Manchesher Dil Okulları


Manchester İngilizce dil okulu, İngiltere’de İngilizce eğitim almak isteyen öğrenciler için mükemmel bir seçenektir. İngiltere’nin kuzeybatısında yer alan Manchester şehri, ülkenin sanayi ve eğitim merkezlerinden birisidir ve kozmopolit yapısıyla Dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencileri bir araya getirmektedir.

Manchester dil okulları, İngilizce eğitim almak isteyen öğrenciler için harika bir alternatiftir. Londra’daki dil okullarında yoğun olarak Türk öğrencilerin bulunmasından dolayı, Türk öğrenciler ister istemez birbirleri ile görüşmektedir ve bu durum özellikle Türk öğrencilerin İngilizcede yeterli gelişim göstermelerini engellemektir. Bir yıl boyunca Londra’da dil okuluna gittiği halde orta seviyeye gelemeyen birçok öğrenci örneği mevcuttur. Manchester dil okulları, hem Türk nüfusun az olması hem de İngiltere’de kaliteli İngilizce eğitimi ile eş anlamlı olarak anılmasından dolayı mutlaka değerlendirilmesi gereken bir alternatiftir.

Manchester’da İngilizce eğitimi almanın avantajları

Manchester dil okullarının sağladığı kaliteli İngilizce eğitiminin yanı sıra, şehir, öğrencilere birçok sosyal aktivite olanağı sunmaktadır. Manchester şehri, kuzeybatı İngiltere’nin eğitim ve kültür merkezi olarak anılmaktadır. Manchester Üniversitesi Dünya bilim literatürüne birçok buluş ve çalışma ile katkıda bulunmaktadır ve şehrin yaşamına ayrı bir renk katarak şehrin bir öğrenci şehri olmasını sağlar. Manchester, tarihi yapıları, muhteşem kiliseleri, öğrencilerin sosyalleşerek çalışmaları için mükemmel bir ortam sunan kütüphaneleri, ilginç müzeleri ile sakinlerine keşfedilecek birçok yer sunar.

Manchester, bir öğrenci şehridir

Manchester, tek kelime ile bir öğrenci şehri olarak tanımlanabilir. İngiltere’de “öğrenci cenneti” olarak da adlandırılan Manchester şehrinde, dört adet üniversite yer almaktadır. Ayrıca dünyanın farklı yerlerinden İngilizce eğitimi almak için gelen öğrencilerin olduğu birçok dil okulu da Manchester şehrinde yer alır. Manchester, kültürel lokasyonları, her bütçeye hitap eden alışveriş merkezleri ve çok canlı gece hayatı ile öğrencilere değişik sosyalleşme imkanları ve alternatifleri sunmaktadır. Manchester şehrinde yer alan müzeler ve sanat galerileri, kültür ve sanat konularına ilgi duyan öğrenciler için keşfedilmeyi bekleyen hazineler gibidir.

Manchester dil okulu şehrin kalbindedir

Mancherster dil okulu, şehrin merkezinde yer alır. Toplu taşıma duraklarına sadece birkaç adım mesafededir ve otobüs duraklarına dakikalar içinde yürüyerek ulaşabilirsiniz. Şehrin merkezi metro istasyonu olan Manchester Piccadilly durağı sadece 7 dakikalık yürüme mesafesindedir. Manchester dil okulumuzdan çıktıktan sonra, 10 dakika yürüyerek şehrin en büyük ve en ünlü alışveriş merkezi olan Manchester Arndale’e ulaşabilirsiniz.

Manchester, bir futbol şehridir, futbolu seviyorsanız bunu avantaj haline getirebilirsiniz.

Manchester, dünyanın en popüler futbol kulüplerinden ikisine ev sahipliği yapmaktadır. Manchester halkı tabiri yerindeyse tam bir futbol fanatiğidir. Şehirde futbol maçlarının oynandığı günler bir festival havasını andırır. Manchester United ve Manchester City rekabeti ise uzun yıllara dayanmaktadır ve bu iki takımın birbirleri ile yaptığı maç günlerinde bütün şehir sadece bu maça odaklanır. Her iki takımın kadrolarında Christiano Ronaldo, Kevin De Bruyne, Paul Pogba gibi dünyanın en büyük yıldızları yer alır. Türk oyunca İlkay Gündoğan da Manchester City forması giymektedir. Bu nedenle eğer futbol seviyorsanız, İngiltere’de İngilizce eğitiminizi Manchester’da almak oldukça doğru bir tercih olacaktır. İster statta ister şehrin canlı publarında futbol maçlarını İngilizler ile birlikte izlemenizi tavsiye ederiz. Böylece İngilizler ile sosyalleşebilir, arkadaş edinebilir ve İngilizce pratiğini İngilizler ile yapabilirsiniz. Manchester Dil Okulumuz, Manchester United’ın stadı Old Trafford ile Manchester City’nin stadı Etihad stadyumlarına okul gezileri düzenlemektedir. İngilizlerin futbol konusunda ne kadar cana yakın ve konuşkan olduklarını görünce bize hak vereceksiniz.

Berlitz Manchester Language School

Minshull St Entrance, 11 Portland Street, Manchester M1 3HU

Manchester Dil Okulundaki İngilizce Kursları

Manchester dil kurslarında alacağınız İngilizce eğitimi, sizin ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilebilir. Manchester dil okulunda, isterseniz birkaç hafta, isterseniz birkaç ay, isterseniz de bütün bir yıl boyunca İngilizce eğitim alabilirsiniz.

Manchester dil okuluna gitmeden önce ana dili İngilizce olan öğretmenlerden haftanın 7 günü özel dersleri aylık 59 GBP ücret ile alarak İngilizcenizi Türkiye’de geliştirmeye başlamak ister misiniz?

Manchester Dil Okulundaki İngilizce Kursunuzu Seçin

Manchester dil okulu genel İngilizce kursu

Genel İngilizce Kursları

Genel İngilizce Kursları
Manchester dil okulu uzun dönem İngilizce kursları

Uzun Dönem İngilizce Kursları

Uzun Dönem Kurslar
Manchester dil okulu iş İngilizcesi kursu

İş İngilizcesi Kursları

İş İngilizcesi Kursları
Manchester dil okulu IELTS hazırlık kursu

IELTS Kursu

IELTS Kursu
Manchester dil okulu TOEFL hazırlık kursu

TOEFL Kursu

TOEFL Kursu
Manchester dil okulu Cambridge Exam hazırlık kursu

Cambridge Exam Hazırlık

Cambridge Exam Hazırlık
Manchester dil okulu Akademik İngilizce

Akademik İngilizce

Akademik İngilizce
Manchester dil okulu yöneticiler için İngilizce eğitimi

Yöneticiler için İngilizce

Yöneticiler için İngilizce
Manchester dil okulu 14-17 yaş grubu gençler için İngilizce kursu

Gençler için İngilizce

Yöneticiler için İngilizce

Manchester Dil Okulumuz Hakkında

Icons/99.9% Uptime Tavsiye oranı

%95,7

Icons/Clients Ortalama öğrenci sayısı

265

Icons/No-Code Millet sayısı

65

Icons/100% Ortalama öğrenci yaşı

24-32

Icons/Lighthouse Sınıf sayısı

10

Manchester Dil Okulumuzun Akreditasyonları ve Üyelikleri

Manchester Language School British Council Accreditation Logo

British Council

Manchester Language School English UK Membership Logo

English UK

Manchester Language School excellence logo

Excellence Award

Manchester Üniversitelerine Yerleştirme Hizmetleri

 • Manchester dil okulunda üniversiteler için İngilizce hazırlık eğitimi alabilirsiniz.
 • Manchester dil okulu öğrencileri, partner üniversitelerimizin yer aldığı üniversite yerleştirme servisinden faydalanabilirler.
 • Manchester dil okulu üniversite yerleştirme hizmetleri ile lise eğitimi sonrası İngiltere’de lisans öğrenimi yapabilirsiniz.
 • Manchester dil okulu üniversite yerleştirme hizmetleri ile lisans eğitimi sonrası İngiltere’de yüksek lisans programlarına kayıt olabilirsiniz.
 • Manchester dil okulunda yer alan akademik eğitim danışmanları, zengin deneyimleri ile İngiltere’de lisans ve yüksek lisans programlarına kayıt olmanıza yardımcı olurlar.
genç yetişkinler için İngilizce kursu üniversiteye hazırlayın 14 15 16 17 yas grubu
Berlitz Metodu yöneticiler için İngilizce eğitimleri

Manchester Dil Okulu Öğretmen Nitelikleri

Manchester dil okulunda görev alan tüm öğretmenlerin CELTA sertifikası bulunur.

Bazı öğretmenlerimizin ise CELTA sertifikasının devamı olan ve daha yüksek bir sertifika olan DELTA sertifikasına ya da İngilizce eğitimi alalında yüksek lisans ve master dereceleri bulunmaktadır.

Manchester Dil Okulu Sosyal Aktiviteleri

Manchester dil okulunda, öğrencilerin şehri keşfetmelerini, sosyalleşmelerini ve yeni arkadaşlar edinmelerini sağlayan sosyal aktiviteler düzenlenmektedir.

Manchester Science and Industry Museum Bilim ve Sanayi Müzesi

Pazartesi

Manchester Bilim ve Sanayi Müzesi, sanayi devriminden itibaren meydana gelen değişimleri görebileceğiniz, haftaya başlamak için çok güzel bir alternatiftir.

Manchester Town Hall Manchester Belediye Sarayı

Salı

Salı günü Manchester Town Hall (Manchester Belediye Sarayı), Salford Media City’yi veya Çin Mahallesini gezebilirsiniz.

Manchester United Old Trafford Stadı

Çarşamba

Manchester United ve Manchester City futbol takımlarının stadyumlarının yanında Ulusal Futbol Müzesini de gezmeyi unutmayın.

Castlefield Manchester

Perşembe

Manchester şehrinde tarihi su kanalları turistlerin ilgisini çekmektedir. Kanalları Manchester deniz taksi ile gezebilirsiniz. Vaktiniz kalırsa İnsanlık Tarihi Müzesini de görmenizi tavsiye ederiz.

Manchester John Rylands Library - John Rylands Kütüphanesi

Cuma

Manchester şehri birçok tiyatroya ev sahipliği yapar. Ünlü Royal Exchange Tiyatrosunu gezmeyi unutmayın. Cuma gününü sakin geçirmek isteyenler için etkileyici John Rylands Kütüphanesini önerebiliriz.

Manchester museum - Manchester Müzesi

Hafta Sonu – Cumartesi ve Pazar

Manchester Müzesi ziyareti şehirden ayrılmadan güzel bir hafta sonu için iyi bir alternatiftir. Manchester dışında Liverpool, York ve Chester gibi şehirlere gidebilirsiniz. Peak District National Park’ı gezmenizi ayrıca tavsiye ederiz.

Manchester Şehrinde Konaklama (Accomodation) Seçenekleri

Manchester dil okulunda, öğrencilerin güven ve konfor içinde konaklayabilecekleri her bütçeye uygun çeşitli alternatifler vardır. İster öğrenci olun ister İngilizce öğrenmek isteyen üst düzey bir yönetici size uygun bir konaklama seçeneğimiz mutlaka mevcuttur. Konaklama seçeneklerinin detayları için eğitim danışmanınızdan randevu alınız.

Manchester dil okulu aile yanı konaklama - Manchester Language School Family Accomodation

Standart Aile Yanı Konaklama Tek Kişilik Oda (18 yaş üstü)

Standart aile yanında tek kişilik odada konaklama seçeneği, Manchester şehrinde İngiliz bir aile ile birlikte yaşamak isteyen 18 yaş üstü öğrenciler için mükemmel bir seçenektir.

Konaklama yapılacak ailelerin tamamı Berlitz tarafından özel olarak seçilmiş, güvenilir, temiz ve yabancı kişiler ile yaşama konusunda deneyimli ailelerdir.

Aile yanı konaklama, İngiliz bir aile ile birlikte yaşamanın avantajlarından yararlanmak isteyen öğrenciler için oldukça idealdir.

Standart aile yanı konaklamada öğrencilerimiz tek kişilik odada, yarım pansiyon konaklama yaparlar. Hafta içi kahvaltı ve akşam yemekleri, hafta sonu kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri konaklama fiyatlarının içindedir.

 • İngiliz bir aile konaklama
 • Tek kişilik odada konaklama
 • Yarım pansiyon
 • Hafta içi kahvaltı ve akşam yemekleri dahil
 • Hafta sonu kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri dahil
 • Özenle seçilmiş İngiliz bir aile ile yaşayın.
 • Her gün kahvaltınızı ve akşam yemeğinizi İngiliz bir aile ile birlikte yiyin.
 • Aile ortamında İngilizce pratiği yapmaya devam edin.
 • İngiliz kültürünü direk bir İngiliz aileden öğrenin.
Manchester dil okulu aile yanı konaklama çift kişilik oda - Manchester Language School Family Accomodation

Standart Aile Yanı Konaklama Çift Kişilik Oda (18 yaş üstü)

Standart aile yanında çift kişilik konaklama seçeneği, Manchester şehrinde ekonomik olarak bir İngiliz ailenin yanında konaklamak isteyen 18 yaş üstü öğrenciler için mükemmel bir seçenektir.

Konaklama yapılacak ailelerin tamamı Berlitz tarafından özel olarak seçilmiş, güvenilir, temiz ve yabancı kişiler ile yaşama konusunda deneyimli ailelerdir.

Aile yanı konaklama, İngiliz bir aile ile birlikte yaşamanın avantajlarından yararlanmak isteyen öğrenciler için oldukça idealdir.

Standart aile yanı konaklamada öğrencilerimiz çift kişilik odada, yarım pansiyon konaklama yaparlar. Hafta içi kahvaltı ve akşam yemekleri, hafta sonu kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri konaklama fiyatlarının içindedir.

 • İngiliz bir aile konaklama
 • Çift kişilik odada konaklama
 • Yarım pansiyon
 • Hafta içi kahvaltı ve akşam yemekleri dahil
 • Hafta sonu kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri dahil
 • Özenle seçilmiş İngiliz bir aile ile yaşayın.
 • Her gün kahvaltınızı ve akşam yemeğinizi İngiliz bir aile ile birlikte yiyin.
 • Aile ortamında İngilizce pratiği yapmaya devam edin.
 • İngiliz kültürünü direk bir İngiliz aileden öğrenin.
Manchester dil okulu gençler için tek kişi aile yanı konaklama - Manchester Language School Family Accomodation -

Gençler için Aile Yanı Konaklama Tek Kişilik Oda (14-17 yaş)

Manchester dil okulunda eğitim aldığınız sürece 14-17 yaş arası gençler için özel olarak seçilen ailelerin yanında konaklayabilirsiniz.

Konaklama yapılacak ailelerin tamamı Berlitz tarafından özel olarak seçilmiş, güvenilir, temiz ve 14-17 yaş arası gençler ile yaşama konusunda deneyimli ailelerdir.

Aile yanı konaklama, İngiliz bir aile ile birlikte yaşamanın avantajlarından yararlanmak isteyen 14-17 yaş arası gençler için oldukça idealdir.

Standart aile yanı konaklamada 14-17 yaş arası gençler, tek kişilik odada, yarım pansiyon konaklama yaparlar. Hafta içi kahvaltı ve akşam yemekleri, hafta sonu kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri konaklama fiyatlarının içindedir.

 • İngiliz bir aile konaklama
 • Tek kişilik odada konaklama
 • Yarım pansiyon
 • Hafta içi kahvaltı ve akşam yemekleri dahil
 • Hafta sonu kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri dahil
 • Gençler ile deneyimli olan özenle seçilmiş İngiliz bir aile ile yaşayın.
 • Her gün kahvaltınızı ve akşam yemeğinizi İngiliz bir aile ile birlikte yiyin.
 • Aile ortamında İngilizce pratiği yapmaya devam edin.İngiliz kültürünü direk bir İngiliz aileden öğrenin.
Manchester dil okulu Executive aile yanı konaklama - Manchester Language School Executive Family Accomodation

Executive Aile Yanı Konaklama Tek Kişilik Oda (18 yaş üstü)

Aile yanı konaklama tercih eden ama daha çok özgür alan isteyen kişiler için Executive Aile Yanı Konaklama mükemmel bir seçenektir.

Konaklama yapılacak ailelerin tamamı Berlitz tarafından özel olarak seçilmiş, güvenilir, temiz ve yabancılar ile yaşama konusunda deneyimli ailelerdir.

Executive aile yanı konaklama, İngiliz bir aile ile birlikte yaşamanın avantajlarından yararlanırken, kendi odasında banyo ve tuvaleti olmasını isteyen öğrenciler için oldukça idealdir.

Executive aile yanı konaklamada öğrencilerimiz tek kişilik odada, yarım pansiyon konaklama yaparlar. Hafta içi kahvaltı ve akşam yemekleri, hafta sonu kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri konaklama fiyatlarının içindedir.

 • Tek kişilik odada konaklama
 • Odaya özel banyo ve tuvalet
 • Yarım pansiyon
 • Hafta içi kahvaltı ve akşam yemekleri dahil
 • Hafta sonu kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri dahil
 • Özenle seçilmiş İngiliz bir aile ile yaşayın.
 • Her gün kahvaltınızı ve akşam yemeğinizi İngiliz bir aile ile birlikte yiyin.
 • Aile ortamında İngilizce pratiği yapmaya devam edin.
 • İngiliz kültürünü direk bir İngiliz aileden öğrenin.
Manchester Öğrenci Rezidansları - Student residences

Öğrenci Yurtları (18 yaş üstü)

Öğrenci yurtları, Manchester şehrinde özgür bir ortamda konaklamak isteyen 18 yaş üstü öğrenciler için mükemmel bir seçenektir.

Öğrenci yurtlarımızın tamamı Berlitz tarafından özel olarak seçilmiş rezidanslardan, hostellerden ve yurtlardan oluşur.

Öğrenci yurtlarımız, diğer öğrenciler ile sosyalleşmenin avantajlarından yararlanmak isteyen, özgür bir yaşam tarzı isteyen öğrenciler için oldukça idealdir.

Standart öğrenci yurtlarımızda konuklarımız tek kişilik odada konaklama yaparlar. Öğrencilerin kendi yemeklerini yapmaları için ortak kullanımlı mutfak alanları yer almaktadır.

 • Tek kişilik odada konaklama
 • Yemeğinizi diğer öğrenciler ile birlikte yapın ve beraber yiyin
 • Diğer öğrenciler ile sosyalleşme imkanı
 • Daha fazla özgürlüğe sahip olun

Manchester Dil Okulları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İngiltere, İngilizce eğitimi için en popüler ülkelerden biridir. İngiltere’de her bütçeye uygun dil okulu bulmak mümkündür. Manchester dil okulu fiyatları, İngiltere’deki diğer şehirlere göre daha avantajlıdır. Manchester dil okullarında zaman zaman indirim fırsatları da olmaktadır. Berlitz eğitim danışmanları, size en uygun ve en güncel promosyonları sunacaktır. Manchester dil okullarındaki güncel indirim fırsatları için hemen akademik eğitim danışmanınızdan randevu alınız.

İngiltere’de dil eğitimi alan öğrencilerin çalışma izni bulunmamaktadır.

Manchester dil okulunda, 2, 4, 8, 12, 24 veya 36 haftalık İngilizce kursları mevcuttur. Manchester dil okulunda eğitim süresini öğrenciler kendi ihtiyaçlarına, hedeflerine ve bütçelerine göre eğitim danışmanlarının bilgilendirmelerine göre kendileri belirlerler.

Manchester dil okuluna kabul edilmek için öğrencilerden talep edilen belgeler aşağıdadır:

 • Manchester dil okulu başvuru ücreti
 • Eksiksiz doldurulan başvuru formu
 • Pasaportunuzun kişisel bilgilerin yer aldığı sayfanın kopyası
 • Varsa eski vizelerinizin olduğu sayfaların fotokopileri
 • Banka mektubu
 • Sponsor teminat mektubu

Manchester dil okullarında İngilizce eğitim programları yıl boyunca başlayıp tamamlanmaktadır. Manchester dil okulları başvuruları ise yıl boyunca devam etmektedir.

İngiltere’de yer alan Manchester’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin kısa süreli eğitim vizesi (Short Term Study Visa) (Kısa Süreli Eğitim Vizesi) alması gerekir.

Manchester dil okulu, öğrencileri için çeşitli konaklama alternatifleri sunmaktadır. Öğrencilerin beklentilerine, önceliklerine ve bütçelerine göre eğitim danışmanlarımız bu alternatifler konusunda öğrencileri bilgilendirmektedir. Manchester’da eğitim alacak öğrencilerimiz bu konaklama alternatiflerinden seçip yapabileceği gibi kendi konaklamalarını kendileri de ayarlayabilirler.

Manchester dil okullarında en çok tercih edilen konaklama seçenekleri; aile yani, öğrenci rezidansları ve öğrenci yurtlarıdır.

Manchester’da eğitim alacak öğrenciler için aile yanı konaklama, İngiliz kültürünü yakından tanıma ve bir İngiliz aile ile İngilizce pratik yapma fırsatın olmasından dolayı tavsiye edilmektedir. Öğrenciler, tek kişilik ya da çift kişilik odalarda bir İngiliz aile ile aynı evi paylaşırlar. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, ailenin belli bir düzeninin olduğudur ve öğrencilerin bu düzene uyum sağlaması beklenir. Manchester’da aile yanı konaklama yarım pansiyon olarak ifade edilir ve hafta içi sabah kahvaltısı ve akşam yemeği, hafta sonu ise 3 öğün yemek fiyatlara dahildir. Manchester’da aile yanı konaklama, yemek masraflarının da fiyatlara dahil olması nedeniyle bütçe olarak en uygun seçenektir.

Manchester dil okullarında diğer bir konaklama alternatifi olan öğrenci rezidansları ve öğrenci apartmanları daha rahat ve özgür olmak isteyen öğrencilerin tercih etmesi gereken bir seçenektir. Öğrenci rezidanslarında tek kişilik odalar yer alır. Banyo ve mutfak özel veya paylaşımlı olarak kullanılır. Öğrenci rezidansları kendilerini evinde hissetmek isteyen öğrenciler için oldukça iyi bir alternatiftir.

Manchester dil okullarında sunulan bir diğer konaklama alternatifi ise öğrenci yurtlarıdır. Çeşitli ülkelerden Manchester’a İngilizce öğrenmek için gelen öğrencilerin yer aldığı, farklı kültür ve insanlar ile sosyalleşmenin mümkün olduğu popüler bir konaklama çeşididir.

İngiltere, kullanılan para biriminin GBP (Sterlin) olmasından dolayı yaşam masraflarının diğer ülkelere göre yüksek olduğu bir ülkedir. Manchester şehrinin yaşam masrafları ise diğer popüler alternatif olan Londra şehrine göre çok daha uygundur.

Manchester dil okullarında eğitim almak isteyen kişilerin aylık ortalama konaklama masrafları için 800-1000 GBP (Sterlin) arasında bir bütçe oluşturması mantıklı olacaktır. Manchester’da aile yanı konaklama seçilmesi durumunda konaklama masraflarının içine yemek masrafları da dahil olacaktır.

Manchester şehir içi otobüs biletleri 4-5 GBP (Sterlin) arasında değişmektedir.

Manchester’da eğitim almak isteyen öğrencilerin günlük 20-30 GBP (Sterlin) harcama yapacaklarını düşünmeleri uygun olacaktır.

İngiltere toplu taşımanın oldukça gelişmiş olduğu bir ülkedir. Manchester şehri de oldukça etkin ve gelişmiş bir toplu taşıma sistemine sahiptir. Öğrenciler, metro, otobüs, tren gibi farklı araçlar ile şehrin hemen her bölgesine rahatlıkla ulaşabilirler. Manchester şehrinde özellikle tramvay ağı çok geniştir. Öğrenciler günlük (Day Saver) bilet alarak, toplu taşımanın bütün imkanlarından sınırsız yararlanabilirler.

Manchester şehri toplu taşıma sistemi hakkında daha detaylı ve güncel bilgiler için Transport for Greater Manchester sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Manchester bölgesi nemli ve ılıman bir iklime sahiptir ve yıl boyunca bol yağış almaktadır. Manchester şehrinde en sıcak aylar Temmuz ve Ağustos ayları olup ortalama sıcaklıklar 17-20 derece olarak ölçülmektedir. En düşük sıcaklıklar ise Ocak ve Şubat aylarındadır ve ortalama 3-5 derecedir.

Türkiye’den Manchester şehrine İstanbul’dan direk uçuşlar mevcuttur. Uçuş süresi yaklaşık 4 saattir. İstanbul Manchester arası uçak biletleri fiyatları dönemsel olarak değişmekle beraber genellikle 200 ile 400 GBP (Sterlin) arasındadır.

Manchester ile Türkiye arasında 3 saatlik zaman farkı bulunmaktadır. Türkiye saati Manchester saatine göre 3 saat ileridir, örneğin; Türkiye’de saat 20:00 iken Manchester’da saat 17:00’dır.

Manchester’da öğrenciler için yaşam oldukça canlı ve renklidir. Manchester dil okullarında İngilizce eğitimi alırken şehirde yer alan alışveriş merkezlerini, müzeleri, sanat galerilerini, tarihi yerleri gezmenin keyfine varabilirsiniz. Manchester şehri ulaşım altyapısı bisiklet tutkunları için oldukça uygundur. Öğrenciler şehirde rahatlıkla uzun bisiklet gezileri ve yürüyüşleri güvenli bir şekilde yapabilirler.

Manchester şehri müzik alanında da çeşitli aktivitelere sahiptir. Dünyaca ünlü müzik gruplarından olan Take That, The Smiths, Oasis gibi müzik grupları Manchester şehrinde doğmuştur. Manchester, müzik festivalleri ve konserler ile müzik tutkunları için bulunmaz imkanlara sahiptir.

Manchester denilince ilk akla gelen şeylerde biri de futboldur. Futbolu seven öğrenciler dünyaca ünlü kulüpler olan Manchester United ve Manchester City’nin maçlarını canlı olarak izleyebilirler. Manchester United ve Manchester City’nin karşılaşmalarını yerinde izlemek, birçok futbolsever için futbolun nirvanası seviyesinde çok farklı bir deneyim olacaktır.

Manchester Dil Okulları Başvuru Formu

Manchester dil okulları hakkında detaylı bilgi almak için başvuru formunu kullanarak talep gönderebilirsiniz.

"Gönder" butonuna tıklayarak KVKK Aydınlatma ve Açık Rıza Metnini onaylamış sayılırsınız.