İstanbul'un En İyi Genel ve İş İngilizcesi Kursu

Berlitz’in İstanbul Şişli Mecidiyeköy’de bulunan dil okulunda, Berlitz’in Amerika, Kanada, İngiltere, İrlanda, Avustralya’daki şubeleriyle aynı kalitede, aynı standartta ve aynı materyallerle, İngilizce grup derslerine katılabilir, ana dili İngilizce olan öğretmenlerimiz ile hızla İngilizce konuşmaya başlayabilirsiniz.

Berlitz Genel ve İş İngilizcesi kurslarında yapılan tüm çalışmalar öğrenciye yoğun pratik imkanı sağlar.

Berlitz kursları öğrencilerin öğretmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla bol pratik yaparak konuşması ve İngilizce konuşma yeteneklerini geliştirmeleri için geliştirilmiştir. İngilizce konuşmaya teşvik edilen öğrenciler dil bilgisi kurallarını öğrenirken kelime dağarcıklarını geliştirir. Berlitz sadece gramer öğreten bir İngilizce kursu değil aynı zamanda Dünya’nın en iyi İngilizce konuşturan dil okuludur.

Eğitim başlangıcında Berlitz’in bütün Dünya’da ortak kullandığı online seviye belirleme testi (ücretsiz olarak bu seviye tespit sınavını bu linkten yapabilirsiniz) ve konuşma testi ile öğrencilerin İngilizce seviyeleri yüksek doğrulukla belirlenir ve seviyelere göre uygun sınıflara yerleştirilir.

Berlitz yurt dışı merkezi tarafından geliştirilen ve planlanan İngilizce kursu, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programına (The Common European Framework – CEFR) dayalı seviyeleri içermektedir. Berlitz İngilizce grup dersleri bütün Dünyada 8 seviye olarak planlanır.

İngilizce grup derslerinin ilk 4 seviyesi genel İngilizce, son 4 seviye ise İş İngilizcesi eğitimlerini kapsar.

Berlitz bütün Dünya’da ana dili öğrenmek istediğiniz dil olan öğretmenler ile çalışır. Berlitz akademik direktörlüğü öğretmen adaylarını Berlitz Metodu®’nun uygulanması konusunda eğitim programına dahil eder ve sadece eğitim programını başarı ile tamamlayan öğretmenler Berlitz öğretmeni olabilirler.

Berlitz eğitimlerinde modası geçmiş olan çeviri yöntemleri kullanılmaz. İlk dersten itibaren İngilizce konuşmaya başlarsınız.

Berlitz eğitimlerinin önemli bir parçası bireysel gelişim raporudur. Bireysel gelişim raporu Berlitz akademik direktörlüğü tarafından her bir öğrenci için ayrı ayrı hazırlanır. Bu raporun amacı Berlitz öğrencilerinin İngilizce konuşma hedeflerine ulaşmalarını sağlamak için gerekli geri bildirimi vermektir.

Berlitz Metodu®, öğrencilerin okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinin tamamını eş güdümlü olarak gelişmesi ve İngilizcenin doğru, etkin ve akıcı konuşulabilmesi için planlanmıştır.

Diğer dil okullarında sıklıkla görülen, öğretmenlerin ek materyal, takviye materyal hazırlaması gibi bir durum Berlitz’te yaşanmaz. Berlitz Global tarafından her seviyenin ihtiyaçlarına göre gerek kitap gerekse online çalışmalar şeklinde hazırlanmış olan eğitim materyalleri bütün öğrencilerin kullanımına verilir ve gelişiminiz için yeterlidir. Böylece en kaliteli eğitim materyallerine ulaşmanız garanti altına alınmıştır.

Neden Berlitz İngilizce Grup Dersleri?

En iyi İngilizce kursu için yurt dışına çıkmanıza gerek yok! Ana dili İngilizce olan profesyonel ve deneyimli öğretmenler ile İngilizceyi İstanbul’da konuşarak öğrenin.

Berlitz Globalin İngilizce konuşulan ülkeler olan Amerika, Kanada, İngiltere, İrlanda, Avustralya’daki şubelerindeki eğitimlerle aynı kalitede, aynı standartta ve aynı materyallerle İngilizce eğitimi İstanbul’da alarak İngilizce konuşabilirsiniz.

Global DeneyimBerlitz ismi Dünyada yüksek kaliteli İngilizce eğitimi ile eş anlamlıdır ve Dünya'nın en iyi İngilizce kursu olarak ifade edilmektedir.
Dünya’nın önde gelen lider firmalarının çoğu uzun yıllardır Berlitz ile çalışmakta ve Berlitz'i tavsiye etmektedir.
Dünyanın En Büyük ve En İyi Dil Okulu70 ülkede 600 şubesi ile Berlitz Dünya’nın en büyük ve en iyi dil okulu ve İngilizce kursudur.
Etkin ve Hızlı Berlitz Metodu®Berlitz Metodu®, gerçek hayat senaryoları üzerine kuruludur, İngilizce konuşma ve dinlemeyi temel alır, bu yetiler İngilizce okuma ve yazma ile desteklenir. Bu metodu geliştiren ve ilk uygulayan Berlitz'dir.
Seviyelerİngilizce seviyeniz Berlitz’in bütün Dünya’da ortak kullandığı testler sayesinde yüksek doğruluk ile belirlenir ve size en uygun seviyeden eğitimlere başlamanız garanti altına alınır. İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca ve İspanyolca dillerinde online seviye belirme testimizi ücretsiz yapabilir ve sonucunuzu hemen öğrenebilirsiniz

İngilizce Seviyenizi Öğrenin

Berlitz Metodu®, öğrencilerin İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinin tamamını eş güdümlü olarak gelişmesi ve İngilizcenin doğru, etkin ve akıcı konuşulabilmesi için geliştirilmiştir.

Ana dili İngilizce olan profesyonel yabancı öğretmenler ve başarısı kanıtlanmış Berlitz Metodu® ile hızlı ve etkili şekilde sıfırdan İngilizce öğrenebilirsiniz.

Native ÖğretmenlerBerlitz öğretmenleri yalnızca anadilinde eğitim veren, Berlitz Metodu® ‘nun uygulanması alanında özel eğitim almış ve deneyimli öğretmenlerden seçilir. İngilizce grup derslerine ana dili İngilizce olan profesyonel öğretmenler girmektedir.
İngilizce Ders Materyalleriİngilizce gramer kitapları ile konuşma odaklı eğitim alamazsınız. Berlitz eğitiminizde konuşma odaklı orijinal Berlitz İngilizce kitaplarına ve online çalışma materyallerine sahip olursunuz. Sınıf içi aktivitelerinizde kullanacağınız İngilizce kitapların yanında sınıf dışı çalışmalarınızı desteklemek için Berlitz online İngilizce dil kaynakları kullanımınıza açılır.
Eğitim Döngüsüİngilizce eğitimine yapılmış olan yatırımın geri dönüşü (ROI) konusunda net ve eksiksiz bilgi ve belgelendirme Berlitz Eğitim Değerlendirme Sisteminin hedefidir. İngilizce eğitim süreci içerisinde öğrenme konusunda kaydedilen gelişim ile ilgili düzenli değerlendirme, gerek bireysel gerek kurumsal eğitimlerde her bir katılımcının gelişimi hakkında yüksek doğrulukta özet sunar.
Yüksek StandartlarBerlitz, Londra, Oxford, Dublin, Toronto, New York, Paris, İstanbul ve diğer bütün şubelerinde aynı yüksek standartta konuşma odaklı İngilizce eğitim vermektedir.

En İyi İngilizce Kursunu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İngilizce kursunun eğitim sistemi nasıldır öğrenin.

İyi bir İngilizce kursunun sistemli, planlı ve metodik eğitim vermesi gerekir. Hangi derste hangi konunun işleneceği, ders sonunda hangi öğrencilerin hangi hedeflere ulaşılacağı belli olmalıdır.

İngilizce öğrenmek vakit alan, planlı ve disiplinli olmayı gerektiren bir süreçtir. Planlı ve programlı gitmeyen, sürekli öğretmen değiştiren, bir gün farklı sistem diğer gün farklı sistem uygulamak sürekli müfredat değiştirmek öğrencilerin gelişmesini engeller.

Bu nedenle iyi bir İngilizce kursunda tutarlı ve başarısı kanıtlanmış bir programın uygulanması, öğretmen değişikliklerinin olmaması ve derslerin belli bir planda işlenmesi öğrencilerin gelişimi için çok önemlidir.

Berlitz 141 yıllık tecrübesi ile sistematik, planlı ve metodik eğitimleri ile öğrencilerin İngilizce konuşma hedeflerine ulaşmasında Dünya’da en yüksek orana sahiptir.

İngilizce kursu öğretmenlerinin ana dilleri İngilizce mi sorun.

İngilizceyi öğrenmenin en etkili yolunun yurt dışına çıkmak olduğunu duymuşsunuzdur. Özellikle İngiltere, Amerika, Kanada gibi ülkelerde İngilizcenin daha hızlı gelişmesinin nedeni ana dili İngilizce olan kişilerle konuşmaktır.

Benzer şekilde İstanbul’da gideceğiniz İngilizce kursunun öğretmenlerininde ana dilinin İngilizce olması daha hızlı ve doğru gelişim göstermenizi sağlar.

Bu konuda çok dikkatli olmalısınız. Bazı dil okullarında eğitim kadrolarının tamamen”yabancı” olduğu söylense bile İngilizce kursu için Amerikalı, İngiliz veya Kanadalı öğretmen yerine ana dili İngilizce olmayan İngilizceyi sonradan öğrenmiş farklı milletlerden öğretmenler çalışabilmektedir. Kendinize şunu sorun: İngilizceyi sonradan öğrenmiş birinden İngilizceyi ne kadar öğrenebilirsiniz?

Konuşma odaklı İngilizce kurslarını seçin

Klasik İngilizce kursları İngilizce dil bilgisi öğretimi üzerine yoğunlaşırlar. Bunun nedeni ana dili İngilizce olan öğretmenlerin olmaması ve bu öğretmenlerin İngilizce konuşma konusunda yetersiz olmalarıdır.

Teorik bilgi ve kuralları öğrenmek İngilizceyi konuşmak manasına gelmez.

İngilizce kursunu seçerken eğitim programına ve metoduna bakın. Konuşma odaklı mı yoksa gramer odaklı mı eğitim veriliyor öğrenin.

İyi bir İngilizce kursunda konuşma, dinleme, okuma ve yazma için ayrı ayrı sınıflar olmasına gerek yoktur. Eğer böyle bir ayrım varsa o kurstan uzaklaşın. Yabancı dil eğitiminde konuşma ve dinlemenin öncelikli olarak, okuma ve yazma yetilerinin de aynı anda geliştirilmelidir.

Konuşma ve dinlemenin öncelikli olduğu bir İngilizce kursu aramalısınız ve en iyi konuşma odaklı İngilizce kursu için ana dili İngilizce olan öğretmenlerin olduğu bir kursu seçmelisiniz.

Berlitz Metodu 141 yıllık deneyimle geliştirilmiştir. Dünyadaki bütün Berlitz şubelerinde aynı standartta, aynı kalitede konuşma odaklı İngilizce eğitimi verilmektedir.

İngilizce kursunun eğitim materyallerini ve kitaplarını inceleyin

İyi bir İngilizce kursunda öğretmen kalitesi kadar kursta kullanılan materyallerin ve kitaplarında kalitesi son derece önemlidir.

Birçok İngilizce kursu, piyasada herkesin bulacağı gramer kitaplarını ders kitabı olarak kullanmaktadır. Lakin gramer odaklı bir kitap ile konuşma odaklı eğitim alamazsınız.

Bazı dil okulları ise öğretmenlerin kendi notlarını ve fotokopilerini ders materyali olarak kullanmaktadır ki bu standardizasyonu bozmakta, öğretmenden öğretmene eğitim kalitesini çok değiştirmektedir.

İngilizce kurslarında kullanılan kitap ve materyallerin kalitesi öğretmenlerin öğrencilere verebileceklerini direk etkilemektedir. Yetersiz materyaller ile çalışan iyi bir öğretmenin öğrencilere verebileceği sınırlanmakta, sonuç olarak İngilizce kursunun genel kalitesini olumsuz etkilemektedir.

Sınıf için kullanılan materyal ve kitapların haricinde öğrencilerin online kaynaklara da erişiminin olması İngilizce kursundan alınacak verimin en yüksek seviyede olmasını sağlayacaktır. Konuştuğunuz İngilizce kursunda ne tip online kaynaklar olduğunu, bu kaynakların ders içi kullanılan kitaplarla ilintili olup olmadığını araştırın.

Dünyadaki bütün Berlitz şubelerinde aynı materyal, kitap ve online kaynaklar kullanılır. Yani Berlitz’in New York, Londra, Oxford, Dublin gibi şubelerinde İngilizce kursuna giden bir kişi ile aynı kaynaklara sahip olur aynı eğitimi alırsınız.

En iyi İngilizce kursları belli bir tecrübeye sahiptir

Kaliteli hizmet veren firmalar her alanda belli bir tecrübeye sahiptir. İngilizce kursu seçiminde de tecrübe önemli seçim kriterlerinden biridir.

Lokal dil okullarının yaşadıkları en büyük problem dil eğitiminde dünyadaki gelişmelere adapte olamamaları ve eğitim kalitelerini yükseltememeleri ve nihayetinde klasik İngilizce kursu gibi hareket etmeleridir.

Seçeceğiniz yabancı dil kursunun global bir dil okulunun bünyesinde faaliyet göstermesi bu konularda endişe duymanızı ortadan kaldıracaktır.

Berlitz, 141. yılında 70 ülkede 600 şube ile yabancı dil eğitim faaliyetlerini yürüten global bir dil okuludur. Berlitz’in her şubesinde aynı standartta, aynı kalitede, aynı materyaller ile eğitim verilmektedir. İster New York, ister Londra isterse İstanbul şubemizde eğitim alın, her zaman aynı standartta eğitim alırsınız.

İngilizce kursunda sınıf mevcudunun kaç kişi olduğunu öğrenin

Klasik gramer odaklı eğitim veren İngilizce kursları 12-15 hatta daha kalabalık sınıflarda eğitim vermektedir.

Unutmayın ki konuşma odaklı İngilizce eğitim kalabalık sınıflarda verilemez. Sınıf mevcudu ne kadar artarsa size düşen İngilizce konuşma pratiği imkanı o kadar azalacaktır.

Berlitz dil okulunda maksimum sınıf mevcudu 10 kişi, ortalama sınıf mevcudu 6-7 kişidir. Böylece sınıftaki her bir öğrencinin maksimum İngilizce konuşma pratiği yapma imkanı sağlanmaktadır.

İngilizce kursunun seviyenizi nasıl ölçtüğünü hangi testleri kullandıklarını inceleyin

İngilizce kurslarıyla görüşmeden önce kendi seviyenizi ölçebileceğiniz testler bulunmaktadır.

Berlitz’in bütün dünyada ortak kullandığı online seviye belirleme testini bu amaç için kullanabilirsiniz. Test sonucu hemen size bildirilmektedir. Teste başlamak için aşağıdaki linkte tıklayabilirsiniz.

İngilizce Online Seviye Belirleme Testi

Berlitz online seviye belirleme testi ile okuma, yazma, dinleme konularında İngilizce seviyenizi ölçebiliyoruz. Konuşma testi için ise sizi şubemize davet etmemiz gerekmektedir.

Konuşma testimiz bütün dünyadaki Berlitz şubelerinde aynı standartta yapılmaktadır. Böylece dünyadaki hangi Berlitz şubesine giderseniz gidin seviyeniz aynı standartta yüksek doğrulukta ölçülmektedir.

İngilizce öğrenmede nitelik nicelikten önemlidir

Bazı İngilizce kursları bir kurda yüzlerce ders saati eğitim vaat etmektedir.

Bu kadar uzun sürelere gerçekten ihtiyacınız var mı?

Örneğin hazırlık sınıfı okuyan bir öğrenci günde 8 saat, haftada 40 saat ve bir eğitim yılında yaklaşık 1.500 saat İngilizce dersi görür. Sonuç ise yine aynıdır: Anlıyoruz ama konuşamıyoruz.

İyi bir İngilizce kursunda uzun uzun ders anlatmasına gerek yoktur. Önemli olan dersin nasıl yapıldığı, ders hedeflerine ulaşılıp ulaşılmadığıdır.

Berlitz, global tecrübesi ve başarısı kanıtlanmış etkin ve hızlı Berlitz Metodu® ile 141 yıldır insanların İngilizce konuşmasını sağlamaktadır.

İşinize Yarayan İş İngilizcesi

İngilizce grup derslerimizde upper-intermediate ve üstü seviyelerde iş İngilizcesi öğrenirsiniz. İş İngilizcesi modülü satış, pazarlama, insan kaynakları, finans, planlama, toplantı yönetimi gibi günümüz iş dünyası için gerekli olan yeteneklerin başarılı bir sentezini sunar.

İstanbul Avrupa Yakası Merkezi KonumGenel katılıma açık İngilizce kurslarımız İstanbul Avrupa Yakasında Şişli Gayrettepe'de bulunan şubemizde olmaktadır.
Mecidiyeköy, Şişli, Beşiktaş, Beyoğlu, Levent, Maslak, Sarıyer, Kadıköy, Ataşehir ve çevre ilçelerden kolaylıkla şubemize ulaşabilirsiniz.
En İyi İngilizce Kursuna Kolaca UlaşınBerlitz İstanbul şubesi Metrobüs ve Metro hatlarının kesişiminde yer almaktadır.
Metrobüs ile gelişte Zincirlikuyu veya Mecidiyeköy durağında, Metro ile gelişte ise Gayrettepe veya Mecidiyeköy durağında inebilirsiniz.

Dünya’nın En İyi İngilizce Kursu İstanbul Mecidiyeköyde

Dünya'nın önde gelen çok uluslu şirketleri yabancı dil eğitim projelerinde global olarak Berlitz ile çalışmaktadır. Şirket çalışanları yorumlarında Berlitz’i en iyi İngilizce kursu (dil okulu) olarak ifade ederek, Berlitz dil kurslarını tercih ve tavsiye etmektedir.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Berlitz İstanbul dil okuluna 4 Ocak 1930 tarihinde dil eğitiminde gösterilen başarılardan dolayı gönderdiği teşekkür mektubu, Berlitz’in en iyi dil okulu olduğunun tasdikidir.

Amerika Birleşik Devletleri yurtdışında görev yapan sivil ve askeri personelinin (büyük elçilik, konsolosluk, askeri ataşelik gibi)  yabancı dil eğitimleri için bütün Dünyada Berlitz Dil Okulları ile çalışmaktadır. ABD ve Berlitz arasında imzalanan sözleşmeye ve yabancı dil kursu fiyatlarına ulaşmak için Berlitz Global sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İngilizce konuşabilmek yeni fırsatları yakalamanızı sağlar

Berlitz İngilizce Kursunun Farklılıkları

Berlitz’i sizin için ideal bir partner haline getiren birçok sebep bulunmaktadır. Bunların en önemlilerinden biri İngilizce dilini konuşabilmenin kendisidir!

Aktif İngilizce konuşmayı teşvik eden, başarısı kanıtlanmış ve sürekli geliştirilmekte olan Berlitz Metodu® ile İngilizce grup derslerinde aktif İngilizce konuşulur, böylelikle bireysel veya grup olarak, İngilizcede hızlı ve başarılı bir gelişim sağlarsınız.

Aktif İngilizce konuşma

Anadili İngilizce olan yabancı öğretmenler

Profesyonel eğitim kadrosu

Vaka ve konu bazlı dersler

Yanlışların pozitif şekilde düzeltilmesi

Hızlı ve sürekli gelişim

Başvuru Formu

Kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak için başvuru formunu kullanarak talep gönderebilirsiniz.