Yabancı Dil Öğrenmenin Çocuklara Faydaları

Çocukların Yabancı Dil ÖğrenmesiKüçük yaştaki çocuklar yeni bilgiler öğrenmeye hazırdırlar, bu yüzden yeni bir dil öğrenmeleri yetişkinlere göre daha kolaydır.

Küçük yaşta yabancı dil konuşulan ortamda yetişkinlere göre çocuklar bilgi işleme ve hatırlamada daha başarılıdırlar.

Bu yüzden çocuğunuzu yabancı dil kursuna göndermek iyi bir fikir olabilir;

  • Concordia Üniversitesinin araştırmasına göre yeni bir dil öğrenen çocukların insanları ve dünyaya bakış açısını geliştirmekte, farklı bir şekilde konuşabilmesini, okuyabilmesini, yazabilmesini, dinleyebilmesini ve düşünebilmesini sağlamaktadır.
  • Çiftdil bilen çocuklar, International Journal dergisinde yayımlanan araştırmaya göre sadece bir dili konuşanları önemli ölçüde geride bırakıyor. Yabancı dil konuşmak, bilişsel becerilerinizi ve zihinsel sağlığınızı geliştirir.
  • Amerikan Nöroloji Derneği ve Çocuk Nörolojisi Derneği’nin bir dergisi olan Nöroloji Annals’da yayınlanan bulgular, iki ya da daha fazla dil konuşan bireylerin, hatta ikinci dili yetişkinlikte edinmiş kişilerin bile yaşlanmadan bilişsel gerilemeyi yavaşlatabileceğini göstermektedir.
  • Çocuğunuza ikinci bir dilin öğretilmesi, yurtdışında eğitim ve kariyer olanakları dahil olmak üzere yetişkinliğinde uzun vadeli yararlar sağlayabilir.

Kaynak : https://www.ahealthiermichigan.org/2017/08/14/how-kids-benefit-from-learning-a-second-language/

1870 Yılında Amerika'da Maximillian Berlitz tarafından geliştirilen metod ile dil eğitiminde yeni bir çağ açılmıştır. Bugün 70 ülkede 550'den fazla şubesi ile Berlitz dünyanın en yaygın dil okuludur.

Mail listemize abone olun!

Daha fazla makale

Tamamını görüntüle

Yorum Yaz