan için önerilecek eğitim programı ile yetenek havuzunuzda bulunan ve orta dönemde terfi ettirilmesi planlanan bir çalışanın eğitim programları ve dolayısıyla bütçeleri farklı olacaktır.

Bütçe ve eğitim planları birbirleriyle direk olarak ilintilidir. Bütçe ve eğitim planlarını hazırlarken 3 farklı yol izleyebiliriz.

Birinci yaklaşımda kurumlar akademik hedefleri belirlerler (şu kadar kişi, şu kadar sürede, şu seviye Arapça’ya gelecekler gibi) ve Berlitz eğitim danışmanınız bu hedefe ulaşmak için gerekli olan bütçeyi ve eğitim planını size hazırlar.

İkinci yaklaşımda bütçe, süre ve eğitim alacak kişi sayısı bellidir. Eğitim danışmanınız bütçenin belirtilen sürede optimum kullanımı ile eğitim alan çalışanların Arapça seviyesinin ne kadar gelişebileceğini ve hangi seviyeye gelebileceğini size raporlar.

Üçüncü yaklaşımda bütçe, süre ve Arapça seviye hedefi bellidir. Bu durumda eğitim danışmanınız bu limitler dahilinde kaç çalışanın belirlenen seviyeye gelebileceğini size raporlar.

Dünya’nın En İyi Kurumsal Arapça Kursu İstanbul’da

Dünya’nın önde gelen kurum ve kuruluşları 141 yıldır Berlitz kalitesine güvenmekte ve Berlitz’i Dünya’nın en iyi Arapça kursu ve dil okulu olarak ifade etmekte ve Berlitz’i tavsiye etmektedir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Berlitz İstanbul dil okuluna gönderdiği teşekkür mektubu, Berlitz’in en iyi dil okulu olduğunun tasdikidir.

Amerika Birleşik Devletleri yurtdışında görev yapan askeri ve sivil personelinin görev bölgelerinde konuşulan yerel dili öğrenmeleri için bütün Dünyanın En İyi Dil Kursu Berlitz ile çalışmaktadır. ABD ve Berlitz arasında imzalanan sözleşme ve yabancı dil kursu fiyatları halka açıktır ve GSA linkinden ulaşılabilir.

Ünlü Berlitz öğrencileri arasında birçok devlet başkanı (Süleyman Demirel mükemmel İngilizceyi Berlitz’te öğrenmiştir), kraliyet ailesi üyeleri, işadamları, sanatçılar ve ünlüler yer almaktadır.

Berlitz’in Farklılıkları

Berlitz’i kurumunuz için en iyi Arapça kursu haline getiren birçok sebep bulunmaktadır. Bunların en önemlilerinden biri kurum çalışanlarınızın Arapça dilini konuşabilmesinin kendisidir!

Aktif Arapça konuşmayı teşvik eden, başarısı kanıtlanmış ve sürekli geliştirilmekte olan Berlitz Metodu® ile kurum çalışanlarınız aktif Arapça konuşurlar, böylelikle bireysel veya grup olarak, kurumsal Arapçada hızlı ve başarılı bir gelişim sağlanır.

   Aktif Arapça konuşma
   Anadili Arapça olan yabancı öğretmenler
   Profesyonel eğitim kadrosu
   Vaka ve konu bazlı Arapça dersleri
   Yanlışların pozitif şekilde düzeltilmesi
    Hızlı ve sürekli gelişim

Başvuru Formu

Kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak için başvuru formunu kullanarak talep gönderebilirsiniz.

 


Basvuru Formu
Item added to cart.
0 items -  0.00