İngilizce öğrenmek için en iyi uygulamalar nelerdir?

İngilizce Konuşma Uygulamaları

İngilizce konuşma uygulamasının ismini ve “terms and conditions” ifadelerini Google’da aratın ve kullanıcı sözleşmesini bulun. Çok reklam yapan uygulamalar için bunu mutlaka yapın. Sözleşmeyi incelediğinizde gördüklerinize şaşıracaksınız.

Berlitz, size belirli bir plan ve gelişim yolu sunan tek konuşma odaklı online İngilizce kursunu sunar. Diğer online konuşma uygulamalarında ne kadar sürede ne gelişim göstereceğiniz belli değilken, Berlitz ile belli bir planda seviye bazlı eğitim alırsınız.

İngilizce Konuşma Uygulamaları Nasıl Seçilir? Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

İngilizce konuşma uygulaması bir marketplace midir öğrenin?

Uygulama ismi ve “terms and conditions” ifadesini Google’da aratın ve kullanıcı sözleşmelerini inceleyin. Özellikle çok reklam yapan uygulamalar için bunu mutlaka yapın.

Çoğu konuşma uygulamaları bir marketplace’tir. Yani bir piyasa sağlayıcısıdır. Bu İngilizce konuşma uygulamalarını sadece İngilizce diline özel oluşturulmuş bir sahibinden.com benzeri bir uygulama olarak düşünebilirsiniz. Böyle uygulamalarda ders veren kişilerin öğretmen olup olmadığı belli değildir. İsteyen her kişi buralarda ders verebilir. Bunu kontrol etmek için uygulamalarının kullanıcı sözleşmesini inceleyin.

Berlitz ise 140 yıldan fazla tecrübeye sahip bir dil okuludur.

İngilizce konuşma uygulamaları şikayetler
İngilizce konuşma uygulamaları faydalı mı?

Konuşma uygulamaları, öğretmenlerin verdiği derslerin kalitesinden sorumlu olmalıdır

Çoğu İngilizce konuşma uygulamasının sözleşmelerinde, öğretmenlerin verdiği derslerin kalitesinden sorumlu olmadıkları yazar.

Çok bilinen ve tanınmış influencerlar ile çalışan bir uygulamaların kullanıcı sözleşmesinde, öğretmenleri ve ders kalitesini kontrol etmediklerini ve bundan dolayı sorumlu tutulamayacakları yazmaktadır.

Berlitz’te ise bütün öğretmenler Berlitz öğretmenidir ve eğitim kalitesi Berlitz’in Amerika Birleşik Devletlerinde yer alan global merkezi tarafından kontrol edilir.

Konuşma uygulamaları eğitim materyallerini sağlamalıdır

Yine çok bilinen ve reklamlarında ana dili İngilizce olan öğretmenlerin derslere girdiğini iddia eden bir İngilizce konuşma uygulamasının kullanıcı sözleşmesinde, Eğitim Hizmetlerinin gerçekleştirilmesi için gerekebilecek materyalleri sağlamadıkları yazmaktadır.

Eğitim materyali olmadan nasıl İngilizce öğretimi yapılabilir aklımız almıyor. Bütün eğitim materyallerimiz global standartlara göre, 140 yıldan fazla tecrübe ile seviyelere göre oluşturulmuştur.

İngilizce konuşma uygulamaları alternatifi Berlitz
İngilizce konuşma uygulamaları eğitim planı

İngilizce konuşma uygulamalarında belli bir eğitim planı olmalıdır

Birçok İngilizce konuşma uygulamasında düzenli olarak takip edeceğiniz bir eğitim planı yoktur.

Öğrenciler, platformda yer alan ders konularından seçim yaparlar veya öğretmenin “Bugün ne konuda konuşmak istersin?” sorusuna maruz kalırlar. İlk birkaç gün bu güzel gibi görünür ama sonrası?

Ciddi bir dil okulunda öğrenciye “Bugün hangi konuda ders yapmak istersin?” sorusu asla sorulmamalıdır. Berlitz kurslarında eğitim planı bellidir. Berlitz öğretmenleri öğrencilere, “Bugün ne konuşmak istiyorsunuz?” sorusunu sormaz, zaten o gün hangi konunun işleneceğini bellidir.

Konuşma uygulamaları, seviyenize uygun eğitim planı hazırlamalıdır

Öğretmen kalitesini kontrol etmeyen, eğitim materyali sağlamayan İngilizce konuşma uygulamalarında seviyenize uygun bir eğitim planına da sahip olamazsınız.

Öğrenciler, olduklarını düşündükleri seviyede veya deneme dersinden aldıkları geri bildirime göre konuları kendileri seçerler.

Ciddi bir dil eğitiminde, bütün öğrenciler seviyelerine uygun eğitim materyallerine sahip olmalıdır.

İngilizce konuşma uygulamaları İngilizce seviyenize uygun eğitim planı hazırlamaz
İngilizce konuşma uygulamaları ne kadar sürede hangi seviyeler tamamlanır?

İngilizce konuşma uygulamaları, ne kadar sürede hangi seviyeye geleceğinizi söylemelidir

Çok bilinen ve ana dili İngilizce olan öğretmenler ile ders yapıldığını iddia eden bir uygulama, öğrencilerine ne kadar sürede hangi seviyeden hangi seviyeye geleceklerini söylemez daha doğrusu söyleyemez.

Bu tip uygulamalarda yukarıda belirtildiği gibi ders kalitesi kontrol edilmez, eğitim materyali sağlanmaz bu nedenle sistematik veya metodik bir ders planı olmadığı için öğrencinin haftada 3 gün ders alarak 12 ay sonunda nereden nereye gelebileceğini net bilinemez.

Ciddi bir yabancı dil eğitiminde, bir öğrencinin ders planı belli olmalıdır. Haftada alacağı ders sayısına göre şu kadar sürede şu seviyeden şu seviyeye gelebileceği bilinmelidir.

İngilizce konuşma uygulamaları, serbest konuşma yapmak isteyenler için uygundur

İngilizce konuşma uygulamaları, bir plana bağlı kalmak istemeyen, serbest konuşma yapmak isteyen kişiler için oldukça uygun bir seçenektir. Fakat dikkat edin, öğretmenlerin bu gün ne konuşmak istersin soruları bir süre sonra sizi sıkmaya başlayabilir.

Berlitz, Almanya kökenli bir dil okulu olduğu ve Alman planlama mantığına sahip olduğu için sistematik ve metodik ilerlemeyi hedefler.

Bu nedenle Berlitz, online İngilizce kursunda 1 hafta içinde %100 para iade garantisi verir. Öğrenci eğitimin kendisine uygun olmadığını düşünürse, sorgusuz sualsiz ödediği ücretin tamamını geri alır.

İngilizce konuşma uygulamaları serbest konuşmak isteyenler için uygundur
İngilizce konuşma uygulamaları kullanan öğrencilerin memnuniyeti

İngilizce konuşma uygulamaları, öğrenci memnuniyeti konusunda sorumluluk üstlenmelidir

Çok bilinen bir İngilizce konuşma uygulamasının web sitesinde yer alan Kullanıcı Sözleşmesinde (uygulama ismi ve “terms & conditions” ifadesini Google’da aratın siz de göreceksiniz), herhangi bir oturumun (dersin) öğrenciyi memnun edecek şekilde tamamlanmasını sağlama konusunda hiçbir sorumluluk üstlenmediğini beyan eder ve öğrenciler satın alma işlemini yaptıklarında bunu kabul etmiş sayılır.

Öğrenci memnuniyeti konusunda sorumluluk üstlenmeyen firmalar hakkında yorum yapmak istemiyoruz.

İngilizce konuşma uygulamaları, eğitmen kalitesinden sorumlu değildir

Reklamlar ile her yerde karşınıza çıkan bir İngilizce konuşma uygulamasının kullanıcı sözleşmesinde; platformda ders veren öğretmenlerin kendileri hakkında beyan ettiği nitelik, bilgi ve deneyimleri kontrol yükümlülüğünün olmadığını belirtiyor. Yani uygulamada sertifikalı olarak görünen bir kişi aslında sertifikalı olmayabilir.

Berlitz’te ise bütün öğretmenlerin geçmişi, nitelikleri, deneyimleri kontrol edilir. Ayrıca Berlitz akademik departmanı tarafından eğitime tabi tutulur ve ancak bu eğitimi başarı ile tamamlayan öğretmenler Berlitz öğretmeni olabilir.

İngilizce konuşma uygulamaları alternatifi
İngilizce konuşma uygulamaları mı Berlitz mi

Öğretmen standartları

Bütün Berlitz öğretmenleri, bütün Dünya’da, Berlitz standartlarına göre eğitim vermek için eğitilmiştir. Almanya’dan ders alan bir öğrenci ile Türkiye’den ders alan bir öğrenci aynı Berlitz standartlarında ders alır.

Çok bilinen bir İngilizce konuşma uygulamasının kullanıcı sözleşmesinde, öğretmenlerden ellerinden gelenin en iyisini yapmalarını bekler. Bu ifadenin tam olarak ne demek olduğunu anlamadık, herhalde iyi bir şey olmalı.

Türkiye ofisi var mı kontrol edin

İngilizce konuşma uygulamalarının Türkiye’de ofisi var mı kontrol edin. Adres ve telefon bilgisi bulamıyorsanız yoktur. Bir sorun olduğunda karşınızda bir muhatap bulamayabilirsiniz.

Berlitz’in ise Türkiye ofisi bulunur, adresi, telefonu, Mersis Numarası, Ticaret Sicil Numarası Vergi Numarası bellidir. Kazançları üzerinden KDV, Kurumlar Vergisi gibi vergileri Türkiye’de öder.

İngilizce konuşma uygulamaları Türkiye ofisi adres bilgileri
İngilizce konuşma uygulamaları alternatifi var mı en iyisi nedir

Telefon desteği mevcut mu araştırın

Türkiye’de ofisi olmayan İngilizce konuşma uygulamaları, telefon desteği de sunmamaktadır. Öğrenciler telefon ile destek alamazlar. Bir problem olduğunda, bir sorunuz olduğunda ne yapacaksınız?

Berlitz Türkiye ofisine mesai saatleri içinde ulaşarak telefon ile destek alabilirsiniz.

Hangi paketi seçmelisiniz?

İster reklamlara göre en bilindik uygulamadan, ister Berlitz’ten alın, eğer İngilizce seviyenizi hızlı bir şekilde ilerletmek istiyorsanız haftada 2 günlük paketten uzak durun.

Haftada 2 gün, günde 30 dakika (yani haftada sadece 1 saat) yapacağınız konuşma pratiği çok yavaş ilerleme sağlar.

Tavsiyemiz haftada en az 3 gün, tercihen 5 gün ve eğer bütçeniz uygun ise haftada 7 günlük paketleri seçmenizdir.

Günde 15 dakika abonelikleri zaten hiç tavsiye etmiyoruz. Dersin başlaması, öğretmen ile tanışma, hello, how are you derken ders zaten bitecek, hiçbir verim alamayacaksınız.

İngilizce konuşma uygulamaları hangi paketi seçmeliyim
İngilizce konuşma uygulamaları fiyatları ve alternatifler

İngilizce konuşma uygulamaları kampanyalar

İngilizce konuşma uygulamalarında abonelik süresi uzadıkça indirim oranı artmaktadır. 12 aylık paketlerde dönemsel kampanyalar ile %60, %65 hatta %70 oranında indirimler almak mümkündür.

Berlitz’te ise dönemsel kampanyalar yerine her zaman indirimli fiyatlar uygulanır. Haftalık gün sayısı arttıkça, Berlitz fiyatları çok daha uygun olmaktadır.

İngilizce konuşma uygulamaları fiyatları

İngilizce konuşma uygulamalarında abonelik süresinde kaç ders alacağınıza göre bir dersin ve sonra saatlik ücretin hesabını yapın.

Örneğin günde 15 dakika ve 12 ay abonelikte aylık ücreti 700 TL olan uygulamanın %55 kampanyada aylık fiyatı 280 TL ve 15 dakikalık ders fiyatı 35 TL, 1 saatlik fiyatı ise 140 TL olmaktadır.

Berlitz’te 12 ay, haftada 3 gün, günde 30 dakika abonelikte ders başı fiyat 39.5 TL, 1 saat fiyatı 79 TL olmakta ve saatlik ücrette %44 avantajlı fiyat oluşmaktadır.

Günde 15 dakika abonelikleri öğretmen ile tanışma, hello, how are you derken dersin hemen bitmesi ve verim alınamadığını fark ettiğimiz için Berlitz olarak bu şekilde bir eğitim sunmamaktayız.

İngilizce konuşma uygulamaları fiyat
İngilizce konuşma uygulamaları deneme süresi ve iade şartları

İngilizce konuşma uygulamaları deneme süresi karşılaştırma

Birçok İngilizce konuşma uygulamasında 10-15 dakikalık deneme süresi alabilirsiniz.

Berlitz ise 10-15 dakikanın bir eğitimin kalitesini anlamak için yetersiz olduğunu düşünmektedir. Bu nedenle online kurslarımızda 14 gün içinde neden belirtmeksiniz, sorgusuz sualsiz %100 para iade garantisi verilmektedir. Öğrencilerimiz 14 günlük sürede eğitim paketinin tamamına ulaşırlar, paketlerinde tanımlı ders sayısı kadar (örneğin 3 gün ise 3 adet 30 dakikalık özel ders) özel ders alabilirler.

İngilizce Konuşma Uygulamaları Karşılaştırma Tablosu

Özellik

Reklamlı Firma

Berlitz

Ana dili İngilizce olan öğretmenler

Haftada 2, 3 veya 5 gün ders

Haftada 7 gün ders

Öğretmenler kurum çalışanı mı?

Ders kalitesi kontrol ediliyor mu?

Firma kaliteden sorumlu mu?

Seviye bazlı ders planı var mı?

Derste konuşulacak konu belli mi?

Öğretmenler belli bir standartta mı?

Türkiye ofisi mevcut mu?

Telefon ile destek alınabilir mi?

Deneme dersi/süresi mevcut mu?

1 saatlik (60 dakika) ders ücreti

10 dakika

140 TL

14 gün

79 TL

Özelliklerİngilizce Konuşma UygulamalarıBerlitz
Ana dili İngilizce olan öğretmenlerEvetEvet
Haftada 2, 3 veya 5 gün dersEvetEvet
Haftada 7 gün dersHayırEvet
Öğretmenler kurum çalışanı mı?HayırEvet
Ders kalitesi kontrol ediliyor mu?HayırEvet
Firma kaliteden sorumlu mu?HayırEvet
Seviye bazlı ders planı var mı?HayırEvet
Derste konuşulacak konu belli mi?HayırEvet
Öğretmenler belli bir standartta mı?HayırEvet
Türkiye ofisi mevcut mu?HayırEvet
Telefon ile destek alınabilir mi?HayırEvet
Deneme dersi/süresi mevcut mu?10 dakikaTam 14 gün

İngilizceyi En İyisinde Öğrenin

İngilizce öğrenmek kolaydır. İngilizceyi en iyisinde öğrenmek için iletişim formunu doldurun, uzman danışmanlarımızdan eğitimlerimiz hakkında bilgi alın.

Click to rate this post!
[Total: 7 Average: 5]