Almanca Seviyeler

Almanca Seviyeler

Almanca seviyeleri nelerdir? Almanca eğitim seviyeleri nedir? soruları Almanca seviyesini öğrenmek isteyen kişiler tarafından soruluyor. Almanca öğrenmek, Almanya’ya yerleşmek, iş başvursu yapmak isteyen kişiler Almanca seviyelerinin ne olduğunu, nasıl Almanca seviyelerini öğrenebileceklerini araştırıyor.

CEFR Almanca Seviyeleri

CEFR Nedir?

Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı (Common European Framework of Reference for Languages CEFR), Almanca ve diğer dillerde yeterlilik seviyesini ölçmek için kullanılan uluslararası bir standarttır. CEFR seviyeleri Almanya’da yaygın olarak kabul edilmiştir. Türkiye’de ve Almanya’da birçok dil okulu eğitimlerini CEFR Almanca seviyelerine göre vermektedir.

A1 A2 B1 B2 C1 C2 Nedir?

A1 A2 B1 B2 C1 C2 Nedir?

A1 A2 B1 B2 C1 C2 Almanca seviyeleri nedir? A1 A2 B1 B2 C1 C2 Almanca seviyelerinin anlamı nedir? soruları Almanca eğitim almak isteyen kişiler tarafından soruluyor. CEFR standartlarına göre Almanca seviyeleri, A1 A2 B1 B2 C1 C2 olarak 6 alt seviyeyi ifade etmektedir.

Almanca Seviyeleri ve Açıklamaları

Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı (CEFR) tarafından belirlenen Almanca seviyeleri, A1, A2, B1, B2, C1 ve C2 olarak 6 seviyedir.

Almanca Seviyeleri Nelerdir?

  1. A1 Almanca Seviyesi / Başlangıç Seviye Almanca Bilgisi
  2. A2 Almanca Seviyesi / Orta Seviye Almanca Bilgisi
  3. B1 Almanca Seviyesi / Orta Üst Seviye Almanca Bilgisi
  4. B2 Almanca Seviyesi / İleri Seviye Almanca Bilgisi
  5. C1 Almanca Seviyesi / Yetkinlik Seviyesinde Almanca Bilgisi
  6. C2 Almanca Seviyesi / Ana Dil Seviyesinde Almanca Bilgisi

Berlitz Almanca Seviyeleri ve CEFR Karşılıkları Nelerdir?

A1 Almanca Seviyesi / Berlitz Seviye 1 Almanca:

Almancada Basit ve rutin işleri sorunsuz bir şekilde halledebilir ve günlük durumlarla başa çıkabilirsiniz. Basit ihtiyaçlarınızı ifade edebileceğiniz bir Almanca yeterliliğine sahip olursunuz; tarihleri/saatleri/sayıları anlamak, insanlarla tanışmak, yer/yön sormak, sipariş vermek vb.

A2.1 Almanca Seviyesi / Berlitz Seviye 2 Almanca:

Belirli konularda, rutin işlerde, basit ve alışılmış işler karşısında Almanca diline hâkim olursunuz. Almanca Mesajları anlayabilir ve iletebilir, basit ve direkt bilgiler karşısında cevap verebilir, insanlarla basit yüz yüze Almanca konuşmalar gerçekleştirebilir, sevdiğiniz ya da sevmediğiniz aktivitelerden bahsedebilirsiniz. A2.1 seviyesi Almanca ile günlük ve basit ihtiyaçları öğrenebilir, karşılayabilir ve giderebilirsiniz; alışveriş yapmak, tatil planı ya da otel rezervasyonu yapmak vb.

A2.2 Almanca Seviyesi / Berlitz Seviye 3 Almanca:

Almancada karmaşık olmayan çoğu iletişimsel göreve; rutin sosyal ve iş durumlarına hâkim olursunuz. Bazı hatalarınız olsa da, Almanca konuşmayı başlatabilir ve sürdürebilirsiniz. Konulara özel kelime dağarcığınızı oluşturmaya başlarsınız; profesyonel talimatlar verebilirsiniz, basit bir problemi açıklayıp çözüm üretebilirsiniz, ziyaretçilerinize rehberlik edebilirsiniz, davetleri detaylıca açıklayabilir ve kibarca yanıtlayabilirsiniz. Tercihlerinizi, anlaşma ya da anlaşmazlıklarınızı belirtebilir ya da şikâyet edebilirsiniz.

A2.3 Almanca Seviyesi / Berlitz Seviye 4 Almanca:

Almancada yabancı olmadığınız konular hakkındaki bilgiyi kavrayabilir ve başkalarıyla, oldukça çeşitli konularda, uzun konuşmalar sürdürebilirsiniz. Ancak, uzun ifadelerde veya yabancı konularda tutarlılığı henüz sürdüremeyebilirsiniz. Bildiğiniz ekipmanları satın alabilir ve tanımlayabilir, bir anlaşma ayarlayabilir, mesleki temaslar kurabilir, tavsiye verebilir ve öneride bulunabilirsiniz. Almanca konuşurken zaman zaman ana dilinizin araya girdiğini hissedebilirsiniz.

B1.1 Almanca Seviyesi / Berlitz Seviye 5 Almanca:

Almancada kişisel ve iş ihtiyaçlarınız için gereken çoğu iletişimsel görevi başlatabilir, sürdürebilir ve sonlandırabilirsiniz. İşte talimatları anlayabilir ve direkt talimatlar verebilirsiniz. Sosyal ve profesyonel durumlarda rahatlıkla Almanca iletişim kurabilirsiniz – buna, tartışmalara ve toplantılara katılmak, bir proje hakkında açıklama yapmak ya da fikirlerinizi belirtmek için birinin sözünü kesmek de dâhildir. Bir ürünün ya da servisin kalitesini tartışabilir; hipotezleri ve sonuçlarını açıklayabilirsiniz.

B1.2 Almanca Seviyesi / Berlitz Seviye 6 Almanca:

Birçok profesyonel ve kişisel bağlamda yetkin ve rahat bir şekilde Almanca iletişim kurabilirsiniz, ayrıca neyi açıklamak istediğinizi formüle etmenin birçok yolunu bulabilirsiniz. Yabancı olduğunuz Almanca sözcüklerin karşınıza çıktığı zorlu sosyal durumlarda bile yeterli olabilirsiniz. Ana dili Almanca olanların konuşmalarına dâhil olabilir, gerektiğinde açıklama isteyebilir, bir avukata danışma gibi karmaşık durumlarla uğraşabilir ve uzun süre telefonda konuşabilirsiniz. Fikirlerinizi belirtebilir ve beklenmeyen problemlerin üstesinden rahatlıkla gelebilirsiniz.

B1.3 Almanca Seviyesi / Berlitz Seviye 7: Almanca

Bilmediğiniz konular hakkındaki ayrıntılı bilgileri kavrayabilir ve Almancayı, diğer akademik ve profesyonel alanlarda çalışmak için bir araç olarak kullanabilirsiniz. Kendiliğinden gelişen Almanca konuşmaları başlatabilir ve sürdürebilir, bir tartışmada fikirlerinizi belirtebilir ve savunabilir ve ana dil Almanca olan kişiler tarafından oluşturulan bazı deyimleri anlayabilirsiniz. Bir ofisi yönetebilir, bir anlaşmazlığı düzeltebilir veya bir gruba karşı fikirlerinizi savunabilirsiniz.

B2.1 Almanca Seviyesi / Berlitz Seviye 8 Almanca:

Zorlu iletişimsel görev ve durumlarda bile etkili ve uygun bir şekilde Almanca iletişim kuruyorsunuz; bir toplantı oturumunu yönetmek gibi. İş adamlarıyla görüşebilir, açık bir toplantıda rapor verebilir ya da profesyonel bir sunum yapabilir, satış sunumları yapabilirsiniz. Kendinizi Almanca ifade ederken gayet akıcı ve çok yönlüsünüz; zor konularda bile kolayca konuşup anlayabiliyorsunuz. Almanca konuşmanızda ufak hatalarınız ve ana dilinizden oluşan engeller var.

B2.2 Almanca Seviyesi / Berlitz Seviye 9 Almanca:

Değişik türden topluluklar karşısında ve geniş bir yelpazede etkili bir şekilde iletişim kurabilirsiniz. Almancaya iyi bir şekilde hâkim olursunuz. Almanca Toplantılara ve tartışmalara öz güvenli ve etkili bir şekilde katılabilir, birçok kişinin yer aldığı tartışmalarda fikirlerinizi savunabilir, net ve ayrıntılı sunum yapabilir ve hassas sosyal durumlarda uygun ifadeler kullanabilirsiniz.

C1 ve C2 Almanca Seviyeleri / Berlitz Seviye 10 Almanca:

Bu seviyede Almanca dilinin bütün kontrolü sizdedir; ana diline hâkim ve iyi eğitim almış insanlar kadar iyi ve bir o kadar da derin bir kelime yelpazesine sahip olursunuz. Almanca konuşmanız düzenli, tutarlı ve akıcıdır.

Almanca Seviye Tespit Sınavı

Almanca seviye testine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Almanca Seviye Tespit Sınavı

Global Referanslarımız

                        danone                  image/svg+xml                    

Başvuru Formu

Kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak için başvuru formunu kullanarak talep gönderebilirsiniz.

 


Item added to cart.
0 items -  0.00