İngilizceyi Nasıl Hızlı Öğrenirim

İngilizceyi Hızlı Öğrenme Yöntemleri Nelerdir? Nasıl hızlı İngilizce öğrenilir? İngilizceyi nasıl hızlı öğrenirim?

İngilizce öğrenmenin üstesinden gelmek zorlayıcı görünebilir, özellikle de onu hızlı bir şekilde öğrenmeniz gerekiyorsa. Belki iş için yurt dışına taşınmanız gerekebilir, yahut yurt dışındaki iş arkadaşlarınızla konuşmanız, sözleşmeniz gerekebilir, veya yeni bir partnerle ya da arkadaşlarınızla daha iyi iletişimde bulunmak isteyebilirsiniz.

Zaman önemli bir faktör olsa da, gözünüzde büyütüp olumsuz etkilenmenize izin vermeyin. Gerçekçi beklentiler sahibi olmak ve küçük hedefler belirlemek temel seviyede sohbet etme becerisi edinmenize yardımcı olacaktır. Düşündüğünüzden çok daha hızlı bir şekilde o dili anadili olarak konuşanlarla iletişim kurabildiğinizi göreceksiniz.

Hevesle işe koyulabilmeniz için işte size yardımcı olacak yapması kolay birkaç şey:

Her yeni bir girişim gibi, İngilizce öğrenmek de fedakarlık ister. Uzmanlara göre daha hızlı sonuç almanın yolu anadilimizde konuşma kolaylığını seçmektense, yeni yetenek alanımıza, yani İngilizceye kendimizi vermekten geçer.

İngilizce öğrenirken, beyniniz daha sıkı çalışmak zorunda ve yeni dilinizde iletişimde bulunurken daha yaratıcı düşünmek durumunda kalacaktır, ama öğrendiklerinizi ne kadar çok kullanırsanız, her şey o kadar daha iyi oturacaktır. İşte bu nedenle çoğumuz okulda öğrendiğimiz İngilizceyi unuttuk, çünkü günlük hayatımıza öğrendiklerimizi tatbik etmedik.

Yurt dışında yaşamıyor olsanız da, evinizde yeni dilinizi kullanmanın birçok yolu vardır.

Telefonunuzda ve sosyal medyanız hesaplarınızda kullandığınız dil ayarlarını değiştirin. Dikkatiniz dağılmadan yeni dilinizi konuşmak ve çalışmak için zaman ayırın, yakın zamanda değişikliği fark edeceksiniz. Bu türden bir derinlikle İngilizceye kendinizi vermenizin öğrenme sürecinizi hızlandıracağı garantidir.

Eğer zaman lehinize işlemiyorsa, Total Immersion programımız size nasıl yardımcı olabilir diye buradan keşfedin. Tüm gün oturum üzerinden, size özel tasarlanmış yoğun bir müfredat ile seçtiğiniz dilde iletişim kurabilmenizi 1 hafta kadar kısa bir süre içerisinde gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

Rahatlamak için yaptığınız aktiviteleri düşünün; okuma, internet üzerinde yayınlar dinleme, veya televizyon izleme gibi. İngilizce dilinde medyayı takip etmeye çalışın, İngilizce internet yayınları dinlemeye geçin, veya dizileri ve filmleri İngilizce altyazıları ile birlikte izlemeye çalışın.

Resimli çocuk kitaplarını okumak da, İngilizce kelimelere eşlik eden görsel ipuçları sayesinde, İngilizce temel bilgileri öğrenmeye başlamak için çok iyi bir yoldur. Başlangıçta zor bir iş gibi görünse de, İngilizce kelimelerin ve tamlamaların size anlam ifade etmeye başlaması çok sürmeyecektir.

Eğer mümkünse, yurt dışına bir tur planlayın ki dili ve kültürü ilk elden tecrübe edebilesiniz. Bu size en ideal ortamda yeni becerinizi deneme fırsatı sunacaktır. Kendinize, restoranda yemek siparişini İngilizce vermek veya bakkalda belli ürünleri nerede bulabileceğinizi İngilizce sormak gibi ulaşılabilir günlük hedefler belirleyin.

İngilizceyi anadil olarak konuşan kişilerle bu türden etkileşimler özgüveninizi geliştirmenize ve İngilizce konuşmaların içeriğini daha net anlamanıza yardımcı olur.

İlerlemenize yardımcı olması için bir eğitmeninizin ya da çevrenizde İngilizceyi anadil olarak konuşan bir kişinin olması önemlidir. Her ne kadar tekrar etmek öğrenmek için mühim olsa da sizi kimse düzeltmeden ya da size kimse geribildirimde bulunmadan, aynı hataları üst üste tekrarlayıp durursunuz.

Berlitz Dil Okulu Total Immersion Programı ile, size en uygun öğrenme metodunu kullanan yetkin eğitmenlerimiz, süreç boyunca sizi birebir, yüz yüze etkileşim halinde yönlendirirler. Grup ortamında diğer sınıf arkadaşlarınızla İngilizce konuşarak pratik yapmak da sizin için yararlı olabilir.

Düzenli bir şekilde İngilizce gelişiminiz hakkında geri bildirim alacağınız için nerelerde kendinizi geliştirmeniz gerektiğini ve nerelerde konuya gayet iyi bir şekilde hakim olduğunuzu bilip görebileceksiniz.

Gereksiz bir sıklıkla İngilizce kelime listelerini ezberlemeye çalışırız ve bu da, İngilizce gramer bize kolay gelmediğinde, sinir bozucu olabilir.

Kusursuz İngilizce konuşma yerine İngilizce akıcılığa odaklanın, ve metinlerin uzun paragraflarını ezberlemek yerine pratik konu başlıklarını çalışın, bu anlaşılma şansınız artacaktır ve de İngilizce pratik yaptıkça gramer de zaten kendiliğinden gelecektir.

Konularda ilerledikçe doğal olarak hatalar yapıyor olacaksınız, bu yüzden cesaretiniz olsun ve her türlü İngilizce etkileşime bir şeyler öğrenme fırsatı olarak yaklaşın. Yanlış anlamaktan korkmayın, İngilizceyi dili anadil olarak konuşan insanlar çabalarınızı takdir edeceklerdir. Keyfinizin kaçması çok olasıdır, özellikle de erken evrelerde, ama kendinize karşı bu kadar katı olmayın.

Hata yapmayı, İngilizce öğrenme sürecinin doğal bir parçası olarak benimser ve hatalarınızdan da öğrenmeye başlarsanız İngilizce öğrenme sürecinin keyfini çok daha güzel çıkaracaksınız.

İngilizce öğrenme hedefinize ulaştığınızda, yeni becerilerinizi yarıda bırakmak gibi bir rehavete kapılmayın. Öğrendiklerinizi kullanın ve sürekli İngilizce pratik yapın, çevrenizde İngilizce konuşma gruplarına katılın ya da düzenli buluşabileceğiniz bir partner edinmeye çalışın.

Tecrübe edindiğiniz bu yabancı dil ile, başkalarıyla artık karşı karşıya gelmeniz öncekinden artık çok daha kolay olacaktır. Bunu ömür boyu öğrenme için bir fırsat olarak gördükçe, gittikçe de güçlenecek, büyük başarılara imza atacaksınız.

online İngilizce kursu - birebir özel İngilizce dersleri - private english lessons - online english course

Türkiye’nin Her Yerinden Görüntülü ve konuşarak Online İngilizce Öğrenin

Ana dili İngilizce olan yabancı öğretmenler

Haftada 3, 5 veya 7 gün özel ders

3, 6 veya 12 ay eğitim süresi

Bir özel ders ücreti sadece 54 TL

İngilizceyi En İyisinde Öğrenin

İngilizce öğrenmek için iletişim formunu doldurun, uzman danışmanlarımızdan eğitimlerimiz hakkında bilgi alın.

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 5]