İngilizce Seviye Testi

Teste Başla

Ücretsiz İngilizce Seviye Testi

İngilizce seviyenizi online olarak ölçmek için 72 ülkede bulunan bütün Berlitz şubelerinde ortak kullanılan ve yüksek doğrulukta sonuç veren İngilizce seviye testini ve İngilizce seviyenizi hemen öğrenebilirsiniz.

İngilizce seviye testi, İngilizce yeterlilik seviyenizi öğrenmenizi saylayacaktır. İngilizce seviye testi sonucunu, İngilizce dil becerinize uygun eğitim bulmanıza yardımcı olması için kullanabilirsiniz.

İngilizce seviye testi, 140 yılı aşkın tecrübe ile oluşturulmuş, global olarak kullanılan ve diğer İngilizce seviye testlerinden daha doğru sonuçlar veren bir testtir.

İngilizce seviye testi, kelime ve gramer seviyenizi inceler ve aynı zamanda dinleme ve okuma becerilerinizi belirlemenize yardımcı olur ve böylece mevcut İngilizce bilginiz hakkında size yüksek doğrulukta sonuç verir.

İngilizce Seviye Testi Hakkında

  • İngilizce seviye testinde toplam 68 soru vardır.
  • İngilizce seviye testi yaklaşık 30 dakika sürmektedir.
  • İngilizce seviyenizin doğru ölçülmesi için bütün sorular cevaplanmalıdır.
  • İngilizce seviye testi sonucu CEFR seviyeleri (A1, A2, B1, B2, C1 ve C2) karşılığı olarak gösterilmektedir.

İngilizce seviye testi, dilbilgisi, kelime bilgisi, kelime öbekleri, okuma ve dinleme konularında bilginizi ölçmek için tasarlanmıştır. Testte yer alan her soru çoktan seçmeli formattadır.

Soruların yarısı dinleme yetkinliğinizi ölçer. Konuşmaları dinleyerek, konu hakkında veya sorulan soruya cevap olarak doğru olduğunu düşündüğünüz seçeneği seçmeniz gerekir.

Gramer, kelime bilgisi ve paragraf sorularını ise dikkatlice okumanız ve doğru cevabı seçmeniz istenecektir.

İngilizce testi, bireylerin ve işverenlerin için aday gruplarının İngilizce seviyelerini kontrol etmelerine yardımcı olan hızlı ve kullanışlı bir çevrimiçi testtir. Berlitz’ten beklediğiniz kalite, doğruluk ve güvenilirlik ile sonuç almanızı sağlar.

Online İngilizce Seviye Belirleme testini çözerek uluslararası alanda kabul gören İngilizce seviyenizi belirleyebilir ve hangi kursun ihtiyaçlarınıza daha uygun olduğunu öğrenebilirsiniz. İngilizce testinde seviyenizi en doğru şekilde belirleyebilmek için, size sorulan sorular yabancı dil bilginize göre adapte edilmekte ve değiştirilmektedir. Bu nedenle her kişiye farklı sorular yöneltilmektedir. Bu sayede kendi seviyenize en uygun sorularla karşılaşırsınız.