Neden Yabancı Bir Dile Yatırım Yapmalısınız

Neden yabancı bir dile yatırım yapmalısınız?

Bir şeylere yatırım yapmaya gelince, yeni bir mutfak aletinden tutun da yabancı dil eğitiminize kadar, fayda ve maliyet elbette dikkate almanız gereken temel faktörlerdir.

Siz daha henüz başlamamışken, yabancı bir dile yatırım yapmanın neden belki de vereceğiniz en iyi karar olduğu hakkında size bazı sebepler sunalım.

Apple çalışanları için online dil kursları

Online İngilizce Kursları ile İlgili Önemli Duyuru: Apple ile Berlitz Arasında Yapılan Global Anlaşma

Apple ile Berlitz firmaları arasında, bütün dünyadaki Apple çalışanlarını kapsayan, online İngilizce kursu konusunda global anlaşmaya varılmıştır.

Eğer Apple çalışanı iseniz bu anlaşma kapsamında firma desteği ile “ücretiz online İngilizce kursu” alabilirsiniz.

Apple’ın çalışan eğitim destek programları ile ilgili detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Apple çalışanlarının, ücretsiz online İngilizce kursu hakkında detayları öğrenmeleri için aşağıdaki linke tıklayarak açılan sayfadan başvuru yapmaları gerekmektedir.

Destek almak için Apple Çalışan Kimliğinizle apple@berlitz.com ile iletişime geçebilirsiniz.

Öncelikle belirtelim ki sadece bir dil öğrenmeye yatırım yapmıyorsunuz, kendinize yatırım yapıyorsunuz.

1.Kariyerinizde İlerlersiniz

Yeni bir dil öğrendiğinizde, dünyanızı da artan kariyer fırsatlarına açmış olursunuz. Küreselleşme yayıldıkça, gitgide daha çok firma başka bir dili akıcı şekilde konuşan kişileri işe almaya ilgi göstermektedir.

Eğer şu anki göreviniz zaten iş arkadaşlarınızla veya başka ülkelerdeki müşterilerinizle İngilizce konuşmayı gerektiriyorsa, onların dillerini öğrenmeniz kendileriyle daha iyi iletişim kurabilmenize, bir bağ oluşturmanıza ve hatta sözleşmeleri müzakere etmenize yardımcı olur. Yabancı bir dili anlamak; yeni bir pozisyona geçme, şirketinizle yurtdışına gitme ve hatta terfi alma şansınızı arttırır! Küçük ve orta ölçekli işlerde bile, yabancı dil konuşma becerisi size diğerlerinden ayırır.

2.Beyninizin Kapasitesini Arttırın

Yabancı bir dil öğrenmek sadece kariyerinizi iyileştirmekle kalmaz, beyninizin performansını da geliştirir. Yeni bir dil öğrenmek hafızanızı ve bilişsel kabiliyetlerinizi güçlendirirken, birden çok görevi aynı anda yerine getirmeyi sizin için daha kolay kılar, dikkat aralığınızı arttırır ve konsantre olmanıza yardımcı olur.

Yabancı dil öğrenme, ayrıca, bilişsel düzenekleri aktif ve keskin tuttuğundan yaşa bağlı zihinsel zayıflama riskini de azaltır. Bu bir kas egzersizi gibidir, ne kadar çok kullanırsanız, o kadar gelişir ve iyileşir. Yapılan bir araştırma yabancı dil öğrenmenin Alzheimer Hastalığı ve bunamayı önlemeye veya geciktirmeye yardımcı olduğunu ortaya koymuştur. Ne kadar çok yabancı dil bilirseniz, sizin için o kadar iyidir!

3.Unutulmaz Tecrübeler Edinin

Dünyayı gezmek, yeni insanlarla tanışmak, farklı kültürler tanımak; bunların hepsi yabancı dil öğrenme sürecinizi eğlenceli kılar. Yabancı dil konuşurken, ifade kalıpları ve deyimler kullanmak yerel halk ile kuracağınız ilişkiyi geliştirir ve ömür boyu sürecek arkadaşlıklar edinmenizi sağlar.

Bir dilin nüanslarını ve bunların insanlarla iletişimde nasıl kullanıldıklarını öğrendikçe, o kültür hakkında daha çok detayın farkına varırsınız ve bu da o kültürü daha iyi tanıyıp anlamanızı sağlar.  Kültür farklılıkları nedeniyle verilmek istenen mesajlar ve nüanslar manalarını kaybedebilirler. Mesela Japonya’daki bir şaka İngilizce ’ye tam olarak tercüme edilemeyebilir. Tercümeyi tam olarak edinebilmek için, dile hakim olmanız gerekir.

Neden Berlitz İngilizce Kursunu seçmeliyim?

İşte Berlitz Dil Okulunun yabancı dil öğrenmeye yapacağınız yatırımı nasıl değerli hale getireceğine dair birkaç yöntem:

Yabancı dili Berlitz Metodu ile öğrendiğinizde dil yeteneğiniz daha etkin hale gelir ve öğrendiklerinizi daha hızlı bir şekilde pratiğe dökersiniz. Berlitz Metodu gerçekten işe yarıyor.

Berlitz Neden Farklıdır?

  • Dil eğitiminin ötesinde, ihtiyaç duyacağınız kültürel aşinalığı da edinerek yeni dil becerilerinizi daha etkili şekilde kullanabilir hale geleceksiniz.
  • Denenmiş ve test edilmiş kaynaklar ile esnek, uygun fiyatlı online yabancı dil kursu (online, Skype ve Sanal Sınıf) seçenekleri sunuyoruz.
  • Hedeflerinize ulaşmanız için ihtiyacınız olan tüm desteği alırsınız.

Kendinize yatırım yapmaya hazırsanız ve dil becerilerinizi ileri bir aşamaya taşımak istiyorsanız, Berlitz Dil Okulu kurs opsiyonlarına bakıp sizin için hangisinin uygun olduğuna karar verin.

İNGİLİZCE ÖĞRENİN

İngilizce kurslarına hemen kayıt olun

İngilizce öğrenmek için yurt dışına çıkmanıza gerek yok. Yurt dışında bulunan dil okulları ile aynı kalitede İngilizce eğitimini Türkiye’de alın.