İngilizce Seviye Testi

İngilizce Seviye Testi ile Seviyenizi Doğru Ölçün

Berlitz, 72 ülkede faaliyet gösteren, yabancı dil eğitiminde 143 yıllık deneyime sahip global bir dil okuludur.

İngilizce seviyenizi online olarak ölçmek için 72 ülkede bulunan bütün Berlitz şubelerinde ortak kullanılan ve yüksek doğrulukta sonuç veren İngilizce seviye testini aşağıdaki linke tıklayarak yapabilir ve İngilizce seviyenizi hemen öğrenebilirsiniz.

İngilizce Seviye Testi
İngilizce Seviye Tespit Sınavı

Ücretsiz İngilizce Seviye Testi

İngilizce seviye testi araması İngilizce seviyelerini öğrenmek isteyen kişiler tarafından araştırılmaya devam ediliyor. Yüksek doğrulukta ve ücretsiz İngilizce testi yapmak isteyen kişiler tarafından yapılan İngilizce seviye testi aramaları oldukça kafa karıştırıcı olabiliyor. Berlitz İngilizce seviye testi diğer testlerden daha doğru sonuçlar vermesiyle öne çıkıyor.

Berlitz İngilizce seviye testi, kelime ve gramer seviyenizi inceler ve aynı zamanda dinleme ve okuma becerilerinizi belirlemenize yardımcı olur. Mevcut İngilizce seviyenizle hakkında size yüksek doğrulukta bilgi verir.

İngilizce seviye testinde toplam 68 soru vardır. İngilizce seviye testine başlamadan önce, talimatları okumalısınız. Çoktan seçmeli olan İngilizce seviye testinde her soru cevaplanmalıdır. İngilizce seviye testinde yanlış cevaplar için puan düşülmez ancak cevaplanmayan sorular “yanlış” olarak işaretlenecektir.

İngilizce seviye testi yaklaşık 30 dakika sürmektedir. İngilizce testi sonuçları test sonunda ekranda görüntülenmekte ve test biter bitmez kullanıcının e-posta adresine Berlitz Global tarafından gönderilmektedir. İngilizce seviye testi sonucunun bir kopyası da kayıt sırasında seçilen Dil Merkezine gönderilmektedir.

İngilizce seviye testi sonucu Berlitz seviyeleri ve CEFR seviyeleri karşılığı olarak gösterilmektedir.