Ücretsiz İtalyanca Seviye Testi ile İtalyanca Seviyeni Doğru Belirle

İtalyanca Test Seviye Sınavı

Ücretsiz İtalyanca Seviye Testi

İtalyanca seviyenizi online olarak ölçmek için 70’ten fazla ülkede bulunan bütün Berlitz şubelerinde ortak kullanılan ve yüksek doğrulukta sonuç veren İtalyanca seviye testi ile İtalyanca seviyenizi hemen öğrenebilirsiniz.

İtalyanca seviye testi, İtalyanca yeterlilik seviyenizi öğrenmenizi saylayacaktır. İtalyanca seviye testi sonucunu, İtalyanca dil becerinize uygun eğitim bulmanıza yardımcı olması için kullanabilirsiniz.

İtalyanca seviye testi, 140 yılı aşkın tecrübe ile oluşturulmuş, global olarak kullanılan ve diğer İtalyanca seviye testlerinden daha doğru sonuçlar veren bir testtir.

İtalyanca seviye testi, kelime ve gramer seviyenizi inceler ve aynı zamanda dinleme ve okuma becerilerinizi belirlemenize yardımcı olur ve böylece mevcut İtalyanca bilginiz hakkında size yüksek doğrulukta sonuç verir.

İtalyanca Seviye Testi Hakkında

  • İtalyanca seviye testinde toplam 68 soru vardır.
  • İtalyanca seviye testi yaklaşık 30 dakika sürmektedir.
  • İtalyanca seviyenizin doğru ölçülmesi için bütün sorular cevaplanmalıdır.
  • İtalyanca seviye testi sonucu CEFR seviyeleri (A1, A2, B1, B2, C1 ve C2) karşılığı olarak gösterilmektedir.

İtalyanca seviye testi, dilbilgisi, kelime bilgisi, kelime öbekleri, okuma ve dinleme konularında bilginizi ölçmek için tasarlanmıştır. Testte yer alan İtalyanca sorular çoktan seçmeli formattadır.

İtalyanca testinde yer alan soruların yarısı İtalyanca dinleme yetkinliğinizi ölçer. İtalyanca konuşmaları dinleyerek, konu hakkında sorulan sorulara doğru olduğunu düşündüğünüz cevabı seçmeniz gerekir.

İtalyanca gramer, kelime bilgisi ve paragraf sorularını ise dikkatlice okumanız ve doğru cevabı seçmeniz istenecektir.

İtalyanca testi, bireylerin ve işverenlerin için aday gruplarının İtalyanca seviyelerini kontrol etmelerine yardımcı olan hızlı ve kullanışlı bir çevrimiçi testtir. Berlitz İtalyanca seviye testi, Berlitz kalitesinden beklenen şekilde doğru ve güvenilir sonuç almanızı sağlar.

Online İtalyanca Seviye Belirleme testini çözerek uluslararası alanda kabul edilen standartlarda İtalyanca seviyenizi belirleyebilir ve hangi kursun ihtiyaçlarınıza daha uygun olduğunu öğrenebilirsiniz. İtalyanca testinde seviyenizi en doğru şekilde belirleyebilmek için, size sorulan sorular yabancı dil bilginize göre adapte edilmekte ve değiştirilmektedir. Bu nedenle her kişiye farklı sorular yöneltilmektedir. Bu sayede İtalyanca seviyenize en uygun sorularla karşılaşırsınız.

İtalyanca Yeterlilik Testi Şunları İçerir

  • İtalyanca dinleme ve okuma becerilerini değerlendirme
  • İtalyanca konuşma becerilerini değerlendirme
  • İtalyanca dinleme becerilerini değerlendirme
  • İtalyanca okuma ve okuduğunu anlama becerilerini değerlendirme
  • İtalyanca dilbilgisi doğruluğu: İtalyanca dilinde gramer yapılarını bilme ve kullanma becerisi olarak tanımlanabilir. İtalyanca dilinde dilbilgisi organizasyonu, kelime sırası, konuşmanın bir kısmı ve edatlar gibi kuralları bilmeyi ve kullanımları değerlendirir.
  • İtalyanca kelime dağarcığının genişliğini değerlendirme

İtalyanca Kursları Başvuru Formu

İtalyanca kursları hakkında detaylı bilgi almak için başvuru formunu doldurunuz.