Berlitz’in İstanbul Şişli’de bulunan dil okulunda, Berlitz Globalin İngilizce konuşulan ülkeler olan Amerika, Kanada, İngiltere, İrlanda, Avustralya’daki şubeleriyle aynı kalitede, aynı standartta ve aynı materyallerle, İngilizce grup derslerine katılabilir, ana dili İngilizce olan öğretmenlerimiz ile kısa sürede İngilizcenizi geliştirerek ve öz güvenle konuşmaya başlayabilirsiniz.

Berlitz İngilizce kurslarında yapılan tüm çalışmalar öğrenciye yoğun pratik imkanı sağlar.

İngilizce grup dersleri öğrencilerin öğretmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla konuşarak İngilizce yeteneklerini geliştirmeleri için planlanmıştır. İngilizce konuşmaya teşvik edilen öğrenciler dil bilgisi kurallarını öğrenirken kelime dağarcıklarını geliştirir. Berlitz sadece gramer öğreten bir İngilizce kursu değil aynı zamanda İngilizce konuşturan bir dil okuludur.

Eğitim başlangıcında Berlitz Globalin bütün Dünya’da kullandığı online seviye belirleme testi (ücretsiz olarak bu seviye tespit sınavını linkten yapabilirsiniz) ve konuşma testi ile öğrencilerin İngilizce seviyeleri yüksek doğrulukla belirlenir ve seviyelere göre uygun sınıflara yerleştirilir.

Berlitz Global tarafından planlanan İngilizce kursu, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programına (The Common European Framework – CEFR) dayalı seviyeleri içermektedir. Berlitz İngilizce grup dersleri bütün Dünya’da 8 seviye olarak planlanır.

İngilizce grup derslerinin ilk 4 seviyesi genel İngilizce, son 4 seviye ise İş İngilizcesi eğitimlerini kapsar.

Berlitz bütün Dünya’da ana dili öğrenmek istediğiniz dil olan öğretmenler ile çalışır. Berlitz akademik direktörlüğü öğretmen adaylarını Berlitz Metodu®’nun uygulanması konusunda eğitim programına dahil eder ve ancak bu eğitim programını başarı ile tamamlayan öğretmenler Berlitz öğretmeni olabilirler.

Berlitz eğitimlerinde modası geçmiş olan çeviri yöntemleri kullanılmaz. İlk dersten itibaren İngilizce konuşmaya başlarsınız.

Berlitz eğitim programının önemli bir parçası bireysel gelişim raporudur. Bireysel gelişim raporu Berlitz akademik direktörlüğü tarafından her bir öğrenci için ayrı ayrı hazırlanır. Bu raporun amacı Berlitz öğrencilerinin İngilizce konuşma hedeflerine ulaşmalarını sağlamak için gerekli geri bildirimi vermektir.

Berlitz Metodu®, öğrencilerin okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinin tamamını eşgüdümlü olarak gelişmesi ve İngilizcenin doğru, etkin ve akıcı konuşulabilmesi için planlanmıştır.

Diğer dil okullarında sıklıkla görülen, öğretmenlerin ek materyal, takviye materyal hazırlaması gibi bir durum Berlitz’te yaşanmaz. Berlitz Global tarafından her seviyenin ihtiyaçlarına göre gerek kitap gerekse online çalışmalar şeklinde hazırlanmış olan eğitim materyalleri bütün öğrencilerin kullanımına verilir ve gelişiminiz için yeterlidir. Böylece en kaliteli eğitim materyallerine ulaşmanız garanti altına alınmıştır.

Neden Berlitz İngilizce Grup Dersleri?

İstanbul'un En İyi İngilizce Kursu

En iyi İngilizce kursu için yurt dışına çıkmanıza gerek yok! Ana dili İngilizce olan profesyonel ve deneyimli öğretmenler ile İngilizceyi İstanbul’da konuşarak öğrenin.

Berlitz Globalin İngilizce konuşulan ülkeler olan Amerika, Kanada, İngiltere, İrlanda, Avustralya’daki şubelerindeki eğitimlerle aynı kalitede, aynı standartta ve aynı materyallerle İngilizce eğitimi İstanbul’da alarak İngilizce konuşabilirsiniz.

Global DeneyimBerlitz ismi Dünyada yüksek kaliteli İngilizce eğitimi ile eş anlamlıdır ve Dünya'nın en iyi İngilizce kursu olarak ifade edilmektedir.
Dünya’nın önde gelen lider firmalarının çoğu uzun yıllardır Berlitz ile çalışmakta ve Berlitz'i tavsiye etmektedir.
Dünyanın En Büyük ve En İyi Dil Okulu70 ülkede 600 şubesi ile Berlitz Dünya’nın en büyük ve en iyi dil okulu ve İngilizce kursudur.
Etkin ve Hızlı Berlitz Metodu®Berlitz Metodu®, gerçek hayat senaryoları üzerine kuruludur, İngilizce konuşma ve dinlemeyi temel alır, bu yetiler İngilizce okuma ve yazma ile desteklenir. Bu metodu geliştiren ve ilk uygulayan Berlitz'dir.
Seviyelerİngilizce seviyeniz Berlitz’in bütün Dünya’da ortak kullandığı testler sayesinde yüksek doğruluk ile belirlenir ve size en uygun seviyeden eğitimlere başlamanız garanti altına alınır. İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca ve İspanyolca dillerinde online seviye belirme testimizi ücretsiz yapabilir ve sonucunuzu hemen öğrenebilirsiniz

İngilizce Seviyenizi Öğrenin

Berlitz Metodu®, öğrencilerin İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinin tamamını eş güdümlü olarak gelişmesi ve İngilizcenin doğru, etkin ve akıcı konuşulabilmesi için geliştirilmiştir.

Ana dili İngilizce olan profesyonel yabancı öğretmenler ve başarısı kanıtlanmış Berlitz Metodu® ile hızlı ve etkili şekilde sıfırdan İngilizce öğrenebilirsiniz.

Native ÖğretmenlerBerlitz öğretmenleri yalnızca anadilinde eğitim veren, Berlitz Metodu® ‘nun uygulanması alanında özel eğitim almış ve deneyimli öğretmenlerden seçilir. İngilizce grup derslerine ana dili İngilizce olan profesyonel öğretmenler girmektedir.
İngilizce Ders Materyalleriİngilizce gramer kitapları ile konuşma odaklı eğitim alamazsınız. Berlitz eğitiminizde konuşma odaklı orijinal Berlitz İngilizce kitaplarına ve online çalışma materyallerine sahip olursunuz. Sınıf içi aktivitelerinizde kullanacağınız İngilizce kitapların yanında sınıf dışı çalışmalarınızı desteklemek için Berlitz online İngilizce dil kaynakları kullanımınıza açılır.
Eğitim Döngüsüİngilizce eğitimine yapılmış olan yatırımın geri dönüşü (ROI) konusunda net ve eksiksiz bilgi ve belgelendirme Berlitz Eğitim Değerlendirme Sisteminin hedefidir. İngilizce eğitim süreci içerisinde öğrenme konusunda kaydedilen gelişim ile ilgili düzenli değerlendirme, gerek bireysel gerek kurumsal eğitimlerde her bir katılımcının gelişimi hakkında yüksek doğrulukta özet sunar.
Yüksek StandartlarBerlitz, Londra, Oxford, Dublin, Toronto, New York, Paris, İstanbul ve diğer bütün şubelerinde aynı yüksek standartta konuşma odaklı İngilizce eğitim vermektedir.

İşinize Yarayan İş İngilizcesi

İngilizce grup derslerimizde upper-intermediate ve üstü seviyelerde iş İngilizcesi öğrenirsiniz. İş İngilizcesi modülü satış, pazarlama, insan kaynakları, finans, planlama, toplantı yönetimi gibi günümüz iş dünyası için gerekli olan yeteneklerin başarılı bir sentezini sunar.

İstanbul Avrupa Yakası Merkezi KonumGenel katılıma açık İngilizce kurslarımız İstanbul Avrupa Yakasında Şişli Gayrettepe'de bulunan şubemizde olmaktadır.
Mecidiyeköy, Şişli, Beşiktaş, Beyoğlu, Levent, Maslak, Sarıyer, Kadıköy, Ataşehir ve çevre ilçelerden kolaylıkla şubemize ulaşabilirsiniz.
En İyi İngilizce Kursuna Kolaca UlaşınBerlitz İstanbul şubesi Metrobüs ve Metro hatlarının kesişiminde yer almaktadır.
Metrobüs ile gelişte Zincirlikuyu veya Mecidiyeköy durağında, Metro ile gelişte ise Gayrettepe veya Mecidiyeköy durağında inebilirsiniz.

Dünya’nın En İyi İngilizce Kursu İstanbul Mecidiyeköyde

Dünya’nın önde gelen kurum ve kuruluşları 141 yıldır Berlitz kalitesine güvenmekte ve Berlitz’i Dünya’nın en iyi İngilizce kursu ve dil okulu olarak ifade etmektedir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Berlitz İstanbul dil okuluna gönderdiği teşekkür mektubu, Berlitz’in en iyi dil okulu olduğunun tasdikidir.

Amerika Birleşik Devletleri yurtdışında görev yapan askeri ve sivil personelinin görev bölgelerinde konuşulan yerel dili öğrenmeleri için bütün Dünyanın En İyi Dil Kursu Berlitz ile çalışmaktadır. ABD ve Berlitz arasında imzalanan sözleşme ve yabancı dil kursu fiyatları halka açıktır ve GSA linkinden ulaşılabilir.

Ünlü Berlitz öğrencileri arasında birçok devlet başkanı (Süleyman Demirel mükemmel İngilizceyi Berlitz’te öğrenmiştir),  kraliyet ailesi üyeleri, işadamları, sanatçılar ve ünlüler yer almaktadır.

İngilizce konuşabilmek yeni fırsatları yakalamanızı sağlar

Berlitz İngilizce Kursunun Farklılıkları

Berlitz’i sizin için ideal bir partner haline getiren birçok sebep bulunmaktadır. Bunların en önemlilerinden biri İngilizce dilini konuşabilmenin kendisidir!

Aktif İngilizce konuşmayı teşvik eden, başarısı kanıtlanmış ve sürekli geliştirilmekte olan Berlitz Metodu® ile İngilizce grup derslerinde aktif İngilizce konuşulur, böylelikle bireysel veya grup olarak, İngilizcede hızlı ve başarılı bir gelişim sağlarsınız.

Aktif İngilizce konuşma

Anadili İngilizce olan yabancı öğretmenler

Profesyonel eğitim kadrosu

Vaka ve konu bazlı dersler

Yanlışların pozitif şekilde düzeltilmesi

Hızlı ve sürekli gelişim

Başvuru Formu

Kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak için başvuru formunu kullanarak talep gönderebilirsiniz.